Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1201   Sofoklis

Sofoklis

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2012 - 22:10

να διαβαζε και micro sd το android file transfer θα ταν ιδανικα


Διαβάζει microsd

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1202   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/11/2012 - 08:45

για το nexus 4 που λεγαμε σε site ειδα σημερα πως απο 350 που περιμεναν θα κυκλοφορισει στα 599 .

#1203   Darudakos

Darudakos

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 04/11/2012 - 09:02

http://www.easytechn...roducts_id=8122

http://www.ebay.com/...=item2c66d967b9

Η αλλαγή μπαταρίας παίρνει μισό-ένα λεπτό για όσους φοβούνται τέτοια πράγματα.
Βγάζετε το καπάκι (δεν υπάρχουν βίδες) βγαίνει η μπαταρία και μπαίνει άλλη.
Φανταστείτε οτι μερικοί έχουν 2 και τις αλλάζουν καθημερινά.

Αλλιώς πάρτε note ii :P
Ακόμη δεν έχω καταφέρει να το αδειάσω σε μια μέρα.
Καλημέρες..

#1204   angelo-ifone

angelo-ifone

    iPH Contributor

  • 1.836 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/11/2012 - 22:19

βρε παληκαρια κανενα μαγαζι που που να εχει car kit για galaxy s3 ξερουμε?αν γινεται φυσικο καταστημα ή αλλιως και ελληνικο eshop.
στο skroutz δεν βρηκα τιποτα

#1205   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 05/11/2012 - 02:10

Τι γίνεται με την οθόνη του sgs3 στο φως της ημέρας; Διαβάζω κάποια παράπονα!


#1206   redcom7

redcom7

    iPH Enthousiast

  • 552 μηνύματα
  • Twitter:@redcom7
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/11/2012 - 15:14

Τι γίνεται με την οθόνη του sgs3 στο φως της ημέρας; Διαβάζω κάποια παράπονα!

ναι δεν φαινεται και πολυ καλα θελει σιγουρα να ειναι η οθονη στο αυτοματο mode για να δωσει εκει πολυ φως και μετα ειναι οκ ... εαν για οικονομια μπαταριας ( που την χρειαζεται ) το εχεις χαμηλα τοτε ναι δεν βλεπεις καλα ...

#1207   george8mougios

george8mougios

    iPH newbie

  • 24 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/11/2012 - 15:41

Ακούγοντας πριν δυο εβδομάδες τις φήμες πως το iPhone 5 πολύ πιθανών να είναι τον Δεκέμβρη στην Ελλάδα, και έχοντας αχρηστεμενο το 4s μου αγόρασα το s3. Τις πρώτες ημέρες ήμουν ενθουσιασμένος κυρίως απο την τεράστια οθόνη, την ολοκληρωμένη φωτογραφική μηχανή και τα ανεπανάληπτα χρώματα. Επίσης όλα αυτά τα <τρικακια> με τους αισθητήρες και την τεχνολογία δεν κρύβω πως αναρωτήθηκα γιατί όλα αυτά τα χρόνια επέμενα στα iPhone.
Ελα όμως που όλα αυτά τα αισθητήρακια και η μεγάλη οθόνη σου ξελιγωνουν την μπαταρία αμέσως. Οπότε άρχισα να τα ανοιγοκλεινω στην αρχή και μετά συμπέρανα πως ειναι μάλλον λίγο πολύ άχρηστα. Η όμορφη οθόνη παρατήρησα πως έχει κάποια προβλήματα όταν είσαι σε πολύ φωτεινό μέρος και δεν κατάφερα με την αντίθεση να διόρθωσω το πρόβλημα. Επίσης ενώ οι φωτογραφίες βγαίνουν απίστευτα καλές, παρατήρησα πως τα έντονα χρώματα στις φωτογραφίες δεν ειναι τα αληθινά του αντικειμένου που φωτογραφιζεις. Δεν έχω αποφασίσει αυτό αν ειναι καλό η κακό. Σε ότι αφορά τα stores με τις εφαρμογές πραγματικά μου λείπει αυτήν η πολυτέλεια που αντικριζεις στο AppStore. Το αντίστοιχο του android ειναι πολύ φτωχό μπροστά του. Επίσης δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος με την ποιότητα του ήχου αλλά ούτε και του μικροφώνου.
Θέλω να πω πως είμαι ένας απλός χρήστης κινητών τηλεφώνων. Δεν ξέρω πως κάνουν παπάδες και αρνούμαι στα πολύ βασικά πράγματα. Η πείρα μου όμως έχοντας δώσει χιλιάδες ευρώ για κινητά τηλέφωνα μου λέει πως κανένα απο τα δυο δεν ειναι το τέλειο τηλέφωνο. Είμαι υπέρ του iPhone γιατί το θεωρώ πολύ πιο απλό στην χρήση. Το θεωρώ περισσότερο κόσμημα απο το Samsung. Ειναι πιο όμορφο να το κρατάς και πιο βολικό. Την πατησα με την αγορά του Samsung και τώρα τρέχω να το πουλησω.

#1208   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:03

Ακούγοντας πριν δυο εβδομάδες τις φήμες πως το iPhone 5 πολύ πιθανών να είναι τον Δεκέμβρη στην Ελλάδα, και έχοντας αχρηστεμενο το 4s μου αγόρασα το s3. Τις πρώτες ημέρες ήμουν ενθουσιασμένος κυρίως απο την τεράστια οθόνη, την ολοκληρωμένη φωτογραφική μηχανή και τα ανεπανάληπτα χρώματα. Επίσης όλα αυτά τα <τρικακια> με τους αισθητήρες και την τεχνολογία δεν κρύβω πως αναρωτήθηκα γιατί όλα αυτά τα χρόνια επέμενα στα iPhone.
Ελα όμως που όλα αυτά τα αισθητήρακια και η μεγάλη οθόνη σου ξελιγωνουν την μπαταρία αμέσως. Οπότε άρχισα να τα ανοιγοκλεινω στην αρχή και μετά συμπέρανα πως ειναι μάλλον λίγο πολύ άχρηστα. Η όμορφη οθόνη παρατήρησα πως έχει κάποια προβλήματα όταν είσαι σε πολύ φωτεινό μέρος και δεν κατάφερα με την αντίθεση να διόρθωσω το πρόβλημα. Επίσης ενώ οι φωτογραφίες βγαίνουν απίστευτα καλές, παρατήρησα πως τα έντονα χρώματα στις φωτογραφίες δεν ειναι τα αληθινά του αντικειμένου που φωτογραφιζεις. Δεν έχω αποφασίσει αυτό αν ειναι καλό η κακό. Σε ότι αφορά τα stores με τις εφαρμογές πραγματικά μου λείπει αυτήν η πολυτέλεια που αντικριζεις στο AppStore. Το αντίστοιχο του android ειναι πολύ φτωχό μπροστά του. Επίσης δεν είμαι πολύ ικανοποιημένος με την ποιότητα του ήχου αλλά ούτε και του μικροφώνου.
Θέλω να πω πως είμαι ένας απλός χρήστης κινητών τηλεφώνων. Δεν ξέρω πως κάνουν παπάδες και αρνούμαι στα πολύ βασικά πράγματα. Η πείρα μου όμως έχοντας δώσει χιλιάδες ευρώ για κινητά τηλέφωνα μου λέει πως κανένα απο τα δυο δεν ειναι το τέλειο τηλέφωνο. Είμαι υπέρ του iPhone γιατί το θεωρώ πολύ πιο απλό στην χρήση. Το θεωρώ περισσότερο κόσμημα απο το Samsung. Ειναι πιο όμορφο να το κρατάς και πιο βολικό. Την πατησα με την αγορά του Samsung και τώρα τρέχω να το πουλησω.

Τελειο κανενα δεν ειναι, η μαλλον "το καλυτερο" μπορει να ειναι διαφορετικο για τον καθενα.
Απλα εκανες λαθος κινηση, ισως και απο την βιασυνη σου οπως ειπες και εσυ αφου δεν ειχες την υπομονη να περιμενεις μεχρι τον δεκεμβριο που περιμενες να κυκλοφορησει το 5 (να σου πω την αληθεια και εγω δεν θα ειχα την υπομονη να περιμενω τοσο..)
Αλλα εκανες λαθος κινηση αφου με βαση την ομορφια, την ποιοτητα και την απλοτητα του λειτουργικου το iphone παιζει σε ολα αυτα μονο του και δεν χρειαζεται να κοιταξει καποιος καπου αλλου..
Το S3 ειναι για αλλα πραγματα, αλλα υστερει σε αυτα τα πραγματα σε σχεση με το iphone.

#1209   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:12

για το nexus 4 που λεγαμε σε site ειδα σημερα πως απο 350 που περιμεναν θα κυκλοφορισει στα 599 .


Τόσο θα το κοστολογισει η LG είπε. Η Google μέσω play store θα το δίνει 350 λένε αλλά play store στην Ελλάδα δυστυχώς δεν υπάρχει

#1210   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/11/2012 - 16:39

για το nexus 4 που λεγαμε σε site ειδα σημερα πως απο 350 που περιμεναν θα κυκλοφορισει στα 599 .


Επιβεβαιώθηκαν οι φήμες τελικά;;;

#1211   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 05/11/2012 - 21:36

Στο google Play Γερμανίας το 16αρη έχει 350€!!!

#1212   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 06/11/2012 - 09:56

Στο google Play Γερμανίας το 16αρη έχει 350€!!!

Αυτό είπα κ εγώ παραπάνω αλλα έγραψα play store :P. Σε εμάς πάντως εδώ απ ότι κατάλαβα 600 θα έρθει στάνταρ.

#1213   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 06/11/2012 - 11:51

Μήπως το φέρει κανένα skroutzομαγαζο
Στα λεφτα Γερμανίας Άντε λίγο παραπάνω όπως και το gs3

#1214   GeoMB

GeoMB

    iPH Member

  • 223 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 06/11/2012 - 20:42

Εβαλα ενα widjet για γρηγορο κλειδωμα στο GS3 και τωρα δεν μπορω να κανω καταργηση εγκαταστασης.Υπαρχει καποιος τροπος?

#1215   Evangelia

Evangelia

    iPH Enthousiast

  • 548 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/11/2012 - 20:53

Μέσω του file manager προσπαθησες;;;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες