Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

IPAD 2 GSM no restore


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   aggelosvolio

aggelosvolio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:44

καλησπερα σε ολους εχω ενα ipad 2 και εχω τα εξης προβληματα:

μου εβγαλε να κανω ενημερωση στην ios 6 και δεν την εκανε με τπτ εγκατασταση ουτε απο itunes ουτε απο το ipad!
προσπαθησα να κανω restore στην ios 5.1.1 γιατι ειχε την ios 5.0.1 και ουτε αυτο ΕΚΑΝΕ!
ολα αυτα τα προσπαθησα γιατι ηθελα να περασω το cydia με το absinthe κ δεν το εκανε για κανενα λογω και με κανενα τροπο. μπορει καποιοσ να με βοηθησει εστω να κανω το restore στην ios 5.1.1?????
σας παρακαλω την βοηθεια σας!!!!
ευχαριστω πολυ


επειδη θα παω για καμια μπυριτσα θα δω αυριο τις απαντησεις σας και παλι ευχαριστω πολυ.... :D :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:49

Καλησπέρα, προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις Restore σε iOS 5.1.1 γιατί δεν υπογράφεται πλέον από την Apple.

Αν έχεις τα SHSH, τότε περιμένεις την κυκλοφορία του νέου redSn0w που θα σου δίνει αυτή την δυνατότητα.

Αν πας όμως σε iOS 6, τότε δεν υπάρχει επιστροφή. Τουλάχιστον μέχρι να κυκλοφορήσει Jailbreak.

Με το redSn0w δοκίμασες να κάνεις Jailbreak?

Σε τι ξατάσταση είναι τώρα το iPad?

#3   aggelosvolio

aggelosvolio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:56

Καλησπέρα, προς το παρόν δεν μπορείς να κάνεις Restore σε iOS 5.1.1 γιατί δεν υπογράφεται πλέον από την Apple.

Αν έχεις τα SHSH, τότε περιμένεις την κυκλοφορία του νέου redSn0w που θα σου δίνει αυτή την δυνατότητα.

Αν πας όμως σε iOS 6, τότε δεν υπάρχει επιστροφή. Τουλάχιστον μέχρι να κυκλοφορήσει Jailbreak.

Με το redSn0w δοκίμασες να κάνεις Jailbreak?

Σε τι ξατάσταση είναι τώρα το iPad?

τωρα λειτουργει αξογα και ειναι πληρες λειτουργικο και εχει το ios 5.0.1. δεν το ηξερα οτι δεν μπορω να κανω restore στην 5.1.1
αυτα που αναφερεις τα SHSH τι ειναι?Lol ναι φιλε δεν ξερω κ ευχαριστω για την βοηθεια..
οχι ακομα με τo redSn0w δεν το εκανα ακομα κ θα το κανω απο δευτερα που θα το εχω παλι στα χερια μου γιατι το δανεισα στον αδερφο μου για ταξιδι..!!

#4   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/10/2012 - 19:59

Δοκίμασε να κάνεις Jailbreak με το redSn0w 0.9.14b2

Πάντως, αν δεν ήταν ποτέ με Jailbreak και δεν έχεις χρησιμοποιήσει το Tiny Umbrella τότε δεν έχεις τα SHSH και ούτε μπορείς να τα σώσεις πλέον.

Τα SHSH είναι οι υπογραφές της Apple για το κάθε iOS. Κάθε φορά που κάνεις Restore την συσκευή σου, κάποια στιγμή το iTunes επικοινωνεί με τους Servers της Apple που αυτοί με την σειρά τους ελέγχουν το iOS που πας να περάσεις αν το εγκρίνουν! Η έγκριση λαμβάνεται με αυτή την "υπογραφή". Η Apple υπογράφει το τελευταίο iOS που κυκλοφορεί(με εξαίρεση το iOS 4.1 για iPhone 3G[S] που υπογράφεται ακόμα). Σε οποιοδήποτε άλλο iOS θες να πας εκτός του τελευταίου, δεν μπορείς γιατί το iTunes δεν θα πάρει την έγκριση. Για να μπορέσεις να το πετύχεις όμως χρειάζεσαι τα SHSH του κάθε iOS, τα οποία είναι οι "υπογραφές" της Apple. Έτσι με αυτό τον τρόπο, ξεγελάς το iTunes πως η Apple υπέγραψε το iOS. Τα SHSH μπορείς να τα βρεις από τους Servers του Cydia, από τους Servers της Apple(αλλά σώζεις μόνο τα SHSH του τελευταίου iOS) ή μπορείς να τα έχεις στο PC σου χρησιμοποιώντας διάφορα προγράμματα(Tiny Umbrella, iSHSHit, iFaith). Τα SHSH είναι μοναδικά για την κάθε συσκευή, δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν από άλλη.

#5   aggelosvolio

aggelosvolio

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/10/2012 - 20:04

Δοκίμασε να κάνεις Jailbreak με το redSn0w 0.9.14b2

Πάντως, αν δεν ήταν ποτέ με Jailbreak και δεν έχεις χρησιμοποιήσει το Tiny Umbrella τότε δεν έχεις τα SHSH και ούτε μπορείς να τα σώσεις πλέον.

Τα SHSH είναι οι υπογραφές της Apple για το κάθε iOS. Κάθε φορά που κάνεις Restore την συσκευή σου, κάποια στιγμή το iTunes επικοινωνεί με τους Servers της Apple που αυτοί με την σειρά τους ελέγχουν το iOS που πας να περάσεις αν το εγκρίνουν! Η έγκριση λαμβάνεται με αυτή την "υπογραφή". Η Apple υπογράφει το τελευταίο iOS που κυκλοφορεί(με εξαίρεση το iOS 4.1 για iPhone 3G[S] που υπογράφεται ακόμα). Σε οποιοδήποτε άλλο iOS θες να πας εκτός του τελευταίου, δεν μπορείς γιατί το iTunes δεν θα πάρει την έγκριση. Για να μπορέσεις να το πετύχεις όμως χρειάζεσαι τα SHSH του κάθε iOS, τα οποία είναι οι "υπογραφές" της Apple. Έτσι με αυτό τον τρόπο, ξεγελάς το iTunes πως η Apple υπέγραψε το iOS. Τα SHSH μπορείς να τα βρεις από τους Servers του Cydia, από τους Servers της Apple(αλλά σώζεις μόνο τα SHSH του τελευταίου iOS) ή μπορείς να τα έχεις στο PC σου χρησιμοποιώντας διάφορα προγράμματα(Tiny Umbrella, iSHSHit, iFaith). Τα SHSH είναι μοναδικά για την κάθε συσκευή, δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν από άλλη.

φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ θα το προσπαθησω....
το εχω πει οσο ζεις μαθαινεις...χαχχαχαχα :P
φανταζομαι το Jailbreak με το redSn0w 0.9.14b2 ειναι για την ios 5.0.1 ε?
και παλι σε αυχαριστω παρα πολυ για τα φωτα σου
ηταν πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου..!!!!

#6   nikoz87

nikoz87

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.572 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TheNikoz

Δημοσίευση 04/10/2012 - 20:08

Είναι το τελευταίο redSn0w και φυσικά κάνει Jailbreak και το iOS 5.0.1!

Η διαδικασία του Jailbreak είναι η ίδια με αυτή του Absinthe.

Να ξέρεις όμως, πως αν χρειαστείς ποτέ Restore, μόνο στο iOS 6 θα μπορείς να πας!

Άντε, καλή μπυρίτσα τώρα! ;)




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες