Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 39 ψήφοι

Μετάβαση από iOS σε Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
14208 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#13951   Tna

Tna

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 18/04/2016 - 12:54

Αν εξαιρέσουμε τις ναυαρχίδες τα παλαιότερα έχουν ΤΡΟΜΕΡΟ κόλημμα και αργούν.

 

Μου θυμίζουν Ipad 2 με 9.3 :blush: . Ακόμα και το Samsung S4 πάει αργά και άσε που μένει πίσω σε android version



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#13952   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 18/04/2016 - 15:04

Η καλύτερη υλοποίηση του ανδροϊντ για μένα ήταν πάντα στα νεξους.Αμέσως μετά είναι τα νοτε σαν καλή υλοποίηση αλλά μένουν πολύ πίσω στις αναβαθμίσεις.Το τελευταίο για μένα δεν είναι μεγάλο πρόβλημα μιας και την δουλειά σου την κάνεις Και χωρίς την τελευταία έκδοση λειτουργικού.

Same Sh1t Different Day

#13953   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 18/04/2016 - 18:12

Η καλύτερη υλοποίηση του ανδροϊντ για μένα ήταν πάντα στα νεξους.Αμέσως μετά είναι τα νοτε σαν καλή υλοποίηση αλλά μένουν πολύ πίσω στις αναβαθμίσεις.Το τελευταίο για μένα δεν είναι μεγάλο πρόβλημα μιας και την δουλειά σου την κάνεις Και χωρίς την τελευταία έκδοση λειτουργικού.

Same Sh1t Different Day

Λιγο που το κοίταξα οντως τα nexus παίρνουν πρωτα το καινούργιο update και μετα ακολουθούν οι αλλες συσκευές ανάλογα με τα κεφια του κατασκευαστή....ακομα και το απλό nexus 5 πρωτο πηρε την 6 (marshmallow).

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#13954   pakos30

pakos30

    iPH Hero

  • 4.039 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/04/2016 - 14:34

Εγώ έπιασα στα χέρια μου ένα Α5 2016 της σειράς κινητό είναι με 300€ και είναι φοβερό


Sent from my iPhone using Tapatalk

#13955   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 24/04/2016 - 17:13

Εγώ έπιασα στα χέρια μου ένα Α5 2016 της σειράς κινητό είναι με 300€ και είναι φοβερό


Sent from my iPhone using Tapatalk

Εγω ημουν μεταξύ Α5 2016 και Lg g4c αλλα ηθελα κατι οικονομικό οποτε πηρα το Lg.Αν διαθετης τα 300€ γνωμη μου παρτο.

Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#13956   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2016 - 17:19

Εγώ έπιασα στα χέρια μου ένα Α5 2016 της σειράς κινητό είναι με 300€ και είναι φοβερό


Sent from my iPhone using Tapatalk

μακρια απο samsung εγω ζαχαρωνω το g3 με 3γβ ραμ. Να κοιταξεις να υπαρχει υποστηριξη επεξεργαστη κ gpu στο xda k πολλες ρομ



#13957   MiRo31285

MiRo31285

    iPH Addict

  • 640 μηνύματα
  • Twitter:@Mike_Routso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Mike Routso

Δημοσίευση 24/04/2016 - 19:41

μακρια απο samsung εγω ζαχαρωνω το g3 με 3γβ ραμ. Να κοιταξεις να υπαρχει υποστηριξη επεξεργαστη κ gpu στο xda k πολλες ρομ

μην κανεις το λαθος..

 

το εχει ο φιλος μου και η οθονΑΡΑ του (γιατι προκειται για εκπληκτικη σε χρωματα κλπ κλπ) του καταπινει την μπαταρια σαν να ειναι καραμελιτσα..

 

*δυστυχως το G3 ποναει αρκετα στο θεμα μπαταρια-οθονη.



#13958   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2016 - 19:56

μην κανεις το λαθος..

 

το εχει ο φιλος μου και η οθονΑΡΑ του (γιατι προκειται για εκπληκτικη σε χρωματα κλπ κλπ) του καταπινει την μπαταρια σαν να ειναι καραμελιτσα..

 

*δυστυχως το G3 ποναει αρκετα στο θεμα μπαταρια-οθονη.

Θέλω για δεύτερη συσκευή κάτι με φουλ υποστήριξη σε ρομ. Ακόμα είμαι στα θέλω. Δεν υπάρχει βέβαια ο παράς. Η άλλη λύση είναι xiaomi το μοντέλο που υποστηρίζει και android και windows



#13959   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/04/2016 - 20:19

Θέλω για δεύτερη συσκευή κάτι με φουλ υποστήριξη σε ρομ. Ακόμα είμαι στα θέλω. Δεν υπάρχει βέβαια ο παράς. Η άλλη λύση είναι xiaomi το μοντέλο που υποστηρίζει και android και windows

full υποστηριξη εννοεις να παιρνει και windows και android? γιατι αυτο το κανουν ελαχιστα μοντελα. Αν θες full υποστηριξη στις εκδοσεις android, πας σε καποιο nexus



#13960   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/04/2016 - 20:39

full υποστηριξη εννοεις να παιρνει και windows και android? γιατι αυτο το κανουν ελαχιστα μοντελα. Αν θες full υποστηριξη στις εκδοσεις android, πας σε καποιο nexus

Έχει ένα συγκεκριμένο μοντέλο της xiaomi. Δεν υπάρχει δυσκολότερος άνθρωπος από εμένα το ξέρουν όλοι. Εαν δεν πάρω nexus για δεύτερο θα κινηθώ προς moto!



#13961   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 24/04/2016 - 20:46

Έχει ένα συγκεκριμένο μοντέλο της xiaomi. Δεν υπάρχει δυσκολότερος άνθρωπος από εμένα το ξέρουν όλοι. Εαν δεν πάρω nexus για δεύτερο θα κινηθώ προς moto!

Ειμαι μεγαλος fan των motorola, τα θεωρω απιστευτο value for money τηλεφωνα



#13962   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 28/04/2016 - 15:07

είμαι και επίσημα κάτοχος ενός Samsung Galaxy S6 και μόνο θετικά πράγματα έχω ένα πω.Εκανα την μετάβαση πριν από μια εβδομάδα οπότε σκέφτηκα να περιμένω λίγο πριν γράψω γιατί μπορεί να αλλάξω γνώμη :) Επειδή είναι και δη δουλειά μου τέτοια περνάνε πολλά κινητά από τα χέρια μου, είχα δει και το LG G4 αλλά από μπαταρία χάλια μαύρα.Και μετά ερωτεύτηκα το S6 :) Θα έπαιρνα το S7 αλλά δεν είχα τόσα πολλά να δώσω ενώ καινούργιο το S6 το βρήκα σε πολύ καλή τιμή.Τελικα η ελευθερία του Android μου άρεσε αρκετά, και σε σχέση με τα παλιότερα Samsung το TouchWiz είναι σε καλό δρόμο.

Inviato dal mio SM-G920F utilizzando Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: PetrosMac, 28/04/2016 - 15:10


#13963   petrak1

petrak1

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 28/04/2016 - 15:10

Λιγο που το κοίταξα οντως τα nexus παίρνουν πρωτα το καινούργιο update και μετα ακολουθούν οι αλλες συσκευές ανάλογα με τα κεφια του κατασκευαστή....ακομα και το απλό nexus 5 πρωτο πηρε την 6 (marshmallow).

Knowledge is Power

Ε προφανως αφου ειναι τα κινητα της google τελευταια θα επαιρναν τα updates?

#13964   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 29/04/2016 - 18:04

είμαι και επίσημα κάτοχος ενός Samsung Galaxy S6 και μόνο θετικά πράγματα έχω ένα πω.Εκανα την μετάβαση πριν από μια εβδομάδα οπότε σκέφτηκα να περιμένω λίγο πριν γράψω γιατί μπορεί να αλλάξω γνώμη :) Επειδή είναι και δη δουλειά μου τέτοια περνάνε πολλά κινητά από τα χέρια μου, είχα δει και το LG G4 αλλά από μπαταρία χάλια μαύρα.Και μετά ερωτεύτηκα το S6 :) Θα έπαιρνα το S7 αλλά δεν είχα τόσα πολλά να δώσω ενώ καινούργιο το S6 το βρήκα σε πολύ καλή τιμή.Τελικα η ελευθερία του Android μου άρεσε αρκετά, και σε σχέση με τα παλιότερα Samsung το TouchWiz είναι σε καλό δρόμο.

Inviato dal mio SM-G920F utilizzando Tapatalk


Πάντως όσοι γνωρίζω και το έχουν το 6 το απλό και το edge είναι τελείως απογοητευμένοι από την μπαταρία του.

Same Sh1t Different Day

#13965   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/05/2016 - 23:21

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Υπάρχει κάποια εφαρμογή αξιόπιστη,για imessage μεταξύ Android-iphone;έψαξα αλλά δεν βρήκα κάτι.μονο αυτό που γράφει και ο Γιώργος(argonaytis)αλλά δεν έχω Mac🤔

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 03/05/2016 - 23:23


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 18

0 μέλη, 18 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες