Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

RetinaMacBookPro Burn-in, Image Retention, Ghosting


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
132 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 13/10/2013 - 22:50

Κάτω από το βελάκι βρε...Τρια είναι. Να σου πάρω γυαλιά :huh:??  :D  :P

Χχαχαχαχ....τωρα την ειδα την φοτο....γκαβομαρα-γερασα ρε Δημητρη !!

Αλλος αυριο θα παει για οθονη και αλλος για γυαλια...χαχαχαχα...!!


Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 13/10/2013 - 22:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/10/2013 - 23:00

Γενικά μετά από 3 οθόνες εμπειρία είναι πολύ δύσκολο να πετύχεις τέλεια οθόνη...Οπότε θα την αφήσω έτσι, αν δε μεγαλώσει έχει καλώς. Αν μεγαλώσει πολύ θα το πάω άμεσα.

Αν δε μεγαλώσει κανά 2-3 μήνες πριν λήξει η εγγύηση θα το πάω για αλλαγή..


Αναρτημένη εικόνα


#123   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 14/10/2013 - 12:11

Καλο ειναι να αναφερουμε στο παληκαρι που εχει το προβλημα με τα κολλημενα πιξελς , οτι παρολο που ΔΕΝ εχει αγορασει το αππλ κερ και ηδη ξεπερασε τον ενα χρονο απο την ημερομηνια αγορας του Ρετνα , αυτο ΔΕΝ σημαινει οτι ΔΕΝ εχει εγγυηση για αλλο εναν χρονο !!

Με βαση - το αναφερει και η μητρικη Αππλ στο 00800....οτι ΑΝ δεν προτιμισει καποιος καταναλωτης την εγγυηση της ιδιας της εταιριας που δινει 1+2=3 συνολικα ετη...εμεις χρυσο-πληρωνουμε εξτρα τα επιπλαιων 2 ετη με το αππλ κερ....τοτε παει στο πακετο του 1+1=2 ετη....!!

Ο πρωτος χρονος στανταρ "κερασμενος" απο την μητρικη Αππλ και για τις 2 διαφορετικες περιπτωσεις εγγυησης...απλα στην δευτερη περιπτωση ο συνολικος χρονος ειναι 2 ετη και οχι στα 3 οπως αν περναμε το αππλ κερ !!

Το λεπτο σημειο...ειναι οτι ο εξτρα 1 χρονος στο δευτερο πακετο εγγυησης...δεν τον δινει η μητρικη αππλ που ως γνωστον δεν εχει καμια φυσικη παρουσια εδω στην Ελλαδα...( και θα εχει συντομα στην Κωνσταντινουπολη -_--Τουρκια ) αλλα ο πασης φυσεως επισημος ΜΕΤΑΠΩΛΗΤΗΣ...δια νομου της Ευρωπαικης ενωσης και ΔΕΝ μπορει να αρνηθει , αλλωστε το τονιζει και η μητρικη αππλ στο 00800....!!

Καποιοι μεταπωλητες το αναφερουν οτι δινον συνολικα 2 χρονια εγγυηση , δηλαδη το 1+1=2 , καποιοι ομως το....κρυβουν !!

Μλωντας στο 00800...μου ειπαν πως αν καποιος μεταπωλητης αρνειτε το νομιμο επιπλαιων χρονο εγγυησης να σας τον δωσει , τοτε μπορουμε να τηλεφωνισουμε στο 00800...στην μητρικη αππλ και αυτη θα τους πιεσει και τελοσπαντων οτι μπορει θα το κανει για να λυθει το προβλημα του πελατη !!

ΑΡΑ....το παιδι εχει εγγυηση , οπως και ολοι οι αλλοι που δεν εχουν αππλ κερ και ειναι κατω απο τα 2 χρονια απο την μερα αγορας - τιμολογιο , αποδειξη- παντα !!


Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 14/10/2013 - 12:19


#124   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 14/10/2013 - 12:59

Αν είναι αγορασμένο από EU εννοείται έχει 2 χρόνια..

 

Εμένα όμως που είναι US model είχα 1 χρόνο και πήρα το AppleCare για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. 

Ελλάδα είναι υποχρεωμένοι να δίνουν 2 χρόνια και επίσης θα πρέπει να επαναπροσαρμόσουν την τιμή στο AppleCare γιατί στην ουσία είναι 1 επιπλέον έτος κι όχι 2 επιπλέον. Δεν νοιάζει τον καταναλωτή ποιος θα το καλύψει αλλά ότι θα καλυφτεί από κάποιον. Ή να δίνουν επιλογή για 1+2 ή 2+1 με ανάλογες τιμές. Τα premium χαρακτηριστικά του AppleCare ούτως ή άλλως στην Ελλάδα δεν παρέχονται οπότε δεν είναι ούτε αυτά δικαιολογία.


Αναρτημένη εικόνα


#125   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 14/10/2013 - 19:00

Πιο πολυ θα ταιριαζε να πω τελος καλο, ολα καλα! Επικοινωνησα με το 00800.. Οπου και με εξυπηρετησαν ευγενεστατα καθως και δεχτηκαν (παρολο που τελικα η εγγυηση μου εχει ληξη εδω και 19 ημερες) να μου αντικαταστησουν το οποιο εξαρτημα εχει προβλημα δωρεν! Το μονο που μενει και τυπικα ειναι να επιβεβαιωσουν στο τεχνικο ελεγχο, οτι η ζημια δε προκλειθηκε απο κακομεταχειριση δικη μου! Με παραπεμψαν στο golden i στη Τσιμισκη οπου και εκει η αντιμετωπιση που ειχα ηταν αριστη! Αυτα για αρχη!

#126   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/10/2013 - 20:50

Πιο πολυ θα ταιριαζε να πω τελος καλο, ολα καλα! Επικοινωνησα με το 00800.. Οπου και με εξυπηρετησαν ευγενεστατα καθως και δεχτηκαν (παρολο που τελικα η εγγυηση μου εχει ληξη εδω και 19 ημερες) να μου αντικαταστησουν το οποιο εξαρτημα εχει προβλημα δωρεν! Το μονο που μενει και τυπικα ειναι να επιβεβαιωσουν στο τεχνικο ελεγχο, οτι η ζημια δε προκλειθηκε απο κακομεταχειριση δικη μου! Με παραπεμψαν στο golden i στη Τσιμισκη οπου και εκει η αντιμετωπιση που ειχα ηταν αριστη! Αυτα για αρχη!

Ωραίος φίλε μου, σιδερένιο από εδώ και πέρα.


Once You Go Mac You Never Go Back

#127   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 14/10/2013 - 21:59

Πιο πολυ θα ταιριαζε να πω τελος καλο, ολα καλα! Επικοινωνησα με το 00800.. Οπου και με εξυπηρετησαν ευγενεστατα καθως και δεχτηκαν (παρολο που τελικα η εγγυηση μου εχει ληξη εδω και 19 ημερες) να μου αντικαταστησουν το οποιο εξαρτημα εχει προβλημα δωρεν! Το μονο που μενει και τυπικα ειναι να επιβεβαιωσουν στο τεχνικο ελεγχο, οτι η ζημια δε προκλειθηκε απο κακομεταχειριση δικη μου! Με παραπεμψαν στο golden i στη Τσιμισκη οπου και εκει η αντιμετωπιση που ειχα ηταν αριστη! Αυτα για αρχη!

Απο Σαλονικα εισαι πατριωτη χαχαχα...ναι εκει θα πας στο Γκολντεν-αι στην Τσιμισκη στο εμπορικο κεντρο....στο υπογειο ειναι το σερβις...το παληκαρι - τεχνικος - ειναι εξυπηρετικοτατος και δεν θα εχεις κανενα προβλημα γενικα - καμια σχεση με κατι παραξενους τεχνικους που ακουμε καμια φορα !!

Αντε μεγεια και να ξερεις εγγυηση εχεις για αλλο ενα χρονο..μεχρι τετοια εποχη του 14 !! 


Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 14/10/2013 - 22:01


#128   djphilip80

djphilip80

    iPH User

  • 183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:djphilip_

Δημοσίευση 14/10/2013 - 22:05

Απο Σαλονικα εισαι πατριωτη χαχαχα...ναι εκει θα πας στο Γκολντεν-αι στην Τσιμισκη στο εμπορικο κεντρο....στο υπογειο ειναι το σερβις...το παληκαρι - τεχνικος - ειναι εξυπηρετικοτατος και δεν θα εχεις κανενα προβλημα γενικα - καμια σχεση με κατι παραξενους τεχνικους που ακουμε καμια φορα !!
Αντε μεγεια και να ξερεις εγγυηση εχεις για αλλο ενα χρονο..μεχρι τετοια εποχη του 14 !!


Ακομη πιο μακρυα! Αλεξανδρουπολη πλευρα! :)

#129   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 14/10/2013 - 22:12

Μια χαρα εισαι...οποτε πακεταρισμα το ρετνα και αποστολη για Θεσσαλονικη !! :P



#130   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 02/12/2013 - 17:11

καλησπερα παιδες μολις ηρθε στα χερια μου το  καινουριο rmbp late 2013 15'' 2.3/16/500ssd  και διαβαζα το αρθρο εδω και δοκιμασα να δω τι παιζει με το δικο μου , ανοιγω το terminal και βλεπω οτι εχω lg οθονη .... αρχιζω να ανησυχω ..... μετα βαζω το γκρι και ανοιγω το σκακι για κανα 20λεπτο αλλα δεν ειδα τπτ απο ghosting .... τι παιζει? να το εφτιαξαν ή ημουν απλα τυχερος ? ή μηπως να δοκιμαζω και τιποτα αλλο ?



#131   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 02/12/2013 - 17:33

καλησπερα παιδες μολις ηρθε στα χερια μου το  καινουριο rmbp late 2013 15'' 2.3/16/500ssd  και διαβαζα το αρθρο εδω και δοκιμασα να δω τι παιζει με το δικο μου , ανοιγω το terminal και βλεπω οτι εχω lg οθονη .... αρχιζω να ανησυχω ..... μετα βαζω το γκρι και ανοιγω το σκακι για κανα 20λεπτο αλλα δεν ειδα τπτ απο ghosting .... τι παιζει? να το εφτιαξαν ή ημουν απλα τυχερος ? ή μηπως να δοκιμαζω και τιποτα αλλο ?

Χαχαχα.... αφου εχεις LG θα επιμεινεις μεχρι να βλεπεις σκακιερες παντου !!! 

 

Πλακα κανω ... Μεγεια !! Απολαυσε ενα απο τα καλυτερα computer money can buy  !!



#132   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 02/12/2013 - 18:12

ευχαριστω πολυ φιλε μου ,  το δοκιμασα κι αλλες φορες αλλα τπτ ....



#133   kornsep

kornsep

    iPH User

  • 161 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Corey8

Δημοσίευση 30/12/2013 - 12:54

παντος μετα απο 1 μηνα δεν εχω κανενα θεμα , ξερει κανεις εαν συνεχιζει το θεμα και στο 2013 μοντελο ή μονο στο 2012 ηταν τοσο εντονο ?






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες