Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 14 ψήφοι

iPhone 5 προπαραγγελιες Ελλάδα (Μέρος 2ο)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3258 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   iUs3r

iUs3r

    iPH Member

  • 294 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:09

Εταιρείες με το 1/5 του μεγέθους της apple κυκλοφορούν προϊόντα και γνωρίσουμε ακριβή ημερομηνία άφιξης.Μέχρι και το Iphone 4s το εφάρμοσε και η apple για την Ελλάδα.Ότι αναφέρεις έχουν να κάνουν περισσότερο με το "νομικό" κομμάτι παρά με το ουσιαστικό.Υπενθυμίζω ότι ειδικά στο κομμάτι κινητής τηλεφωνίας η Ελλάδα είναι στις πρώτες θέσεις παγκοσμίως αναλογικά με τον πληθυσμό της.Ο σεβασμός στον καταναλωτή πρέπει να είναι το πρώτο μέλημα όλων των επιχειρήσεων.Από τη στιγμή που υπήρχε (γιατί υπήρχε ) θέμα διανομής μία ανακοίνωση δεν θα έβλαπτε.Εδώ κολλοσοί σε άλλους κλάδους βγάζουν παρόμοιες ανακοινώσεις , αποσύρουν προϊόντα κλπ.Από τη στιγμή που εσύ προσωπικά είσαι ευχαριστημένος με την "αντιμετώπιση" που έχεις από την apple εμένα δεν μου πέφτει λόγος.Μην το γυρίζεις όμως στα παιδιά εδώ που περιμένουν το αυτονόητο...


Για το bold κομμάτι...... ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ;
Το έχω αναφέρει και σε άλλο ποστ, τότε που ακούστηλαν οι ΦΗΜΕΣ (όχι ανακοίνωση !!!) ότι υπήρχε πρόβλημα στο εργοστάσιο στη Κίνα, η Apple έχασε στο χρηματιστήριο 15ΔΙΣ από την αξία της !!!!!!! Αυτά δεν είναι αστεία.....ξέρεις πόσες μέρες θα συσκέπτονταν μέχρι να δουν τί θα κάνουν με το θέμα και πώς θα το αντιμετωπίσουν;;;; Προφανώς κατέληξαν ότι δεν ανακοινώνουν τίποτα, διορθωνουν το πρόβλημα και τα ρίχνουν όλα στη μικρή παραγωγή, στη δυσκολία παραγωγής της νέας οθόνης, κτλ κτλ...........

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   tsitsibau

tsitsibau

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:19

Να δίνει κάποιος 800+ ευρώ να αγοράσει ένα κινητό και να ξεβάφει είναι αστείο. Ακόμα και σε bumber ή silicone case ξεφλουδίζει δυστυχώς.

Ισχύει... αλλά επίσης να δίνει κάποιος 400, 500, 600€ και το κινητό να κρασάρει που και που, να ζεσταίνεται που και που και να μην ξέρει αν και πότε θα λάβει την επόμενη αναβάθμιση του λογισμικού δεν είναι αστείο
και για να μείνω on topic... τα public στην Πάτρα σήμερα μου είπαν στο τέλος του μήνα, χωρίς προφανώς να έχουν κάποια ενημέρωση για αυτό... από ότι τους είχαν πει παλιότερα

Τελευταία επεξεργασία από: tsitsibau, 23/10/2012 - 10:22


#393   frank44

frank44

    iPH Member

  • 291 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:21

Για το bold κομμάτι...... ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΤΣΙ;
Το έχω αναφέρει και σε άλλο ποστ, τότε που ακούστηλαν οι ΦΗΜΕΣ (όχι ανακοίνωση !!!) ότι υπήρχε πρόβλημα στο εργοστάσιο στη Κίνα, η Apple έχασε στο χρηματιστήριο 15ΔΙΣ από την αξία της !!!!!!! Αυτά δεν είναι αστεία.....ξέρεις πόσες μέρες θα συσκέπτονταν μέχρι να δουν τί θα κάνουν με το θέμα και πώς θα το αντιμετωπίσουν;;;; Προφανώς κατέληξαν ότι δεν ανακοινώνουν τίποτα, διορθωνουν το πρόβλημα και τα ρίχνουν όλα στη μικρή παραγωγή, στη δυσκολία παραγωγής της νέας οθόνης, κτλ κτλ...........

Πολύ σωστά το θέτεις , για ποιό λόγο να χάνουν χρήματα οι μέτοχοι ? Η εταιρεία μπορεί να κάνει ότι γουστάρει αρκεί να μην πέφτει η χρηματιστηριακή της αξία.Μεγάλη εταιρεία στο χώρο του αυτοκινήτου ανακοίνωσε ότι υπάρχει πρόβλημα σε συγκεκριμένα μοντέλα και πρέπει να πάνε για έλεγχο.Έχασε περισσότερο από 15 δις αλλά το έκανε.Γιατί? Γιατί αυτή την κίνηση θα την εκτιμήσουν οι καταναλωτές και θα την "εισπράξει" στο μέλλον.Αυτή τη στιγμή είναι ή 1η ή 2η στον κόσμο.Αλλά τι ξέρουν οι Γιαπωνέζοι ε?

#394   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:23

Το αποτέλεσμα είναι πως μάλλον πάμε για 2/11. Αν και φαινόταν περίεργο πριν λίγο καιρό...

#395   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:25

Είναι σίγουρο πια ότι πάμε για 2/11 και μετά! Δηλαδή τον άλλο μήνα :-(

Τελευταία επεξεργασία από: ipacbros, 23/10/2012 - 10:26


#396   tsaki

tsaki

    iPH User

  • 157 μηνύματα
  • Twitter:@tsaki19
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:tsaki191

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:28

Αν δεν πάμε για 2/11 θα πάμε για 9/11 και παει λεγοντας

#397   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:28

Τουλάχιστο Κύπρο θα το έχουμε μέχρι τη Παρασκευή. Λογικά παράλληλα κινούνται και Ελλάδα..
  • MTN Cyprus Καλημέρα, .......... Θα παραλάβουμε τα πρώτα iPhone 5 μέσα στην εβδομάδα και θα αρχίσουμε να εξυπηρετούμε άμεσα όσους έχουν ήδη δηλώσει το ενδιαφέρον τους για τη συσκευή.
    24 minutes ago

Τελευταία επεξεργασία από: kakoskm, 23/10/2012 - 10:30


#398   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:35

Τουλάχιστο Κύπρο θα το έχουμε μέχρι τη Παρασκευή. Λογικά παράλληλα κινούνται και Ελλάδα..

  • MTN Cyprus Καλημέρα, .......... Θα παραλάβουμε τα πρώτα iPhone 5 μέσα στην εβδομάδα και θα αρχίσουμε να εξυπηρετούμε άμεσα όσους έχουν ήδη δηλώσει το ενδιαφέρον τους για τη συσκευή.
    24 minutes ago


Μπράβο στην Κύπρο...άντε και στα δικά μας!!!

#399   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/10/2012 - 10:56

Θετικό νέο... μακάρι να γίνει το λανσάρισμα και στην Ελλάδα στις 26/10, αλλά μάλλον για 2/11 πάμε!

#400   Bluster

Bluster

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 12:05

Μόλις πήρα τα καινούρια ακουστικά της Apple.Έχουν τέλειο ήχο και μπάσο.Το μόνο αρνητικό είναι πως δεν κάθονται καλά στα αυτιά (τουλάχιστον στα δικά μου).Όποιος τα έχει ας πει εντυπώσεις.

#401   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 23/10/2012 - 12:07

Μόλις πήρα τα καινούρια ακουστικά της Apple.Έχουν τέλειο ήχο και μπάσο.Το μόνο αρνητικό είναι πως δεν κάθονται καλά στα αυτιά (τουλάχιστον στα δικά μου).Όποιος τα έχει ας πει εντυπώσεις.


Αυτό το θέμα το είχαν και τα παλιά(πλεον) ακουστικά που είχαν τα προηγούμενα μοντέλα, δεν κάθονται καλά στα αυτιά, και συνήθως όταν πάω για τρέξιμο αναγκάζομαι όλη την ώρα να τα πειράζω! έλεγα μήπως τα καινούργια κάθονται καλύτερα...αλλα αν ειναι παλι τα ιδια :/

#402   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 12:16

Εγώ τα έχω ακόμα στο κουτί, δεν τα ακούμπησα καν! Χρησιμοποιώ τις ψείρες από τα beats και τα solo όταν θέλω ν'ακούσω μουσική!

#403   Bluster

Bluster

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 12:28

Αυτό το θέμα το είχαν και τα παλιά(πλεον) ακουστικά που είχαν τα προηγούμενα μοντέλα, δεν κάθονται καλά στα αυτιά, και συνήθως όταν πάω για τρέξιμο αναγκάζομαι όλη την ώρα να τα πειράζω! έλεγα μήπως τα καινούργια κάθονται καλύτερα...αλλα αν ειναι παλι τα ιδια :/


Υποτίθεται πως τα είχαν δοκιμάσει σε όλους τους τύπους αυτιών ώστε να μην έχει κανένας πρόβλημα.Τι να πω.Ξενέρωσα.

#404   tsitas

tsitas

    iPH User

  • 111 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 13:02

Να δίνει κάποιος 800+ ευρώ να αγοράσει ένα κινητό και να ξεβάφει είναι αστείο. Ακόμα και σε bumber ή silicone case ξεφλουδίζει δυστυχώς.


είναι βαμμένο αλουμίνιο. δεν μπορούν να κάνουν τίποτα καλύτερο, πάντα θα ξεβάφει. η μονή λύση είναι να το κάνανε από τιτάνιο που είναι μαύρο σχεδόν από την φύση του. και για μένα μονόδρομος είναι το λευκό, μιας και να γρατσουνιστεί δεν θα φαίνεται το Άσπρο στο μαύρο.
το αλουμίνιο είναι πολύ ευαίσθητο στις γρατσουνιές..
αλλά προφανώς κανένας σας δεν θυμάται το πρώτο iphone.

#405   Trelas007

Trelas007

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Twitter:@markosftzoi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/10/2012 - 13:18

Καλά μου τα έλεγε το κονε στην Vodafone. Αρχές Νοέμβρη έλεγε και τον κοροϊδεύα απο την ημέρα παρουσίασης τα έλεγε. Ούτε ημερομηνίες στον αέρα ούτε τπτ. Οι υπεύθυνοι στα μαγαζιά ξέρουν 10 μέρες πριν την διάθεση όπως και με το 3G και με το 4 έτσι και τώρα δεν άλλαξε κάτι. Είχε δίκιο τελικά. Αποδείχτηκε άτομο εμπιστοσύνης. Αλλη φορά θα πόσταρω οτι μου λέει και θα είναι 90% σίγουρο. Πήγα σημερα και έβαλε τα γέλια όταν με είδε. Μου λέει είσαι τρελός. Αρχές του μήνα σε έχω στο τεφτερι μ το πρώτο που θα πάρω το έχεις.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες