Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 1 ψήφοι

Αντικαταβολη προβλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
12 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:35

Καλησπερα.ειχα στειλει εδω και αρκετες μερες ενα δεμα αντικαταβολη.ο ανθρωπος το εχει παραλαβει κανονικα και τα χρηματα εχουν αργησει αρκετα.εχω παει στο ταχυδρομιο,εκανα σημερα αιτηση αναζητησης αντικαταβολης και μου ειπαν οταν εχουν νεα θα με ενημερωσουν.....τωρα η ερωτηση μου ειναι...με την αντικαταβολη μπορω να χασω τα χρηματα μου? :/...δηλαδη να μου πουν οτι χαθηκαν και ολα οκ? ..:/

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:36

Εταιρεια? Αν εισαι ACS μη φοβασαι.. Αν παλι εισαι γενικη παρολο που στελνω αρκετες φορες και δεν ειχα ποτε προβλημα τα κανουν λιγο μπαχαλο μερικες φορες αλλα και παλι δε νομιζω να εχεις προβλημα

#3   Panosdj

Panosdj

    iPH User

  • PipPip
  • 125 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:38

Ελτα εννοει :P

Δεν γνωριζω.. Αν και δε νομιζω..

#4   stelos2003

stelos2003

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@stelos2003
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:.ScorpiOn.

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:39

Α οντως τωρα το ειδα. Δεν ξερω να σου πω φιλε μου :/

#5   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:40

Ναι ελτα ειναι....αμα μου πουν τιποτα του τυπου δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο θα τους πω μπορω εγω.......θα τους το κανω προσαναμα :)

#6   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:44

Ναι ελτα ειναι....αμα μου πουν τιποτα του τυπου δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο θα τους πω μπορω εγω.......θα τους το κανω προσαναμα :)

εδωσες λογαριασμο να στα βαλουν ή με ταχυδρομικη επιταγη θα τα παρεις;

#7   stranger32

stranger32

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:44

Πάρε κατευθείαν στα κεντρικά των ΕΛΤΑ ή στειλτους mail για να έχεις και γραπτή την απάντηση.

Οπως προαναφέρθηκε,καλύτερα να τα στέλνεις με courier.Σε 10 μέρες τα χρήματα μπαίνουν στο λογαριασμό σου.

#8   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:45

Στα Ελτά απο 5 εως 10 ημέρες + αργείες ανάλογα που είσαι και πού πήγε το δέμα ...

#9   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:50

Μην ανησυχεις, απο καποιες περιοχες αργουν πολυ να στειλουν τις επιταγες, αλλα να χαθουν τα χρηματα δεν υπαρχει περιπτωση. Μου εχει τυχει να κανουν και 20 ημερες για να μου φερουν επιταγη.

#10   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2012 - 11:51

εδωσες λογαριασμο να στα βαλουν ή με ταχυδρομικη επιταγη θα τα παρεις;

Με ταχυδρομικη επιταγη...

Πάρε κατευθείαν στα κεντρικά των ΕΛΤΑ ή στειλτους mail για να έχεις και γραπτή την απάντηση.

Οπως προαναφέρθηκε,καλύτερα να τα στέλνεις με courier.Σε 10 μέρες τα χρήματα μπαίνουν στο λογαριασμό σου.

Τοσο κανουν και στα ελτα να τα παρεις και δεν πληρωνεις και 16 ευρω αντικαταβολη οπως στα κουριερ...αμα δεν το βιαζεσαι και δεν το θες την επομενη μερα τα ελτα ειναι μια χαρα

Στα Ελτά απο 5 εως 10 ημέρες + αργείες ανάλογα που είσαι και πού πήγε το δέμα ...

Τοσο εννοεις κανει να παει η να σου ερθουν τα χρηματα?...τα χρηματα συνηθως μου ερχονται μετα απο μια εβδομαδα αφου το παραλαβει...αλλα αυτην την φορα εχουν ξεπερασει τις 10 μερες

#11   ilionmelegos21

ilionmelegos21

    iPH Elite Poster

  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 08/10/2012 - 12:55

ολα οκ...λυθηκε το θεμα...πηρα τηλεφωνο τους ταχυδρομους και μου ειπαν οτι εχει φτασει η επιταγη απο τις 25 σεπτεμβρη...Τελικα οντως ειχε φτασει αλλα σε ενα ταχυδρομιο που εγω δεν ανηκω και πρωτη φορα μου παει εκει αντικαταβολη η δεμα..και ουτε ειδοποιηση ειχα λαβει ουτε τιποτα...οτι ναναι

#12   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 08/10/2012 - 12:59

ολα οκ...λυθηκε το θεμα...πηρα τηλεφωνο τους ταχυδρομους και μου ειπαν οτι εχει φτασει η επιταγη απο τις 25 σεπτεμβρη...Τελικα οντως ειχε φτασει αλλα σε ενα ταχυδρομιο που εγω δεν ανηκω και πρωτη φορα μου παει εκει αντικαταβολη η δεμα..και ουτε ειδοποιηση ειχα λαβει ουτε τιποτα...οτι ναναι


Αντε όλα καλά !!! Τα ταχυδρομεία αν και έχουν λίγο το μπέρδεμα τους τα πάνε αρκετά καλά...

#13   vicbar

vicbar

    iPH newbie

  • Pip
  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2012 - 13:45

Εγώ πάντως έχασα τα λεφτά μου πρώτη και μοναδική φορά που έστειλα με αντικαταβολή μέσο ΕΛΤΑ, και είπα δεν ξαναστέλνω ΠΟΤΈ ξανά με ΕΛΤΑ. Δεν δουλεύουν καθόλου καλά εκεί. Όταν κάνω αγορές στο eBay, όταν δεν είναι με courier, πιο πολύ καθυστερεί το δέμα στα ΕΛΤΑ παρά όλος ο δρόμος που κάνει από China/USA κτλ. μέχρι να φτάσει σ'αυτούς. ΕΛΕΟΣ! Πρέπει να τους πιάσουν απ'τον κώλο εκεί για να λειτουργούν όπως πρέπει, αλλιώς δεν, κάνουν ότι θέλουν.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες