Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1366   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 04/11/2012 - 03:52

Σου βάζω στοίχημα, πως σε λιγότερο από μήνα θα πουλήσεις το 5ρι!!
Πρώτα απ' όλα, απολαμβάνοντας τις εργασίες σου/ τις εφαρμογές/ τα παιχνίδια/ τα έργα στην σχεδόν ΤΕΛΕΙΑ οθονάρα το note2, με τι μούτρα ρε συ :P θα κοιτάξεις την κιτρινισμένη , μακρόστενη οθονούλα του 5??!! :mellow: Μπορείς φυσικά να πουλήσεις το Note2 για να μην έχεις κάτι που θα σε ξενερώνει μετά στο να δεις το 5! :P
Πάντως παιδιά, ως τώρα 2 γνωστοί μου - που είναι κολλημένοι με το μήλο - είδαν χθες το 5ρι και δεν ενθουσιάστηκαν πολύ! (Ως καθόλου)
Θα το δω και γω από Δευτέρα και θα γράψω εντυπώσεις!! Όσοι το πήρατε, καλορίζικο και να το χαρείτε!!! :)


Ναι μωρέ με την κιτρινισμένη οθονούλα του 5. Εδώ δεν λες που ντρέπεσαι α κυκλοφορήσεις έξω με αυτή την παντόφλα στην τσέπη, θες τσάντα για λαπτοπ για να το κουβαλήσεις μαζί σου. Αν είναι να βγούμε με το ipad καμια μέρα δεν θα εχει διαφορά. ΕΛΕΟΣ μην λεμε και οτι θελουμε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1367   parhss

parhss

    iPH Contributor

  • 1.663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:paridion

Δημοσίευση 04/11/2012 - 04:52

πως κανετε ρε παιδια ετσι για το ξεφλουδισμα σιγα iphone θα ειναι κ παλι :P επισης καπου πηρε στα αυτια μου οτι ετοιμαζουν ειδικη αλοιφη για το ξεφλουδισμα με τη 2 γενια που θα βγαλουν και γυαλια μαζι για τη φωτεινοτητα......

#1368   highlander2110

highlander2110

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2012 - 05:31

Αν και είναι offtopic TwinSim η Cosmote έχει βγάλει με nanosim? (η μια nano και η άλλη κανονική)? Όσον αφορά το S3 και το μήλο και εγώ είμαι σύμφωνος και με τις 2 πλευρές αλλά όπως και να το κάνουμε παίζουνε πολλοί παράγοντες ρόλο για το ποιό θα διαλέξεις. Εμένα, παρόλο που όλα τα android που είχα κολλούσαν (ανοιχτά μικρόφωνα και ένα σωρό προβλήματα σε κατηγορία λίγο μικρότερη από s3) αποφάσισα να πάω σε ένα κινητό το οποίο μπορείς να το δουλέψεις, κατ' αρχήν, με το ένα χέρι. Κάποιος άλλος έχει άλλες προτεραιότητες και μπορεί να μην τον πειράζει να κρατάει π.χ. ένα note2 στο αυτί του. Παιδιά γούστα είναι αυτά και ότι γουστάρει ο καθένας παίρνει. Είναι όπως τα αμάξια. Αγοράζεις όχι απαραίτητα αυτό που είναι καλύτερο αλλά αυτό που γουστάρεις να μπαίνεις μέσα και να το ευχαριστιέσαι.

Πολλές καλημέρες σε όλους (άλλη μια ημέρα με ένα HTC μπαχατέλα)

#1369   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2012 - 10:24

Επειδη χρονια δε χρησιμοποιουσα hands free... Οι ηχοι... Sms, ειδοποιησεις (ολοι πλην ηχου κλησης) αν εχεις hands free γινεται να ακουγονται απο το ηχειο;...μαλλον οχι

#1370   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 04/11/2012 - 10:27

Επειδη χρονια δε χρησιμοποιουσα hands free... Οι ηχοι... Sms, ειδοποιησεις (ολοι πλην ηχου κλησης) αν εχεις hands free γινεται να ακουγονται απο το ηχειο;...μαλλον οχι


Δυστυχως δεν γινεται.

#1371   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2012 - 11:30

πως κανετε ρε παιδια ετσι για το ξεφλουδισμα σιγα iphone θα ειναι κ παλι :P επισης καπου πηρε στα αυτια μου οτι ετοιμαζουν ειδικη αλοιφη για το ξεφλουδισμα με τη 2 γενια που θα βγαλουν και γυαλια μαζι για τη φωτεινοτητα......


Την γνωστή αλοιφή λες??
Αναρτημένη εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από: turbomakis, 04/11/2012 - 11:31


#1372   giannis42

giannis42

    iPH User

  • 139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 04/11/2012 - 11:37

Πολλά παράπονα βλέπω, χρόνια στο forum, δεν έχω ξαναδεί, τόσα.

#1373   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2012 - 11:41

Που πέρασα και εγώ από τα public και το δοκίμασα δεν με ενθουσίασε.
Το έβαλα δίπλα στο 4S μου άνοιξα και κάποιες εφαρμογές και στα 2 να συγκρίνω τα 2 τηλέφωνα και δεν είχε μεγάλες διαφορές.

ΝΑΙ είναι πιο γρήγορο,στο άνοιξε κλείσε εφαρμογών και γενικά είναι ένα κλικ πιο γρήγορο.
Όμως πείτε με χαζό βλάκα ότι θέλετε,το ότι είναι τόσο ελαφρύ(εν μέρη μπράβο στην apple) δεν με ενθουσιάζει.
Λες και είναι ψεύτικο ρε γμτ :(
Αν δεν έχει λίγο βάρος να νιώσω ότι κρατάω κάτι στο χέρι μου...
Προσωπικά πάντα!

#1374   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/11/2012 - 13:11

Ολα αυτά τα παράπονα με έχουν αγχωσει για το δικό μου lol όπως και να έχει έχω υποσχεθεί το 4s μου στην αδερφή μου άρα αναγκαστικά θα έπαιρνα 5

#1375   Mik3Q

Mik3Q

    iPH Enthousiast

  • 369 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:16

Ολα αυτά τα παράπονα με έχουν αγχωσει για το δικό μου lol όπως και να έχει έχω υποσχεθεί το 4s μου στην αδερφή μου άρα αναγκαστικά θα έπαιρνα 5

να μην αγχωνεσαι καθολου κοριτσαρα, το 5αρι απλα τα ''σπαει'' :)

#1376   spyipad

spyipad

    iPH Member

  • 229 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:21

Το είδα απο κοντα εχω πάθει πλάκα .παναλαφρο.πιο όμορφο είναι το μαυρο και οι γρατζουνιες που λέτε είναι πολυ μικρές και δεν φαίνονται .τελικα θα το πάρω :D

#1377   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:29

Μην το κουνάς ρε φίλε... Δεν υπάρχει θέμα στα 4ρια...


H αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι ακριβως ακουει ο φίλος στα 5αρι του αλλα η καμερα ακουγεται πολυ ευκολα στα 4αρια. Απλως κρατα το αναποδα με την καμερα κοντα στο αυτι και χτυπα την καμερα με τον αντιχειρα και θα ακουσεις ολο το autofocus apparatus να κροταλιζει..

#1378   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:32

H αληθεια ειναι οτι δεν ξερω τι ακριβως ακουει ο φίλος στα 5αρι του αλλα η καμερα ακουγεται πολυ ευκολα στα 4αρια. Απλως κρατα το αναποδα με την καμερα κοντα στο αυτι και χτυπα την καμερα με τον αντιχειρα και θα ακουσεις ολο το autofocus apparatus να κροταλιζει..

Συνήθως αυτό το clicking noise στα 4άρια δεν είναι η κάμερα (αυτό πρώτη φορά το άκουσα προχθές εδώ), αλλά το sleep button.

Δοκίμασε το ίδιο που λες αλλά ακουμπώντας ελαφρά το sleep. Δεν θα ακούγεται.

#1379   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:39

Εγω στο 4αρι δεν ακούω τίποτα. Ούτε στην κάμερα ούτε στον διακόπτη σιγασης.


#1380   Dimsu

Dimsu

    iPH User

  • 186 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/11/2012 - 14:44

να μην αγχωνεσαι καθολου κοριτσαρα, το 5αρι απλα τα ''σπαει'' :)



Το ελπίζω!!! Εβλεπα παλιά topics και δεν έχω ξαναδεί τόσα παράπονα. Μου κάνει εντύπωση!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες