Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   monotis

monotis

    iPH Contributor

  • 1.164 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/10/2012 - 02:43

Eγω θα ηθελα ρωτησω ,χωρις ειρωνικο υφος.
Γιατι καποιος που εχει το 4s να παρει το 5??

Θελωντας να πω,οτι περα απο την μεγαλυτερη κατα λιγο οθονη,το λιγο γρηγοροτερο επεξεργαστη.Τι αλλο ειναι αυτο που εχει κ αξιζει κανεις να παρει το 5.

(Ενας λογος για παραδειγμα για μενα θα ηταν να υποστιριζε (δεν ξερω αν υποστιριζει) 4G ,αλλα και να ειχαμε και στην Ελλαδα 4G.)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/10/2012 - 02:55

Eγω θα ηθελα ρωτησω ,χωρις ειρωνικο υφος.
Γιατι καποιος που εχει το 4s να παρει το 5??

Θελωντας να πω,οτι περα απο την μεγαλυτερη κατα λιγο οθονη,το λιγο γρηγοροτερο επεξεργαστη.Τι αλλο ειναι αυτο που εχει κ αξιζει κανεις να παρει το 5.

(Ενας λογος για παραδειγμα για μενα θα ηταν να υποστιριζε (δεν ξερω αν υποστιριζει) 4G ,αλλα και να ειχαμε και στην Ελλαδα 4G.)

Μεγαλυτερη οθονη, πιο γρηγορος επεξεργαστης, διπλασια ram, μεγαλυτερη υποστηριξη απο την apple σε βαθος χρονου, διαφορετικο σχεδιο, πιο ελαφρυ, 4G, βελτιωμενη καμερα σε νυκτερινη ληψη.

Κι αν ολα αυτα δε σου φαινονται αρκετα( που ουτε σε εμενα φαινονται καθως και με το 4 που εχω δε μου λειπει τιποτα απολυτως) , τοτε σκεψου οτι ειμαστε ενα κοινο gadgetακηδων και συνεχεια επιζητουμε το πιο προσφατο και εξελιγμενο μοντελο που υπαρχει στη διαθεση μας...

Τελευταία επεξεργασία από: omilitis1987, 14/10/2012 - 02:56


#423   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2012 - 06:09

Εγω επειδη απο 4 πηγα σε 4s θα πω οτι και να φοραει αν δεν βελτιωθουν τα δικτυα αντιο ζωη...το 3g της βοντα σερνεται το ιδιο και στα δυο σαν το σαλιγκαρι της γουατεμαλα...αρα και 2gb ram να ειχε παλι το ιδιο θα σερνοταν.τωρα το πιο μεγαλη οθονη δεν πηγε και 4,8 οποτε δεν ειναι τρελη διαφορα κ ειδικα εφοσον εγινε μακροστενη...
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#424   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 14/10/2012 - 06:09

Άρα δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο όσον αφορά την εβδομάδα κατασκευής. Ίσως να είναι φήμες. Το πιο πιθανόν είναι ότι το μαύρο είναι πιο ευαίσθητο από το λευκό.


Σίγουρα είναι πιο ευαίσθητο. Γι' αυτό και τελικά αποφάσισα το λευκό 16άρι. Έχω παραγγείλει θήκη με μαγνήτη (SPIGEN σαν πορτοφόλι) και ένα πάρα πολύ όμορφο skin guard σετ της SPIGEN και είμαι έτοιμος!!!! Δεν μου αρέσει να το καλύβω όλο το πλάι και το πίσω μέρος με θήκη.

Τελευταία επεξεργασία από: highlander2110, 14/10/2012 - 06:12


#425   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 14/10/2012 - 09:47

Αν κάποιος εχει το 4s ακόμα και το 4 δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να το πάρει εκτός αν του περισσεύουν ,,Οκ τοτε
Εγω που δεν έχω iPhone και θα πάρω ε θα πάρω το 5 λογικό

#426   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/10/2012 - 09:58

Ο λογος που πηγα απο 4 σε 4s ειναι μονο και μονο επειδη ηδη το ios 6 ειναι λιψο.και οσο περναει ο καιρος θα το κοψουν οπως γινεται με τα κινητα της τα οποια ειναι τριτα σε σειρα καταταξης....iphone 5-4s-4.τα δυο πρωτα φουλ υποστηριξη το τριτο στο πηγαδι κατουρησε κοινως.αρα για ενα χρονο ακομη θα παιζει μπαλα.μολις βγει νεο iphone το 4s θα ακολουθησει το πηγαδι.ετσι παει.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#427   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/10/2012 - 10:08

σε 6 ημέρες που θα πάω NY για θέμα υγείας, θα πάρω από εκεί άσπρο, πιστεύω θα έχουνε stock, και μάλιστα θα το ανοίξω μέσα στο apple store. Όσο τρελά γούσταρα το μαύρο το να με αγχώσει, εάν ξεβάψει η όχι η εάν ξεβάφει η υποδοχή που μπαίνει ο νέος connector η στο 3,5 mini jack. Θα το πάρω σε άσπρο και ξεμπερδεύω... Από τα άλλα που (έχω) πως θα ξεμπερδέψω... anyway...

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#428   akiszaki

akiszaki

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 14/10/2012 - 10:10

σε 6 ημέρες που θα πάω NY για θέμα υγείας, θα πάρω από εκεί άσπρο, πιστεύω θα έχουνε stock, και μάλιστα θα το ανοίξω μέσα στο apple store. Όσο τρελά γούσταρα το μαύρο το να με αγχώσει, εάν ξεβάψει η όχι η εάν ξεβάφει η υποδοχή που μπαίνει ο νέος connector η στο 3,5 mini jack. Θα το πάρω σε άσπρο και ξεμπερδεύω... Από τα άλλα που (έχω) πως θα ξεμπερδέψω... anyway...

Θετικά να σκεφτεσαι φιλε κ υπομονη δεν ξερω τι εχεις αλλα νομιζω οτι το πρωτο που πρεπει να κανει καποιος σε τετοιες περιπτωσεις ειναι θετικές σκεψεις κ δυναμη

#429   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 14/10/2012 - 10:12

Αυτό ισχύει, σε σας που το πήρατε;

http://tech.in.gr/ne...?aid=1231215897

Τελευταία επεξεργασία από: giannis42, 14/10/2012 - 10:13


#430   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 14/10/2012 - 10:12

σε 6 ημέρες που θα πάω NY για θέμα υγείας, θα πάρω από εκεί άσπρο, πιστεύω θα έχουνε stock, και μάλιστα θα το ανοίξω μέσα στο apple store. Όσο τρελά γούσταρα το μαύρο το να με αγχώσει, εάν ξεβάψει η όχι η εάν ξεβάφει η υποδοχή που μπαίνει ο νέος connector η στο 3,5 mini jack. Θα το πάρω σε άσπρο και ξεμπερδεύω... Από τα άλλα που (έχω) πως θα ξεμπερδέψω... anyway...


Σου εύχομαι αυτό το θέμα υγείας να είναι περαστικό φίλε μου και από iPhone νά'ναι καλά η apple...!

#431   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 14/10/2012 - 10:31

Θετικά να σκεφτεσαι φιλε κ υπομονη δεν ξερω τι εχεις αλλα νομιζω οτι το πρωτο που πρεπει να κανει καποιος σε τετοιες περιπτωσεις ειναι θετικές σκεψεις κ δυναμη

Σου εύχομαι αυτό το θέμα υγείας να είναι περαστικό φίλε μου και από iPhone νά'ναι καλά η apple...!


Σας ευχαριστώ!!!

Είναι πολύ κοντινό οικογενειακό πρόσωπο, δόξα τον Θεό δεν είμαι εγώ ο παθών. Αλλά με παίρνει και εμένα η μπάλα μαζί :(
Αλλά είμαστε όλοι αισιόδοξοι εδώ και όλα θα πάνε καλά! Αλλά δεν παύει να υπάρχει το άγχος ο φόβος και η ανησυχία!

Όσο για το iPhone εάν δω κάποιο πρόβλημα μέσα σε 10 μέρες που κάτσω πιστεύω θα μπορέσω να το αλλάξω, εξάλλου θα το τσεκάρω και εκεί επιτόπου.

Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 14/10/2012 - 10:32

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#432   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 14/10/2012 - 11:13

<b>giannisk82, στις 14 October 2012 - 02:14, είπε:</b><br />Άρα δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο όσον αφορά την εβδομάδα κατασκευής. Ίσως να είναι φήμες. Το πιο πιθανόν είναι ότι το μαύρο είναι πιο ευαίσθητο από το λευκό.<br />

<br />Σίγουρα είναι πιο ευαίσθητο. Γι' αυτό και τελικά αποφάσισα το λευκό 16άρι. Έχω παραγγείλει θήκη με μαγνήτη (SPIGEN σαν πορτοφόλι) και ένα πάρα πολύ όμορφο skin guard σετ της  SPIGEN και είμαι έτοιμος!!!! Δεν μου αρέσει να το καλύβω όλο το πλάι και το πίσω μέρος με θήκη.

'δωσε αν μπορείς λινγκ για την θήκη φίλε μου...Ευχαριστώ...

#433   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 14/10/2012 - 12:10

Αυτό ισχύει, σε σας που το πήρατε;

http://tech.in.gr/ne...?aid=1231215897


Απο τις 22 Σεπτεμβρίου που το έχω μπορώ να πω ότι δεν ισχύει.

#434   holsss

holsss

    iPH Contributor

  • 921 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 14/10/2012 - 12:31

'δωσε αν μπορείς λινγκ για την θήκη φίλε μου...Ευχαριστώ...

Αν θες την θήκη νομίζω πως ο φίλος εννοεί αυτήν !!
η http://www.spigen.co...ion-series.html
http://www.spigen.co...ena-series.html
Amazon Link : http://www.amazon.co...Phone 5 Crumena
Amazon Link : http://www.amazon.co...hone 5 illuzion

Τελευταία επεξεργασία από: holsss, 14/10/2012 - 12:32


#435   GR1337

GR1337

    iPH Member

  • 306 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/10/2012 - 13:44

σε 6 ημέρες που θα πάω NY για θέμα υγείας, θα πάρω από εκεί άσπρο, πιστεύω θα έχουνε stock, και μάλιστα θα το ανοίξω μέσα στο apple store. Όσο τρελά γούσταρα το μαύρο το να με αγχώσει, εάν ξεβάψει η όχι η εάν ξεβάφει η υποδοχή που μπαίνει ο νέος connector η στο 3,5 mini jack. Θα το πάρω σε άσπρο και ξεμπερδεύω... Από τα άλλα που (έχω) πως θα ξεμπερδέψω... anyway...

Συμβόλαιο πως θα κάνεις;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες