Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

QuickWidgets: A Revolutionary Lockscreen with lots of available Widget and complete customization!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2009 - 08:08

να ρωτησω κατι?
εγω για παραδειγμα πατησα Χ στο ρολοι...τωρα που θελω να το ξαναεμφανισω τι πρεπει να κανω?

Η μπάρα κάτω με τα widgets μετακινηται μετεφερετη προς Αριστερά και θα ξαναδεις το ρολόι
edit: πατάς παρατεταμενα στην οθόνη για να εμφανιστεί η μπάρα

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 23/11/2009 - 08:09


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Amadeus

Amadeus

    iPH newbie

  • 15 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/11/2009 - 11:30

Ωραία τα λέτε αλλά μόλις εγώ πρόσθεσα το repo εξαφανίστηκαν όλα τα repo από το cydia. Θυμάμαι το είχα πάθει και με το hackulo αυτό αλλά δεν θυμάμαι τι έκανα τότε. Μήπως ξέρει κάπιος κάτι;

#18   georgem17

georgem17

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2009 - 12:17

το εχω βάλει 2 μέρες και παρατηρώ σε 3gs ότι όταν με καλούνε καμια φορά δεν ακουω ούτε με ακούνε και συνέβη με διαφορετικά άτομα που μίλησα ... εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα ?


έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, όταν με καλούν ή καλώ εγώ κάποιον δεν ακούω και δεν με ακούνε και κάνω reboot για να φτιάξει αλλά επειδη
έτσι δεν γίνεται δουλειά μήπως έχει κανείς κάτι να προτείνει?

#19   ts9thanos

ts9thanos

    iPH newbie

  • 49 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2009 - 12:18

Η μπάρα κάτω με τα widgets μετακινηται μετεφερετη προς Αριστερά και θα ξαναδεις το ρολόι
edit: πατάς παρατεταμενα στην οθόνη για να εμφανιστεί η μπάρα

ευχαριστω!

#20   djmanosv

djmanosv

    iPH Addict

  • 615 μηνύματα
  • Twitter:@m_vogiatzis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G
  • GameCenter:djmanosv

Δημοσίευση 23/11/2009 - 20:50

έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, όταν με καλούν ή καλώ εγώ κάποιον δεν ακούω και δεν με ακούνε και κάνω reboot για να φτιάξει αλλά επειδη
έτσι δεν γίνεται δουλειά μήπως έχει κανείς κάτι να προτείνει?


σήμερα πάλι μου το ξανακανε 2 -3 φορές και το έβγαλα μέχρι νεοτέρας ....

#21   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 23/11/2009 - 22:08

"το εχω βάλει 2 μέρες και παρατηρώ σε 3gs ότι όταν με καλούνε καμια φορά δεν ακουω ούτε με ακούνε και συνέβη με διαφορετικά άτομα που μίλησα ... εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα ?"


και σε εμένα το ίδιο. Είναι σπαστικό......Άντε γεια λοιπόν μέχρι νεωτέρας

Τελευταία επεξεργασία από: cmak, 23/11/2009 - 22:09


#22   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/11/2009 - 10:33

"το εχω βάλει 2 μέρες και παρατηρώ σε 3gs ότι όταν με καλούνε καμια φορά δεν ακουω ούτε με ακούνε και συνέβη με διαφορετικά άτομα που μίλησα ... εχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα ?"


και σε εμένα το ίδιο. Είναι σπαστικό......Άντε γεια λοιπόν μέχρι νεωτέρας


+1

Ακριβως το ιδιο προβλημα! Αναγκαστηκα να κανω restore γιατι μετα δεν μπορουσα ουτε να κανω απεγκατασταση... Παρ ολα αυτα ηταν πολυ ωραιο και χρησιμο οσο το χρησιμοποιησα. Οταν βγει επομενη εκδοση θα το ξαναβαλω

#23   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2009 - 15:05

Ευτυχώς μπόρεσα να κάνω απεγκατάσταση......δε θα άντεχα άλλο restore :)

#24   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/11/2009 - 16:15

Έχω στείλει e-mail στους developers του QuickWidgets αναφέροντας το πρόβλημα σε 3GS που λέτε.

Απλά αν γίνεται όταν διαπιστώνετε ένα πρόβλημα να λέτε την συσκευή σας και το iPhone OS που τρέχει - απλά υπέθεσα πως έχετε το 3.1.2

Ήδη πάντως οι developers κάνουν mentions στο twitter σε όσους έχουν αναφέρει το QuickWidgets - σε μένα έστειλαν σχετικά με νεα features που θα προσθέσουν

Μόλις έχω απάντηση θα ενημερώσω.

#25   ktsak

ktsak

    iPH Enthousiast

  • 545 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/11/2009 - 16:33

Έχω στείλει e-mail στους developers του QuickWidgets αναφέροντας το πρόβλημα σε 3GS που λέτε.

Απλά αν γίνεται όταν διαπιστώνετε ένα πρόβλημα να λέτε την συσκευή σας και το iPhone OS που τρέχει - απλά υπέθεσα πως έχετε το 3.1.2

Ήδη πάντως οι developers κάνουν mentions στο twitter σε όσους έχουν αναφέρει το QuickWidgets - σε μένα έστειλαν σχετικά με νεα features που θα προσθέσουν

Μόλις έχω απάντηση θα ενημερώσω.


iPhone eGS 32GB OS 3.1 JB, και σε μενα παρουσιαζει τα ιδια προβληματα : χανω κλησεις γιατι δεν ακουγονται, κολλαει στην οθοβη εισερχομενης κλησης σε αναπαντητες, δεν μπορω να κανω κληση στη συνεχεια παρα μονο μετα απο Respring. Το επεγκατεστησα, αρκετα προβληματα δημιουργει. Με κανενα αλλο προγραμμα δεν ειχα τετοια προβληματα >:(

#26   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2009 - 21:34

Έχω στείλει e-mail στους developers του QuickWidgets αναφέροντας το πρόβλημα σε 3GS που λέτε.

Απλά αν γίνεται όταν διαπιστώνετε ένα πρόβλημα να λέτε την συσκευή σας και το iPhone OS που τρέχει - απλά υπέθεσα πως έχετε το 3.1.2

Ήδη πάντως οι developers κάνουν mentions στο twitter σε όσους έχουν αναφέρει το QuickWidgets - σε μένα έστειλαν σχετικά με νεα features που θα προσθέσουν

Μόλις έχω απάντηση θα ενημερώσω.


+1 Έχεις δίκιο.......Να πω λοιπόν πως το δικό μου είναι 3gs OS 3,1,2 και ενός φίλου που του έκανε ακριβώς τα ίδια 3.0

#27   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2009 - 12:33

+1 Έχεις δίκιο.......Να πω λοιπόν πως το δικό μου είναι 3gs OS 3,1,2 και ενός φίλου που του έκανε ακριβώς τα ίδια 3.0


εμενα ειναι 3g με OS 3.0 και περα απο το προβλημα με τις κλησεις μου ειχε σβησει απο το cydia ολα οσα ειχα εγκατεστημενα... Δεν μου εμφανιζε Packages, Sources κτλ με αποτελεσμα να μην μπορω να κανω απεγκατασταση

#28   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/11/2009 - 15:33

Λοιπόν πήρα απάντηση από τους developers και δυστυχώς αν και τους έχει αναφερθεί το συγκεκριμένο bug δεν μπορούν να εντοπίσουν τι το προκαλεί καθώς δεν παρουσιάζεται στις δικές τους συσκευές...

Τους έστειλα και link το συγκεκριμένο άρθρο του φόρουμ με Google translate, και αν και η μετάφραση βγαίνει αρκετά καλή στα Αγγλικά... δυστυχώς τα παιδιά του support στην isoftcom.com δεν μιλάνε πολύ καλά Αγγλικά.

Αυτά που προτείνουν είναι ουσιατικά να δούμε μήπως υπάρχουν conflict (π.χ. με το iPhone Delivery) καθώς και να πειραματιστούμε είτε σβήνοντας όλα τα widgets είτε ένα ένα χωριστά...

Προσωπικά επειδή δεν μου παρουσιάζει πρόβλημα στο 3G μου με OS 3.0 JB με Pwnage Tool και root 1,3 GB δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό και εφόσον το bug προχωράει παραπέρα και σβήνει packages από το Cydia θα πρότεινα να μην πειραματιστεί κανείς (σε όσους παρουσιάζει πρόβλημα) μέχρι να λυθεί το όλο πρόβλημα σε μελλοντικό update από τους ίδιους τους developers...

Παραθέτω την απάντηση που έλαβα γιατί ομολογώ πως δεν καταλαβαίνω πλήρως τα Αγγλικά τους... (αν μου απαντούσαν στα Ρώσσικα και του έκανα ένα Google translate πιό πολλά θα καταλάβαινα :D )

Hello.

Thank you for your letter and article. I saw it on your site yesterday. Good news. :)

We have already know about this strange bug with silent call. Now we are working on resolving this problem, but we can not find why this is happened. If you are agree to coopirate with us, we may improve it faster.

Could you answer on some question?
Did you notice when it is happen? Is there some dependence after what is happen?
Do you have the iPhone Delivery?

If you switch all widgets off is the same problem with call?
then try switch widgets on and delete there one from another and is there problem with call ?

I ask you about because we can not to repeat this problem on our phones. Thank you for your help and sorry, for my bad English.

Επίσης μου έστειλαν ένα ενδιαφέρον link ενός άρθρου που συγκρίνει (τα μέχρι τώρα) Lockscreen apps: LockInfo, SmartScreen, IntelliScreen, QuickWidgets, Cydget

Να θυμίσω πάντως πως περιμένουμε και το Element (με την συνεισφορά και του Saurik) για να δούμε πιο Lockscreen/Widget app θα μας καλύψει πλήρως.

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 26/11/2009 - 15:34


#29   mat_pep

mat_pep

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2009 - 22:46

Δεν βγηκε κανενα update? Ηταν πολυ ωραια προσπαθεια και ειναι κριμα να παει χαμενη λογω καποιοων bugs




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες