Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μπλε κυκλος..


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   wyrm

wyrm

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 14:49

Παιδες,καλως σας βρηκα.
Εχω ενα προβλημα με το iphone(2g-3.0).Ετσι απο το πουθενα,ενα πρωι,παρατηρησα ενα μπλε κυκλακι στο πανω μερος του κινητου.Δεν εδωσα σημασια αλλα απο τοτε η μπαταρια πεφτει μεσα σε μια μερα(χωρις να κανω κατι που το δικαιολογει).Απο που προερχεται και πως μπορω να το σταματησω?


SCREEN
Αναρτημένη εικόνα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 14:53

Παιδες,καλως σας βρηκα.
Εχω ενα προβλημα με το iphone(2g-3.0).Ετσι απο το πουθενα,ενα πρωι,παρατηρησα ενα μπλε κυκλακι στο πανω μερος του κινητου.Δεν εδωσα σημασια αλλα απο τοτε η μπαταρια πεφτει μεσα σε μια μερα(χωρις να κανω κατι που το δικαιολογει).Απο που προερχεται και πως μπορω να το σταματησω?


SCREEN
Αναρτημένη εικόνα



To κυκλακι διπλα στον πάροχο λες ?

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 20/11/2009 - 14:53


#3   wyrm

wyrm

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:02

ναι ρε φιλε.Δεν ξερω αμα ακουγεται χαζο,αλλα απο τοτε που το εχω (Μαιο) δεν το εχω ξαναδει..

#4   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:17

ναι ρε φιλε.Δεν ξερω αμα ακουγεται χαζο,αλλα απο τοτε που το εχω (Μαιο) δεν το εχω ξαναδει..


Aυτο φίλε μου είναι το Internet :) Για να βγει ή σβήνεις τα δεδομένα από τις Ρυθμίσεις .. Η αν εχεις το SBSettings πάνε More και εκει στα set toogles και εκει επελεξε να εμφανίζεται το EDGE . κλειστο για να σου κάνει respring και μετα ανοιξε το SBSettins Και κλεισε το Toogle για το Edge .. Αν δεν αλλάξει ξανα πες μας

#5   kdelios

kdelios

    iPH Elite Poster

  • 3.248 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:22

EDGE
EDGE stands for Enhanced Data Rates for GSM Evolution. Another name for this technology is EGPRS (Enhanced GPRS). EDGE basically enhances GPRS so it reaches faster data upload and download speeds of 59.2-236.8kbps depending on the implementation. You should see an "E" symbol in the top left hand corner of the iPhone screen if you are using EDGE.

#6   wyrm

wyrm

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 15:36

Aυτο φίλε μου είναι το Internet :) Για να βγει ή σβήνεις τα δεδομένα από τις Ρυθμίσεις .. Η αν εχεις το SBSettings πάνε More και εκει στα set toogles και εκει επελεξε να εμφανίζεται το EDGE . κλειστο για να σου κάνει respring και μετα ανοιξε το SBSettins Και κλεισε το Toogle για το Edge .. Αν δεν αλλάξει ξανα πες μας



to wifi ειναι off ομως....8α δοκιμασω το sbsetting κ σ λεω..

#7   wyrm

wyrm

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:00

to wifi ειναι off ομως....8α δοκιμασω το sbsetting κ σ λεω..

ειναι ηδη κλειστο το EDGE!! ποοοοο....

#8   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:12

ειναι ηδη κλειστο το EDGE!! ποοοοο....


πηγαινε Ρυθμισεις κινητου >Γενικα>Δίκτυο> και δες αν έχεις Κινητό Δίκτυο Δεδομένων .. αν ναι σβηστα ολα απο εκει μεσα

και κανε κανα respring

#9   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:13

EDGE
EDGE stands for Enhanced Data Rates for GSM Evolution. Another name for this technology is EGPRS (Enhanced GPRS). EDGE basically enhances GPRS so it reaches faster data upload and download speeds of 59.2-236.8kbps depending on the implementation. You should see an "E" symbol in the top left hand corner of the iPhone screen if you are using EDGE.


Δν ξερω τι λες εσυ φιλε εγω οταν κλεινω το Edge δν εχω προσβαση στο ιντερνετ ... B)
Κοινώς δν μου φορτώνει το safari(Δν ειναι δυνατη η εμφανιση της σελιδας) ουτε μου φορτώνει τα mail(Cannot connect το Server), και γενικα δν εχω Access πουθενα

Τελευταία επεξεργασία από: AlexK, 20/11/2009 - 16:14


#10   wyrm

wyrm

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:24

τπτ..το πιο γελοιο ειναι οτι οταν ειμαι σε airplane mod μπορω και μπαινω wi-fi....wtf??

#11   AlexK

AlexK

    iPH Contributor

  • 1.440 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • GameCenter:Alexkdef

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:30

τπτ..το πιο γελοιο ειναι οτι οταν ειμαι σε airplane mod μπορω και μπαινω wi-fi....wtf??


ασχετο το wifi με το Airplane mode ... να σε ρωτησω και με αυτο που πρότεινα δν αλλαξε κατι ???

#12   JP335i

JP335i

    iPH Contributor

  • 1.080 μηνύματα
  • Twitter:@JimPapan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:JP335i

Δημοσίευση 20/11/2009 - 16:44

ρε παιδια πως ειναι δυνατον το κυκλακι του δικτυου να εμφανιστηκε ξαφνικα?? :blush:

#13   geo90

geo90

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:geo90

Δημοσίευση 20/11/2009 - 17:12

Να σε ρωτήσω... Ποιο theme χρησιμοποιείς? :P:P Το κυκλάκι εγώ που είχα και τα τρία iPhone πάντα υπήρχε και είναι το GPRS. Γι'αυτο και φεύγει κατά την διάρκεια κάθε κλήσης. To E είναι για το EDGE. Δεν νομίζω πως τρώει μπαταρία...

#14   PoluxGreece

PoluxGreece

    iPH Elite Poster

  • 3.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/11/2009 - 18:37

Να σε ρωτήσω... Ποιο theme χρησιμοποιείς? :P:P Το κυκλάκι εγώ που είχα και τα τρία iPhone πάντα υπήρχε και είναι το GPRS. Γι'αυτο και φεύγει κατά την διάρκεια κάθε κλήσης. To E είναι για το EDGE. Δεν νομίζω πως τρώει μπαταρία...

δεν είναι τπτ αυτό απλά μία ένδιξει είναι ότι έχεις gprs δεν τρώει μπαταρία

#15   GiannisR

GiannisR

    iPH Enthousiast

  • 399 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/11/2009 - 21:28

Λοιπόν

Είπαμε ότι το κυκλάκι είναι το GPRS. Δεν έχει σχέση το wifi. Για να στείλεις MMS πρέπει να υπάρχει GPRS. Άρα πρέπει να υπάρχει και το κυκλάκι. Δεν καταναλώνει μπαταρία καθόλου.

Βλέποντας την φωτογραφία σου βλέπουμε ότι χρησιμοποιείς εφαρμογές που χρησιμοποιούν τα push notifications. Αυτό σου τρώει την μπαταρία διότι χρησιμοποιεί το GPRS συνέχεια. Αν δεν θέλεις να έχει άμεση ενημέρωση είτε από το facebook είτε από το IM+ τότε πρέπει να τα απενεργοποιήσεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες