Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τι περιμένουμε στο σημερινό event της Apple: iPad mini, iTunes 11 κ.α. [20:00 ώρα Ελλάδας]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
210 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#166   thanwin

thanwin

    iPH Enthousiast

  • 380 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:thanostheracer

Δημοσίευση 23/10/2012 - 21:56

όχι και δεν έγινε τίποτα με το 2 το πιο καλό είναι ακόμα μόνο οθόνη και επεξεργαστή έχουν αλλάξει και το 2 το έχουν βγάλει και σε μικρό (ουσιαστικά)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#167   iliaspot

iliaspot

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 21:57

Θα το χάλασω και θα τους πω εγω καινουργιο το πηρα αρα πρεπει να παρω παλι καινουργιο :-)

#168   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/10/2012 - 21:58

μαλλον κανεις λαθος φιλε μου, συγκρινεις λαθος προιοντα. η sammy εχει βγαλει αντιστοιχο ταμπλετ το Samsung Galaxy Tab 7.7 εδω και 1 χρονο !!http://www.gsmarena....ab_7_7-4136.php. Το αστειο ειναι οτι πουλανε την WiFi εκδοση του στα 309 ευρω και ειναι σαφεστατα ανωτερο του mini ipad. Διαβασε specs και συγκρινε. Μην πεις για ποιοτητα κατασκευης γιατι ειναι με αλουμινιο η πλατη του με παχος 7.9 mm και οθονη Super Amoled Plus.

Που εφτασε η apple του Steve jobs, να αντιγραφει την samsung. Αυτος ο Tim Cook θα φυγει νυχτα απο εκει.


Έχεις απόλυτο δίκιο φιλε μου με την λάθος σύγκριση προϊόντων!

Μονο που εδώ μιλάμε για προϊόντα της Apple, τα οποία έχουν αποδείξει ότι έχουν πολύ μεγαλύτερη ακτίνα σύγκρισης απο το πραγματικό τους μέγεθος!

Για παράδειγμα όταν πρωτοβγηκε το iPad (9,7) μέσα σε λίγο χρονικό διάστημα έριξε (...για να μην πω έσβησε)! όλες τις τιμές απο τα τότε γνωστά νετ-μπουκς των 9, 10, 11, και + inc!

Οπότε εύλογα καταλαβαίνεις ότι το συγκεκριμένο προϊόν δεν πρόκειται να αφήσει ανεπηρέαστη την τιμή, αλλα και την μετέπειτα πορεία του Galaxy Tab, και κάθε αλλου ταμπλετοιδες στις + - 4 inc.

Γνωστά τα κραξιματα (βλπ iPad, iPhone4, iPhone5 ect) αλλα εξίσου γνωστά και τα αποτελέσματα!

Τα σπεκς είναι κάτι που πραγματικά ποτέ δεν επηρέασαν τις πωλήσεις της Apple στα προϊόντα της. Είναι ο συνδυασμός των υλικών, με το όχι το τι κάνει, αλλα πως το κάνει, (iOS) που καθιστά τα ντιβαις της Apple στα τοπ των πωλήσεων μέχρι στιγμής.

Και για το τέλος, ο χρόνος θα δείξει και πάλι αν έχω δίκιο η όχι! ;-)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 23/10/2012 - 22:00

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#169   livistros

livistros

    iPH Contributor

  • 1.024 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:03

Δηλαδή το "new ipad" που πήραμε τέλος, έτσι;;;;;Άσε που θα πέσει και η τιμή του για να φύγει το στοκ....απαξιώνουν και τα χρήματα που δώσαμε...μπράβο εύγε άψογα!

#170   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:09

η apple εφτιαξε την κατηγορια tablet δεν το αμφισβητει κανεις αυτο. Hταν πρωτοπορα και συνεχιζει να το εκμεταλευεται οσο εχει το ρευμα αυτο.

Αλλα εδω μιλαμε για ενα προιον το οποιο δεν ειναι πρωτοπορο απλα μια αντιγραφη του ανταγωνισμου. Η apple του Steve Jobs δεν λειτουργησε ποτε με αυτον το τροπο. Εφτασε η apple να αντιγραφει την samsung, οσο και να ποναει αυτο. Αυτο ειναι το γεγονος σημερα.

#171   MartheGreat

MartheGreat

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Mar-the-great

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:33

Και μιας το μόνο που μπορουμε να πάρουμε εύκολα και άμεσα (για τη Ελλάδα) ειναι μόνο το itunes 11 ( :P ) έχουμε κανενα νέο γιαυτό? Υπάρχει περίπτωση να το δούμε τις επόμενες ώρες?
(α και ευτυχως που δεν έβγαλαν κανένα καινούργιο trackpad γτ εχω δεν εχω 4 μέρες που το αγόρασα... :P )

#172   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:49

Γι'αυτό δεν άλλαξα το 2, ποτέ. Το θεωρούσα και το θεωρώ το καλύτερο της σειράς κι ας μην έχει Retina!

η apple εφτιαξε την κατηγορια tablet δεν το αμφισβητει κανεις αυτο. Hταν πρωτοπορα και συνεχιζει να το εκμεταλευεται οσο εχει το ρευμα αυτο.

Αλλα εδω μιλαμε για ενα προιον το οποιο δεν ειναι πρωτοπορο απλα μια αντιγραφη του ανταγωνισμου. Η apple του Steve Jobs δεν λειτουργησε ποτε με αυτον το τροπο. Εφτασε η apple να αντιγραφει την samsung, οσο και να ποναει αυτο. Αυτο ειναι το γεγονος σημερα.


Δεν αντέγραψε καμία Samsung! Απλά πάει να εξαφανίσει τα μικρά μπουρδέλα που βγάζει η Samsung!

#173   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:51

Δεν αντέγραψε καμία Samsung! Απλά πάει να εξαφανίσει τα μικρά μπουρδέλα που βγάζει η Samsung!


Αναρτημένη εικόνα

Αναρτημένη εικόνα


#174   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:53

Γι'αυτό δεν άλλαξα το 2, ποτέ. Το θεωρούσα και το θεωρώ το καλύτερο της σειράς κι ας μην έχει Retina!



Δεν αντέγραψε καμία Samsung! Απλά πάει να εξαφανίσει τα μικρά μπουρδέλα που βγάζει η Samsung!

μικρο μου ακακο,ασπρο γλυκο μου μαλλιαρο πλασματακι...

Μπεεεεεε

#175   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:54

μικρο μου ακακο,ασπρο γλυκο μου μαλλιαρο πλασματακι...

Μπεεεεεε


Αυτή είναι η άποψη μου και έχω το δικαίωμα να το πιστεύω. Δεν σε ενόχλησα!

#176   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 23/10/2012 - 22:59

η apple εφτιαξε την κατηγορια tablet δεν το αμφισβητει κανεις αυτο. Hταν πρωτοπορα και συνεχιζει να το εκμεταλευεται οσο εχει το ρευμα αυτο.

Αλλα εδω μιλαμε για ενα προιον το οποιο δεν ειναι πρωτοπορο απλα μια αντιγραφη του ανταγωνισμου. Η apple του Steve Jobs δεν λειτουργησε ποτε με αυτον το τροπο. Εφτασε η apple να αντιγραφει την samsung, οσο και να ποναει αυτο. Αυτο ειναι το γεγονος σημερα.


Που ακριβως το στηρίζεις οτι αντίγραψε την Samsung?

Επειδή πηγε την ταμπλετα της στα 7,9!! Λογικο δεν ειναι για μια εταιρία να δοκιμάσει την τυχη της και σε αλλο μεγεθος απο αυτα του στάνταρ! (..που για να μην ξεχναμε αυτή πρωτοέθεσε στις ταμπλέτες)

Ουτε τεχνολογία έκλεψε, ουτε τεχνογνωσία. Πανω στα δικα τις υλικα και στο δικο της συστημα δούλεψε.

Και ας σταματήσουμε επιτελους να αναφέρουμε με τόση σιγουριά το τι θα εκανε ο Steve Jobs αν ηταν ακομα εδω, λες και τον ξεραμε απο μικρο παιδι!!

Τον Cook ο Steve ο ιδιος τον ανεβασε, και σιγουρα γνωριζε καλυτερα απο εμας τους λογους.

Τα 5εκτ. πωλήσεων του iPhone 5, οι καινούργιοι Mac και οι τιμες τους, το Mini iPad και η τιμη του, το τελικο οκ απο τον Cook έφυγε!
Οποτε για ολους εσας που τον κατακρίνεται, σκεφτείτε μονο οτι ηταν απο τους πιο πιστους και παλιούς συνεργατες του Steve, και μονο τυχαιο δεν ειναι που τον επελεξε ο ιδιος! B)

Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 23/10/2012 - 23:09

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#177   doctorm

doctorm

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:00

Γι'αυτό δεν άλλαξα το 2, ποτέ. Το θεωρούσα και το θεωρώ το καλύτερο της σειράς κι ας μην έχει Retina!



Δεν αντέγραψε καμία Samsung! Απλά πάει να εξαφανίσει τα μικρά μπουρδέλα που βγάζει η Samsung!

Δεν αντεγραψε την samsung? Εγω παραθετω γεγονοτα και εσυ μονο υβριζεις σαν να σου εθιξαν την οικογενοια. Eισαι ενας απλος apple fan, χωρις αποψη και γνωμη, πρεπει να το προσεξεις αυτο μην επεκταθει περισσοτερο.

#178   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:04

Δεν αντεγραψε την samsung? Εγω παραθετω γεγονοτα και εσυ μονο υβριζεις σαν να σου εθιξαν την οικογενοια. Eισαι ενας απλος apple fan, χωρις αποψη και γνωμη, πρεπει να το προσεξεις αυτο μην επεκταθει περισσοτερο.


Ρε μάγκα, με ήξερες και χθες; Μάλλον όχι. Άρα το αν έχω άποψη δεν το γνωρίζεις.

Όσο για το μικρό iPad, θα κάνει θραύση και θα με θυμηθείς! Θα δεις πόσα θα πωληθούν και πόσοι χρήστες που έχουν galaxy tab θα μεταπηδήσουν στο iPad mini!

#179   stalll

stalll

    iPH Contributor

  • 1.125 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:05

Δεν αντεγραψε την samsung? Εγω παραθετω γεγονοτα και εσυ μονο υβριζεις σαν να σου εθιξαν την οικογενοια. Eισαι ενας απλος apple fan, χωρις αποψη και γνωμη, πρεπει να το προσεξεις αυτο μην επεκταθει περισσοτερο.


ποια samsung αντεγραψε ρε?? παμε καλα???? οτι ναναι... οσα δε πιανει η αλεπου....... που λεμε.... κοιτα λιγο τα γεγονοτα τα τελευταια χρονια και μετα τα ξαναλεμε ποιος αντεγραψε ποιον... οχι οτι εχω καποιο συμφερον.. αλλα να μη λεμε οτι μας κατεβει! εχει τοσα αλλα λαθη η apple που μπορουμε να τονισουμε.. οχι ομως οτι αντεγραψε καποιον!

#180   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 23/10/2012 - 23:07

<br /><br />ποια samsung αντεγραψε ρε?? παμε καλα&lt;img src=&#39;http://www.iphonehel...2;/huh.png&#39; class=&#39;bbc_emoticon&#39; alt=&#39;???&#39; /&gt;? οτι ναναι... οσα δε πιανει η αλεπου....... που λεμε.... κοιτα λιγο τα γεγονοτα τα τελευταια χρονια και μετα τα ξαναλεμε ποιος αντεγραψε ποιον... οχι οτι εχω καποιο συμφερον.. αλλα να μη λεμε οτι μας κατεβει&#33; εχει τοσα αλλα λαθη η apple που μπορουμε να τονισουμε.. οχι ομως οτι αντεγραψε καποιον&#33;

<br /><br />Έτσι ακριβώς&#33; Μιλάμε για την εταιρεία που αντέγραψε μέχρι και τα iPod με μία αηδία που λέγεται και καλά Samsung mp3&#33;

Τελευταία επεξεργασία από: Nerazzurro10, 23/10/2012 - 23:08


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες