Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1171   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:16

Ti bumper πηρες?

σαν λαστιχο το ακριανο και το μεσα σιλικονη διαφανης! πολυ ωραιο πραμα :P
We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1172   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:18

Που είναι οι απογοητευμένοι με το iPhone 5 που έτρεξαν να μιλήσουν για αποτυχία χωρίς να το έχουν δει καν;

#1173   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:19

Αν δε βρείς γνήσιο bumper μή βάζεις καθόλου! Το 4άρι μου είχε γεμίσει γρατζουνιές απο το bumper το κινέζικο. Καλύτερα θήκη κάλτσα και να το βγάζεις για να μιλήσεις και να το βλέπεις!

#1174   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:24

Κατα τα αλλα...
Πηρα λευκο 16αρι...
Το σχημα και μεγεθος θελει λιγη ωρα για να το συνηθισεις...Ειναι οντως παντως σα τηλεκοντρολ..Το 4αρι ηταν πιο "συμμετρικο"...Αλλα η μιση επιπλεον ιντσα βοηθαει στο browsing..
Ποιοτητα κατασκευης,ακομα πιο "κοσμημα" σε σχεση με το 4αρι...
Στο χερι "ταιριαζει" καλυτερα και το οτι ειναι πιο μακροστενο βολευει περισσοτερο στο κρατημα οταν το εχεις ειδικα στο αυτι και μιλας..
Σαν ομορφια,πιστευω οτι σε αυτο το καινουριο design (πιο μακρυ) ,το μαυρο χρωμα ταιριαζει καλυτερα...(Ας οψεται το κολλημα που εχω με το λευκο χρωμα).
Απο ταχυτητα,δεν ειδα και τρελλες διαφορες...Ισως να παιζει ρολο και πως το 4s που ειχα ηταν 64αρι,(δεν ειχα "γεμισει" ουτε το μισο) και δεν το ειχα jb...
Συμπερασματικα,εκτος απο τη μιση ιντσα παραπανω που βοηθαει στο browsing και τη σαφεστατα ΠΟΛΥ ανωτερη καμερα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου,δε νομιζω οτι ειναι πια και "major update" σε σχεση με το 4s...
Οποιανου δεν του περισσευουν και εχει ηδη το 4s...ας περιμενει το 5s η το 6... ;)

#1175   Dmtrs

Dmtrs

    iPH Enthousiast

  • 408 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Dmtrs

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:27

ακομα δεν εχω καταλαβει τι εχω στα χερια μου ,ξερω μονο οτι εχω ενα χαζο χαμογελο στη μουρη μου!!!!!!

#1176   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:34

Που είναι οι απογοητευμένοι με το iPhone 5 που έτρεξαν να μιλήσουν για αποτυχία χωρίς να το έχουν δει καν;

Αυτο ξαναπες το...επρεπε να σημειωσουμε τα ονοματα αυτων που ελεγα πωω αηδια και το ενα και το αλλο...γαμωτοο...

Αν δε βρείς γνήσιο bumper μή βάζεις καθόλου! Το 4άρι μου είχε γεμίσει γρατζουνιές απο το bumper το κινέζικο. Καλύτερα θήκη κάλτσα και να το βγάζεις για να μιλήσεις και να το βλέπεις!

ΠΑΝΑΓΙΑΑΑ ΜΟΥΥΥ...αμα βαλει γνησιο τοτε το εχει σιγουρακι το ξυσιμο...εδω στα παλια που ηταν σκετο αλουμινιο χωρις χρωμα και εκαναν σημαδια.φαντασου στο χρωμα τι θα κανει

#1177   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:36

Ρε παιδια το καλωδιο ειναι πιο μακρυ απο το προηγουμενο τελικα;

Μπάααα Το ίδιο μήκος (μικρό δηλαδή) είναι. Απλά το βύσμα σου κάνει εντύπωση ποσό μικρό είναι.

#1178   tasosbin

tasosbin

    iPH Member

  • 208 μηνύματα
  • Twitter:@tasosbin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:37

Κάπου διάβαζα οτι το 5 δεν χρειάζεται bumper μιας και το πίσω καπάκι αλλάζει μαζι με το γύρω αλουμίνιο αν χρειαστει. Ισχύει ;

#1179   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:41

Κάπου διάβαζα οτι το 5 δεν χρειάζεται bumper μιας και το πίσω καπάκι αλλάζει μαζι με το γύρω αλουμίνιο αν χρειαστει. Ισχύει ;

Σωστα.Aρκει να το κανεις ετσι.

#1180   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:53

Να πω και εγώ δυο λόγια: σε σχέση με το 3GS που είχα, είναι σαφώς πιο γρήγορο, πιο ελαφρύ, με καλύτερη και μεγαλύτερη οθόνη, μεγαλύτερη αυτονομία, καλύτερη κάμερα και πιο ωραίο design. Μέχρις εκεί. Απο εκεί και πέρα, όπως και να το κάνουμε δεν παύει να είναι απλά ένα smartphone. Δεν θα το χαρακτήριζα το καλύτερο στην αγορά αυτή τη στιγμή, ούτε και το πιο προηγμένο, δεν παύει όμως να είναι αυτό που μου αρέσει και με εξυπηρετεί. Εξακολουθώ να πιστεύω οτι είναι υπερεκτιμημένο (συνέπεια του hype και του marketing της Apple), απο τη στιγμή όμως που τη δουλειά που θέλω να κάνει τη κάνει (και μάλιστα καλά), είμαι ευχαριστημένος. Φυσικά θα ήμουν ακόμα πιο ευχαριστημενος αν ήταν φτηνότερο, αλλά τέτοιες συσκευές τις παίρνω με την λογική να τις κρατήσω για μια τρετία τουλάχιστον (όπως κράτησα 3+ χρόνια το 3GS) και όχι για ένα χρόνο. Τέλος, το γεγονός ότι έχω ήδη τις εφαρμογές που χρειάζομαι απο το App Store, ήταν ο καθοριστικός παράγοντας για να μη μεταπηδήσω σε κάποια άλλη πλατφόρμα (σκεφτόμουν σοβαρά το Lumia 820). Κατά κάποιο τρόπο όλες αυτές οι εφαρμογές που έχω αγοράσει είναι η επένδυση στο χρόνο που ισοσκελίζει την αυξημένη τιμή της συσκευής. Άν άλλαζα πλατφόρμα, θα έπρεπε να ξανά-αγοράσω ένα κάρο εφαρμογές (χώρια που παίζει και να μην υπήρχαν)...

#1181   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 02/11/2012 - 21:54

Κάπου διάβαζα οτι το 5 δεν χρειάζεται bumper μιας και το πίσω καπάκι αλλάζει μαζι με το γύρω αλουμίνιο αν χρειαστει. Ισχύει ;

που το ακουσες αυτο φιλε? οχι δεν ισχυει.. το αντιθετο.. η πισω πλατη και το αλουμινιο οχι μονο δεν αλλαζουν.. αλλα ξεβαφουν και ευκολα!!!

#1182   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/11/2012 - 22:08

Αντικειμενικά είναι πιο φθηνή κατασκευή ή εμένα μου φαίνεται έτσι σε σχέση με το γυαλί του 4s??
Μου φαίνεται πλαστικό

#1183   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 02/11/2012 - 22:31

Είναι το ίδιο αλουμίνιο που βάζουν στα MacBook.

Φτηνό-Ακρηβο έχουν κάνει υπεροχή δουλειά.

#1184   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 22:40

πηγα πλαισιο athens heart και δηλωνω απογοητευμενος με το μαυρο ηταν ηδη γραντζουνισμενο...ωραιο μεν αλλα δεν το ρισκαρο.μπηκα και διπλα βοντα ειδα το λευκο....ΟΝΕΙΡΟΟΟΟΟΟ!!!ευτυχως το παρηγγειλα λευκο και αν ημουν πρωτος υποστηρικτης του μαυρου...λυπαμαι διοτι θα δειτε με τον χρονο οτι θα κλαιτε...και θα χασει σε μεταπωληση.

ελαφρυ...τρομερα ελαφρυ...σφιχτα κουμπια...home & power...οθοναρα και βολικη με το ενα χερι...τελειο...


Stevo το μετάνιωσες μου φαίνεται που πήρες 4s ε? Τελικά σε κέρδισε το 5? :lol: :)

#1185   tzak

tzak

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 02/11/2012 - 23:29

Παιδιά κι εγώ λευκό 16άρι-απίστευτα όμορφο-γρήγορο-ελαφρύ με οθόνη διαμάντι τελικά άξιζε η αναμονή😉😉😉

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 39

0 μέλη, 39 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες