Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 4 ios6 help for unlock


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
118 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:18

έκανα χειροκίνητο Backup με sync με το outlook...θα έχω πρόβλημα;
μετά Restore & "Set up as new".

Για τις επαφές, δε μπορώ να τις κρατήσω με iCloud γιατί έχω windows xp και έχει μανούρα ενώ για το My Contacts Backup δε το βρήκα πουθενά... (ξέρω είμαι...ανάπηρος!!).

ας αφήσουμε προς το παρόν το redsnow στην ησυχία του..διαλέγω το restore and upgrade στην ios 6! ολες οι επαφές μου βρίσκονται ήδη στο outlook και οι φωτό μου έχουν αποθηκευτεί στο Pc.

και λέω το εξής: αν ο τύπος έχει κάνει πλήρες unlock με τα 5,5 δολλάρια που του στειλα, τοτε πάω και κάνω κανονικά upgrade ios 6 ε;
βρίσκομαι στην 4.0.1 νίκο...από τότε που πήρα το τηλέφωνο και έκανα ultrasnow δεν έχω πειράξει Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Ε.

και ΝΑΙ έχω itunes τελευταίο installed

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:20

έκανα χειροκίνητο Backup με sync με το outlook...θα έχω πρόβλημα;
μετά Restore & "Set up as new".

Για τις επαφές, δε μπορώ να τις κρατήσω με iCloud γιατί έχω windows xp και έχει μανούρα ενώ για το My Contacts Backup δε το βρήκα πουθενά... (ξέρω είμαι...ανάπηρος!!).

ας αφήσουμε προς το παρόν το redsnow στην ησυχία του..διαλέγω το restore and upgrade στην ios 6! ολες οι επαφές μου βρίσκονται ήδη στο outlook και οι φωτό μου έχουν αποθηκευτεί στο Pc.

και λέω το εξής: αν ο τύπος έχει κάνει πλήρες unlock με τα 5,5 δολλάρια που του στειλα, τοτε πάω και κάνω κανονικά upgrade ios 6 ε;
βρίσκομαι στην 4.0.1 νίκο...από τότε που πήρα το τηλέφωνο και έκανα ultrasnow δεν έχω πειράξει Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Ε.


Αφού κράτησες επαφές και φωτογραφίες είσαι καλά... Αν θες μπορείς να κρατήσεις τις εφαρμογές και στην Library του iTunes στο PC ώστε μετά το Restore να μην χρειάζεται να ξανακάνεις Download αλλά απλά να τις μεταφέρεις.

Για να πας σε iOS 6, θα πρέπει να κάνεις Restore & "Set up as new". Μετά τα μεταφέρεις όλα με sync.
Τι συσκευή έχεις? 3GS ή 4?

Υ.Γ. Κακώς έκατσες τόσο καιρό σε iOS 4.0.1 αφού μπορούσες εύκολα να πας σε μεγαλύτερο!

#78   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:25

Αφού κράτησες επαφές και φωτογραφίες είσαι καλά... Αν θες μπορείς να κρατήσεις τις εφαρμογές και στην Library του iTunes στο PC ώστε μετά το Restore να μην χρειάζεται να ξανακάνεις Download αλλά απλά να τις μεταφέρεις.

Για να πας σε iOS 6, θα πρέπει να κάνεις Restore & "Set up as new". Μετά τα μεταφέρεις όλα με sync.
Τι συσκευή έχεις? 3GS ή 4?

Υ.Γ. Κακώς έκατσες τόσο καιρό σε iOS 4.0.1 αφού μπορούσες εύκολα να πας σε μεγαλύτερο!


λογικό και εγω για να πάω από 4 σε 5 έκανα μια μέρα .Βαλε παιδί μου την 6 να μην έχεις πρόβλημα κανενα

#79   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:26

εχω iphone 4
έκατσα στην 4.0.1 γιατί θεωρούσα πως εάν έκανα upgrade θα μου ζητούσε ξανά activate και έπρεπε να ξαναβρώ κάρτα AT&T κλπ

αυτή τη στιγμή έχω κατεβάσει την ios 6 και περιμένω να κάνει...."back up" μέσω Itunes...τι φάση;

όλη η ιστορια γίνεται επομένως: α) για να δω αν ο τυπάς έκανε unlock και αν με το που ανοίξει το τηλέφωνο θα μπορώ να βάλω την καρτα sim WIND και να μη μου ζητήσει activate με κάρτα ΑΤ&Τ και φυσικά να δουλεύει το τηλέφωνο κανονικά με κάθε κάρτα sim
β) για να φύγω επιτέλους από την 4.0.1 και να πάω σε ανώτερω software..

τα φώτα σου νικολάρα!!

#80   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/10/2012 - 12:30

εχω iphone 4
έκατσα στην 4.0.1 γιατί θεωρούσα πως εάν έκανα upgrade θα μου ζητούσε ξανά activate και έπρεπε να ξαναβρώ κάρτα AT&T κλπ

αυτή τη στιγμή έχω κατεβάσει την ios 6 και περιμένω να κάνει...."back up" μέσω Itunes...τι φάση;

όλη η ιστορια γίνεται επομένως: α) για να δω αν ο τυπάς έκανε unlock και αν με το που ανοίξει το τηλέφωνο θα μπορώ να βάλω την καρτα sim WIND και να μη μου ζητήσει activate με κάρτα ΑΤ&Τ και φυσικά να δουλεύει το τηλέφωνο κανονικά με κάθε κάρτα sim
β) για να φύγω επιτέλους από την 4.0.1 και να πάω σε ανώτερω software..

τα φώτα σου νικολάρα!!


Θα μπορούσες να πας με ΝΟ_ΒΒ .IPSW και μετά αντί να το ενεργοποιούσες με την at&t απλά θα έκανες Jailbreak με το redSn0w.

Το Backup που κάνεις τώρα με το iTunes, να ξέρεις πως δεν είναι "σωστό" να το χρησιμοποιήσεις για επαναφορά γιατί θα μεταφέρεις σκουπίδια του Jailbreak στο iOS 6.

α) το κατάλαβα και να ξέρεις πως πλέον θα ησυχάσεις.
β) Θα δεις αρκετές διαφορές με το τώρα iOS που έχεις

#81   irakleideas

irakleideas

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/10/2012 - 13:50

Θα μπορούσες να πας με ΝΟ_ΒΒ .IPSW και μετά αντί να το ενεργοποιούσες με την at&t απλά θα έκανες Jailbreak με το redSn0w.

Το Backup που κάνεις τώρα με το iTunes, να ξέρεις πως δεν είναι "σωστό" να το χρησιμοποιήσεις για επαναφορά γιατί θα μεταφέρεις σκουπίδια του Jailbreak στο iOS 6.

α) το κατάλαβα και να ξέρεις πως πλέον θα ησυχάσεις.
β) Θα δεις αρκετές διαφορές με το τώρα iOS που έχεις


Μόλις είπα οριστικά αντίο στο κουνούπι της AT&T που μου έπινε το αίμα!
Ευχαριστώ για όλα...κυρίως το Νίκο!!

#82   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 03/10/2012 - 13:52

Αν και ήσουν αρκετό καιρό "εγκλωβισμένος", τώρα ήρθε η ώρα να χαρείς το "ελεύθερο" σου iPhone!

Καλή συνέχεια.. :D

#83   Vtec

Vtec

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/10/2012 - 21:44

Πως μπορούμε να δούμε σε ποιόν πάροχο είναι κλειδωμένο το Iphone ?

#84   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 05/10/2012 - 21:45

Πληρώνοντας στο www.imei.info ή σε κάποιον seller από ebay.

#85   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/10/2012 - 15:22

Please IGNORE this message if you code was Not Found on database & Refunded.

If you DID NOT receive your CODE in time frame listed please contact us IMMEDIATELY. Also make sure you submitted the IMEI on our online form & also check your spam/junk folder.


If you did receive code and it worked out fine, please leave us a 5-Star Positive feedback immediately so we can finish up the transaction.


If your code was not submitted on our submission form, there will be delays.


IMEI SUBMIT SITE:


http://ebay.unlockfusion.net


All codes are also posted on this site under history (after you login ) in case you need it again or lost it.

If you're dissatisfied in any way, give us a chance to make things right; otherwise, please visit the link below to leave positive feedback against our account.

http://feedback.ebay...?LeaveFeedback2

You might not know this, but positive feedback immensely helps us rank higher in eBay searches. It's what allows us to deliver great value to our customers.

We depend on your positive feedback and your 5-star seller ratings. Thank you for taking the time to read this message.


Regards

UnlockFusion

Email: unlockfusion@gmail.com


If you are a dealer, wholesaler, cell phone store or a regular buyer of codes, please ask us for our solution perfect for businesses.


We offer services such as 24/7 Instant Blackberry, HTC, LG, Motorola, Samsung, Sidekick, SPC & many more services. We can beat any pricing as well.


Μου εστειλε αυτό το μηνυμα ο πωλητής σχετικα me to unlock απο AT που έκανα. Ολα πήγαν καλά και τους έδωσα 5 αστέρια .........


Έπρεπε να κάνω κάτι άλλο ? Αυτό κατάλαβα


#86   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 09/10/2012 - 15:23

Μου εστειλε αυτό το μηνυμα ο πωλητής σχετικα me to unlock απο AT που έκανα. Ολα πήγαν καλά και τους έδωσα 5 αστέρια .........

Έπρεπε να κάνω κάτι άλλο ? Αυτό κατάλαβα


Όχι....

#87   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/10/2012 - 15:30

ειμαι οκ δηλαδή τώρα .... Απλός αν είχα εκκρεμότητα μαζί του ακόμη ήθελε να το μάθει ?

#88   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 09/10/2012 - 15:31

Ναι αν οτιδήποτε δεν πήγε όπως έπρεπε και να υπενθυμίσει για feedback

#89   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 09/10/2012 - 15:33

οκ ευχαριστώ . Τα αστεράκια πάντως τα άξιζε

χααχαχαχαχα......

Hi Ioannis

I just received a text alerting me you left positive feedback for Factory Unlock Code Service for AT&T (ATT) USA Apple iPhone 3GS 4G 4S Permanent. Thank you for helping my business stay competitive on eBay. You can find us easier next time by adding us to your favorite sellers. Here's a link for your convenience



(Η απάντηση του )....

Τελευταία επεξεργασία από: Voidioan, 09/10/2012 - 15:35


#90   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 09/10/2012 - 15:35

Έχει ξεκλειδώσει πολλά ο τύπος και σε τέλεια τιμή..... Άρα σωστά τα αξίζει..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες