Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2401   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 09:52

Κι εγω ποστευω οτι ξεβαφει μονο το γυρω γυρω στο bezel οποτε το αφηνουμε να τριγτει κ να ξεβαψει ολο κ μετα γινετε μουρη!
Ειχα δει στο macrumors ενα παλικαρι που ειχε το προβλημα κ ετριψε με λεπτο γυαλοχαρτο γυρω γυρω κ απλα εφυγε η ματ μπογια κ εμεινε το αλουμινιο μονο γυαλιατερο!!
Οποτε ετσι θα το κανω κ εγω , κ μετα εχουμε μαυρο ματ πισω , πανω κατω το μαυρο γυαλι κ πλαι μαυρο ματ κ το ενα χιλιοστο του μπεζελ ασημι :)


τετοια λεγε κ θα σε περιλαβει ο φιλος ερευνητης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2402   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2012 - 10:12

Οταν τα λεγα εγω οτι και το δικο μου ξεφλουδιζε με φαγατε οτι γεμισα τον τοπο φλιδες..
Τεσπα το πουλησα σημερα και ησυχασα... Παω για νεα παρτιδα απο 20-11 παλι μαυρο αλλα 32αρι ή 64αρι ... που θα παει θα κατσει ενα καλο!

το πουλησες ετσι αψεγαδιαστο που δειχνει η φωτο;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#2403   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 09/11/2012 - 13:49

Σημερα δούλεψα και τα ακουστικά πολυ .. Εχω να πω οτι αξίζει να τα πάρετε και όσοι έχετε προηγούμενη μοντέλα ή iPod. Παρά πολυ βολικά .. Ταιριάζουν άψογα με τα αυτιά .. Και καλός ήχος . Επίσης τα κουμπιά για το volume ειναι πολυ σταθερά και πιο μεγάλα .. Δεν υπάρχουν αυτά τα κολλήματα που ξέρετε με τα κουμπιά στα προηγούμενα μοντέλα . Το ίδιο και για το κουμπί για τις κλήσεις .

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 09/11/2012 - 13:52


#2404   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:01

Πραγματικά τα ακουστικά έχουν πολύ μπάσο. Δεν το περίμενα. Μεγάλη διαφορά απο τα προηγούμενα που κατά την γνώμη μου ήταν χάλια

#2405   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:22

το πουλησες ετσι αψεγαδιαστο που δειχνει η φωτο;


Εμενα δεν ειχε τοσο μεγαλα σημαδια ειχε 6 μικρες κουκιδες που φαινοταν το αλουμινιο συνολικα αλλα καθε μερα ειχε και περισσοτερες.. οποτε καποια στιγμη και αναλογα με το ειδος της χρησης που εκανα θα εκανε κι αλλα σημαδια.. το οτι εμεινε στα μικρα ειναι επειδη ειμαι ψειρας..

#2406   Tolis1975

Tolis1975

    iPH User

  • 152 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:38

Να μιλησω και γω για την εμπειρια μου μιας και το εχω κανενα 20ημερο 64αρι λευκο.Το κινητο ειναι κοσμημα.......................... και πραγματικα η μιση ιντσα κανει την διαφορα.σημερα επιασα ενος φιλου μου το 4s και απορησα πως μπορουσα μ ενα κινητο με τοσο μικρη οθονη παροτι και γω τοτε το θεωρουσα σαν το ιδανικο μεγεθος τις 3.5 inches!...............



Πραγματικά αυτή η έξτρα σειρά απο εικονίδια που σου δίνουν οι 4 ιντσες του 5αριου είναι τεράστια διαφορά.Α ναι και οτι βλεπεις τον ΠΑΟ στη βαθμολογία χωρίς να σκρολαρεις.

#2407   smoothjimmy27

smoothjimmy27

    iPH Addict

  • 803 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:smoothjimmy27

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:50

εμενα το μονο που με κανει να πιστευω σε ελαττωματικη βαφη ειναι το οτι δεν εχουν βγει ΟΛΟΙ στα φορουμ να πουν οτι τους ξεβαφει... γιατι αν ειχαν το δικο μου και να ΧΤΥΠΟΥΣΑΝ ΤΟΝ ΚΩΛΟ ΤΟΥΣ ΚΑΤΩ ΘΑ ΤΟΥΣ ΞΕΒΑΦΕ ... το λεω και κοβω ξερετε τι!

μαυρο το εχεις παρει εσυ ε φιλε??

#2408   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:55

Ρε παιδιά τι μανία είναι αυτή που έχετε πάθει με το ξεβάφει δεν ξεβάφει.Κινητό παίρνετε όχι Rolls Royce.

Ακόμα και να ξεβάψει που εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα το πας πίσω στο κατάστημα και το στέλνουν στο service και σου δίνουν άλλο.

Σιγά να μην ξεβάψει και κάτσω να τρίβω με σφουγγαράκια και με γυαλόχαρτα λες και είμαι φανοποιός.Έδωσα 739,00 Ευρώ που τα δούλεψα με πολύ κόπο και ζητάω από την εταιρεία που το προμηθεύει τα μέγιστα τελεία και παύλα .

Ξεκολείστε λοιπόν με αυτήν την καλημέρα και απολαύστε ,σκίστε το τηλέφωνο σας και μην το έχετε σαν να είναι ασθενής στην εντατική σε μηχανική υποστήριξη.

Την καλημέρα μου σε όλους και μην ξεχνάτε η ζωή είναι μικρή και δεν πρέπει να σκάμε και να στενοχωριόμαστε για τέτοια πράγματα.;-)


Φίλε, όσο και αν προσπαθώ να συμφωνήσω με αυτό που λες ... , όταν μιλάμε για μια συσκευή του 1000αρικού, τότε ΝΑΙ μιλάμε για την Rolls Royce των κινητών!! Άρα έχουμε απαίτηση να παίρνουμε αυτό ακριβώς που πληρώνουμε!! Φαντάσου να πάρεις μια Rolls Royce και μετά από λίγες μέρες να ξεβάψει ή την πάρεις εργοστασιακά με σημάδια!! Πρώτα απ' όλα θ' απολυόντουσαν ΌΛΟΙ οι υπάλληλοι της συγκεκριμένης παρτίδας και θα σου έκαναν δώρο άλλη μια καινούργια ---μιας και έτσι λειτουργούν οι μεγάλες εταιρείες!! Στην Apple όμως, οτιδήποτε κατασκευαστικά ή λειτουργικά κουλό/στραβό/περίεργο παρουσιάζεται σαν ...""" έλα μωρέ περίεργε, πως κάνεις έτσι?? Μια χαρά είναι όλα! Έτσι είναι το φυσιολογικό""" <_< :P

Τελευταία επεξεργασία από: JohnHasio, 09/11/2012 - 14:56


#2409   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 14:58

Φίλε, όσο και αν προσπαθώ να συμφωνήσω με αυτό που λες ... , όταν μιλάμε για μια συσκευή του 1000αρικού, τότε ΝΑΙ μιλάμε για την Rolls Royce των κινητών!!
Άρα έχουμε απαίτηση να παίρνουμε αυτό ακριβώς που πληρώνουμε!! Φαντάσου να πάρεις μια Rolls Royce και μετά από λίγες μέρες να ξεβάψει ή την πάρεις εργοστασιακά με σημάδια!! Πρώτα απ' όλα θ' απολυόντουσαν ΌΛΟΙ οι υπάλληλοι της συγκεκριμένης παρτίδας και θα σου έκαναν δώρο άλλη μια καινούργιο ---μιας και έτσι λειτουργούν οι μεγάλες εταιρείες!! Στην Apple όμως, οτιδήποτε κατασκευαστικά ή λειτουργικά κουλό/στραβό/περίεργο παρουσιάζεται σαν ...""" έλα μωρέ περίεργε, πως κάνεις έτσι?? Μια χαρά είναι όλα! Έτσι είναι το φυσιολογικό""" <_< :P


Μονο αυτη την διαφορά βλέπεις ανάμεσα σε Rolls Royce και Apple. To οτι απο την γραμμη της μίας βγαινουν 100 κομματια χειροποιητα και ελεγμένα ενα ενα κάθε χρόνο ενω απο την αλλη βγαίνουν 5000000 σε τεσσερις μήνες δεν σου λέει τίποτε ;;

Το πόσο ακριβό σου φάνηκε δεν έχει καμμια σημασία σε αυτό ...

#2410   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:04

Μονο αυτη την διαφορά βλέπεις ανάμεσα σε Rolls Royce και Apple. To οτι απο την γραμμη της μίας βγαινουν 100 κομματια χειροποιητα και ελεγμένα ενα ενα κάθε χρόνο ενω απο την αλλη βγαίνουν 5000000 σε τεσσερις μήνες δεν σου λέει τίποτε ;;

Το πόσο ακριβό σου φάνηκε δεν έχει καμμια σημασία σε αυτό ...


Συμφωνώ μαζί σου αλλά απαιτώ από την εταιρείας απο τα 5000000 εκατ που βγάζει αυτά που έχει πρόβλημα να τα βρίσκει πρώτο βγούν για κατανάλωση . Και αν εχουν βγεί να τα αλλάζει εμμέσως ..........

#2411   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:11

Α ναι και οτι βλεπεις τον ΠΑΟ στη βαθμολογία χωρίς να σκρολαρεις.


FAIL....
δεν ασχολουμαι καν με το ποδοσφαιρο...πολυ παλιο και κουρασμενο πλεον το "αστειο".

#2412   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:12

Συμφωνώ μαζί σου αλλά απαιτώ από την εταιρείας απο τα 5000000 εκατ που βγάζει αυτά που έχει πρόβλημα να τα βρίσκει πρώτο βγούν για κατανάλωση . Και αν εχουν βγεί να τα αλλάζει εμμέσως ..........


Μπορεί να γίνει ( τι στο διάολο, όλα γίνονται) αλλα ειτε θα κόστιζε ακόμη περισσότερο ειτε θα έριχνε κατα πολύ το production capacity. Ειναι ενα trade-off που πρέπει να γίνει αν θές να ανεβάσεις την ποιότητα. Σκέψου μόνος σου γιατι δεν έγινε ...

#2413   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:20

Μπορεί να γίνει ( τι στο διάολο, όλα γίνονται) αλλα ειτε θα κόστιζε ακόμη περισσότερο ειτε θα έριχνε κατα πολύ το production capacity. Ειναι ενα trade-off που πρέπει να γίνει αν θές να ανεβάσεις την ποιότητα. Σκέψου μόνος σου γιατι δεν έγινε ...

Ξέρω τον λόγω αλλά εγω σαν καταναλωτής αυτό απαιτώ και νομίζω ακόμη πολύ άλλοι είναι αυτό . Αν δεν μπορεί λογικά και οχι εμείς (οι Έλληνες γιατί είμαστε λίγο στον κόσμο μας ) περισσότερο στο εξωτερικό θα του ρίξουν μαύρη πέτρα και να δω μετά τι θα κάνει και που θα είναι οι τιμές του.
Ήδη αναφέρω ότι οι εταιρεία τους είναι σε ελαφρά καθοδική πορεία ..... και αυτό είναι ένα από τα πρώτα σημάδια αδυναμίας .
Και εγώ ακόμη είναι έτοιμος να πάω και να δω αλλή συσκευή του ανταγωνισμού (που είμαι άρρωστος )

Μπορεί να γίνει ( τι στο διάολο, όλα γίνονται) αλλα ειτε θα κόστιζε ακόμη περισσότερο ειτε θα έριχνε κατα πολύ το production capacity. Ειναι ενα trade-off που πρέπει να γίνει αν θές να ανεβάσεις την ποιότητα. Σκέψου μόνος σου γιατι δεν έγινε ...


Σχετικά με το production capacity γιά αυτό έχει πέσει και για αυτό ψάχνουν για ελεγχόμενα εργοστασια παραγωγής αμερική

Τελευταία επεξεργασία από: Voidioan, 09/11/2012 - 15:21


#2414   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:37

Ξέρω τον λόγω αλλά εγω σαν καταναλωτής αυτό απαιτώ και νομίζω ακόμη πολύ άλλοι είναι αυτό . Αν δεν μπορεί λογικά και οχι εμείς (οι Έλληνες γιατί είμαστε λίγο στον κόσμο μας ) περισσότερο στο εξωτερικό θα του ρίξουν μαύρη πέτρα και να δω μετά τι θα κάνει και που θα είναι οι τιμές του.
Ήδη αναφέρω ότι οι εταιρεία τους είναι σε ελαφρά καθοδική πορεία ..... και αυτό είναι ένα από τα πρώτα σημάδια αδυναμίας .
Και εγώ ακόμη είναι έτοιμος να πάω και να δω αλλή συσκευή του ανταγωνισμού (που είμαι άρρωστος )



Σχετικά με το production capacity γιά αυτό έχει πέσει και για αυτό ψάχνουν για ελεγχόμενα εργοστασια παραγωγής αμερική


Θα ηθελες να τον μοιραστείς μαζί μας γιατι μπορει κα να μην ειναι αυτός που νομίζεις ...

#2415   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 09/11/2012 - 15:41

Πριν βγει το 5 το sgs3 είχε πουλήσει 20.000.000 κομμάτια όταν βγήκε το 5 μέσα σε ένα μήνα έφτασε τα 30.000.000 μόνο τυχαίο δεν ειναι αυτό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες