Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#391   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 28/10/2012 - 09:46

Μια ερωτηση για φίλω που πάει στο λονδίνο για μια εβδομάδα...
Ανακοινωσαν οτι την πεμτη η παρασκευη θα πωλείται στα καταστηματα της apple uk...
Nα παει κατευθείαν στο καταστημα να το παρει η θα πρέπει να τους παρει τηλ για να του το φερουν...
Ξερετε πως γίνεται η διαδικασία???

παει καρφί και το παιρνει

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#392   silver82

silver82

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 28/10/2012 - 10:48

Προς κατόχους iPad3. Καταλαβαίνω την πικρία κατόχων 3ης γενιάς κι εγω ειμαι κάτοχος. Πολλοί έσπευσαν να βγάλουν πωλητηριο το3αρι και έριξαν τις τιμές και κάτω απο 400 για το base model.
Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ εκτός απο τη πίκρα ότι βγήκε το 4αρι νωρίς μην δίνεται το 3αρι τόσο χαμηλά. Το ipad4 ούτε με σφαίρες δεν θα κάνει βασική έκδοση 509 ευρώ. Δείτε το iPhone 5 ....πιστεύω min ipad4 στο Ελλαντα η τιμή θα είναι 580 ευρω. Οπότε 380 που πουλάνε κάποιοι αύριο θα χτυπιουνται.
Επίσης σκέφτεται λίγο πονηρά ρε παιδιά. Το ipad3 βγαίνει εκτός ΟΚ Αρα retina και καλο επεξεργαστη παίρνεις στο ipad4 στα 580 ευρω ή μόνο σε μτχ iPad 3.
Υπομονή και όχι σπασμοδικες κινήσεις ο θυμωμένος κάθεται μετανιωμένος....

450€ έχει καινούργιο σφραγισμένο και απο κατάστημα. Πόσο θα έπρεπε δηλαδη να το πουλήσουν? Με τα τωρινά δεδομένα 350€ το πολύ για μεταχειρισμένο..

#393   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 28/10/2012 - 11:53

Πολυ κακομυρια έχει πέσει με το Ελλάντα και το Ελλάντα.Οποιος θέλει παίρνει,οποίος δεν μπορεί κάθεται στα αυγά του.Προ iPhone,οι αστρονομικες τιμές της apple σε mp3 και υπολογιστές δεν ενοχλούσε κανέναν,τώρα που την έμαθαν όλοι και οι τσεπουλες τους είναι πολυ κοντές,φταίει το Ελλάντα,όχι η πολυεθνική που χτυπάει στο ψαχνό επειδή βρισκει να τα κάνει.

#394   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 11:56

Από εκεί η κρίνεται το Ελλάδα ή το Ελλάντα ρε προφανώς. Από τις τιμές του iPhone.Αν έκανε 500Ε από υποανάπτυκτοι θα γινόμαστε ραγδαία αναπτυγμένοι... Είναι νέα λογική αυτή.

Αναρτημένη εικόνα


#395   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:12

Τοσα χρονια η καταναλωτικη συνειδηση ηταν περιπατο.Χτυπουσαν με αστρονομικες τιμες ολοι και κανεις δεν μιλαγε επειδη ζουσαμε σε εναν ψευτονεοπλουτισμο και ο καθενας κοιταγε την παρτυ του.Τωρα που οι μισθοι πεφτουν οι τιμες δεν πεφτουν.Εχει αναρωτηθει ποτε κανεις γιατι συμβαινει αυτος.Γιατι καποιοι βγαλαν τοσα λεφτα τις προηγουμενες εποχες που δεν τους ενδιαφερει.Βλεπω τα καταστηματα στο κεντρο να κλεινουν το ενα πισω απο το αλλο και δεν βλεπω κανεναν να μιλαει και να θιγει το θεμα οτι τα νοικια στα καταστηματα δεν πεφτουν.Γιατι?Γιατι τοσα χρονια οι καταστηματαρχες βγαζαν και ας χτυπαγε ο αλλος,χτυπαγε αυτος τους καταναλωτες και ολα ενταξει.Αλλα τοτε οταν βλεπαμε κατι τρελες τιμες,το αγοραζομαι και το δειχναμε κιολας γιατι πιο μαγκας ηταν αυτος που ειχε το καλυτερο αμαξι,το ακριβοτερο μπλουζακι......Κανεις δεν κοιταγε πως γινεται ενας αγροτης να βγαζει εκατομμυρια,ενας οδηγος λεωφορειου να εχει 3 αυτοκινητα και 3 parking για το καθενα.Για αυτο οσοι πεφτουν απο τα συννεφα βλεποντας κατι τρελες τιμες σε προιοντα που στο εξωτερικο ειναι πολυ φτηνοτερα,να ξερουν οτι οφειλεται στο πως δρουσε η ελληνικη κοινωνια ολον τον προηγουμενο καιρο.Βλεπω εν μεσω κρισης να ανεβαινουν βασικα προιοντα,βλεπω τα καυσιμα μονο να ανεβουν(ανεβαινει ή πεφτει η τιμη του πετρελαιου),σε περιοδους απεργειας ολοι να χτυπανε στο ψαχνο αντι να δειχνουν την παραμικρη συμπονοια για τους πελατες τους.Η ελληνικη πολιτικη σκηνη να μπλοκαρει εργα τα οποια θα μπορουσαν να δωσουν θεσεις εργασιας καθως και τεχνολογικη αναπτυξη(Ελληνικο Silcon Valley),να μενουν τεραστιες εκτασεις να παρακμαζουν(ελληνικο),πηγα στο ολυμπιακο χωριο και ειδα τα δισεκατομμυρια που δωθηκαν να εχουν καταστραφει,αντι να αξιοποιηθουν.Τοσα γηπεδα να μενουν κλειστα και να μην δινονται στα νεα παιδια,γιατι εκει αξιζει να πατησει μονο η elite και οχι ενας απλος ανθρωπος να παιξει.Και το χειροτερο ολα τα δελτια ειδησεων δεν εχουν καν αναφερει τιποτα αυτα.

Sorry για το off topic.

#396   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:15

Όλοι αυτά τα βλαστάρια που μιλάνε για Ελλάντα και ελλαδισταν τώρα ξεφυτρωσανε όμως τους τελευταίους μήνες που έγινε μόδα να τα φορτώνουμε στον κοκκορα.Καλα άμα το πουλούσαν 500 ευρώ θα γινόταν λόγος ακόμα και για κρατική παρέμβαση της κυβερνήσαρας μας. :Ρ

#397   Alexemp

Alexemp

    iPH Member

  • 342 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:Mpliki

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:20

Δεν είπα ποτέ ότι η καταναλωτική συμπεριφορά ήταν υποδειγματική. Αυτο που με κούρασε πλέον και το ανέφερα εδώ (και off topic) είναι ότι τα καλομαθημενα είδαν ότι δεν έχουν λεφτά να πάρουν το καινούργιο παιχνιδάκι,τους πνίγει το άδικο και επειδή μέχρι εκεί φτάνουν μέχρι εκει κατηγορούν. Εχουν καταντήσει πιο γραφικοί και απο τους γραφικούς.Να σηκωθούν να φύγουν,ένα εισιτήριο και ένα μετρό μέχρι το αεροδρόμιο μακριά είναι. Αλλιως να αποδεχτούν την κατάσταση και να σταματήσουν να τα θέλουν όλα στο πιάτο. Κλείνω το off topic για να μην χαλάσει (?) και άλλο το θέμα.

Τελευταία επεξεργασία από: Alexemp, 28/10/2012 - 12:22


#398   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:22

Δεν είπα ποτέ ότι η καταναλωτική συμπεριφορά ήταν υποδειγματική.Αυτο που με κούρασε πλέον και το ανέφερα εδώ (και off topic) είναι ότι τα καλομαθημενα είδαν ότι δεν έχουν λεφτά να πάρουν το καινούργιο παιχνιδάκι,τους πνίγει το άδικο και επειδή μέχρι φτάνουν μέχρι εκει κατηγορούν.Εχουν καταντήσει πιο γραφικοί και απο τους γραφικούς.Να σηκωθούν να φύγουν,ένα εισιτήριο και ένα μετρό μέχρι το αεροδρόμιο μακριά είναι.Αλλιως να αποδεχτούν την κατάσταση και να σταματήσουν να τα θέλουν όλα στο πιάτο.

Αν πάρουν το iPhone 5 όμως φίλε δεν θα έχουν λεφτά για το μετρό και το αεροπλάνο + δεν θα έχουν τρόπο επικοινωνίας γιατί δεν θα έχουν κάρτα. ;)
Last offtopic from me..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 28/10/2012 - 12:22

Αναρτημένη εικόνα


#399   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:26

Επειδη παω συχνα Αγγλια λογω δουλειας,να γραψω οτι εκει ειναι τρελαμενοι με τα προιοντα apple.Το ποσοστο των ανθρωπων που ειχαν iphone ηταν πολυ μεγαλο.Αυτων ομως που ειχαν το τελευταιο μοντελο ηταν περιπου τα 3/5 απο αυτους που ειχαν iphone.Εδω περα οσους βλεπω με iphone εχουν το τελευταιο μοντελο,ακομα και αν δεν εχουν την οικονομικη ανεση για αυτο.Για αυτο και πιστευω οτι ακομα και σε κριση πολυ θα αγορασουν το τελευταιο μοντελο.(Αμα δεν υπηρχε η κριση ολοι θα ειμασταν με ενα 5αρι και 1000Ε να ειχε)

Αν πάρουν το iPhone 5 όμως φίλε δεν θα έχουν λεφτά για το μετρό και το αεροπλάνο + δεν θα έχουν τρόπο επικοινωνίας γιατί δεν θα έχουν κάρτα. ;)
Last offtopic from me..

+1

#400   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:27

Επειδη παω συχνα Αγγλια λογω δουλειας,να γραψω οτι εκει ειναι τρελαμενοι με τα προιοντα apple.Το ποσοστο των ανθρωπων που ειχαν iphone ηταν πολυ μεγαλο.Αυτων ομως που ειχαν το τελευταιο μοντελο ηταν περιπου τα 3/5 απο αυτους που ειχαν iphone.Εδω περα οσους βλεπω με iphone εχουν το τελευταιο μοντελο,ακομα και αν δεν εχουν την οικονομικη ανεση για αυτο.Για αυτο και πιστευω οτι ακομα και σε κριση πολυ θα αγορασουν το τελευταιο μοντελο.(Αμα δεν υπηρχε η κριση ολοι θα ειμασταν με ενα 5αρι και 1000Ε να ειχε)

Ρε συ, εδω τις τελευταιες μερες βγαινουν τυποι απο εδω μεσα και αναφερουν οτι το κριτηριο αγορας μιας iDevice ειναι να εχουν το τελευταιο μοντελο, αδιαφορωντας για το εαν οι αναγκες τους υπερκαλυπτονται απο το ηδη υπαρχον...τι να λεμε;

#401   konion2010

konion2010

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:36

Ρε συ, εδω τις τελευταιες μερες βγαινουν τυποι απο εδω μεσα και αναφερουν οτι το κριτηριο αγορας μιας iDevice ειναι να εχουν το τελευταιο μοντελο, αδιαφορωντας για το εαν οι αναγκες τους υπερκαλυπτονται απο το ηδη υπαρχον...τι να λεμε;


Για τον λογο αυτο τα λαμογια θησαυριζουν πουλωντας αερα σε τιμη ευκαιριας.Γιατι υπαρχουν καποιοι κουτοπονηροι που πανε να αγορασουν πολυ φτηνοτερα απο οτι οι αλλοι(πιστευοντας οτι ειναι κλεμμενα κ.λ.π) και στο τελος μενουν με μια καρτα με 200Ε λιγοτερα.Δεν λεω να μην ψαχνεις σε skroutz(κ.α.) για καλυτερες τιμες καθως αυτο ειναι καταναλωτικη συνειδηση,αλλα το αλλο ειναι τελειως κουτοπονηρια.Αμα δεν αντεχεις να το παρεις,δεν θα σε κατηγορησει κανεις.Και εγω δεν θα προχωρησω σε αγορα του 5 γιατι θα διαθεσω τα λεφτα αυτα σε αλλες υποχρεωσεις μου και γιατι το κινητο μου υπερκαλυπτει τις αναγκες μου.

#402   cybercriminal

cybercriminal

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Cybercriminal

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:44

Για τον λογο αυτο τα λαμογια θησαυριζουν πουλωντας αερα σε τιμη ευκαιριας.Γιατι υπαρχουν καποιοι κουτοπονηροι που πανε να αγορασουν πολυ φτηνοτερα απο οτι οι αλλοι(πιστευοντας οτι ειναι κλεμμενα κ.λ.π) και στο τελος μενουν με μια καρτα με 200Ε λιγοτερα.Δεν λεω να μην ψαχνεις σε skroutz(κ.α.) για καλυτερες τιμες καθως αυτο ειναι καταναλωτικη συνειδηση,αλλα το αλλο ειναι τελειως κουτοπονηρια.Αμα δεν αντεχεις να το παρεις,δεν θα σε κατηγορησει κανεις.Και εγω δεν θα προχωρησω σε αγορα του 5 γιατι θα διαθεσω τα λεφτα αυτα σε αλλες υποχρεωσεις μου και γιατι το κινητο μου υπερκαλυπτει τις αναγκες μου.

συμφωνώ!!! Πεταμένα λεφτα.

#403   GREGORY1975

GREGORY1975

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/10/2012 - 12:50

450€ έχει καινούργιο σφραγισμένο και απο κατάστημα. Πόσο θα έπρεπε δηλαδη να το πουλήσουν? Με τα τωρινά δεδομένα 350€ το πολύ για μεταχειρισμένο..

Είπα να μην πουλήσουν τωρα μετα όταν υπάρχει μόνο ipad4 στα ράφια retina θα παίρνεις μόνο με κανένα 600αρι καινούργιο ή μτχ ipad3 και σιγά τότε μην πάρεις με 350 iPad 3. Είπα δεν χρειάζεται πανικό

#404   leonady2

leonady2

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/10/2012 - 13:28

Εχω το iPad 2 και είμαι ευτυχισμένος. Σιγά μην το πούλησω για να παρω το 4. Ήδη αυτο που εχω με καλύπτει και όπως παει θα με καλύπτει για αρκετό καιρο ακόμα. Είμαι άνθρωπος της τεχνολογίας αλλα πλέον θέλω να σταματήσω να είμαι υπερκαταναλλωτικος στη ζωή μου μόνο και μόνο για να πλουτίζουν κάποιοι. Όσο για το iphone 5 το οποίο περίπου θα εχω στα χέρια μου σε 4-5 μήνες το αργότερο, σκοπεύω να το πουλησω και να αξιοποίησω κάπου αλλού τα χρήματα μου αφού η επιδότηση που εχω φτάνει τόσο ψηλά.

#405   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/10/2012 - 15:40

Γεια σας παιδια θα ηθελα να σας κανω μια ερωτησει και αν μπορειτε να με συμβουλέψετε,
εχω iphone 4 16gb απο την πρωτη μερα που βγήκε, σκεφτόμουν τώρα που θα ερθει το iphone 5 να κανω μια αναβαθμηση στο κινητο μου,
αλλα τσεκαρα της τιμες και δε ειμαι πολυ σιγουρος αν θελω να διαθεσω 740ευρο για ενα κινιτο....
μετα ειδα το ipad 4 ποθ εκανε την εμφάνιση του τις προάλλες και μιας που δεν εχω ipad (ηθελα καποτε να αγορασω το 3)λεω να στραφώ προς τα εκει , λετε να κρατησω το iphonaki μου και να
παρω ipad 4 , εναντι του iphone 5 ? η iphone 5 ?
τι τιμη θα εχει περίπου το ipad 4 16gb - ipad4 16gb+3g - 32gb και παει λεγοντας!?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες