Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 4 ψήφοι

7 πολύ λεπτές θήκες για το iPhone


  • Please log in to reply
60 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1,893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/11/2012 - 22:42

Thanks rromeodim, θα βγάλω φώτος και θα τους τις στείλω, και θα απαιτήσω είτε replacement είτε refund.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   some1

some1

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/11/2012 - 15:20

αυτες τις shades που μπορουμε να τις βρουμε ελλαδα παιδια;

#48   konger4

konger4

    iPH newbie

  • 43 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/12/2012 - 22:11

Φίλε μήπως μπορείς να βάλεις φωτο απο την Desmay;; Την παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα και περιμένω για τα χειρότερα τώρα...

#49   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 02/12/2012 - 09:58

Καλημέρα στην κοινότητα του iPhonehellas.
Παρόλο που είναι το πρώτο μου post, παρακολουθώ αρκετές από τις συζητήσεις και συμβουλές των μελών τακτικά τα τελευταία δυόμιση χρόνια και μ' έχουν βοηθήσει εξαιρετικά. :)

On topic: Παρέλαβα την Desmay Slight 5 Black Transparent (όπως την περιγράφει στην ιστοσελίδα τους) πριν από 2 εβδομάδες, ακριβώς δέκα μέρες μετά την παραγγελία (απλό ταχυδρομείο).
Όπως είπε και ο billviper, η συγκεκριμένη θήκη όντως δεν είναι διάφανη και δεν εφαρμόζει τέλεια στο επάνω μέρος το τηλεφώνου. Παρόλα αυτά, το υλικό της θεωρώ ότι είναι πολύ καλό. Ματ εύκαμπτο πλαστικό με καλή αίσθηση στο χέρι και μάλλον το λεπτότερο backplate που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Το κενό που δημιουργείται στο πάνω μερος διορθώνεται εύκολα αν "διπλωθεί" προς τα μέσα πρίν την τοποθέτηση του τηλεφώνου. Με τη χρήση βεβαια (βάλε-βγάλε τσέπη κλπ) μπορεί να ξαναδημιουργηθεί, αλλά και το γνήσιο Apple bumper που είχα στο 4άρι, είχε το ίδιο ακριβώς θέμα. Γενικά ok, είναι μία πολύ λεπτή θήκη που παρέχει μια υποτυπώδη προστασία.
Πάντως σαν fan των bumpers, έχω παραγγείλει την Zero Thin Edge Matte και την περιμένω μεσα στην επόμενη εβδομάδα. Θα ακολουθήσω την ίδια συνταγή. Bumper + μεμβράνη μπρος-πίσω και όλα καλά (ελπίζω). :D

#50   billviper

billviper

    iPH Contributor

  • 1,893 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/12/2012 - 12:57

Φίλε μήπως μπορείς να βάλεις φωτο απο την Desmay;; Την παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα και περιμένω για τα χειρότερα τώρα...


Καλημέρα παίδες, μετά από τόσες μέρες και 3 mails δεν έχω λάβει καμία απάντηση από το support της Desmay. Καθαρά αντι-επαγγελματίες. Προσωπικά θ'ανοίξω ένα dispute στο PayPal γιατί άλλο προϊόν αγόρασα σύμφωνα μ'αυτά που έβλεπα στο site τους κι άλλο μου ήρθε!


Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα
Αναρτημένη εικόνα


Καλημέρα στην κοινότητα του iPhonehellas.
Παρόλο που είναι το πρώτο μου post, παρακολουθώ αρκετές από τις συζητήσεις και συμβουλές των μελών τακτικά τα τελευταία δυόμιση χρόνια και μ' έχουν βοηθήσει εξαιρετικά. :)

On topic: Παρέλαβα την Desmay Slight 5 Black Transparent (όπως την περιγράφει στην ιστοσελίδα τους) πριν από 2 εβδομάδες, ακριβώς δέκα μέρες μετά την παραγγελία (απλό ταχυδρομείο).
Όπως είπε και ο billviper, η συγκεκριμένη θήκη όντως δεν είναι διάφανη και δεν εφαρμόζει τέλεια στο επάνω μέρος το τηλεφώνου. Παρόλα αυτά, το υλικό της θεωρώ ότι είναι πολύ καλό. Ματ εύκαμπτο πλαστικό με καλή αίσθηση στο χέρι και μάλλον το λεπτότερο backplate που κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή. Το κενό που δημιουργείται στο πάνω μερος διορθώνεται εύκολα αν "διπλωθεί" προς τα μέσα πρίν την τοποθέτηση του τηλεφώνου. Με τη χρήση βεβαια (βάλε-βγάλε τσέπη κλπ) μπορεί να ξαναδημιουργηθεί, αλλά και το γνήσιο Apple bumper που είχα στο 4άρι, είχε το ίδιο ακριβώς θέμα. Γενικά ok, είναι μία πολύ λεπτή θήκη που παρέχει μια υποτυπώδη προστασία.
Πάντως σαν fan των bumpers, έχω παραγγείλει την Zero Thin Edge Matte και την περιμένω μεσα στην επόμενη εβδομάδα. Θα ακολουθήσω την ίδια συνταγή. Bumper + μεμβράνη μπρος-πίσω και όλα καλά (ελπίζω). :D

Σωστή η τοποθέτησή σου φίλε μου Στράτο για τη Desmay. Ωστόσο, το κύριο χαρακτηριστικό της για τ'οποίο την αγόρασα, το transparent back cover δηλαδή, μιας και το 5αρι έχει πολύ ωραία πλάτη, δεν υπάρχει. Επίσης, απάντηση δεν έχω πάρει καμία με τοποθέτηση της εταιρείας.

Όσον αφορά τη Zero ThinEdge Matte/Glossy, αυτό το χρωματιστό "κούμπωμα" που έχει στο πλάι της είναι λειτουργικό ή καθαρά εμφανισιακό; Πολύ ωραίο bumperάκι αλλά με χαλάει αυτή η λεπτομέρεια στο πλάι.

#51   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2012 - 13:05

λειτουργικο ειναι το κουμπωμα αυτο γιατι εκει ακριβως δενει το bumper οταν το φορας.Η θηκη στελνεται με 2 κουμπωματα ωστε να εχεις επιλογη χρωματος.Το ενα απο τα 2 νομιζω ειναι στο χρωμα του bumper

#52   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 13:10

εγω πηρα την ozaki jelly white slim 0,3mm 3g για το 5αρι μου και πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ λεπτη



μάλιστα πριν την αγοράσω στο istorm την δοκίμασα και ειναι η ΜΟΝΗ θηκη που θα εβαζα στο κινητο μου.

όσα χρονια εχω iphone δεν αντεχα τις θηκες

#53   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1,292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2012 - 13:38

βλέπω ότι όλοι θέλουμε να προστατέψουμε το πολύτιμο νέο απόκτημά μας (ιδίως αν είναι και μάυρο και τυχεροί να το βρούμε και χωρίς σημάδια !!!!) αλλά και να διατηρήσουμε τις αρχικές γραμμές και να μην δώσουμε βάρος και πρόσθετο όγκο, αυτού του τύπου οι θήκες όμως που αφήνουν έκθετο πάνω και κάτω κατά πόσο προστατεύουν και δε θα βρεθούμε προ εκπλήξεων ? Θα ήθελα πραγματικές εμπειρίες χρηστών και όχι θεωρητικές τοποθετήσεις

Attached Files



#54   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 13:47

Πως γίνεται να το προστατεύουν όταν είναι εκτεθειμένο ; Τι ακριβώς ρωτάς ;

#55   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1,292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2012 - 14:01

Πως γίνεται να το προστατεύουν όταν είναι εκτεθειμένο ; Τι ακριβώς ρωτάς ;

Αυτό ακριβώς ρωτάω την εμπειρία ατόμων που έχουν μια τέτοιου τύπου θήκη και όχι μια θεωρητική απάντηση (τύπου "κοινης λογικής", διότι για να εξακολουθούν να παράγονται τέτοιου τύπου κάποιοι τις αγοράζουν )

#56   malias4

malias4

    iPH Elite Poster

  • 2,590 μηνύματα
  • Twitter:@Gate4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 02/12/2012 - 14:04

Φιλε μου η ozaki jelly slim ειναι σκληρο πλαστικο;
Δηλαδη σε μαυρο πενταρι παιζει να γρατσουνιζει τα πλαινα του τηλεφωνου;

iPhone 12 pro max ios 14.2.1 jb  Apple watch series 7 nike

#57   psab

psab

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/12/2012 - 10:42

Φιλε μου η ozaki jelly slim ειναι σκληρο πλαστικο;
Δηλαδη σε μαυρο πενταρι παιζει να γρατσουνιζει τα πλαινα του τηλεφωνου;


δεν ειναι plexiglass αλλα ούτε και σιλικόνης... ειναι σχετικα μαλακη. εμενα στο λευκο δεν εχει κανει ουτε αμηχη

#58   some1

some1

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/04/2013 - 18:33

πουλαει ρε παιδια κανενας καμια απο τις παραπανω για iphone 4s? ας στειλει κανενα pm.

Τελευταία επεξεργασία από: some1, 24/04/2013 - 18:34.


#59   Nick78

Nick78

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/04/2013 - 18:42

Πολύ λεπτή θήκη για iphone 5 είναι η spigen.. ειχα πάρει μία από ebay.

#60   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3,423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/09/2013 - 16:25

Παιδιά καλησπέρα. Λεω να πάρω την ozaki jelly για το λευκό 5αρι μου. Ξέρει κανείς αν εφαρμόζει καλα?? Γιατι φοβάμαι μην περάσει σκόνη και μου κάνει σημάδια στο bezel του κινητου. Την είχα πατήσει με το 4s με κατι λεπτες φθηνιάρικες απου ειχα πάρει απο ebay.  :mellow:



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες