Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Αναβαθμισμένο iPad 3 στην εκδήλωση της 23ης Οκτωβρίου (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
136 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 20/10/2012 - 22:34

Η ουσια ειναι οτι οποιος θελει να παρει τωρα ipad ας περιμενει λιγο να δει τι θα γινει...οι αλλοι ας απολαυσουν αυτα που εχουν και λιγη την μουρμουρα B) :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   mac78

mac78

    iPH User

  • 113 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:Alana...

Δημοσίευση 20/10/2012 - 22:39

Το εχω ξαναποσταρει , και το εχουν ξαναποσταρει . Παντα επικαιρο....
Συνημμένο αρχείο  5919.jpg   168,99KB   117 λήψεις

#33   gore

gore

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 20/10/2012 - 22:45

Αν συμβει αναβαθμηση στο new ipad τοτε εμεις που το πηραμε θα νιωθουμε τοσο μεγαλοι μ@λ@κες.... Μακαρι αν ειναι να γινει αναβαθμηση να γινει μονο για το νεο κονεκτορ.....


Δηλαδη οταν βγει το 4αρι πως θα νιωθετε ???
Πραγματικα δεν σας καταλαβαινω....

Εχουν περασει τοσοι μηνες .
Δεν βγηκε προχθες το 3αρι.

#34   Pantel

Pantel

    iPH User

  • 100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2012 - 22:56

Η ουσία είναι οτι η Apple για άλλη μια φορά ΚΛΑΝΕΙ τους πελάτες της στη μάπα μόνο και μόνο για να ανεβάσει τον ρυθμό πωλήσεων του ipad. Ναι βγάζει ποιοτικές συσκευές (με τις όποιες τραγικές ελλείψεις για τόσο ακριβές συσκευές), ναι έχει το καλύτερη οικοσύστημα, ναι έχει το καλύτερο μάρκετινγκ ΑΛΛΑ δε της καιγεται καρφάκι αν ο άλλος μαζευε 600-700-800 ευρώ για μία συσκευή. Αυτό καλό θα ήταν να το σκεφτούν όλοι όσοι υποστηρίζουν με τόσο σθένος εταιρεία, είτε Apple λεγεται αυτή είτε Samsung.

Άιντε, περαστικά κι άλλη φορά πιό μυαλωμένα (παθών)...

#35   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 20/10/2012 - 23:17

Σαν κάτοχος του νέου iPad (και μάλιστα του LTE μοντέλου) νομίζω ότι δικαιούμαι άποψη.

Αρχικά να διορθώσω το αρχικό άρθρο που έχει μία ανακρίβεια. Η Apple ΠΟΤΕ στο παρελθόν δεν έχει αλλάξει τα χαρακτηριστικά μιας συσκευής εν μέσω του ετήσιου κύκλου ανανέωσης.

Το iPad 2 άλλαξε (μπήκε ο νέος επεξεργαστής στα 32nm) ΜΕΤΑ την παρουσίαση του iPad 3.

Συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ ότι δεν έχουμε υπογράψει κανένα συμβόλαιο με την Apple ότι θα βγάζει μία συσκευή το χρόνο.

Δικαίωμά της είναι αν θέλει να βγάζει και μία το μήνα.

Τώρα για τις αλλαγές.

- Lightning Connector: Απόλυτα λογικό το βρίσκω. Έχει καινούριο βύσμα και θέλει να το βάλει παντού. Μη σας πω ότι εμένα με συμφέρει... Γιατί από τα δύο βύσματα, (30-pin vs Lightning), για το παλιό υπάρχουν ακόμα πιο πολλά αξεσουάρ οπότε είναι πιο "ποθητό".

- LTE: Το iPad το αγόρασα την πρώτη μέρα. Πριν γίνει η "αλλαγή" ονόματος από 4G σε Cellular. Θεωρώ ότι με έχουν κοροϊδέψει σε αυτό το κομμάτι (τις πρώτες μέρες ΔΕΝ ήταν γνωστό το ότι δεν παίζει παντού) εφόσον βγάλουν συσκευή που να παίζει κανονικά στα δίκτυα της Ελλάδας. Αν γίνει αυτό και ΑΝ ξεκινήσει LTE στην Ελλάδα, τότε θα εξετάσω το τι κινήσεις μπορώ να κάνω. Και για αυτό το λόγο πιστεύω ότι δεν θα κάνει κάτι τέτοιο η Apple. Γιατί θα δώσει πάτημα σε κάποιους να την κυνηγήσουν ακόμα και δικαστικά

- Επεξεργαστής: Το θεωρώ ΕΝΤΕΛΩΣ απίθανο να αλλάξει επεξεργαστή. Ο επεξεργαστής είναι συνήθως η major αλλαγή που κάνει σε κάθε αναβάθμιση. Αυτό θα το κάνει τον Μάρτιο στο επόμενο μοντέλο.

Ας μη ξεχνάμε ότι στην ουσία δε μιλάμε για ένα νέο iPad, αλλά για ένα απλό facelift του παλιού. Ούτε καν σαν ipad 3S δεν θα το χαρακτήριζα (αν επιβεβαιωθούν οι φήμες).

Προσωπική μου εκτίμηση για το event: Παρουσάση iPad mini, ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ iPad 2 μιας και τη θέση του σαν entry level θα πάρει το mini και απλά αλλαγή στο βύσμα (και ΑΝ) για το iPad 3, ώστε να προωθήσει πιο πολύ το Lightning.

Για όλα τα παραπάνω ένα με προβληματίζει. Δεν υπάρχει ούτε ένα Leak για τις αλλαγές στο iPad 3. Ούτε ας πούμε το Lightning Connector του, ούτε τίποτα...

Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 20/10/2012 - 23:19


#36   mobilas

mobilas

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2012 - 08:29

Γιατι νιωθετε μ@λ@κ3ς δεν το καταλαβαινω.Πληρωσες φιλε και αγορασες το high end μηχανημα την εποχη που βγηκε.

Γιατι δηλαδη να μη βελτιωθουν οι αδυναμιες του μηχανηματος; Για να μη στενοχωρηθεις;

Αμα ειναι ετσι παιδια να μην αγοραζουμε τιποτα γιατι παντα θα κυκλοφορησει κατι καλυτερο, τι σε 6 τι σε 12 μηνες...
Εκτος εαν αγοραζεις κατι για να νιωθεις ξεχωριστος και σουπερ εξελιγμενος, οποτε στην περιπτωση αυτη ξαναπληρωσε και ανανεωνε συμεχως τη συσκευη σου.
Ηλεκτρονικες συσκευες ειναι οχι συμβολα ανωτεροτητας... Καποιοι εδω μεσα κανετε σαν παιδακια που κλαινε γιατι ο συμμαθητης τους εχει καλυτερο παιχνιδι, τι να πω...

Το μονο σοβαρο επιχειρημα ηταν αυτο του dream21 σχετικα με το lte, περαν αυτου βλεπουμε παιδιαστικη νοοτροπια


Σωστος !! +100

#37   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 21/10/2012 - 09:19

εγω δεν το δεχομαι!και θατους τρεξω νομικα φιλε μου!δεν γινεται να πληρωνω κατι και μετα να μου λεει παλιωσε και βγαζω αλλο;


Ακόμα γελάω φίλε! Να'σαι καλά!

Είναι θετικό να κάνει μια εταιρεία αναβαθμίσεις σε ένα μοντέλο της ειναι προς το συμφέρον του καταναλωτή που με τα ίδια χρήματα θα αγοράσει μια ελαφρώς αναβαθμισμένη συσκευή. Τώρα αυτός που έχει ήδη το ipad3 δεν χάνει κάτι εκτός αν είναι απο εκείνους που κάθε χρόνο πουλάνε τη συσκευή τους κ αγοράζουνε το καινούργιο μοντέλο απλά για να έχουνε το καινούργιο μοντέλο κ να κάνουνε τη φιγούρα τους.

Άποψή μου είναι ότι αγόρασε ρε φίλε ένα iphone/ipad/mac απόλαυσέ το, λιώστο κ μετά από 2-3 χρόνια ή βάλτο στην άκρη ή αν είναι σε καλή κατάσταση πούλησε το να γλυτώσεις κάποια χρήματα. Αν μπεις στο τρυπάκι να έχεις συνέχεια το πιο καινούργιο μοντέλο κ λεφτά χάνεις κ συμπλεγματική συμπεριφορά έχεις.

#38   gigo625913

gigo625913

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2012 - 11:48

Εγω εχω το new ipad wifi only 32GB και το έχω σκίσει σε παιχνιδια surfarisma, pdfs κτλ.
Όσο καλύπτει τις άνάγκες μου δεν προκειται να το αλλάξω.
Και τον Α6 να φορέσει σε λιγες μέρες αμα ο Α5 με καλύπτει ειμαι ΟΚ.

#39   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.556 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/10/2012 - 02:16

Αναρτημένη εικόνα


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#40   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 07:53

O A6 θα μπει στο Nέο iPad 4 που θα λανσαριστεί Φεβρουάριο με Μάρτιο του 2013.

#41   tgnikit

tgnikit

    iPH Contributor

  • 1.137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 08:09

Αν σε καλύπτει το 2 κάθεσαι στο 2, απλά τα πράγματα. Δεν ειναι ανάγκη να αλλάξεις κάτι άν πχ δε χρησιμοποιείς τα extra του. Είναι σα να πάρεις αμάξι να πληρώσεις 1000ευρω για να έχεις mp3, usb, Gps και εσύ να ακούς απλώς radio!

#42   Lestat

Lestat

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Twitter:@mkremmydas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:LestatMK

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:48

Όντως αν δεν το χρειάζεσαι, μη σκιάζεσαι! Απλά νιώθεις λίγο ότι η εταιρεία απαξιώνει την στήριξη της στο προϊόν: Δεν είναι και ότι καλύτερο να αλλάζεις spec τόσο σύντομα σε κορυφαίο προϊόν, εμένα μου κακοφαίνεται πλέον, μόνο αυτό, κατά τα άλλα ναι ίσως να μην έχει να κάνει και κάποια ουσιαστική διαφορά.

#43   KostasSTi

KostasSTi

    iPH Enthousiast

  • 449 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:KostasSTi

Δημοσίευση 22/10/2012 - 09:51

Ελα πες μου τωρα οτι αυτα που λες κανεις πλακα!ελα πεστο!!!!εισαι σοβαρος;;δωσαμε ενα σκασμο λεφτα για να κανει το αυτονοητο;;;;;να μην αλλαξει το μοντελο για ενα τουλαχιστο γαμημενο χρονο;;;τι λες τωρα;;;απαραδεκτο.τι παει να πει θυρα καινουρια καλυτερη θερμικη συμπεριφορα;;εγω δεν το δεχομαι!και θατους τρεξω νομικα φιλε μου!δεν γινεται να πληρωνω κατι και μετα να μου λεει παλιωσε και βγαζω αλλο;ειπαμε!!μηπως οι ελληνες βουλευτες δουλευουν και εκει;;;μονον αυτοι εχουν τετοια τακτικη!!!


Κοιροιδεύαμε την HTC που έκανε μούφα updates στα τηλέφωνά της κάθε 6μηνο και η apple έγινε χειρότερη... Α ρε Steve που σας χρειάζεται... Το πληρώσαμε 720 ευρώ πριν 6 μήνες και τώρα είναι λέει παλιό...

#44   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/10/2012 - 10:48

Αναρτημένη εικόνα

Η ιστοσελίδα Apple.pro δημοσιεύει την παραπάνω φωτογραφία από αυτό που φαίνεται να είναι η πλάτη του αναβαθμισμένου iPad 3 που αναμένεται να παρουσιαστεί αύριο. Όπως είχαμε πει η αναβάθμιση θα είναι πολύ μικρή και θα περιλαμβάνει μεταξύ άλλων τον νέο Lightning connector, όπως βλέπετε και στην φωτογραφία. Σχεδιαστικά δεν αναμένουμε αλλαγές.



Follow me on twitter


#45   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2012 - 11:02

Αν και συμφωνω οτι οι εταιριες πρεπει να αλλαζουν οτι νομιζουν οποτε το νομιζουν και κακως κλαιγεστε. Απλα θα θυμησω στους appleκολληmen οταν το εκαναν οι αλλοι ηταν κακο, τωρα που το κανει η apple ειναι αγιασμα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες