Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 5: Μία ριζική αντιμετώπιση στα προβλήματα αποχρωματισμού του αλουμινίου [ScuffGate]


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   lizart684

lizart684

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2012 - 09:57

To ασπρο επειδη το εχω δεν αντιμετωπιζει μεχρι στιγμης καποιο προβλημα. Θεωρω οτι ειναι κ αυτο βαμμενο οπως το βλεπω. Το 4αρι εχει αλουμινιο καθαρο κ οχι βαμενο γυρο του και επισεις κανει κ αυτο το "σκαλοπατακι" κ δεν εφαπτεται με την οθονη κ το πισω μερος, οποτε κ ειναι πιο προστατευμενο, αν μπορουμε να το πουμε ετσι..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   impressedguy

impressedguy

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2012 - 10:40

Δεν ξέρω ειλικρινά τι στο καλό κάνουν όλοι αυτοί που τους γρατσουνιέται και που το βάζουν (με το συμπάθειο) αλλά ρε παιδιά εγώ το έχω 2 εβδομάδες τώρα και ούτε μου έχει γρατσουνιστεί ούτε τίποτα και χωρίς θήκη είναι (περιμένω μία από το eshop 2 εβδομάδες τώρα, πραγματικά έλεος) και όλα μια χαρά. Τώρα αν κάποιοι χρήστες το βάζουν με κλειδιά και με μπρελοκ και με κέρματα και σε κωλότσεπες και το πετάνε στο τραπεζάκι, τι να πω, όντως θα γρατσουνιστεί, όντως θα φύγει η βαφή, τι περιμένετε δηλαδή, καλώς η κακώς τα κινητά έχουν φθορά με το πέρασμα του χρόνου και όλοι το ξέρουμε αυτό, είτε το κινητό έχει 80 ευρώ είτε έχει 1000.

Σταματήστε λίγο να ψειρίζετε την μαϊμού που έλεγε και η γιαγιά μου, τα πράγματα θεωρώ ότι είναι απλά, το iPhone από τότε που κυκλοφόρησε δημιούργησε σχολή, όλοι προσπαθούν να το αντιγράψουν και στην τελική λογικό νομίζω είναι να υπάρχουν μικροαστοχίες, όσοι το θέλετε του κουτιού και χωρίς γρατσουνιές αφήστε το στο κουτί ή τυλίξτε το με μεμβράνες, τι να πω!

#93   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 14/11/2012 - 12:34

Τι πινει ο κοσμος και δεν μας δινει???

#94   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 14/11/2012 - 13:12

Να ρωτήσω κατι όταν βλέπουμε σε άκρο ιπηονε ταινίες ισχύει οτι κουράζει τα ματιά περισσότερο ;;;

#95   evaki17

evaki17

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 14/11/2012 - 23:05

Εγώ να ρωτήσω κάτι -ενδεχομένως- χαζό; Στο 5 μπαίνει protector στο πίσω μέρος όπως στα 4-4s;

#96   TAKIS77

TAKIS77

    iPH User

  • 103 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/11/2012 - 23:31

Ναι κανονικά

#97   dcba

dcba

    iPH User

  • 104 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 14/11/2012 - 23:42

To ασπρο επειδη το εχω δεν αντιμετωπιζει μεχρι στιγμης καποιο προβλημα. Θεωρω οτι ειναι κ αυτο βαμμενο οπως το βλεπω. Το 4αρι εχει αλουμινιο καθαρο κ οχι βαμενο γυρο του και επισεις κανει κ αυτο το "σκαλοπατακι" κ δεν εφαπτεται με την οθονη κ το πισω μερος, οποτε κ ειναι πιο προστατευμενο, αν μπορουμε να το πουμε ετσι..

Έχω να σχολιάσω ότι το αλουμίνιο του 4αριού χαρασσόταν για πλάκα. Τουλάχιστον έτσι είναι το δικό μου. Όμως δεν με ενοχλεί στο ελάχιστο.

#98   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/11/2012 - 23:49

Η πατεντα της πατεντας! (Αν και δεν ειναι ασχημο ειναι ελεινο καλυτερα να ξεκινησουν να το κανουν στο εργοστασιο και να ζητησουν ενα συγνωμη απο τον κοσμο)

#99   el3ctronick

el3ctronick

    iPH Enthousiast

  • 493 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:20

Ε μα φυσικά, αν είναι να βάλεις bumper, μεμβράνη μπρος, μεμβράνη πίσω δεν παθαίνει τίποτα. Το θέμα όμως είναι να κρατάς κινητό, όχι προφυλακτικό.

Αλλιώς να τα βράσω τα ποιοτικά υλικά κατασκευής...

συμφωνω αλλα δεν υπαρχει καμμια μεταλλικη κατασκευη που να μην τρωει φθορες...και τα πλαστικα τις τρωνε απλα σχεδον παντα το πλαστικο ειναι ολο στο ιδιο χρωμα οποτε δεν καταλαβαινεις τοσο το προβλημα..σε μεταλλο ειναι αδυνατο αυτο.

#100   abc123

abc123

    iPH newbie

  • 20 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 16/11/2012 - 14:51

επειδη τα δοκιμασα και τα 3 δηλωνω υπευθυνα οτι το μαυρο με τη πρωτη απροσεξια θα γδαρθει και θα φυξει το χρωμα ενω το λευκο θα ειναι πολυ πιο ανθεκτικο Επισις η ποιοτητα του bezel του λευκου ειναι 10 φορες ανωτερη απο αυτη του 4. Παρ ολα αυτα το μαυρο ειναι πιο ωραιο κατα τη γνωμη μου

#101   evaki17

evaki17

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 16/11/2012 - 15:39

Δηλαδή αν θέλουμε να έχουμε bumper πρέπει να πάρουμε λευκό για να μην ξεβάψει;

#102   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/06/2013 - 13:59

Εγώ πάντως απορώ γιατί δεν μας δείχνει την πλευρά της οθόνης. Εκεί κώλωσε να τρίψει με το γυαλόχαρτο?

#103   afea2012

afea2012

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/06/2013 - 14:24

γεια σας.
εχω φαρνατζιδικο στην νικαια και αναλαμβανω αμεσα την επιδιορθωση αμεσα σε καθε iphone 5 με παρομοια προβληματα.
αν θελετε σας το περναω και διπλης ακριλυκο χρωμα και γινετε πενα.
επισης το βαφω σε οτι χρωματα θελετε με πινελο η και βουρτσα. :D

#104   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 07/06/2013 - 14:40

Τραγικό... Πάντως, έτσι πως το είχε κάνει χίλιες φορές καλύτερο είναι τριμμένο

#105   kiparisis

kiparisis

    iPH User

  • 158 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 07/06/2013 - 15:04

κ εμεις εκει θα καταλειξουμε αν μας γινει ετσι!!!!!!!!!γιατι χτυπημενο δυσκολα θα το βγαζεις απ΄την τσεπη!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες