Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

This device isn't eligible for the requested build.... :(


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2012 - 02:43

Καλησπέρα, πήρε ένας φίλος μου ένα iPhone από Ρουμανία, το έκανα jailbreak αλλά μετά είδα ότι έχει παλιά έκδοση (4.3.2 8Η7) και κατέβασα από το iphonehellas το "iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore" μέσω redsn0w 0.9.14b2 έφτιαξα custom ipsw "NO_BB_iPhone3,1_5.1.1_9B208_Restore" μπήκα σε DFU mode μετά alt + restore επέλεξα το NO_BB ipsw το κάνει extract και πετάει σφάλμα "The iPhone could not be restored. This device isn't eligible for the requested build." το tinyumbrella δε το έχω και τα hosts μου είναι πενταξάθαρα...

bash-3.2# cat /etc/hosts
##
# Host Database
#
# localhost is used to configure the loopback interface
# when the system is booting.  Do not change this entry.
##
127.0.0.1 localhost
255.255.255.255 broadcasthost
::1			 localhost
fe80::1%lo0 localhost

δε λέει να μπει με τίποτα το ipsw... :/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 27/09/2012 - 02:44

Δεν μπορείς να πάς σε 5.1.1 πια , εκτός αν έχεις τα SHSH blobs σωσμένα από TU...αλλιώς μόνο 6άρα κ δεν ξέρω αν μπορείς ακόμα να φτιάξεις NO_BB....
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#3   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2012 - 02:53

απ' ότι κατάλαβα το σφάλμα μου το πετάει επειδή δεν έκανα stich του κινητού τα shsh bloobs στο custom (ή το original) ipsw το θέμα είναι ότι δεν είναι συμβατά τα shsh bloobs του 4.3.2 με το 5.1.1 build (όπως είναι φυσικό) νομίζω η πιο απλή λύση είναι να παραμείνει σε 4.3.2 jailbroken προς το παρόν και μόλις φτιαχτεί το ζήτημα του ios 6 και του cydia θα του περάσω ios 6 και θα το κάνω jailbreak μετά ξανά.

Καλημέρα Πάνο, ναι αυτό πήρα πρέφα και γω... ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου (ιδίως τέτοια ώρα) ;)

#4   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 27/09/2012 - 03:01

Καλημέρα! Τπτ :) μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω.....!
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#5   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/09/2012 - 06:46

Καλημέρα, κατέβασε το Tiny Umbrella, πήγαινε στην καρτέλα "Advanced" και τίκαρε τα "Save All SHSH" και "Request SHSH From Cydia". Μετά πήγαινε στην καρτέλα "General", επέλεξε την συσκευή σου από την στήλη αριστερά(Connected Devices), πάτα "Save SHSH" και κοίτα στο άσπρο πλαίσιο τι θα γράφει. Αν λέει 5.1.1, τότε έχεις τα SHSH.

#6   panosru

panosru

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/09/2012 - 11:55

@nikoz87 καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση, το Tiny Umbrella δε μου παίζει στο mac, για κάποιο λόγο κολλάει και αναγκάζομαι να το κάνω force quit... Αλλά αν δε κάνω λάθος αυτές τις επιλογές τις έχει και το redsn0w στο Extras -> SHSH Bloobs έσωσα τα SHSH της συσκευής πήγα να κάνω και request shsh from cydia αλλά δεν είναι compatible το build... η έκδοση του iOS στο συγκεκριμένο iPhone είναι η 4.3.2 πάντως δε πειράζει αν είναι θα περιμένω να βγει jailbreak για το iOS 6 :)

#7   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 27/09/2012 - 12:07

Καλημέρα, όταν ζήτησες τα SHSH από το Cydia, συμπλήρωσες το ECID του iPhone? Επίσης, ποιο redSn0w έχεις?

#8   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.081 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 31/12/2012 - 05:16

Καλημέρα, κατέβασε το Tiny Umbrella, πήγαινε στην καρτέλα "Advanced" και τίκαρε τα "Save All SHSH" και "Request SHSH From Cydia". Μετά πήγαινε στην καρτέλα "General", επέλεξε την συσκευή σου από την στήλη αριστερά(Connected Devices), πάτα "Save SHSH" και κοίτα στο άσπρο πλαίσιο τι θα γράφει. Αν λέει 5.1.1, τότε έχεις τα SHSH.


thanks φιλος..
με εσωσες!!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες