Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iMac 2012-13


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
169 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:12

ας βγουν με το καλο, και ας παρω εξωτερικο αν δεν εχουν!

Τέλος η αναμονή κύριοι...την ΕΠΟΜΕΝΗ Εβδομάδα καλός τα δεχτήκαμε....τα νέα επανασχεδιασμενα με νέα οθόνη iMac 2012............ Αναρτημένη εικόνα

Τα κλασικά 4 μοντέλα δηλαδη τα δυο 21,5αρια και τα δυο 27αρια σε μια νέα σχεδίαση - μεγάλη αναβάθμιση.....!! Νέα Mac mini....για όσους θέλουν το μικρο...ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΟΎΝ ΤΗΝ ΕΠΌΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΆΔΑ !!
Άρχισαν να βγαίνουν όλα στην φόρα !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 16/10/2012 - 19:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:29

Πρώτα μάλλον θα κυκλοφορήσουν από της 24 του μηνός τα 21,5 , ενώ μερικές εβδομάδες αργότερα τα 27 !!
Ο λόγος....είναι στην παράγωγη της ΝΕΑΣ λεπτότερης Οθόνης....όπου το νέο ειδικό κατά των αντανακλάσεων φωτός γυαλί , συγκολλάτε με ειδική αδιαφανή κολλά - τζελ με το LED πάνελ ώστε αν μην υπάρχουν τα εσωτερικά κενά τα οποία θα γεμίζουν με σκόνες και σωματίδια και τα οποία δημιουργούν της γνώστες σκιές....!!
Η διαδικασία της πλήρης συγκόλλησης στα 21.5 γινεται ευκολότερα και με ΑΠΟΛΥΤΉ επιτυχία , χωρίς κανένα πρόβλημα ετσι όπως πρέπει...γιαυτό και θα δοθούν από ότι φαίνεται γρηγορότερα στην κυκλοφορία !!
Στα 27αρια επειδή η οθόνη είναι μεγαλύτερη , η συγκόλληση δεν στέφετε με απολυτή επιτυχία δημιουργώντας προβλήματα , διοτι μέσα στην κολλά που μπαίνει ανάμεσα στο γυαλί και το πάνελ , εμφανίζονται μικρά καινά αέρος ή φούσκες , τεχνικό πρόβλημα που ακόμα δεν έχει λυθεί ώστε να παραδοθούν σε πελάτες τα μηχανάκια αυτά !!

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 16/10/2012 - 19:30


#78   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/10/2012 - 23:57

επιτελους!!!!επιτελους!!!
Ομως...
το 27αρι που θελω....ακομα απ οτι λες...θα αργησει, και αν εχει προβληματα , πρεπει να περιμενουμε να δουμε και τις πρωτες εντυπωσεις και μετα να κανουμε αγορα...
περιμενα απο τον Απριλιο...
δεν θελω να συμβιβαστω με ενα 21...σκεφτομαι..!

#79   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 17/10/2012 - 12:17

Λες τελικά να πάρουμε πρώτα τον iMac πριν το iPhone; :)

#80   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 17/10/2012 - 12:56

Λες τελικά να πάρουμε πρώτα τον iMac πριν το iPhone; :)


Πολύ πιθανό. Δεν ξέρω κάτι, εικασίες κάνω, αλλά κάτι μου λέει ότι θα χαζέψουμε με το νέο σχεδιασμό...

Και εκεί που είχα το κεφάλι μου ήσυχο ότι είμαι ο Δημήτρης και είμαι καλά με αυτόν που έχω, με βλέπω να μπαίνω σε έξοδα χα χα χα χα.
Once You Go Mac You Never Go Back

#81   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 17/10/2012 - 13:01

Λες τελικά να πάρουμε πρώτα τον iMac πριν το iPhone; :)

Δυσκολα, σε κανα μηνα ερχεται το iphone στην Ελλαδα, αρα για imac το βλεπω τα χρηστουγεννα!!!

επιτελους!!!!επιτελους!!!
Ομως...
το 27αρι που θελω....ακομα απ οτι λες...θα αργησει, και αν εχει προβληματα , πρεπει να περιμενουμε να δουμε και τις πρωτες εντυπωσεις και μετα να κανουμε αγορα...
περιμενα απο τον Απριλιο...
δεν θελω να συμβιβαστω με ενα 21...σκεφτομαι..!


Επιτελους δεν λες τιποτα!!! imac imac!!!!

#82   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2012 - 13:06

κατι ειδα ομως και δεν μου αρεσε.. :(
οτι με το νεο σχεδιασμο θα ειναι μαυρο το πλαισιο και οχι λευκο οπως παλια....
ποτε δεν ειχα imac και περιμενα πως και πως να παρω και να ειναι λευκο...να το κανω σετ με το iphone+ipod .. :D
εκτος και αν τους βγαλει σε 2 χρωματα, μαυρο+ασπρο επισης.

#83   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/10/2012 - 02:16

Πολύ πιθανό. Δεν ξέρω κάτι, εικασίες κάνω, αλλά κάτι μου λέει ότι θα χαζέψουμε με το νέο σχεδιασμό...

Και εκεί που είχα το κεφάλι μου ήσυχο ότι είμαι ο Δημήτρης και είμαι καλά με αυτόν που έχω, με βλέπω να μπαίνω σε έξοδα χα χα χα χα.

Θα πάθεις...οι αναφορές μιλάν για σχήμα δάκρυ....μα φαίνεται και στην φώτο...πάνω είναι πιο λεπτό το σώμα και όσο πάει χαμηλότερα γινεται ποιο χοντρό , σαν μισή σταγόνα !! Τελικά ίσως να μην σε λεν...Δημήτρη χαχαχαχα !! :lol:

Λες τελικά να πάρουμε πρώτα τον iMac πριν το iPhone; :)

Ανάλογα...τα μικρότερα μοντέλα θα βγουν στην αγορά ποιο νωρίς...αν παρουσιαστεί στης 23 - 24 του μηνός...τότε μετά από καμιά 10 - 15 μέρες θα έχουν καταφτάσει λογικά !! Άρα αρχές του Νοέμβρη...τα μεγαλύτερα προφανώς λίγο αργότερα !!

#84   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/10/2012 - 02:24

κατι ειδα ομως και δεν μου αρεσε.. :(
οτι με το νεο σχεδιασμο θα ειναι μαυρο το πλαισιο και οχι λευκο οπως παλια....
ποτε δεν ειχα imac και περιμενα πως και πως να παρω και να ειναι λευκο...να το κανω σετ με το iphone+ipod .. :D
εκτος και αν τους βγαλει σε 2 χρωματα, μαυρο+ασπρο επισης.

Δεν είναι βρε λευκό το πλαίσιο στο τρέχων μοντέλο - μόνο αρκετά παλιότερα όταν ήταν από πλαστικό , είναι στο χρώμα του ακατέργαστου αλουμινίου !! Που το διάβασες ότι θα γίνει μαύρο το σώμα...?? Πρώτη φορά το ακούω :excl: ....μαύρο σαν του iPhone 5 με την μαύρη γνωστή βαφή πάνω στο αλουμίνιο...που το " αγγίζεις " και βγάζει χρώμα...??
Δεν νομίζω...το υλικό παραμένει ΣΤΆΝΤΑΡ το ίδιο...ΑΛΟΥΜΊΝΙΟ...και επίσης στην φώτο φαίνεται ΞΕΚΆΘΑΡΑ το αλουμίνιο στο φυσικό του χρωματισμό ΠΆΝΩ ΨΗΛΆ...εσωτερικά όμως για να λέμε την αλήθεια , εξωτερικά όμως......μπορεί οτιδήποτε...αλλά δεν....!!

#85   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/10/2012 - 02:33

Μπορεί να παίζει να είναι έτσι αλλά θα μου άρεσε προς τα κάτω να λεπταίνει.
http://cdn.gottabemo...Mini-Event.jpeg

#86   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 18/10/2012 - 03:00

Μπορεί να παίζει να είναι έτσι αλλά θα μου άρεσε προς τα κάτω να λεπταίνει.
http://cdn.gottabemo...Mini-Event.jpeg

Σχεδόν 99% , ΠΙΣΤΕΥΩ ότι θα είναι ΕΤΣΙ !! Στο μυαλό μου έτσι το εχω και εγώ....πιστεύω δύσκολα να είναι αλλιώς !! Ωραία η φώτο αυτή , πολύ διευκρινιστική !!
Προς τα κάτω ΑΔΥΝΑΤΟΝ να λεπτύνει...δεν γινεται για λόγους μηχανικής , διοτι ο αέρας εισέρχεται από κάτω και βγαίνει από επάνω από μια σχισμή σε μήκος...όμως η είσοδος αναγκαστικά από κάτω θα πρέπει να έχει μεγαλύτερη επιφάνεια για να " ρουφά " αρκετό αέρα + είναι και ο χώρος για τις μνήμες , άρα κάτω υπάρχουν αρκετοί λόγοι που πρέπει να είναι ποιο χοντρό το σώμα...από επάνω μπορεί ποιο άνετα να λεπτύνει....!!
Επίσης εσύ είδες πότε καμιά σταγόνα ( αφού δανείζεται από εκεί το σχήμα ) όταν κυλά κάπου κεκλιμένα - κατακόρυφα...να είναι ποιο χοντρή από πάνω και ποιο λεπτή από κάτω...?? Τότε θα ήταν σε σχήμα...σφήνας !! B)

Τελευταία επεξεργασία από: CybeRTroN, 18/10/2012 - 03:00


#87   dream21

dream21

    iPH Hero

  • 3.897 μηνύματα
  • Twitter:@dream2100
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:iPhonegr

Δημοσίευση 18/10/2012 - 07:48

Σχεδόν 99% , ΠΙΣΤΕΥΩ ότι θα είναι ΕΤΣΙ !! Στο μυαλό μου έτσι το εχω και εγώ....πιστεύω δύσκολα να είναι αλλιώς !! Ωραία η φώτο αυτή , πολύ διευκρινιστική !!
Προς τα κάτω ΑΔΥΝΑΤΟΝ να λεπτύνει...δεν γινεται για λόγους μηχανικής , διοτι ο αέρας εισέρχεται από κάτω και βγαίνει από επάνω από μια σχισμή σε μήκος...όμως η είσοδος αναγκαστικά από κάτω θα πρέπει να έχει μεγαλύτερη επιφάνεια για να " ρουφά " αρκετό αέρα + είναι και ο χώρος για τις μνήμες , άρα κάτω υπάρχουν αρκετοί λόγοι που πρέπει να είναι ποιο χοντρό το σώμα...από επάνω μπορεί ποιο άνετα να λεπτύνει....!!
Επίσης εσύ είδες πότε καμιά σταγόνα ( αφού δανείζεται από εκεί το σχήμα ) όταν κυλά κάπου κεκλιμένα - κατακόρυφα...να είναι ποιο χοντρή από πάνω και ποιο λεπτή από κάτω...?? Τότε θα ήταν σε σχήμα...σφήνας !! B)


Αντε να δούμε και τις τιμές και πάω για αγορά.Δεν την παλεύω με το δικό μου που είναι μοντέλο του 2009.


#88   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 19/10/2012 - 00:52

Αντε να δούμε και τις τιμές και πάω για αγορά.Δεν την παλεύω με το δικό μου που είναι μοντέλο του 2009.

Με βάση τις τελευταίες ειδήσεις...οι τιμές θα παραμείνουν ίδιες ή σχεδόν ίδιες...δεν θα έχουν διάφορα !!
Επίσης...κάτι καλό...θα βγει μάλλον μνήμη RAM 8 Giga...και τα Mac mini θα δέχονται μέχρι 16 Γιγα το μέγιστο , ενώ τα iMac μέχρι 32 Γιγα το μέγιστο...ΕΠΙΣΗΜΑ πάντα....!! Θα υπάρχει μάλλον αναβάθμιση και στο μέγιστο όγκο μνήμης που θα μπορούμε να βάλουμε πέρα από τον γρηγορότερο χρονισμό στα 1600 !!
ΑΝ είναι έτσι...που είναι εξαιρετικά λογικό να είναι....μπορεί να καταργηθούν οι 2 Γιγα και πλέων να προσφέρονται από την εταιρία σε κάθε slot 4 Γιγα ως στάνταρ ή 8 Γιγα υπό παραγγελιά , το ίδιο και από τρίτους κατασκευαστές προφανώς !!
Τότε λογικά...το ελάχιστο ποσό μνήμης που θα φτάνει σε κάθε μηχανάκι από το εργοστάσιο ως στάνταρ , θα είναι πλέων τα 2 slots ( από τα 4 ) * 4 Γιγα = 8 Γιγα με μέγιστα τα 32 Γιγα !!
Σήμερα στα τρέχων μοντέλα το στανταρ είναι τα 2 slots (από τα 4 ) * 2 Γιγα = 4 Γιγα με μέγιστα τα 16 Γιγα !!

#89   michkal91

michkal91

    iPH Elite Poster

  • 2.335 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Michkal91

Δημοσίευση 19/10/2012 - 01:17

Ξερουμε αν θα εχουμε 4πυρηνο mini με αυτονομη καρτα?

#90   CybeRTroN

CybeRTroN

    iPH Contributor

  • 1.249 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:KyriakosThess

Δημοσίευση 19/10/2012 - 02:25

Αυτό είναι εξειδικευμένη λεπτομερια...αλλά φανταζομαι το αυτόνομη κάρτα...κάπως χλωμό !!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες