Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1846   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:15

Από το ebw όταν λέτε ότι κάνατε προπαραγγελία.. το προπληρώσατε κι όλας ή όχι;


οχι δίνεις λεφτά. Εγώ τουλάχιστον δεν ειχα δώσει.

Ναι μ'αυτο το πλευρο να κοιμηθουμε, να μεινουμε ησυχοι...(αυτοσαρκαζομαι γιατι κ γω το χω παραγγειλει 2 βδομαδες απο κει)..Για χαζους τους εχετε ρε παιδια? Σιγα μη μπουνε κ μεσα..


είχε ρωτήσει κάποιο παιδί απο εδώ, και του είχαν πει, οτι θα πληρώσεις με την τιμή που είχες παραγγείλει.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1847   Lefterisss

Lefterisss

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:24

οχι δίνεις λεφτά. Εγώ τουλάχιστον δεν ειχα δώσει.



είχε ρωτήσει κάποιο παιδί απο εδώ, και του είχαν πει, οτι θα πληρώσεις με την τιμή που είχες παραγγείλει.

Δε διαφωνω μαζι σου φιλε μου απλα επειδη ξερουμε με τι λαμογια εχουμε να κανουμε, κοβω τα @@ μου οτι δεν παιζει να δοθει ουτε ενα κομματι στην τιμη των 680, με διαφορες δικαιολογιες κ προφασεις..Μακαρι να βγω ψευτης αλλα δε νομιζω..

#1848   ckotsogi

ckotsogi

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/11/2012 - 00:54

Αν και έχω δελτίο παραγγελίας με 680... Αν δεν το δωσουν με 680e δεν θα το πάρει κανείς. Εγώ προσωπικά προτιμώ να το πάρω απο Vodafone, Golden I ktlp παρά να δώσω 729 στο ebw

#1849   larry

larry

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/11/2012 - 01:05

Παιδιά το έχω γράψει μερικές σελίδες πριν. Πήγα απο ebw 29/10 και μου είπαν ότι όσοι έχουμε παραγγείλει στα 679€ έχουμε κλειδώσει τιμη. Κάνουν δική τους εισαγωγή όποτε σιγά μην μπουν και μέσα! Και σήμερα 31/10 που πέρασα απο εκει, μιλούσε στο τηλέφωνο και έλεγε ότι έχει ήδη 150 πρόπαραγγελίες και θα τηρήσει σειρα προτεραιότητας. Γειωσε τον τύπο των 729 για τις προπαραγγελίες. Μακάρι να το κάνει και στην πράξη! Βέβαια μου είπε ότι δεν ξέρει ακόμη ποτε θα παραλάβει!

Αυτα έγιναν. Αυτα μου είπε. Περι εισαγωγών, τιμών, προπαραγγελιων κλπ επαναλαμβάνω ΑΚΡΙΒΩΣ ότι μου είπε. Δεν διαφημίζω κανέναν. Μην παρεξηγηθώ!

Τελευταία επεξεργασία από: larry, 01/11/2012 - 01:12


#1850   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:06

Πάντως αν όντως το ebw έχει 150 προπαραγγελίες, κλάφτε τα...

Σιγά μην βρει 150 τηλέφωνα παραεισαγωγής...

Από όπου και να τα φέρνει...

Όσοι τα παραγγείλατε τελευταίοι σας βλέπω για 2013...

#1851   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:12

Όντως δεν έχει άδικο ο nsxbass. Θα περιμένουν αρκετοι για μεγάλο διάστημα τοτε. 150 τεμάχια με τέτοια ζήτηση που να τα βρούνε, ποσο πίσω θα μείνει το κατάστημα σκέφτομαι εγω σε κέρδος.

#1852   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:34

Όντως δεν έχει άδικο ο nsxbass. Θα περιμένουν αρκετοι για μεγάλο διάστημα τοτε. 150 τεμάχια με τέτοια ζήτηση που να τα βρούνε, ποσο πίσω θα μείνει το κατάστημα σκέφτομαι εγω σε κέρδος.

Σιγά μην πουλήσει 150 κομμάτια στα 679.

ΕΙδικά αν μετά πάει την τιμή στα 729, κανείς δεν θα παίρνει από εκεί.

Γιατί να μην το πάρει κάποιος από την ελληνική αντιπροσωπεία για 10 ευρώ παραπάνω?

Οπότε ότι κέρδος βγάλει θα είναι από αυτά τα 150 κομμάτια.

Να δεις που θα τα χτυπήσει όσο περισσότερο μπορεί.

Θα αρχίσουν οι κωλοτούμπες σε λίγες μέρες... (μακάρι να βγω ψεύτης για όσους τα έχουν παραγγείλει από κει).

Άσε που και η άνοδος από τα 679 στα 729 είναι καθαρή αλητεία μιας και ο ίδιος τα φέρνει από έξω και ακόμα και στα 679 έχει κέρδος.

Απλά είδε ότι λόγο της τιμής στην Ελλάδα τον παίρνει να βάλει ένα καπέλο 50 ευρώ ακόμα στην τιμή και σου λέει γιατί όχι?

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 01/11/2012 - 02:35


#1853   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:42

Αφου τα τηλεφωνα τα εμπορευεται αποκλειστικα η apple, απο που μπορει να τα παρει καποιος χονδρικα ωστε να τα διαθεσει σε πιο χαμηλη τιμη?

#1854   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:47

Αφου τα τηλεφωνα τα εμπορευεται αποκλειστικα η apple, απο που μπορει να τα παρει καποιος χονδρικα ωστε να τα διαθεσει σε πιο χαμηλη τιμη?

Εμ αυτό λέω, ότι επειδή χονδρική είναι αρκετά δύσκολο να βρει και μόνο μέσω τρίτου (που τα έχει πάρει δηλαδή από την Apple για άλλη επιχείρηση), είναι σχεδόν απίθανο να βρει σύντομα 150 κομμάτια.

#1855   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:52

αν παιρνει απο ξενο apple store τα πιο φτηνα που μπορει να παρει ειναι απο ελβετια ή αμερικης(ακομα δεν πωλουν ομως επισημα ξεκλειδωτα) αρα δεν του αφηνει περιθωριο κερδους στα €679. εγω η απορια μου ειναι ασχετα με αυτο το θεμα, απο που μπορει καποιος να εισαγει χονδρικα εκτος απο apple stores αφου το εργοστασιο που τα κατασκευαζει δεν εχει αδεια να πωλει ξεχωριστα ( εκτος αν πιστεψουμε οτι σπρωχνει κομματια εν αγνοια της apple)?

#1856   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:57

αν παιρνει απο ξενο apple store τα πιο φτηνα που μπορει να παρει ειναι απο ελβετια ή αμερικης(ακομα δεν πωλουν ομως επισημα ξεκλειδωτα) αρα δεν του αφηνει περιθωριο κερδους στα €679. εγω η απορια μου ειναι ασχετα με αυτο το θεμα, απο που μπορει καποιος να εισαγει χονδρικα εκτος απο apple stores αφου το εργοστασιο που τα κατασκευαζει δεν εχει αδεια να πωλει ξεχωριστα ( εκτος αν πιστεψουμε οτι σπρωχνει κομματια εν αγνοια της apple)?

Είναι πολύ απλό ρε συ.

Πάρε μία εταιρεία όπως η Media Markt.

Έχει κεντρικές αποθήκες στην Γερμανία ας πούμε.

Από εκεί στέλνει σε όλα της τα καταστήματα στην Ευρώπη.

Σαν εξουσιοδοτημένος retailer της Apple, έχει και iPhone στις αποθήκες της.

Έρχεται ο κύριος ebw και της λέει "έλα δω Media Markt, πόσο σου στοιχίζει το iPhone χονδρική?".

Ε της δίνει λίγα παραπάνω από την χονδρική τιμή και το πουλάει σε μία υψηλότερη από όσο το πήρε αλλά πάλι χαμηλή για τα εδώ δεδομένα (ώστε να είναι ανταγωνιστικός) τιμή.

#1857   stelios7

stelios7

    iPH Addict

  • 789 μηνύματα
  • Twitter:@steliosp7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/11/2012 - 03:06

συμφωνω, αλλα ποσο χαμηλα να ειναι η χονδρικη που παιρνει η media markt απο την apple ωστε να μπορει να πωλει σε τριτον λιγο πιο πανω κι αυτος ο τριτος να πωλει ακομα λιγο πιο πανω και να βγαζει και κερδος με τιμη κατω απο τα apple stores? εκτος αν ο ebw για παραδειγμα (στα 679 μιλαμε ) βγαζει κανενα 50αρικο

#1858   tzak

tzak

    iPH newbie

  • 64 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max

Δημοσίευση 01/11/2012 - 08:04

Τι γίνεται ρε παιδιά;Ησυχία σήμερα, το πήρατε όλοι😜😜😜

#1859   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/11/2012 - 09:23

Μήπως γνωρίζει κανείς πως θα πάει η διαδικασία αύριο? Υπάρχει περίπτωση να πάει κάποιος πρωί σε κατάστημα Cosmote ή Vodafone και να μην πάρει κινητό?

#1860   eftsak

eftsak

    iPH newbie

  • 26 μηνύματα
  • Twitter:@efi_ts
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 01/11/2012 - 09:27

μαλλον ολοι εχουν κονε κ το πηραν απο σημερα... εμεισ τζαμπα περιμενουμε το αυριο :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 17 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1), Bing (1)