Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Δεν αναγνωτίζει τη sim


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   pzms

pzms

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2009 - 00:18

Παιδιά βοήθεια έχω τραλλαθει με το συγκεκριμένο iphone 2g. Ενω είχα κάνει αναβάθμιση απο 2.1 σε 3.0 και πήγαιναν όλα καλά, κατέβασα μέσω cydia την εφαρμοφή native mms2g. Αφου εγκαταστάθηξε έκανα επανεκίνηση και αυτό ήταν το iphone δεν ξεκινούσε με τίποτα. Τέλος πάντων επειδή είχα δει το όνειρο και άλλες φορές αρχίζω ξανά απο την αρχή. DFU mode και restore στην 3.0. Να μην πολυλογώ αφού ταλαιπωρήθηκα αρκετά με διάφορους υπολογιστές, τελικά τα κατάφερα και έκανα εγκατάσταση την 3.0 και μετά laibreak/unlock με Redsn0w. Ειχα μέσα μια κάρτα vodafon αντι της wind. Οντως την αναγνώρισε αλλά έβαλα δύο φορές το pin λάθος και για να μην την μπλοκάρω έβαλα την wind. Τότε μου έβγαλε Sim card not installed. Απο τότε κάνω συνέχεια restore jailbreak/unlock. Παρόλα αυτά ενώ έχει εγκατασταθεί η 3.0 και το cydia εξακολουθώ να βλέπω το ίδιο μήνυμα, δηλ No Sim. εψαξα παντού τι airplane mode, τι βγάλε /βάλε σε άλλο τηλέφωνο , τι χαρτάκια έξτρα πίσω απο την κάρτα, τιποτα.Πλέο δεν δέχεται καμία κάρτα, ούτε wind ,OTE, Vodafon. Τι συμβαίνει δεν ξέρω

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   hector

hector

    iPH Contributor

  • 936 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2009 - 00:46

δοκιμασε να ξανακανεις restore επιδη εχει ξεκλειδωθει απο την αρχη που εκανες το unlock με την καρτα της vodafone ;)

#3   trisk

trisk

    iPH Elite Poster

  • 2.395 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:online Μονο fifa στο PS3

Δημοσίευση 21/11/2009 - 01:34

μηπως κανεις κατι λαθος δεν ειναι λογικο να μη ξεκλιδωνει




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες