Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 24 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 5 στην Ελλάδα! Εντυπώσεις χρηστών!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
4270 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:24

Πρέπει όσοι είστε τόσο απόλυτοι είτε για τη μία πλευρά είτε για την άλλη ότι είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

Ο φίλος παραπάνω λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο με μία οθονάρα σαν του Note 2. Εγώ δεν θα μπορούσα να σουλέψω τόσο μεγάλο κινητό σε καθημερινή βάση.

Άλλος λέει για την υπεροχή του iOS στο Android και τούμπαλιν (εκεί και αν έχουν γραφτεί χιλιάδες ποστ). Σε άλλον αρέσει η ευκολία και το seemless integration του iOS και σε άλλον οι πολλές επιλογές παραμετροποίησης του Android.

So simple. Ο καθένας παίρνει ότι κρίνει ο ΙΔΙΟΣ (και όχι ότι του λένε οι άλλοι) ότι του ταιριάζει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:27

Ααα οχι .. οχι... Εγω φοβαμαι το σκοτάδι ;)

Μην κοροιδευεις ρε συ.
Έχω ρωτήσει πολλούς που μου έχουν πει ότι δεν αλλάζουν μόνο και μόνο επειδη "φοβούνται" την αλλαγή
(είδες το εβαλα σε " " γιατι θα την έλεγες πάλι)

#1398   Lakis77

Lakis77

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Lakis7

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:28

Καλά, μερικοί είστε απλά απίστευτοι... Φτάσαμε στο σημείο να βάζουμε στα μείον το βάρος της συσκευής.. Είναι ελαφρύ, είναι ψεύτικο κλπ.. Είναι "βαρύ", ααα σαν παντόφλα, πιο ελαφρύ δε μπορούσαν να το κάνουν κλπ.. Πραγματικά απίστευτοι κι ελληνικοί...

#1399   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:29

framedrop? οχι δεν υπαρχουν στο note 2 (στο 1 αρκετα, στο 2 οχι, ελεω jb, ram και τετραπυρηνου). Το μονο μειον κατα τη γνωμη μου ειναι τα αθλια πλαστικα του, που πρεπει να κρυψεις στην αυθεντικη polycarbonate θηκη του (ουτε καν το μεγεθος. Αν θες τετοια οθοναρα, σε ενα συνολο μια χαρα φορητο τοτε ειναι μονοδρομος) - αλλο μειον δεν εχει αυτο το τηλ (παρεμπιπτοντως, μου στοιχισε 570 +50 μια 64αρα καρτα = 620)...

Δηλαδή θες να μου πεις ότι στο notification centre δεν έχεις δει dropframes όπως επίσης αρκετές φορές και στο chrome?
Έν ολίγοις δεν τίθεται θέμα συγκρίσης γιατι πολυ απλά ειναι 2 διαφορετικά πράγματα. Ναι ειναι η καλύτερη android συσκευή αυτή τη στιγμή, πολυ καλύτερη και απο το σχεδόν ίδιο gs3... Για αυτο που ειναι το note 2 ειναι υπέροχο και super αλλα δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το iPhone 5... It's not fair και για τα δυο για πολλούς και διάφορους λόγους.

Πρέπει όσοι είστε τόσο απόλυτοι είτε για τη μία πλευρά είτε για την άλλη ότι είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

Ο φίλος παραπάνω λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο με μία οθονάρα σαν του Note 2. Εγώ δεν θα μπορούσα να σουλέψω τόσο μεγάλο κινητό σε καθημερινή βάση.

Άλλος λέει για την υπεροχή του iOS στο Android και τούμπαλιν (εκεί και αν έχουν γραφτεί χιλιάδες ποστ). Σε άλλον αρέσει η ευκολία και το seemless integration του iOS και σε άλλον οι πολλές επιλογές παραμετροποίησης του Android.

So simple. Ο καθένας παίρνει ότι κρίνει ο ΙΔΙΟΣ (και όχι ότι του λένε οι άλλοι) ότι του ταιριάζει.


Πολυ σωστό...!

#1400   vagreek

vagreek

    iPH User

  • PipPip
  • 160 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:31

Δηλαδή θες να μου πεις ότι στο notification centre δεν έχεις δει dropframes όπως επίσης αρκετές φορές και στο chrome?
Έν ολίγοις δεν τίθεται θέμα συγκρίσης γιατι πολυ απλά ειναι 2 διαφορετικά πράγματα. Ναι ειναι η καλύτερη android συσκευή αυτή τη στιγμή, πολυ καλύτερη και απο το σχεδόν ίδιο gs3... Για αυτο που ειναι το note 2 ειναι υπέροχο και super αλλα δεν μπορείς να το συγκρίνεις με το iPhone 5... It's not fair και για τα δυο για πολλούς και διάφορους λόγους.



Πολυ σωστό...!

Δεν εχεις αδικο, δεν υπαρχει απευθειας συγκριση (ισως με το SIII και το κορυφαιο και προσιτο nexus 4 ειναι πιο σωστο) - στο κεντρο ειδοποιησεων οχι ποτε δεν εχω θεμα, ειμαι με μαμα rom (για πρωτη φορα στις δεκαδες android συσκευες που εχω αγορασει κατα καιρους), αλλα τον chrome δεν τον ανοιξα ποτε, γιατι δουλευω παντα τον απιστευτο dolphin hd με το nitro pack (και ενα αποτελεσμα που συναγωνιζεται το φορητο μου).

#1401   KonstantinosFotos

KonstantinosFotos

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Twitter:@kostas_fotos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 15:36

Δεν εχεις αδικο, δεν υπαρχει απευθειας συγκριση (ισως με το SIII και το κορυφαιο και προσιτο nexus 4 ειναι πιο σωστο) - στο κεντρο ειδοποιησεων οχι ποτε δεν εχω θεμα, ειμαι με μαμα rom (για πρωτη φορα στις δεκαδες android συσκευες που εχω αγορασει κατα καιρους), αλλα τον chrome δεν τον ανοιξα ποτε, γιατι δουλευω παντα τον απιστευτο dolphin hd με το nitro pack (και ενα αποτελεσμα που συναγωνιζεται το φορητο μου).

Ναι για τον dolphin hd νομίζω ειναι μονόδρομος στο android.... Και για να λέμε και τα καλα στην έκδοση jelly beam η google έχει κάνει άλματα προόδου...

Τελευταία επεξεργασία από: KonstantinosFotos, 04/11/2012 - 15:37


#1402   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:02

Πρέπει όσοι είστε τόσο απόλυτοι είτε για τη μία πλευρά είτε για την άλλη ότι είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό.

Ο φίλος παραπάνω λέει ότι δεν υπάρχει τίποτα καλύτερο με μία οθονάρα σαν του Note 2. Εγώ δεν θα μπορούσα να σουλέψω τόσο μεγάλο κινητό σε καθημερινή βάση.

Άλλος λέει για την υπεροχή του iOS στο Android και τούμπαλιν (εκεί και αν έχουν γραφτεί χιλιάδες ποστ). Σε άλλον αρέσει η ευκολία και το seemless integration του iOS και σε άλλον οι πολλές επιλογές παραμετροποίησης του Android.

So simple. Ο καθένας παίρνει ότι κρίνει ο ΙΔΙΟΣ (και όχι ότι του λένε οι άλλοι) ότι του ταιριάζει.



Προσωπικά το ιδανικό τηλέφωνο θα ήταν 5αρι ποιότητα κατασκευής iOS αλλά με παραμετροποίηση όπως jb( ας υπήρχαν 2 iOS η παρούσα και άλλη μία ως plus για παραμετροποίηση...) οθόνη s3 ή ελάχιστα μικρότερη και φυσικά retina.... Αλλά τέτοιο τηλ δεν θα υπάρξει... :(

#1403   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:04

Προσωπικά το ιδανικό τηλέφωνο θα ήταν 5αρι ποιότητα κατασκευής iOS αλλά με παραμετροποίηση όπως jb( ας υπήρχαν 2 iOS η παρούσα και άλλη μία ως plus για παραμετροποίηση...) οθόνη s3 ή ελάχιστα μικρότερη και φυσικά retina.... Αλλά τέτοιο τηλ δεν θα υπάρξει... :(

Καλημερα...:Ρ

#1404   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:04

Καλησπέρα σε όλους και όλες,εγώ θα σας πω την γνώμη μου περί note 2 και iPhone 5,μια βδομάδα πριν βγει το 5 αγόρασα το note 2 το δούλεψα πολυ και για δουλειά και για παιχνίδια,το κράτησα μια βδομάδα,ο λόγοΣ; 1. Κακή ποιότητα υλικού τηλεφώνου...2.πολυ μεγάλο 3.πολυ κόρεσμενα τα χρώματα στα παιχνίδια και στα βίντεο..3.μεταπωληση δεν εχει χάνεις τα λεφτά σου σε 2 μήνες...
Αγόρασα το iPhone 5 πολυ ωραία συσκευή πολυ Γρηγόρη πολυ καλή ποιότητα αλλα.1.σκασιμο χρώματος σε σημείο 2.τεραστια διάφορα με το 4s δεν εχει..3.ειναι APPLE και αυτό για μένα ειναι εγγύηση...δεν σκάβει με το θέμα σκασιματος άμα ειναι την Δευτέρα που θα με πάρουν τηλέφωνο να μου το αλλάξουν αλλα και να. Μην το αλλάξουν δεν πειράζει του βάζω μια θήκη και δεν φαίνεται τίποτα...αυτά απο μένα,προσωπική γνώμη μόνο αυτο...

#1405   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:13

Πληρώνεις τόσα λεφτα και δεν σε πειράζει; Και λες του βάζω θήκη για να μην το βλέπω; Τι κανεις κοροιδευεις τον εαυτό σου;;;
Και εννοείται πως πρέπει να στο αλλάξουν. Έλεος δηλαδη τι είμαστε;

#1406   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:24

Καλησπερα..εχω παρατηρησει στο 5αρι μου οτι κατεβενει πολυ ευκολα η μπαταρια(χθες το βραδυ ηταν 100% και τωρα ειναι 63%) Με Χρηση 2 ωρες και 55 λεπτα,Αναμονη 17 ωρες και 26 λεπτα!! γιατι την ρουφαει ετσι? (τα εχω ολα κλειστα 3G,Wi-Fi κτλπ.)
We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#1407   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:28

Οχι δεν κοροιδευω τον εαυτό μου απλά ξέρω ότι δεν θα βγάλω άκρη πήγα το είδαν και θα μου πουν την Δευτέρα τι θα γίνει,άμα δεν το αλλάξουν τι να κάνω Δλδ;

#1408   djdog

djdog

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:36

Ας μη γελιομαστε.
Αλλο "δεν εχω φραγκα" να παρω το iphone και αλλο οτι οι μπαχατελες της samsung ειναι καλυτερες συσκευες.
Μη τρελαθουμε κιολας..
Ελεος δηλαδη.. :P

#1409   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:38

Οχι δεν κοροιδευω τον εαυτό μου απλά ξέρω ότι δεν θα βγάλω άκρη πήγα το είδαν και θα μου πουν την Δευτέρα τι θα γίνει,άμα δεν το αλλάξουν τι να κάνω Δλδ;

Εγω στη θέση σου θα προσπαθούσα να υπερασπιστώ τα χρήματα μου και το δικαίωμα μου!

#1410   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/11/2012 - 16:40

Οχι δεν κοροιδευω τον εαυτό μου απλά ξέρω ότι δεν θα βγάλω άκρη πήγα το είδαν και θα μου πουν την Δευτέρα τι θα γίνει,άμα δεν το αλλάξουν τι να κάνω Δλδ;


Aυτό είναι το κακό εδώ.. Συμβιβάζεστε.

Φίλε έδωσες 750 ευρώ για μια συσκευή και θα το αφήσεις έτσι?

Εγώ αν δεν έπαιρνα άλλο δε θα έφευγα. Στη τελική φέρε και την αστυνόμια. Αλλά όχι να έχει πρόβλημα και να λες ασ'το δε πειράζει..

Μετά αναρωτιόμαστε γιατι μας πατάνε και μας κάνουν ο,τι μας κάνουν.

Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 04/11/2012 - 16:41

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες