Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Τι γινεται με αυτη τη μπαταρια......! Ε Λ Ε Ο Σ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   karmaolis

karmaolis

    iPH newbie

  • 75 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/10/2012 - 23:31

και τις δυο φορες που χρησιμοποιησα το flight mode τη δευτερη εσκεμμενα ! μεσα σε λιγα λεπτα αντι να κραταει μπαταρια .. απο 40κατι εφτασε στο 23% και σκεφτηκα να το δημοσιευσω μηπως υπαρχει απο κοινου το προβλημα στην ios6 οχι 21 ωρες αναμονη και χρηση 6 ωρες και 36 λεπτα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   kws25mi

kws25mi

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/10/2012 - 23:47

κ σε εμένα πολύ πεσμένη η μπαταρία σε 4αρι μετά το ios 6, καμία σχέση με πριν...κ ίδια χρήση εννοείται...κ ΟΧΙ δεν είναι λύση να κλείσω τα πάντα...τα χρειάζομαι...ας μην τα έβαζαν ή ας τα έβαζαν όταν ήταν σωστά κ δεν άλλαζαν την εμπειρία του χρήστη

#78   darkrider1979

darkrider1979

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2012 - 11:55



Αυτα τα εχουμε κλειστα ??


Καλημέρα σε όλους! Έχω 4s και με το που έβαλα το ΙΟS 6 η μπαταρία γονάτιζε σε μισή μέρα. Τύπου να ακούω μουσική μια ώρα και από φορτισμένο πλήρως να πηγαίνει στο 82%. Ενώ πρίν πήγαινε 96-94%...μην πώ για παιχνίδια...το δεκάρι τοις εκατό άφαντο στο τέταρτο. Έκανα reset all settings, hard reset τίποτε. Ενώ συνήθως σε προηγούμενα updates αυτό έπιανε και η μπαταρία επανερχόταν. Έκανα και αυτό που λέει ο φίλος εδώ, χθες το βράδυ, φόρτισα σήμερα πρωι, στις εννιάμιση το έβγαλα πλήρως φορτισμένο και τώρα με χρήση μιας ώρας και αναμονή 3 ώρες και δέκα λεπτά νομίζω πως έστρωσε μιας και είναι στο 97%....ακόμα...

#79   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/10/2012 - 12:03

Καλημέρα σε όλους! Έχω 4s και με το που έβαλα το ΙΟS 6 η μπαταρία γονάτιζε σε μισή μέρα. Τύπου να ακούω μουσική μια ώρα και από φορτισμένο πλήρως να πηγαίνει στο 82%. Ενώ πρίν πήγαινε 96-94%...μην πώ για παιχνίδια...το δεκάρι τοις εκατό άφαντο στο τέταρτο. Έκανα reset all settings, hard reset τίποτε. Ενώ συνήθως σε προηγούμενα updates αυτό έπιανε και η μπαταρία επανερχόταν. Έκανα και αυτό που λέει ο φίλος εδώ, χθες το βράδυ, φόρτισα σήμερα πρωι, στις εννιάμιση το έβγαλα πλήρως φορτισμένο και τώρα με χρήση μιας ώρας και αναμονή 3 ώρες και δέκα λεπτά νομίζω πως έστρωσε μιας και είναι στο 97%....ακόμα...


πάντα όταν νομίζεις ότι κάτι δεν πάει καλά να κοιτάς τους χρόνους χρήσης κ αναμονής. Το πιο απλό να για είσαι σίγουρος είναι να το φορτίσεις full να το βγάλεις από την πρίζα κ να μην το ακουμπήσεις για 20-30 λεπτά. μετά κοίτα αν σου έχει γράψει χρήση. αν έχει γράψει κ δεν είναι η απλή κλασσική (2-3 min) τότε κάτι δεν πάει καλά.

#80   darkrider1979

darkrider1979

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2012 - 12:11

πάντα όταν νομίζεις ότι κάτι δεν πάει καλά να κοιτάς τους χρόνους χρήσης κ αναμονής. Το πιο απλό να για είσαι σίγουρος είναι να το φορτίσεις full να το βγάλεις από την πρίζα κ να μην το ακουμπήσεις για 20-30 λεπτά. μετά κοίτα αν σου έχει γράψει χρήση. αν έχει γράψει κ δεν είναι η απλή κλασσική (2-3 min) τότε κάτι δεν πάει καλά.

θέλω να πιστεύω ότι το έλυσα με τη βοήθεια ολονών σας...απλά ποτέ δεν χρειάστηκε να το ψάξω τόσο γιατί επανερχότανε με το reset all settings. Ας ελπίσουμε πως σταμάτησε εδώ το ντράβαλο γιατί δεν λέει..ούτε χρόνο δεν το έχω. Θα κοιτάξω και αυτό που μου είπες για καλό και για κακό..

#81   valiasta

valiasta

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/10/2012 - 16:32

εχω ξαναρωτηση αλλα δεν καταλαβαινω τι συμβαινει ουτε αν οι χρονοι μου ειναι οκ καθως ειναι τι 1 iphone που, εχω και λιγο απειρη με αυτα.μπορει καποιος να με τσεκαρει? το πρωι ειχα πληρη φορτιση τωρα ειμαι 32% με χρηση 4ω 58λ και αναμονη 9ω 17λ....?

#82   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/10/2012 - 16:34

εχω ξαναρωτηση αλλα δεν καταλαβαινω τι συμβαινει ουτε αν οι χρονοι μου ειναι οκ καθως ειναι τι 1 iphone που, εχω και λιγο απειρη με αυτα.μπορει καποιος να με τσεκαρει? το πρωι ειχα πληρη φορτιση τωρα ειμαι 32% με χρηση 4ω 58λ και αναμονη 9ω 17λ....?


Οι 5 ωρες χρησης που λεει τους εχεις κανει η οχι?

#83   valiasta

valiasta

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/10/2012 - 16:40

δεν νομιζω :unsure:

#84   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/10/2012 - 16:42

δεν νομιζω :unsure:


Φανταζομαι το εχεις απαντησει και πιο πισω αλλα για να μη ψαχνω τωρα εχεις κανει restore set up as new στην 6 που εισαι τωρα?

#85   valiasta

valiasta

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/10/2012 - 17:30

Οχι δεν εχω κάνει νομίζω κάτι τέτοιο και δεν ξέρω και πως γίνετε.παντως από το τελευταίο post μέχρι τώρα δεν το είχα ακουμπήσει και στους χρόνους μου πρόσθεσε ακόμα 1ωρα

Οχι δεν εχω κάνει νομίζω κάτι τέτοιο και δεν ξέρω και πως γίνετε.παντως από το τελευταίο post μέχρι τώρα δεν το είχα ακουμπήσει και στους χρόνους μου πρόσθεσε ακόμα 1ωρα������

χρήσης εννοώ !!!??

#86   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 11/10/2012 - 17:30

Οχι δεν εχω κάνει νομίζω κάτι τέτοιο και δεν ξέρω και πως γίνετε.παντως από το τελευταίο post μέχρι τώρα δεν το είχα ακουμπήσει και στους χρόνους μου πρόσθεσε ακόμα 1ωρα������


Ε τοτε κατι δεν παει καθολου καλα.

Καλυτερα να παρεις ενα backup και να προχωρησεις σε restore set up as new για να δεις αν θα διορθωθει.Για τις επαφες μπορεις να χρησιμοποιησεις το my contacts backup η το iCloud.

Αν θελεις βοηθεια πες μου.

Σε ποιο ios εισαι?

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 11/10/2012 - 17:34


#87   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 11/10/2012 - 17:33

Νομίζω κι εγώ έχω ένα θεματάκι με το iOS 6 (σε iPhone 4). Πλέον μπορεί να φορτίζω και δύο φορές τη μέρα (!). Σπάνιο μεν αλλά γίνεται που και που. Παλιά το φόρτιζα κάθε βράδυ. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, πλέον το ξεσκίζω. Έχω μόνιμα ανοιχτά 3G + WiFi ενώ έχω προσθέσει το Gmail (χρησιμοποιεί data συνεχώς) και έχει αυξηθεί η χρήση που του κάνω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με 54% μπαταρία και 4:45 ώρες χρήσης, 11:01 standby.

#88   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/10/2012 - 17:49

Νομίζω κι εγώ έχω ένα θεματάκι με το iOS 6 (σε iPhone 4). Πλέον μπορεί να φορτίζω και δύο φορές τη μέρα (!). Σπάνιο μεν αλλά γίνεται που και που. Παλιά το φόρτιζα κάθε βράδυ. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, πλέον το ξεσκίζω. Έχω μόνιμα ανοιχτά 3G + WiFi ενώ έχω προσθέσει το Gmail (χρησιμοποιεί data συνεχώς) και έχει αυξηθεί η χρήση που του κάνω.

Αυτή τη στιγμή είμαι με 54% μπαταρία και 4:45 ώρες χρήσης, 11:01 standby.

Πλακα κανεις;;;Μια χαρα εισαι

#89   Helix

Helix

    iPH Member

  • 246 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR

Δημοσίευση 11/10/2012 - 17:54

Ωχ, λες; Άρα μάλλον φταίει το ξέσκισμα σε μένα. Απλά συνέπεσε με την αναβάθμιση στο iOS 6 οπότε το θεωρούσα συνυπεύθυνο...

:P

#90   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/10/2012 - 17:55

Ωχ, λες; Άρα μάλλον φταίει το ξέσκισμα σε μένα. Απλά συνέπεσε με την αναβάθμιση στο iOS 6 οπότε το θεωρούσα συνυπεύθυνο...

:P

Εγω ειχα μαθει με το iphone και τωρα που βλεπω ποσο κραταει η μπαταρια του ipad εχω μεινει...δεν καταλαβαινει τιποτα μιλαμε...σκυλι :Ρ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες