Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πρόβλημα με .ipa


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Angel

Angel

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/12/2008 - 14:44

Καλημέρα και καλό μήνα σε όλους!
Εχω το iphone μια εβδομάδα, και μη έχοντας καμία ιδέα από όλα αυτά(εντελώς άσχετη όμως),
με βοηθήσατε να κάνω πράγματα που ούτε κι εγώ δε περίμενα ποτέ!
Αντιμετωπίζω λοιπόν το εξής πρόβλημα:
Δε μπορώ να φτιάξω λογαριασμό στο app store, δεδομένου πως διάβασα πως ο τρόπος με την επιλογή none δεν ισχύει πλέον.Το ξεπέρασα αυτο λοιπόν και έκανα όλα τα υπόλοιπα.
Κατέβασα όμως μερικές εφαρμογές από ένα από τα sites που αναφέρετε αλλά είναι όλα σε .ipa, και όπως καταλαβαίνετε δε μπορώ να τα περάσω, μιας και διάβασα πως ο λογαριασμός στο itunes store είναι απαραίτητος.
Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος, ή ακομα και αν θα μπορούσαμε να μετατρεψουμε τις εφαρμογές .ipa σε .ppa.

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά!
(έχω iphone 3g 2.2)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 02/12/2008 - 17:43

http://www.iphonehel...opic,326.0.html

#3   iason1907

iason1907

    Advanced Member

  • 180 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2008 - 17:44

Ποιος ο λόγος να γίνουν ppa? μάλλον app εννοούσες... Πρώτα απ' όλα, για να περασθούν οι εφαρμογές (σπασμένες aka ipa) πρέπει η συσκευή σ να είναι jailbreaked, αν δεν είναι υπάρχουν κατατοπιστηκότατοι οδηγοί για το πως θα το κάνεις j/b. Τώρα, για να περάσεις τις ipa εφαρμογές μέσω itunes πρέπει να έχεις αλλάξει ένα αρχειάκι στο  τηλέφωνο με το όνομα mobileinstallation.. αυτή η δουλειά μπορεί να γίνει και μέσω cydia νομίζω... Αλλιώς με ssh, αφου ανοίξεις το αρχείο ipa(για να το κάνεις σβήνεις το ipa και το κάνεις zip... unzip και μένει ένας φάκελος με το app και κάτι ακόμη μέσα) και να περάσεις το app στο φάκελο applications και μετά να αλλάξεις permisions και δν σημαζέυεται..

Όπως κατάλαβες ο πρώτος τρόπος είναι πιο εύκολος, γι αυτό αν είναι j/b το iphone σου, η διαδικασία για να περάσεις μέσω itunes .ipa είναι απλή...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες