Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini: Παρουσίαση στις 17 Οκτωβρίου;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
224 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 07/10/2012 - 22:55

Τα netbook ειναι χαμένη υπόθεση. Είχα πάρει πριν το iPad ενα netbook με atom και windows7. Παιζει να ειναι η μόνη αγορά που έχω μετανιώσει τόσο πολύ. Πραγματικά καλύτερα να δώσεις 50-100 παραπάνω και να παρεις laptop... Για να πάρεις netbook και να σηκώνει εφαρμογές ώστε να κάνεις χρήση χωρίς καθυστερήσεις, θες ultra book και παραπάνω χρήματα... Τα x86 ειναι βαριά σε κανονική χρήση. Δεν την παλεύει το netbook. Καλύτερα με ταμπλετα και εφαρμογές σε arm γραμμένες.

Ακόμα και με Linux και όχι βαριές διανομές το netbook δεν την παλεύει σε χρήση.

Τελευταία επεξεργασία από: hyperlost, 07/10/2012 - 22:56


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 07/10/2012 - 23:37

εγω παλι γιατι πιστευω οτι τα tablet ειναι το πιο αχρηστο πραγμα που κυκλοφορει??θες φορητοτητα?παιρνεις αυτο
http://www.e-shop.gr...l?id=PER.902595
φορτωνεις windows 7 starter και εχεις 6 ωρες αυτονομια τουλαχιστον.αυτο εχω εγω κοντα μου παντα.κ μην μου πειτε οτι ειναι μεγαλο γιατι κ η ταμπλετα τσαντα θελει να την κουβαλας μαζι!


Ασε μας ρε φιλε,που θα χρειαστω κ τσαντα για να κουβαλησω το iPad!!Ημαρτον,γιαυτον τον λογο δεν πηρα την σαβουρα αυτη που ποσταρες με το συμπαθειο!!Ουτε καν συγκρινεται με την μηλοταμπλετα σε φορητοτητα,βαρος,συσκευη..

Ελεος με αυτα τα καμμενα νετμπουκς

#123   DJTaurus

DJTaurus

    iPH Member

  • 283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:DJTaurus_

Δημοσίευση 07/10/2012 - 23:54

Εμένα αυτό που με απασχολεί πάλι είναι το αν θα έχει GPS Receiver πάνω του γιατί θα ήταν υπέροχο για πλοήγηση. Ούτε μεγάλο, ούτε μικρό ! ! !

Αν όλα τα προαναφερθέντα συνδιαστούν με μία καλή τιμή πιστεύω να σαρώσει τη παγκόσμια αγορά


Μόνο και μόνο λόγω form factor θα γίνει τρελό hit στις γυναίκες/μαθητές που θέλουν μεγαλύτερη φορητότητα από το 10αρι. Θα είναι το απολυτο christmas present και είναι σχεδόν βεβαιο λογω μικρότερης τιμής με το iPad οτι θα το χτυπήσει σε πωλήσεις. Αρκετός κόσμος επιζητά το φθηνό εισιτήριο για να μπει στην οικογένεια της apple.... βλέπε mac mini...

υ.γ. Τώρα τα υπόλοιπα ποστ που γράφονται για netbook και κάτι ανυπαρκτα android tablet δεν μπορω να καταλαβω τι σχέση έχουν στο τοπικ του iPad mini. Καποιος moderator να σβήσει μερικά ποστ ή να τα βγάλει σε offtopic. Οποιος post pc αρχαιολογος ενδιαφέρεται για ipad vs android tablet vs netbooks ας ανοιξει τοπικ και ας γράφει το κοντο και το μακρύ του για μια αγορά ανυπαρκτη και νεκρή. Δεν χρειαζόμαστε κανεναν ελληνάρα αναλυτή να μας κάνει προβλεψεις για το mini και αν το iPad είναι αξιόλογο και πετυχημένο προϊόν. H αγορά και οι τάσεις της αγοράς δείχνουν ξεκάθαρα για το που πηγαίνουμε like it or not! Hardware (και συγκεκριμένα pc hardware) is dead... αυτό που μετράει είναι οι υπηρεσίες που σου προσφέρει το εκάστωτε οικοσύστημα... o bezos δεν είναι χαζός γιαυτό και η επιτυχία των Kindle δεν είναι τυχαία. Οταν το πάρουν χαμπάρι κάτι κατακερματισμένα οικοσυστήματα σε συσκευές που συναγωνίζονται στο ποια θα την έχει "πιο μεγάλη' την ram και τους πυρήνες θα έχει λαλήσει ο πετεινός (λέγε με microsoft).

Τελευταία επεξεργασία από: DJTaurus, 08/10/2012 - 00:03


#124   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 08/10/2012 - 06:15

Η έκπληξη της δεκαετίας!
" We introducing the iPad MiNi! At only 99$"

Μόνο αυτόν το λόγο βλέπω να βγάλει η apple καινούριο iPad.
Μέχρι και η κουτση Μαρία θα το πάρει.

#125   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:02

Για να δούμε σήμερα 10/10, θα στείλουν τις προσκλήσεις για το event 17/10 (?)

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 10/10/2012 - 10:04


#126   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:12

Πολυς λόγος για την κουτσή Μαρία !!!! :) Αντε να δούμε τί θα έρθει πρώτο ipad mini ή ipad mini !!

#127   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/10/2012 - 10:43

σημερα να περιμενετε προσκλησεις!! :D
εχουμε και ipad mini, και imac και το νεο itunes στις 17! B)

#128   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2012 - 09:31

Οι φήμες για το iPad mini αναζωπυρώνονται με το σημερινό δημοσίευμα του Philip Elmer-DeWitt στο Fortune.

Αναρτημένη εικόνα


Σύμφωνα με τις πηγές του Philip Elmer-DeWitt, η Apple σχεδιάζει να αποστείλλει τις προσκλήσεις του event στις 10 Οκτωβρίου ενώ η ημερομηνία διεξαγωγής του event ενδέχεται να είναι η 17η Οκτωβρίου:




According to our source, who asked not be named, there appears to be some truth to the widespread rumors that Apple is preparing to launch a smaller and cheaper version of the iPad -- often called the iPad mini or iPad air and usually described as having a 7.85-inch screen.

What our source adds is the specificity of a date: The press, he says, can expect invitations to go out on Oct. 10

If the rumor is true, and if Apple follows its usual scheduling protocol, that would suggest a special event to unveil the product on Wednesday, Oct. 17, with a launch day of Friday Nov. 2 -- plenty of time to capture holiday sales.


[via tech.fortune.cnn.com]


Προσκλήσεις πάντως δεν στάλθηκαν εχτές 10/10...

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 11/10/2012 - 09:32


#129   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/10/2012 - 13:42


Το iPad mini θα παρουσιαστεί τελικά (;) στις 23 Οκτωβρίου, σε event της Apple, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του AllThingsD:


People familiar with Apple’s plans tell us that the company will unveil the so-called “iPad mini” on October 23 at an invitation-only event.


Behind the Scenes...

#130   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 12/10/2012 - 17:31


Update: Η ημερομηνία επιβεβαιώθηκε και από τον Jim Dalrymple, με το μοναδικό/χαρακτηριστικό του τρόπο:


Yeap.


Behind the Scenes...

#131   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 12/10/2012 - 17:35

Αντε άντε, να το δώ και να μην το πιστέψω!

Απιστους Θωμάδες μας έχει καταντήσει αυτή την Apple! ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 12/10/2012 - 17:36

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#132   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/10/2012 - 17:37

Περιεργα πραγματα..εδω καλα καλα δεν εχουν καταφερει να βαλουν σε ταξη τη παραγωγικη γραμμη του iphone.συνηθως ποσο καιρο μετα απο την επισημη παρουσιαση ενος προιοντος βγαινει σε κυκλοφορια?

#133   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2012 - 17:37

λεω και εγω...και δεν μου εστειλαν προσκληση για τις 17, και εχει σημερα 11 ο μηνας!!!
αρα Οκ...
περιμενουμε για τις 23 :lol: B)

#134   xuser

xuser

    iPH Enthousiast

  • 569 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 12/10/2012 - 17:41

λεω και εγω...και δεν μου εστειλαν προσκληση για τις 17, και εχει σημερα 11 ο μηνας!!!
αρα Οκ...
περιμενουμε για τις 23 :lol: B)


11 έχουμε ?

#135   NiKlaus

NiKlaus

    iPH Contributor

  • 1.406 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2012 - 17:59

11 έχουμε ?


:o :o παω με χρονοκαθυστερηση..! :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες