Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iphone 3gs καθόλου σήμα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2012 - 15:58

Κανε μια επαναφορα ρυθμισεων δικτυου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   mandragon

mandragon

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@mandrag0n
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/10/2012 - 16:09

έκανα επαναφορά και μετά έκανε μόνο του επανεκκίνηση. (αφού έδειξε το μηλαράκι με μια μπάρα να γεμίζει). με το που έβαλα το pin έδειξε τέρμα σήμα. μετά μια μπάρα και μετά αναζήτηση ξανα...παρεπιπτόντως που και που χάνει και το wifi και όταν το ξαναβρίσκει βγάζει πάλι welcome to vodafone.

#18   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2012 - 16:12

Εχεις αλλη sim να δοκιμασεις?Ξανακανε μια εγκατασταση το ultrasn0w.

Αν δεν κανει τιποτα θα σου λεγα να ξανακανεις ενα restore και μετα περασμα την ipad bb.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 14/10/2012 - 16:15


#19   mandragon

mandragon

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@mandrag0n
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 14/10/2012 - 16:18

οκ θα δοκιμάσω και με άλλη sim. και μετά ξανά restore και ipad bb. θα ποστάρω ξανά. ευχαριστώ

#20   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 14/10/2012 - 16:20

Δοκιμασε πρωτα τη sim.

Αν δεν γινει κατι μετα το restore πρωτα θα κανεις jb για να γινει hactivate και μετα θα κανεις τα βηματα που σου λεω στο ποστ 4.

#21   mandragon

mandragon

    iPH newbie

  • 21 μηνύματα
  • Twitter:@mandrag0n
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:08

επανέρχομαι ύστερα απο τα προηγούμενα. δοκιμάζοντας με δυο διαφορετικές sim, με την πρώτη είχε σήμα. Με τη δεύτερη δεν είχε. Μετά βάζοντας ξανά την πρώτη δεν είχε σήμα. Συμπεραίνω μάλλον ότι δεν διαβάζει καλά τις sim. Πάντως έκανα πάλι restore, jailbreak, πάλι ipad baseband, πάλι downgrade και μετά ultrasnow αλλά τίποτα.

#22   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 16/10/2012 - 19:15

Φαινεται σαν να εχει προβλημα το sim tray/sim reader κατι τετοιο.Κανονικα επρεπε να εχεις σημα.

Καλυτερα μιλα με καποιο τεχνικο.

#23   Sectoras

Sectoras

    iPH Addict

  • 824 μηνύματα
  • Twitter:@sector2001
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:sector2001

Δημοσίευση 21/10/2012 - 17:16

φιλε μου μιλας για ios 6 ? ή 5.1.1 ? γιατι απο οσο ξερω το ultrasnow δεν εχει αναβαθμηστει ακομα για 6 .........

#24   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 21/10/2012 - 17:32

επανέρχομαι ύστερα απο τα προηγούμενα. δοκιμάζοντας με δυο διαφορετικές sim, με την πρώτη είχε σήμα. Με τη δεύτερη δεν είχε. Μετά βάζοντας ξανά την πρώτη δεν είχε σήμα. Συμπεραίνω μάλλον ότι δεν διαβάζει καλά τις sim. Πάντως έκανα πάλι restore, jailbreak, πάλι ipad baseband, πάλι downgrade και μετά ultrasnow αλλά τίποτα.

δεν έχει σχέση με το αν διαβάζει τις σιμ, το τηλ σου μάλλον έχει hardware πρόβλημα. Το θέμα είναι αν στο έκανε στο παρελθόν, εγώ προτείνω να κάνεις ένα clean restore στην 5.1.1 εφόσον βέβαια έχεις τα shsh της. Πάντα το restore με custom ipsw, αν δε φτιάξει φοβάμε πως το τηλ έχει θέμα στη πλακέτα.

#25   makoylinos

makoylinos

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 25/10/2012 - 10:38

καλημερα σε ολουσ.... αντιμετώπισα ακριβώς τα ιδία προβληματα οπός ο φίλος
mandrago

3 τεμμαχια iphone 3g 8gb απο αμερικη ολα

του περασα λογισμικο μεσο του ultranoW0.9.16b2 το 4.2.1 τα ξεκλειδωσα τα 2δικα μου.το 3 ειναι τησ αδερφη μου



ηταν κομπλε μεχρι που το πηρα στα χερια μου εγω...και το σακατεψα....το καταβεσα απω 100 διαφορετικα site επειδη εχω windows 7

εκανα run admin περασα ολα τα λογισμικα απο το 3.1.2 εως 4.1.2 αλλα δεν βλεπω σημα.

αλλαξα κεραια,αλλαξα πλακετες. καπακια,διότι εχω 3 τεμμαχια. 2 δικα μου 1 αδερφη μου... και τα διαλησα!!! παρακαλω διαφωτηστε


ειναι εν ενεργια ακομα τα κινητα. χωρισ σημα. εχω vodafone-cosmote-wind ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

#26   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 25/10/2012 - 19:46

καλημερα σε ολουσ.... αντιμετώπισα ακριβώς τα ιδία προβληματα οπός ο φίλος
mandrago

3 τεμμαχια iphone 3g 8gb απο αμερικη ολα

του περασα λογισμικο μεσο του ultranoW0.9.16b2 το 4.2.1 τα ξεκλειδωσα τα 2δικα μου.το 3 ειναι τησ αδερφη μου



ηταν κομπλε μεχρι που το πηρα στα χερια μου εγω...και το σακατεψα....το καταβεσα απω 100 διαφορετικα site επειδη εχω windows 7

εκανα run admin περασα ολα τα λογισμικα απο το 3.1.2 εως 4.1.2 αλλα δεν βλεπω σημα.

αλλαξα κεραια,αλλαξα πλακετες. καπακια,διότι εχω 3 τεμμαχια. 2 δικα μου 1 αδερφη μου... και τα διαλησα!!! παρακαλω διαφωτηστε


ειναι εν ενεργια ακομα τα κινητα. χωρισ σημα. εχω vodafone-cosmote-wind ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

ευχαριστω πολυ για το χρονο σας

να υποθέτω ότι έχεις unlock able baseband, γιατί το ultrasn0w δεν τις υποστηρίζει όλες....




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες