Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Ανακοινώθηκε η νέα σειρά των Mac mini για το 2012


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
338 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/01/2013 - 22:11

Aξιζει να αγορασω magic mouse και πληκτρολογιο της apple για mac mini??Εχω ασυρματο πληκτρολογιο και mouse της microsoft ουτε κατι πολυ καλο,ουτε κατι άσχημο...

Το πληκτρολόγιο σίγουρα είναι πολύ καλό αλλά νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου και με πιο φτηνά.
Για το ποντίκι, ένα θα σου πω!
Από τότε που ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ,δεν μπορώ να πιάσω άλλο ποντίκι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 18/01/2013 - 23:55

Aξιζει να αγορασω magic mouse και πληκτρολογιο της apple για mac mini??Εχω ασυρματο πληκτρολογιο και mouse της microsoft ουτε κατι πολυ καλο,ουτε κατι άσχημο...


Για εμένα απλά πάρε το trackpad αντί για το magic mouse. Το Magic mouse το έχω σε μια γωνία και κάθεται.
Once You Go Mac You Never Go Back

#333   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/01/2013 - 00:00

Κι εγώ πήρα και το trackpad με μια δωροεπιταγή(έπρεπε κάτι να πάρω) και πλέον το mouse κάθεται τελείως.. Πολλές περισσότερες λειτουργίες.
Για σύνδεση με desktop το χρησιμοποιώ κυρίως..Τα σπάει απλά.

Αναρτημένη εικόνα


#334   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/01/2013 - 00:01

Εδώ θα διαφωνήσω.. για δουλειες ακριβείας, δεν βολεύει το trackpad. και ο καρπός μου αρχίζει και με κουράζει μετα απο κάποια ώρα χρήσης. Προσωπικά έχω αφήσει το trackpad πλεον στην άκρη και χρησιμοποιώ το mouse.

#335   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 19/01/2013 - 00:03

Εδώ θα διαφωνήσω.. για δουλειες ακριβείας, δεν βολεύει το trackpad. και ο καρπός μου αρχίζει και με κουράζει μετα απο κάποια ώρα χρήσης. Προσωπικά έχω αφήσει το trackpad πλεον στην άκρη και χρησιμοποιώ το mouse.


Ποιο mouse όμως? Διότι θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό που λες αλλά και το Magic mouse για σοβαρή δουλειά (Autocad) δεν είναι...
Once You Go Mac You Never Go Back

#336   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 19/01/2013 - 00:05

Γιατί δεν είναι για autocad? Έχει τύχει 2-3 φορές να χρειαστώ autocad και μια χαρά πήγαινε με το magic mouse.
Με το trackpad δεν το έχω τσεκάρει ακόμα, αλλά είναι αλήθεια ότι χάνεις σε ακρίβεια αρκετά...Μόνο εκεί όμως χάνεις.

Αναρτημένη εικόνα


#337   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 19/01/2013 - 00:10

Το magic mouse εννοώ. Δεν χρησιμοποιω autocad. Κάτι μικρές επεξεργασίες σε Photoshop ή κάτι αλλά πραγματάκια τύπου select ένα μέρος της οθόνης για screenshot, να κανω κλικ σε ενα μικρο σημειο στην οθονη, ειχα θεμα να τα κανω με το trackpad. Επίσης μου φαίνεται πιο εύκολο και γρήγορο το δεξι κλικ και το οποιοδήποτε action, παρά tap με δυο δάχτυλα και μετα να το φέρω στο σωστό σημείο για να καλέσω το action. ίσως είναι και θεμα συνήθειας. Αλλά νιώθω ότι δουλεύω γρηγορότερα και χωρις τυχαία λάθη με το mouse.

#338   tsak4

tsak4

    iPH Member

  • 332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:tsak4

Δημοσίευση 19/01/2013 - 04:44

Μετά την εγκατάσταση του iStat Pro και του Live Wallpaper το Mac Mini μου έχασε δύο φορές την επαφή του με το magic mouse και του πληκτρολογίου. Είναι δυνατόν να φταίει κάποιο απο τα προγράμματα αυτά ή να ήταν τυχαίο; Πάντως το μινι είναι σχεδόν δίπλα σε πληκτρολόγιο και ποντίκι οπότε δεν έχει να κάνει με απόσταση. Επίσης οι μπαταρίες είναι σε ποσοστό πάνω απο 80%.


Μήπως έχεις κανένα εξωτερικό σκληρό σε usb 3 ?
http://youtu.be/wYzF8QDCSlc

#339   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/01/2013 - 08:08

Ναι και μάλιστα τώρα που το λες πρέπει να μετέφερα αρχεία στο δίσκο όταν μου το έκανε αυτό




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες