Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPad mini. Επίσημη παρουσίαση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
447 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#226   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:15

πω ρε παιδιά τι να πω εγώ
sizes matters το βλέπω μιας και ταμπλετα ετσι και αλλιώς δεν την βαζω στην τσέπη μου

σε παιχνίδια θα ειναι καλύτερα το μικρό

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#227   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:17

Εγώ την ταμπλέτα την συνδυάζω κυρίως εκτός σπιτιού. Αν είναι μεγάλο εκτός σπιτιού δεν με βολεύει.
Για μέσα στο σπίτι έχω υπολογιστή, σπάνια θα κάτσω να browsάρω από εκεί, είμαι pc(mac) guy....Και για διάβασμα μια χαρά μέγεθος είναι.2" διαφορά περίπου είναι.

Αναρτημένη εικόνα


#228   phoenixgrg

phoenixgrg

    iPH Enthousiast

  • 487 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:phoenixgrg

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:21

οσο δεν εχει retina πιστευω οποιος ειναι gatzetakias και ipad με ρετινα θα ξενερωσει σιγουρα η αναλυση μετραει οπως και η μνημη που ειναι μολις 512

#229   JohnHasio

JohnHasio

    iPH Contributor

  • 1.268 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:22

Εμένα αν έβαζε retina θα μου φαινόταν απίστευτο και θα το έπαιρνα χτες. Τώρα μου φαίνεται μέτριο, όταν βάλει ρέτινα στην επόμενη παρουσίαση το συζητάμε.


Ίσως στο μέγεθος αυτό (του μίνι εννοώ), να μην είναι απαραίτητη η ρετίνα! Αν είναι να βάλεις μικροσκόπιο για να δεις τα πίξελ, τι να το κάνεις!!??
Εγώ πιστεύω θα είναι μια χαρά το εργαλείο και με αυτή την οθόνη! Βέβαια θα το δούμε από κοντά και μετά θα κρίνουμε!! :-)

#230   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:27

Αν ήταν Retina δε θα το σκεφτόμουν. Ασφαλώς και επίτηδες ΔΕΝ έβαλαν retina, αλλά σίγουρα είναι καλύτερο "θέαμα" από ό,τι του iPad 2 λόγω squeezed pixels.

Παρόλο το γεγονός που ΔΕΝ είναι ΡΕΤΙΝΑ, το πλεονέκτημα του μικρού μεγέθους, υπερκαλύπτει για εμένα, το μειονέκτημα της χαμηλότερης ανάλυσης οθόνης.

#231   cyclops

cyclops

    iPH Member

  • 237 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • GameCenter:Wolv3rine88

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:31

Έχω μια απορία: στη συσκευασία θα δίνουν τα καινούρια ακουστικά; Στο μεγάλο iPad τα δίνουν ή μόνο στα iPods και iPhone;

#232   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:32

Εγώ την ταμπλέτα την συνδυάζω κυρίως εκτός σπιτιού. Αν είναι μεγάλο εκτός σπιτιού δεν με βολεύει.
Για μέσα στο σπίτι έχω υπολογιστή, σπάνια θα κάτσω να browsάρω από εκεί, είμαι pc(mac) guy....Και για διάβασμα μια χαρά μέγεθος είναι.2" διαφορά περίπου είναι.


απο τότε που πήρα το ipad για σερφαρισμα στον ελεύθερο χρόνο μου το pc ήρθε δεύτερο...

Το χρησιμοποιείς αναγκαστικά για το sync και το πέρασμα αρχείων το pc, αλλά δε μπορώ να πω ότι η ευκολία του να κάθομαι στον καναπέ και να σερφάρω ήταν τόσο απλή υπόθεση, εδώ το ποστάρισμα έγινε αστεία πιο ευκολο.

Η λύση του "μόνο έξω" κρύβει κινδύνους γιατί το να κουβαλάς και το κινητό μαζί σου (που προφανώς το κάνεις λογικά) σε φέρνει σε άλλη κατηγορία χρηστών και απλώς δεν το έχεις καταλάβει ακόμα (phablet).

Γενικά είναι αλήθεια ότι ο καθένας άλλη χρήση κάνει στα πράγματά του και αλλού βλέπει ευκολίες.

Την δεδομένη στιγμή μιας και με εξυπηρετεί απόλυτα το μέγεθος και η οθόνη του ipad δε βλέπω λόγο να πάω σε άλλη κατηγορία. Πόσο μάλλον γιατί έχω αγοράσει 7ιντσο android και απο το μέγεθος δεν ψήθηκα. Αν δεν είχα ipad τα 2 αυτά χρόνια ίσως να το έβλεπα αλλιώς.

Ίσως στο μέγεθος αυτό (του μίνι εννοώ), να μην είναι απαραίτητη η ρετίνα! Αν είναι να βάλεις μικροσκόπιο για να δεις τα πίξελ, τι να το κάνεις!!??
Εγώ πιστεύω θα είναι μια χαρά το εργαλείο και με αυτή την οθόνη! Βέβαια θα το δούμε από κοντά και μετά θα κρίνουμε!! :-)

Αν ήταν Retina δε θα το σκεφτόμουν. Ασφαλώς και επίτηδες ΔΕΝ έβαλαν retina, αλλά σίγουρα είναι καλύτερο "θέαμα" από ό,τι του iPad 2 λόγω squeezed pixels.
Παρόλο το γεγονός που ΔΕΝ είναι ΡΕΤΙΝΑ, το πλεονέκτημα του μικρού μεγέθους, υπερκαλύπτει για εμένα, το μειονέκτημα της χαμηλότερης ανάλυσης οθόνης.


Συμφωνώ και με τους 2 για την ρετινα.

Στο ipad δεν έδιναν ακουστικα νομίζω. Άλλαξε αυτό στο new?

#233   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:33

Θα ηταν καλο να δουμε και την οθονη απο κοντα καθως επειδη εχει ιδια αναλυση με του ipad2 θα δειχνει καλυτερα επειδη ειναι στις 8 ιντσες.Και εγω ελεγα πως αν δεν ειναι retina δεν θα το παρω αλλα θελω να το δω και απο κοντα.

#234   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:36

Εχει καλύτερη οθόνη απο το ipad2. Πιο high density..

Αναρτημένη εικόνα


#235   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:38

Εχει καλύτερη οθόνη απο το ipad2. Πιο high density..


To είδες;

#236   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 25/10/2012 - 20:39

Εχει πιο πολλα ppi άρα είναι πιο ποιοτική η οθόνη. Αυτο δεν χρειάζεται να το δω.. Υπάρχει και βίντεο απο το προχθεσινό event αν και για την οθόνη δε χρειάζεται..

Αναρτημένη εικόνα


#237   geo13pao

geo13pao

    iPH Addict

  • 635 μηνύματα
  • Twitter:@@george_noise
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:geo13pao

Δημοσίευση 25/10/2012 - 23:42

330 ευρω στην Ιταλια το ipad mini, πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη τιμη...

#238   paliotomaro

paliotomaro

    iPH Addict

  • 601 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:05

Ποτε αναμενεται να κυκλοφορησει το ipad mini?και οταν κυκλοφορησει αναμενεται να εχει τεραστιες τιμολογιακες διαφορες στις ανα το κοσμο αγορες οπως το iphone?

#239   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/10/2012 - 12:13

Ποτε αναμενεται να κυκλοφορησει το ipad mini?και οταν κυκλοφορησει αναμενεται να εχει τεραστιες τιμολογιακες διαφορες στις ανα το κοσμο αγορες οπως το iphone?

μετα απο επικοινωνία που είχα με το I square επειδη με ενδιαφέρει, μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα ημερομηνία κυκλοφορίας,οι τιμές κατα προσωπική μου εκτίμηση θα ειναι για το 16 gb στα 360 ευρω +.

#240   hackertom

hackertom

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2012 - 12:07

τραγική η ανάλυση του μίνι, 2013 πάμε μια retina δεν μπορούσαν να ΒΑΛΟΥΝ! Αλλά ξέχασα... στο ιpad mini s αυτά... Άρε apple . . . <_<

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες