Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2008 - 11:01

Έπειτα από ένα γερό κόλλημα που έφαγε χθες (3G 2.2 jb) και μετά από 4-5 reboot δεν γινόταν τίποτα και είπα να κάνω restore. Ενώ λοιπόν κάνει κανονικά restore στην 2.2 κολλάει όταν κάνει επανεκκίνηση για να γίνει activation του κινητού... Έχω δοκιμάσει αρκετές φορές χωρίς να μπορώ να κάνω κάτι... Τι παίζει?


Φαίνεται πως έχει πρόβλημα με την sim τελικά... Χωρίς τη sim ξεκινάει κανονικά και βγάζει μήνυμα για sim...

Είναι το δεύτερο iPhone που παίρνω στα χέρια μου, το πρώτο αντικαταστάθηκε στην εγγύηση 3 ημέρες μετά από την αγορά του. Ένα μήνα μετά να με τι ασχολούμαι πάλι... :-X :-X :-X


UPDATE!!

Το παρέδωσα την 1/12 στο κατάστημα...

Μου τηλεφώνησαν σήμερα 17/12 (και έπειτα απο πολλές πιέσεις από μέρους μου μιας και η συσκευή δεν φαινόταν να έχει παραληφθεί από το service μέχρι προχθές τουλάχιστον...) για να μου πουν οτι βρέθηκε υγρασία  :o :o :o στην πλακέτα  :o :o :o και ότι δεν καλύπτεται από την εγγύηση. Τί γίνεται ρε παιδιά? Μπορούν να το ανοίξουν? Μας δουλεύουν ψιλό γαζί??? Προσφέρθηκαν μάλιστα να μου αντικαταστήσουν το τηλέφωνο με κόστος 429 Ευρώ... Τί κάνω τώρα? Καμία ιδέα? ΓΜΤ!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Manthos

Manthos

    iPH newbie

  • 50 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2008 - 21:03

Εμενα εκανε το ιδιο και ενα παρασκευοσαβατοκιριακο εμεινα χορισ τηλεφωνο αλλα μολισ εβαλα αντι WIND VODAFONE εκανε activation amesos. Τι να σου πω και στο Itunes ειχα προβλημα δεν ανοιγε αστα ποτε δεν εβγαλα ακρι τι εγινε τελικα με αλαγη τησ SIM se VODAFONE επεξε χορισ εξιγηση.Καλη τυχη

#3   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 30/11/2008 - 21:38

Quote

Εμενα εκανε το ιδιο και ενα παρασκευοσαβατοκιριακο εμεινα χορισ τηλεφωνο αλλα μολισ εβαλα αντι WIND VODAFONE εκανε activation amesos. Τι να σου πω και στο Itunes ειχα προβλημα δεν ανοιγε αστα ποτε δεν εβγαλα ακρι τι εγινε τελικα με αλαγη τησ SIM se VODAFONE επεξε χορισ εξιγηση.Καλη τυχη

θα πω βλακεια τωρα αλλα τι λεω
ρε μπας η vodafone πουλαει και κλειδωμενα >??

#4   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2008 - 11:23

Quote

Quote

Εμενα εκανε το ιδιο και ενα παρασκευοσαβατοκιριακο εμεινα χορισ τηλεφωνο αλλα μολισ εβαλα αντι WIND VODAFONE εκανε activation amesos. Τι να σου πω και στο Itunes ειχα προβλημα δεν ανοιγε αστα ποτε δεν εβγαλα ακρι τι εγινε τελικα με αλαγη τησ SIM se VODAFONE επεξε χορισ εξιγηση.Καλη τυχη


θα πω βλακεια τωρα αλλα τι λεω

ρε μπας η vodafone πουλαει και κλειδωμενα >??


Φαντάζομαι πως το πρόβλημα θα υπήρχε από την αρχή... Απλά κάτι έγινε, δεν ξέρω, το τηλέφωνο λειτουργούσε κανονικά jb σε 2.2 για αρκετές ημέρες σε cosmote... Τώρα που το σκέφτηκα πριν κολλήσει την πρώτη φορά είχε σηκώσει μια σχετική θερμοκρασία λόγω χρήσης wifi και youtube (κανένα εικοσάλεπτο όμως, ίσως και λιγότερο)... Τέλος πάντων, το πήγα στη Vodafone σήμερα (μετά από restore φυσικά...) και τους ανέφερα και τα 2 καμένα pixels που είχε η συσκευή από τη στιγμή που την πήρα σαν αντικατάσταση της παλιάς. Είδωμεν :-\ :-\ :-\...

#5   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2008 - 11:32

Το είχα πάθει και εγώ μια μέρα,του έκανα 3 restore σύνολο θυμάμαι,και την πάλεψε τελικά.Τώρα για την θερμοκρασία που λες,δεν νομίζω να έχει σχέση,εδώ έχω δεί πόσες και πόσες ταινείες και δεν έχει πάθει τίποτα.
Άσχετο,αλλά αν θυμάμαι καλά,τα καμμένα pixel δεν είναι αιτία αντικατάστασης συσκευής. (Όπως και το καταραμένο φώς που ξεφεύγει από τις άκρες της οθόνης.. >:()

#6   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2008 - 12:06

Quote

Το είχα πάθει και εγώ μια μέρα,του έκανα 3 restore σύνολο θυμάμαι,και την πάλεψε τελικά.Τώρα για την θερμοκρασία που λες,δεν νομίζω να έχει σχέση,εδώ έχω δεί πόσες και πόσες ταινείες και δεν έχει πάθει τίποτα.

Άσχετο,αλλά αν θυμάμαι καλά,τα καμμένα pixel δεν είναι αιτία αντικατάστασης συσκευής. (Όπως και το καταραμένο φώς που ξεφεύγει από τις άκρες της οθόνης.. >:()


Ναι ρε γμτ >:( Κάτι ώρες είναι λες και δεν υπάρχει έλεγχος του τι βγαίνει από εκείνο το εργοστάσιο... Υποψιάζομαι επίσης ότι οι συσκευές που στέλνουν σαν αντικατάσταση ΔΕΝ είναι καινούριες >:(

#7   fuzzy

fuzzy

    iPH Addict

  • 725 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/12/2008 - 17:26

Quote

Άσχετο,αλλά αν θυμάμαι καλά,τα καμμένα pixel δεν είναι αιτία αντικατάστασης συσκευής.


Λάθος είναι αυτό, εμένα μου αντικατάστησαν την συσκευή γιατί είχε 1 καμμένο Pixel! Έχω κάνει και σχετικό πόστ http://www.iphonehel...opic,706.0.html

#8   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/12/2008 - 23:56

update

#9   FLob

FLob

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/12/2008 - 00:44

Μάτι παιδιά!!!! Πιστέω!! κάποιος το ζήλεψε! Ζηλεύει ο κόσμος τη χαρά μας!
:) 

#10   teo_le

teo_le

    iPH newbie

  • 69 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/12/2008 - 13:42

Quote

Μάτι παιδιά!!!! Πιστέω!! κάποιος το ζήλεψε! Ζηλεύει ο κόσμος τη χαρά μας!

:) 


Πού ακριβώς την είδες τη χαρά?... Εμένα προσωπικά μόνο προβλήματα μου έχει δημιουργήσει το iPhone... Ακόμα κι αν αντικατασταθεί όπως θα πάρω την καινούρια συσκευή έτσι θα την πουλήσω. Ας χάσω και 100 Ευρώ...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες