Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

"Crashάρουν" σχεδόν όλες οι εφαρμογές


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
19 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 07/11/2012 - 17:51

Καλησπέρα σε όλοι την κοινότητα! Σήμερα στα καλά του καθουμένου ενώ πήγα να δω κάτι στο instagram δεν με άφηνε με τπτ, κράσαρε συνεχώς και μετα κράσαραν και άλλες εφαρμογές και built-in και αγορασμένες (όπως facebook, mail, φωτό, safari, τηλέφωνο, κάμερα, μουσική και appstore αυτές δοκίμασα δηλαδή)! Με άφηνε να τις ανοίγω και μετά από 5-10 δευτερόλεπτα έσβηνε και με πήγαινε στην αρχική οθόνη! Μου το έχει κάνει άλλη μία φορά πριν δύο βδομάδες περίπου και έκανα restore (τότε είχα iOS 6) τώρα που μου το έκανε πάλι σήμερα το έχω iOS 6.0.1! Οποιος ξέρει ας βοηθήσει!
Το κινητό είναι 4S, σε 6.0.1 όχι jailbroken (το είχα στην 5.1.1 πριν 1,5 μήνα περίπου αλλά όταν πήγα στην 6 έκανα set up as new και όταν μου κράσαρε παλι το κινητό πριν 2 βδομάδες έκανα και hard reset αλλά δεν λύθηκε και έκανα και restore from backup και τότε λύθηκε αλλά μου το έκανε πάλι στα ξεκάρφωτα). Τώρα νομίζω παίζει να έχει στρώσει λίγο από μόνο του αλλα όχι τελείως!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:00

To πρόβλημα είναι απο την επαναφορά του Backup που έκανες..

Πάρε πάλι ένα Backup και Restore & Set Up As New..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:17

Συγνώμη! Λάθος δικό μου! Set up as new το είχα κανει και πριν 2 βδομάδες απλά περασά επαφές και ημερολόγια από το Backup!! όλα τα άλλα από την αρχή, τα πέρασα! Βασικά πρίν βελτιώθηκε για λίγο και τώρα πάλι φωτό, μουσική, instagram και facebook κρασάρουν!!

#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 18:21

Aυτά πως τα πέρασες? Μήπως έκανες Restore From Backup?

Kάνε ένα Sync με iTunes αφου πρώτα κάνεις Hard Reset.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 07/11/2012 - 20:04

Βασικά όλα χειροκίνητα τα έκανα, μουσική, φωτό (αυτες που ήταν στο άλμπουμ κάμερας της περνούσα στο pc και μετά τα πέρασα ώς φάκελο) και apps πάλι χειροκίνητα από το iTunes! και τις επαφες και αυτα από το iTunes πάλι χειροκίνητα! Τώρα που το έκανα sync μου άργησε πάρα μα πάρα πολυ και μου γράφει ακύρωση συγχρωνισμού!!

#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/11/2012 - 20:10

Κάνε μια επανεκκίνηση σε PC και τηλ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   KyriakosX

KyriakosX

    iPH newbie

  • 57 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:Kyriakos-X

Δημοσίευση 07/11/2012 - 20:15

Μήπως είχες κάνει jailbreak στο παρελθόν; Γιατί εμένα από τότε μέχρι και τώρα που το κινητό δεν είναι σπασμένο είναι γεμάτο προβλήματα...

#8   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 08/11/2012 - 02:33

Ναι το έχω κάνει jailbreak παλιότερα βασικά 1,5 - 2 μήνες αφότου το πήρα και το είχα για 4,5 μήνες jailbreak, χωρίς προβλήματα από την ημέρα που έβαλα την iOS 6 (το έκανα set up as new) έχω κάνει 3 restore και set up as new! Τώρα το έκανα πάλι set up as new αλλα και πάλι τα apps κρασάρουν κατευθείαν! Δεν μπορώ να καταλάβω κρασάρουν επειδή τα περνάω από το pc? πρέπει να τα κατεβάσω ένα-ένα! Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα ή ξέρει κανείς πως λύνεται? Να το πάω σε κανένα κατάστημα να μου το φτιάξουν (το έχω πάρει από Germano αλλά είμαι στο εξωτερικό τώρα χριστούγεννα θα γυρίσω ελλάδα και είναι μέσα στην εγγύηση)

#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 08/11/2012 - 02:36

Σε συγκεκριμένες στο κάνει? Ή σε όλες?

Δε χρειάζεται να πας σε κάποιο κατάστημα..
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 08/11/2012 - 02:50

Τώρα μετά από το restore που του έκανα, και του πέρασα πάλι μέσα όσα είχα, σταμάτησε να μου το κάνει σε Built-in εφαρμογές μόνο μία φορά μου κράσαρε το Appstore όταν πήγα να δώ τα purchased που είχα παλιότερα. Αλλά στις άλλες εφαρμογές που είδα που τις πέρασα από το itunes μου το έκανε πάλι στο facebook, και σε κάποια παιχνίδια που είχα! Νομίζω πως δεν το κάνει σε συγκεκριμένες εφαρμογές αλλά σχεδόν σε όλες! Λες να το κάνω ξανα restore set up as new να του περάσω επαφές, σημειώσεις, φωτό, μουσική και βίντεο από το iTunes και τις εφαρμογές να τις κατεβάσω από το AppStore κατευθίαν στο κινητό?

#11   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 08/11/2012 - 14:26

Καλημέρα και πάλι παιδιά! Μετά από 3 restore (set up as new) το κινητό δεν έχει στρώσει! Νομίζω τα έχει παίξει τελείως! Στην αρχή φαίνεται πως όλα είναι οκ δεν μου κράσαρε πουθενά, μετά μόλις άνοιξα το viber κράσαρε μια μορά αλλά μετα λειτουργούσε οκ, και μόλις άνοιξα την εφαρμογή Touch hockey 2 μου κράσαρε συνεχώς μόλις πατούσα play και μετά άρχισαν να κρασάρουν και τα mail και οι ρυθμίσεις (αυτές μόνο δοκίμασα). Επίσης το συνδέω με το pc και δεν μου κάνει sync, κολλάει εκέι που λέει συγχρονισμός iPhone (βήμα 7 από 7) σε αναμονή για εφαρμογή αλλαγών. Και αργεί να μου το ανοίξει το πρόγραμμα και να μου το αναγνωρίσει το iPhone ενώ στο pc και στο iPhone ακούγεται κανονικά ο ήχος! (το κινιτό μετά το τελευταίο restore το έκανα set up as new, και του πέρασα τα πάντα χειροκίνητα, εφαρμογές τις κατέβασα μία μία στο iPhone, και επαφες, ημερολόγια, φωτό μουσική και βίντεο τα πέρασα από το iTunes) To pc είναι windows 8 αλλά τα έχω εδώ και 2 μήνες σε windows 8 και το πρόβλημα μου το εμφάνισε χθες τόσο πολύ και πριν 2 βδομάδες το είχα αλλά έστρωσε με ένα restore)! Όποιος μπορεί ας με βοηθήσει!

#12   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/11/2012 - 15:21

αν μπορείς βάλτο σε DFU κάνε ένα restore κ πέρασε πολύ λίγα πράγματα. θα σου έλεγα 3-4 εφαρμογές κ τίποτα άλλο κ δες αν σου το κάνει. είναι πολύ περίεργο. Δεν επίσης αν έχεις πολλά crashreports (settings->general->about->diagnostic & usage -> d & u data). μπορεί κάτι από αυτά που περνάς να σου κάνει το πρόβλημα.

#13   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 08/11/2012 - 19:21

Είδα τα διαγνωστικά και λένε οτι έχω 13 crashreports λόγω LowMemory!! Δηλαδή ξαφνικά τρώει τόσο πολύ ram? Δεν έχω εφαρμογές στο προσκύνιο να τρέχουν!!! Και όλα αυτα τα crashreport ήταν την ίδια μερα 8/11/2012 έγραφε? τι μπορει να φταίει να το ξανακάνω restore και setup as new (δεν κάνω backup όλες αυτές τις φορές)

#14   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/11/2012 - 09:06

αν σου λέει low memory μπορεί για αυτό να έχεις το πρόβλημα. Δοκίμασε όταν σου το κάνεις να κλείσεις όλες τις εφαρμογές κ να δεις αν έφτιαξε. Μπορείς να κατεβάσεις κ κάποιο app που βλέπει την μνήμη κ τα διάφορα που τρέχουν στην συσκευή κ να το παρακολουθήσεις από εκεί. έχεις βάλει push σε κάποιο mail? το έχεις βάλει να κάνει sync me icloud?

#15   automatos

automatos

    iPH User

  • 155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:automatos

Δημοσίευση 09/11/2012 - 10:11

Φιλε εχει σ εχει πεσει το κινητο κατω ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες