Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 8 ψήφοι

iPhone 5 στην Ελλάδα: Κυκλοφορία στις 2 Νοεμβρίου με ΕΛΑΧΙΣΤΑ κομμάτια


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1184 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:56

Αναρτημένη εικόνα

Το ότι το iPhone 5 κυκλοφορεί στην Ελλάδα στις 2 Νοεμβρίου το γνωρίζουμε εδώ και αρκετές ημέρες (βλ. Επίσημες τιμές πώλησης του iPhone 5 στην Ελλάδα και ημερομηνία κυκλοφορίας), το ότι τα διαθέσιμα κομμάτια του iPhone 5 για την συγκεκριμένη ημερομηνία θα είναι πολύ λίγα το υποψιαζόμασταν. Σήμερα ωστόσο επιβεβαιώσαμε ότι τα iPhone 5 που θα έρθουν στις 2 Νοεμβρίου στην Ελλάδα θα είναι πραγματικά ελάχιστα!

Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, τα καταστήματα των παρόχων θα έχουν από 0-1 διαθέσιμα τεμάχια ενώ τα APR (Golden-i, Systemgraph, iStorm, Document) θα διαθέτουν μονοψήφιο αριθμό συσκευών!

Σχεδόν όλα τα iPhone 5 που αναμένονται στην 1η παρτίδα (2 Νοεμβρίου) θα είναι μαύρου χρώματος και χωρητικότητας 16GB.

Όσοι λοιπόν θέλετε πραγματικά να αποκτήσετε το iPhone 5 στις 2 Νοεμβρίου θα πρέπει να "κατασκηνώσετε" έξω από το κατάστημα της αρεσκείας σας (προτιμήστε APR καθώς έχετε περισσότερες πιθανότητες) και ίσως τα καταφέρετε... ίσως.
Behind the Scenes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:58

Εγώ που θέλω 32gb άσπρο, δεν θα βρω με την καμία?

#3   kakoskm

kakoskm

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:58

Να σαι καλά Βασίλη για τη πληροφορία. Τελικά μαθαίνουμε περισσότερες πληροφορίες και με περισσότερη αξιοπιστία από αυτό του forum παρά από τους παροχείς μας.

#4   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 31/10/2012 - 14:59

Good Luck. :P

#5   GracioVidarlo

GracioVidarlo

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Twitter:@DEN EHW
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:06

Μην ειστε χαιβανια μωρεεε... Περιμενε λιγα μηνακια και παρτε το 5s. :excl:

#6   ChefGeorge

ChefGeorge

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:10

ο ενας ελεγε χτες θα ερθουν περισσοτερα ασπρα....εσεις σημερα θα ερθουν μαυρα... αντε βγαλε ακρη !!!

#7   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:16

ρε παιδια εγω θελω ασπροοοοοοοοοοοοο δεν θελω μαυρο το βαριεμαι.....το οτι θα εχει χωρητικοτητα 16 δεν με πειραζει..μου φτανουν..!!!

#8   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:20

Εγώ που θέλω 32gb άσπρο, δεν θα βρω με την καμία?


Κι εγω αυτό ακριβώς θέλω.. Μας βλέπω για τέλος του μήνα.. Έχω κάποιες πολύ μικρές ελπίδες στο golden i μόνο σαν gold member

#9   Voidioan

Voidioan

    iPH Addict

  • 727 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:voidioan

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:23

σε 15 μέρες δηλαδή 20 Νοεμβρίου θα έχουμε όλοι τηλεφωνάκι . Κάντε λίγο υπομονή . Θα έχει ότι θέλει ο καθένας ........

#10   themkon

themkon

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Twitter:@Themkon
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:32

Κατάλαβα. Τα αρχ@@@@α μας θα πάρουμε. στις 2/11

#11   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:33

ναι ρε τι περιμενατε, ποσες μερες σας το λεω, ουτε 1 δεν θα παρει απο τις λιστες...οποιος εχει τον προκαλω να ποσταρει μεθαυριο αποδειξη, βγηκαν οι λιστες για παραγγελιες στο 2 κυμα κ αν παλι...

#12   eytyxhs

eytyxhs

    iPH Addict

  • 688 μηνύματα
  • Twitter:@Eytyxhs
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • GameCenter:eytyxhs

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:41

0-1???? δηλαδή κανένα γτ θα τα πάρουν οι υπάλληλοι.

#13   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:43

Πριν λίγη ώρα είχα συνάντηση με στέλεχος της Cosmote σε ότι αφορά την εταιρική επιδότηση της εταιρίας που εργάζομαι.
Πρόκειται να κάνουμε ανανέωση και ώς είναι ευνόητο τους καλούς πελάτες τους προσέχουν λίγο περισσότερο.
Έτσι λοιπόν αυτό που μου είπε είναι πως ακόμα δεν έχουν φτάσει στη Cosmote οι συσκευές . Επίσης μέσα στο σύστημα που παραγγέλνουν τα καταστήματα Cosmote στην Cosmote iPhone 5 ναι μεν έχουν βάλει από τη Δευτέρα προπαραγγελίες συσκευές (το ένα κομμάτι που λέμε) αλλά δεν το βγάζει ακόμα διαθέσιμο αλλά σαν αναμονή. Το είδα πριν λίγη ώρα με τα μάτια μου από φίλο σε κατάστημα Cosmote, συνεπώς αυτό σημαίνει πως η θεωρία οι πάροχοι είναι ψιλοαπίθανο να διαθέσουν συσκευές την παρασκευή.

Το στέλεχος της Cosmote με ενημέρωσε πως όντος περιμένουν πολύ άμεσα δεύτερη παρτίδα και πως " ίσως " να τα βγάλουν όλα μαζί , δηλαδή πρώτης και δεύτερης παρτίδας μαζί.

Τώρα μεταφέρω ακριβώς ότι μου είπε. Θα έχω πάλι μια συνάντηση μαζί του την Παρασκευή , γιατί θα μου φέρει και τις ανανεώσεις για υπογραφές οπότε και ίσως να γνωρίζουμε περισσότερα. Μακάρι να μην βγει αληθινός αλλά όλα εκεί δείχνουν, πως δηλαδή δεν θα υπάρχουν κομμάτια την παρασκευή 2/11.

Επίσης μου ψιλοεπιβεβαίωσε το πλήθος των τεμαχίων που αναφέραμε. Δηλαδή πως η Cosmote έχει σε πρώτη φάση 2000 τεμάχια και αντίστοιχο νούμερο και η Vodafone και πως περίπου 1000 είναι για τη Wind. Θα ενημερώσω αν έχω κάτι νεότερο...

Τελευταία επεξεργασία από: katsulas, 31/10/2012 - 15:44


#14   sakis007

sakis007

    iPH Contributor

  • 1.899 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:sakis007

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:50

λιγες μερες ακομα παιδια..... υπομονη

ποστ της voda που λεει '' η συσκευή θα είναι διαθέσιμη από τις 2/11 για νέες συνδέσεις και για ανανεώσες συμβολαίων.''


επομενο ποστ που λεει '' Λόγω μεγάλης ζήτησης της συσκευής καλό θα ήταν να συμπληρώσεις τη φόρμα διαθεσιμότητας που θα βρεις εδώ''


εχω την εντύπωση οτι δεν ξέρουν τι τους γίνεται....

#15   greg3301

greg3301

    iPH Member

  • 316 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 31/10/2012 - 15:50

λιγες μερες ακομα παιδια..... υπομονη


λιγες λιγε απο αρχες σεπτεβρη, θα μπει ο δεκεμβρης κ τα ιδια θα λεμε, read my lips...οποιος μπορει ας το παρει απεξω, πιο το κινητρο, ουτε επιδοτησεις ουτε τιποτα...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες