Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 10 ψήφοι

iPad 4


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
923 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:42

ωραια για μενα η αλλαγη αυτη ηταν πολυ μικρη για να βγαλεις νεα συσκευη, δλδ τι το σουπερ ντουπερ μοντελο της φαμιλιας των ipad ηταν για μονο 6 μηνες διαρκειας ζωης ?? βγαλε απευθειας το 4ης γενιας για 3ης και βουλωσε τους!! για μενα ειναι μεγαλοι μακακες οποιοι εχουν το new ipad 3ης γενιας και πανε και παρουν το νεο!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:44

η apple σε specs σχεδον παντα ηταν πισω με τους ανταγωνιστες της εβγαζε τετοιες ηλιθιες αναβαθμισεις καθε λιγο?? τουλαχιστον 2 χρονια αργησε να μεγαλωσει την οθονη της στο iphone την ειδες να βιαζεται?? και δεν νομιζω να την εχουν πνιξει και τοσο τα ανταγωνιστικα tablet μη τρελαθουμε κιολας!!

Κοίτα λίγο προς nexus 10 που ανακοινώθηκε χθες(Τιμή/Χαρακτηριστικά) και μετά από αυτό πιστεύω οτι σίγουρα πλέον νιώθει την ανάσα η apple και το λέω εγώ αυτό που είδη έχω παραγγείλει το ipad4 from engald!!!

#498   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:49

ωραια για μενα η αλλαγη αυτη ηταν πολυ μικρη για να βγαλεις νεα συσκευη, δλδ τι το σουπερ ντουπερ μοντελο της φαμιλιας των ipad ηταν για μονο 6 μηνες διαρκειας ζωης ?? βγαλε απευθειας το 4ης γενιας για 3ης και βουλωσε τους!! για μενα ειναι μεγαλοι μακακες οποιοι εχουν το new ipad 3ης γενιας και πανε και παρουν το νεο!!


Δεν καταλαβαίνω αυτες τις γενικευσεις μα την Παναγία ! Το μονο υγιες κίνητρο για εναν καταναλωτη ειναι να καλύπτει τις ανάγκες του.
Αν το ipad 3 καλύπτει τις ανάγκες σου σαφως μένεις σε αυτο.
Αν χρειάζεσαι κατι άλλο ψάχνεσε. Αν αυτο που ψαχνεις το εχει το ipad 4 περνεις αυτο και δεν εισαι καθόλου μακάκας.

Ποσο εισαι, 11 χρονών ???

#499   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:50

ωραια για μενα η αλλαγη αυτη ηταν πολυ μικρη για να βγαλεις νεα συσκευη, δλδ τι το σουπερ ντουπερ μοντελο της φαμιλιας των ipad ηταν για μονο 6 μηνες διαρκειας ζωης ?? βγαλε απευθειας το 4ης γενιας για 3ης και βουλωσε τους!! για μενα ειναι μεγαλοι μακακες οποιοι εχουν το new ipad 3ης γενιας και πανε και παρουν το νεο!!


Φιλε μου κοιτα να δεις πως είναι τα πραγματα...
Το new ipad πριν 5 μήνες το πηρα απο αγγλία 650 ευρω και το εδωσα πριν 20 μερες 550....
Τωρα πάλι απο αγγλία θα πάρω το ipad 4 αλλά το 64αρι στα 700 περιπου και οπως και να εχει αν το πουλήσω μετα απο 3-4-5 μήνες στην ελλαδα το πολύ να χασω 100 ευρω...
Και το κυριοτερο για μενα σε ενα χρονο πήρα δυο μηχανάκια και έχασα 200 ευρώ...
Πολυ λίγο το κακό...
Και ενα να επαιρνα απο ελλαδα στον χρονο και το πουλούσα παλι 200 περιπου θα εχανα...
Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τον συλλογισμό μου
Οταν κανεις και μπορείς βεβαια εξυπνες αγορες δεν χανεις ποτε παντα στα πλαισια των δεδομένων που υπάρχουν καθε χρονια...

Τελευταία επεξεργασία από: galanakop, 30/10/2012 - 19:56


#500   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:52

Κοίτα λίγο προς nexus 10 που ανακοινώθηκε χθες(Τιμή/Χαρακτηριστικά) και μετά από αυτό πιστεύω οτι σίγουρα πλέον νιώθει την ανάσα η apple και το λέω εγώ αυτό που είδη έχω παραγγείλει το ipad4 from engald!!!


το ειδα φιλε μου και για ακριβως τον ιδιο λογο εγραψα το παραπανω!! παντα η apple σε specs εχανε άλλα την ανεβαζαν πραγματα οπως η ποιοτητα κατασκευης, το software της και το οτι εβγαζε πολυ καλο αποτελεσμα τελικο διχως να βαλει φρουφρου και αρωματα οπως καναν οι αλλοι που σε γεμιζαν με καμερες πολλων μεγκαπιχελ,οθοναρες κ.λ.π η apple ποτε δεν ειχε μπει σε αυτο το τρυπακι.....

#501   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2012 - 19:55

το ειδα φιλε μου και για ακριβως τον ιδιο λογο εγραψα το παραπανω!! παντα η apple σε specs εχανε άλλα την ανεβαζαν πραγματα οπως η ποιοτητα κατασκευης, το software της και το οτι εβγαζε πολυ καλο αποτελεσμα τελικο διχως να βαλει φρουφρου και αρωματα οπως καναν οι αλλοι που σε γεμιζαν με καμερες πολλων μεγκαπιχελ,οθοναρες κ.λ.π η apple ποτε δεν ειχε μπει σε αυτο το τρυπακι.....

οκ ...τωρα καταλαβα τον συλλογισμό σου!!!!

οκ ...τωρα καταλαβα τον συλλογισμό σου!!!!
Βεβαια τώρα η nexus ταραζει τα ερα στις τιμές αυτό πρέπει να το κρατήσουμε!!!



#502   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:00

Δεν καταλαβαίνω αυτες τις γενικευσεις μα την Παναγία ! Το μονο υγιες κίνητρο για εναν καταναλωτη ειναι να καλύπτει τις ανάγκες του.
Αν το ipad 3 καλύπτει τις ανάγκες σου σαφως μένεις σε αυτο.
Αν χρειάζεσαι κατι άλλο ψάχνεσε. Αν αυτο που ψαχνεις το εχει το ipad 4 περνεις αυτο και δεν εισαι καθόλου μακάκας.

Ποσο εισαι, 11 χρονών :huh:



για εναν απλο καθημερινο χρηστη η αναβαθμιση ειναι σχεδον ανουσια και δεν την καταλαβαινει σχεδον καθολου οκ ναι θα σου ανοιξει την σελιδουλα 1 sec πιο γρηγορα και τι εγινε?? θα παιξεις και ενα game με καλυτερα γραφικα(στο ματι η διαφορα ειναι ανεπαίσθητη) και τι εγινε?? ποιος δλδ θα εδινε τοσα λεφτα για αυτες τις μικρο αλλαγες??

και αυτα τα ειρωνικα αλλου!!

Φιλε μου κοιτα να δεις πως είναι τα πραγματα...
Το new ipad πριν 5 μήνες το πηρα απο αγγλία 650 ευρω και το εδωσα πριν 20 μερες 550....
Τωρα πάλι απο αγγλία θα πάρω το ipad 4 αλλά το 64αρι στα 700 περιπου και οπως και να εχει αν το πουλήσω μετα απο 3-4-5 μήνες στην ελλαδα το πολύ να χασω 100 ευρω...
Και το κυριοτερο για μενα σε ενα χρονο πήρα δυο μηχανάκια και έχασα 200 ευρώ...
Πολυ λίγο το κακό...
Και ενα να επαιρνα απο ελλαδα στον χρονο και το πουλούσα παλι 200 περιπου θα εχανα...
Δεν ξερω αν καταλαβαινεις τον συλλογισμό μου
Οταν κανεις και μπορείς βεβαια εξυπνες αγορες δεν χανεις ποτε παντα στα πλαισια των δεδομένων που υπάρχουν καθε χρονια...


φιλε το να το πουλησεις και να το παρεις ανετα το κανεις και αφου μπορεις μαγκια σου ομως πραγματικα πιστευεις οτι θα δεις αυτο το κατι παραπανω που θα σε τρελανει?? δε θελω να πιστευω πως εχουμε φτασει στο σημειο να περνουμε κατι μονο και μονο επειδη ειναι το new model της apple!!

#503   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:02

Εντελως για πλακα αλλα αν το δικο σου ειναι παναλαφρο τοτε κτ ξεχασαν να σου βαλουν μεσα.....χαχαχα ελα ρε δεν το λες και παναλαφρο..


Οταν λεμε παναλαφρο,εννοουμε παναλαφρο!!Εκτος κ εαν δεν εχεις αγνοια βαρους..
Δλδ αμα σου δωσω κανα λαπτοπ στο αριστερο σου χερι κ εαν ipad στο δεξι σου..ποιο χερι θα κουραστει ποιο γρηγορα?
Πουπουλο ειναι το μηλαρακι

#504   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:04

για εναν απλο καθημερινο χρηστη η αναβαθμιση ειναι σχεδον ανουσια και δεν την καταλαβαινει σχεδον καθολου οκ ναι θα σου ανοιξει την σελιδουλα 1 sec πιο γρηγορα και τι εγινε?? θα παιξεις και ενα game με καλυτερα γραφικα(στο ματι η διαφορα ειναι ανεπαίσθητη) και τι εγινε?? ποιος δλδ θα εδινε τοσα λεφτα για αυτες τις μικρο αλλαγες??

Οσο και αν σου φαίνεται παράξενο, λόγω του τυφώνα Sandy σημερα έιχα ολη τη μέρα στην διάθεση μου. Και έχω γράψει πάρα πολλά στο thread αυτο για το γιατί δεν θεωρώ την αναβαθμιση ασήμαντη. Αν θές τα διαβάζεις ...

και αυτα τα ειρωνικα αλλου!!


Οχι σοβαρά, πόσο είσαι ; 15;

#505   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:09

Οχι σοβαρά, πόσο είσαι ; 15;


ποπο αυτος ο αερας ο ψευτοαμερικανικος που εχετε με τρελαινει εγω που ειμαι γεννημα θρεμα αμερικανος και δεν κανω ετσι!! 11 ειμαι οκ??

Τελευταία επεξεργασία από: gratipa, 30/10/2012 - 20:13


#506   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:11

ποπο αυτος ο αερας ο ψευτοαμερικανικος που εχετε με τρελαινει εγω που ειμαι γεννημα θρεμα αμερικανος και δεν κανω ετσι!! 11 ειμαι οκ??


και το αλκοολ ποιος στο πουλησε ???

#507   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:17

για εναν απλο καθημερινο χρηστη η αναβαθμιση ειναι σχεδον ανουσια και δεν την καταλαβαινει σχεδον καθολου οκ ναι θα σου ανοιξει την σελιδουλα 1 sec πιο γρηγορα και τι εγινε?? θα παιξεις και ενα game με καλυτερα γραφικα(στο ματι η διαφορα ειναι ανεπαίσθητη) και τι εγινε?? ποιος δλδ θα εδινε τοσα λεφτα για αυτες τις μικρο αλλαγες??

και αυτα τα ειρωνικα αλλου!!



φιλε το να το πουλησεις και να το παρεις ανετα το κανεις και αφου μπορεις μαγκια σου ομως πραγματικα πιστευεις οτι θα δεις αυτο το κατι παραπανω που θα σε τρελανει?? δε θελω να πιστευω πως εχουμε φτασει στο σημειο να περνουμε κατι μονο και μονο επειδη ειναι το new model της apple!!

Οχι σε καμια περιπτωση...Δεν διαφωνώ στον συλλογισμό σου απλά αν μπορείς να ανανεώνεις τον (στόλο) σου με τις λιγότερες απώλειες τότε είμαι υπέρ του καινούριου μοντέλου...
Αν πάλι κανεις την δουλειά σου με το προηγούμενο και το πιο προηγούμενο μοντέλο πάλι μια χαρα είσαι...
Αλλα πχ καποιος που εχει το ipad 2 και το δωσει τωρα για να πάρει το ipad 4 απο ελλαδα θα εχει χασει τα ιδια χρηματα με εμενα με την διαφορα οτι εγω εχω πάρει και τις δυο ακόμα αναβαθμίσεις αλλα οχι απο την ελλαδα...

#508   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:17

και το αλκοολ ποιος στο πουλησε :huh:


βλεπω απεκτησες αμεσα και το αμερικανικο το χιουμορ ωραιος keep walking!!

#509   gratipa

gratipa

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:24

Οχι σε καμια περιπτωση...Δεν διαφωνώ στον συλλογισμό σου απλά αν μπορείς να ανανεώνεις τον (στόλο) σου με τις λιγότερες απώλειες τότε είμαι υπέρ του καινούριου μοντέλου...
Αν πάλι κανεις την δουλειά σου με το προηγούμενο και το πιο προηγούμενο μοντέλο πάλι μια χαρα είσαι...
Αλλα πχ καποιος που εχει το ipad 2 και το δωσει τωρα για να πάρει το ipad 4 απο ελλαδα θα εχει χασει τα ιδια χρηματα με εμενα με την διαφορα οτι εγω εχω πάρει και τις δυο ακόμα αναβαθμίσεις αλλα οχι απο την ελλαδα...


συμφωνω σε αυτα που λες το συστημα σου ειναι λογικο αφου μπορεις και το κανεις εισαι μια χαρα!!

#510   dchristo81

dchristo81

    iPH Addict

  • 862 μηνύματα
  • Twitter:@ChristodApps
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:dchristo81

Δημοσίευση 30/10/2012 - 20:52

Εντάξει, ο συλλογισμός του φίλου με τις συνεχεις αγορές των νέων μοντέλων κ της ταυτοχρονης πώλησης του προηγούμενου μοντέλου έχει μία λογική αν κ μακροπρόθεσμα πάλι χαμένος βγαίνεις. Άποψή μου είναι να αγοράζεις κάτι καινούργιο, να το χαίρεσαι, να το λιώνεις στη χρήση κ όταν διαλυθεί ή είναι πλέο απολύτως παρωχυμένο να το πετάς. Αυτό προσπαθώ κ κάνω. Όμως αν κάποιος γουστάρει να αλλάζει συσκευές ακόμα κ για να λέει απλά ότι έχει το τελευταίο μοντέλο ειναι σεβαστό. Όχι να τον λες μ@&@€α όμως όπως είπε καποιος άλλος παραπάνω... Δικά του χρήματα είναι ό,τι γουστάρεικάνει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες