Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

O Tim Cook σχολιάζει το Surface tablet της Microsoft


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:19

http://www.youtube.com/watch?v=WbBshV21tyg

Παιδί των windows είμαι και ποτέ δεν έχω δουλέψει MacOS, αλλά πολύ μπερδεμένο μου φαίνεται....

10 διαφορετικά gestures κάνουν 100 διαφορετικά πράγματα σε κάθε οθόνη...

Δεν ξέρω, είμαι πολύ επιφυλακτικός.

Και για την ευχρηστία των 8 στα tablet, αλλά κυρίως στα desktop...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:24

Κι εγώ επιφυλακτικος είμαι αλλα φαίνεται Οτι είναι Οτι καλύτερο κυκλοφορεί σε tablets. Αρκετά εύχρηστο , καλή ποιότητα κατασκευής. Η οθόνη δεν είναι iPad σε καμμια περίπτωση βέβαια...
ΥΓ.εκτός iPad Οτι καλύτερο μη με φάτε..

Τελευταία επεξεργασία από: MarkKnopfler, 01/11/2012 - 02:28

Αναρτημένη εικόνα


#18   hyperlost

hyperlost

    iPH Addict

  • 855 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:iwhisto

Δημοσίευση 01/11/2012 - 02:30

Ναι και εγω κυρίως windows χρησιμοποιω, έχω χρησιμοποιήσει και Mac, αλλα αυτο το πραγμα αισθητικα δεν μου αρέσει καθόλου. Ειδικα στο desktop περιβάλλον. Πλέον μου φαίνεται καλυτερο το Mac ή ακόμα και το Linux. Δοκίμασα τα 8 στο φορητό και τα έβγαλα μετά απο πολλές παραχωρήσεις γιατι δε μου άρεσε που άνοιγα 2 διαφορετικούς browser έναν στο μετρό και έναν μέσα στο desktop, είχα αλλο search σε αυτα τα 2 και για πολλα αλλα. Προσωπικα σα να έκανε κίνηση να σπρώξει κόσμο σε άλλες πλατφόρμες το είδα. Έκανα μια χαρα χρήση χωρίς μέτρο.

Στο mobile/rt κομμάτι αδιάφορο με αφήνει επίσης. Ειναι γρήγορα, αλλα δεν μου κάθεται αισθητικά καλα το μετρό. Άλλοι το γουστάρουν.

#19   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/11/2012 - 14:18

τι να σας πω ρε παιδια,εγω παντως που τα εχω βαλει σε ενα dell inspiron duo πανε σφαιρα και το touch ειναι αχαστο!!!οσο για ταχυτητα πανε παρα πολυ καλα δεν λαγκαρουν καθολου,βεβαια ειμαι επιφυλακτικος ακομα!αλλα μαρεσει πολυ και το καινοyργιο style metro!δεν ξερω αν θα την φαει την μηλια αλλα προβλεπεται μεγαλη μαχη!δοκιμαστετα πρωτα δειτε τι μπορουν να προσφερουν και μετα δειτε αμα σας ικανοποιουν!!!εμενα με εχουν αφησει υπερβολικα ικανοποιημενο!ειναι καθαρα τα θελω του καθενος!!!καλη σας μερα!!!

#20   mtifosi

mtifosi

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:mtifosi

Δημοσίευση 02/11/2012 - 14:25

Και εμενα παντως η πρωτη εντυπωση των W8 δεν ειναι οτι καλυτερο.Προτιμω ανετα τα W7 και μαλλον με αυτα θα παραμεινω για αρκετο καιρο ακομα.
Οσον αφορα τα tablet δειχνουν και θα ειναι αρκετα γρηγορα αλλα αυτες οι καρτελες πιο πολυ σε μπερδευουν νομιζω παρα διευκολυνουν.Ισως ειναι και θεμα συνηθειας ομως...

#21   lula

lula

    iPH Member

  • 269 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/11/2012 - 14:26

Και εγώ αν και δεν πρόκειται να πάω με τίποτα σε RT ομολογώ ότι η MS έχει κάνει φοβερή δουλειά - επίσης τρελή μαγκιά που το Surfice pro θα τρέχει και όλες τις εφαρμογές των RT !!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες