Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

MCallShow


  • Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα αυτό είναι κλειδωμένο
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Thrylos40

Thrylos40

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2008 - 17:26

Υπάρχει κάποιος να μας πει κάτι σχετικά με το MCallShow. Αν το δοκίμασε και αν δείχνει πληροφορίες για τα incoming and outgoing calls.
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   Gibs

Gibs

    iPH newbie

  • 85 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/12/2008 - 17:51

Για το Ελλαδιστάν δεν δουλεύει.Δηλαδή,σου λέει μόνο αν είναι από Αθήνα ή απο Θεσσαλονίκη ΠΧ....τι να το κάνω αυτο?? >:(

#3   Thrylos40

Thrylos40

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/12/2008 - 21:31

Ευχαριστώ πολύ το διαπίστωσα και εγώ. Άρα το διαγράφουμε....

#4   kidstretch

kidstretch

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/12/2008 - 10:45

Από ότι είδα υπάρχουν plugins για Ελλάδα.

#5   poulis84

poulis84

    iPH Member

  • 290 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/12/2008 - 02:20

Υπάρχει πλέον κανονικά greek database κ δουλεύει κανονικά για όλες τις πόλεις.απλά θέλει κάποιο serial μετά από 15 μέρες...έχουμε κάποια "λύση"? ;)

#6   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2009 - 08:35

Πλεον βγηκε cr***d απο repo/ xsellize και δουλευει αψογα
Και για ελλαδα ;)

install mcallshow απο repo/xselize
install mcallshow greek database
κανετε activation me code 12345678
και enjoy!!!!!!!!!!!!!!!
;)

#7   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 02/01/2009 - 08:55

Quote

Πλεον βγηκε cr***d απο repo/ xsellize και δουλευει αψογα

Και για ελλαδα ;)

θελεις να μας πεις τι ακριβως - ακριβως κανει?

#8   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2009 - 09:00

οταν δεχεσαι και λαμβανεις κλησεις σε βγαζει το μερος απο οπου σε καλουνε
πχ 2510****** καβαλα κτλ
μεσα απο recents call ή απο μεσα απο το προγραμμα με το  find που εχει


#9   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 02/01/2009 - 09:05

εκτος απ αυτο που ειναι δεν το βρισκω και τοσο σπουδαιο, μηπως εμφανιζει και τον αριθμο καποιου που σε καλει με αποκρυψη?, το εχει δοκιμασει κανεις?

#10   c200amgpacket

c200amgpacket

    Advanced Member

  • 874 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 02/01/2009 - 09:10

ειναι καλο για οσους ειναι συνεχεια με ενα τηλ στο χερι και μιλανε με ολες τις περιοχες τις ελλαδος και οχι μονο με  ολο τον κοσμο αν οχι τοτε σας ειναι αχρηστο αρχοντα!!!!!!!!!!

#11   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/01/2009 - 16:02

Quote

εκτος απ αυτο που ειναι δεν το βρισκω και τοσο σπουδαιο, μηπως εμφανιζει και τον αριθμο καποιου που σε καλει με αποκρυψη?, το εχει δοκιμασει κανεις?


Πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω συνέχεια το ίδιο πράγμα τόσα χρόνια τώρα..

Δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται να υπάρξει ποτέ τέτοιο πρόγραμμα για κανένα κινητό αφού για να βρεις το αριθμό κάποιου που έχει απόκρυψη θα πρέπει να έχεις εισαγγελική απόφαση και να μιλήσεις με τον πάροχό σου και μετά θα σου δώσουν αυτοί το νούμερο του. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτώς αν καταφέρετε να "μπείτε" στις βάσεις δεδομένων των παρόχων κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για να δείτε ποιος σας πήρε τηλέφωνο.

Οπότε ξεχάστε το αυτό το πράγμα!!!

#12   steliossm

steliossm

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Twitter:@steliossm
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • GameCenter:steliossm

Δημοσίευση 02/01/2009 - 17:47

Quote

Quote

εκτος απ αυτο που ειναι δεν το βρισκω και τοσο σπουδαιο, μηπως εμφανιζει και τον αριθμο καποιου που σε καλει με αποκρυψη?, το εχει δοκιμασει κανεις?




Πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω συνέχεια το ίδιο πράγμα τόσα χρόνια τώρα..



Δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται να υπάρξει ποτέ τέτοιο πρόγραμμα για κανένα κινητό αφού για να βρεις το αριθμό κάποιου που έχει απόκρυψη θα πρέπει να έχεις εισαγγελική απόφαση και να μιλήσεις με τον πάροχό σου και μετά θα σου δώσουν αυτοί το νούμερο του. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτώς αν καταφέρετε να "μπείτε" στις βάσεις δεδομένων των παρόχων κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για να δείτε ποιος σας πήρε τηλέφωνο.



Οπότε ξεχάστε το αυτό το πράγμα!!!


οοοο....πριν βιαστεις να απαντησεις και μαλιστα με καπως ασχημο τροπο, θα επρεπε εως τα τωρα να ξερεις οτι "ποτε μη λες ποτε".
να σου θυμησω οτι στις αρχες της δεκαετιας του 90 τα πρωτα κινητα ηταν σαν παντοφλες και η μπαταρια τους κρατουσε μολις λιγες ωρες.
μηπως και τοτε ειχες πει οτι ποτε δεν θα βγει κινητο μικρο και με μπαταρια που θα κρατα 5-7 ημερες?
αυτα τα λιγα χωρις εγω τουλαχιστον να θελω να κανω τον εξυπνο.

#13   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 03/01/2009 - 03:35

Quote

Quote

Quote

εκτος απ αυτο που ειναι δεν το βρισκω και τοσο σπουδαιο, μηπως εμφανιζει και τον αριθμο καποιου που σε καλει με αποκρυψη?, το εχει δοκιμασει κανεις?


Πραγματικά έχω βαρεθεί να ακούω συνέχεια το ίδιο πράγμα τόσα χρόνια τώρα..



Δεν υπάρχει και ούτε πρόκειται να υπάρξει ποτέ τέτοιο πρόγραμμα για κανένα κινητό αφού για να βρεις το αριθμό κάποιου που έχει απόκρυψη θα πρέπει να έχεις εισαγγελική απόφαση και να μιλήσεις με τον πάροχό σου και μετά θα σου δώσουν αυτοί το νούμερο του. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκτώς αν καταφέρετε να "μπείτε" στις βάσεις δεδομένων των παρόχων κινητής και σταθερής τηλεφωνίας για να δείτε ποιος σας πήρε τηλέφωνο.



Οπότε ξεχάστε το αυτό το πράγμα!!!




οοοο....πριν βιαστεις να απαντησεις και μαλιστα με καπως ασχημο τροπο, θα επρεπε εως τα τωρα να ξερεις οτι "ποτε μη λες ποτε".

να σου θυμησω οτι στις αρχες της δεκαετιας του 90 τα πρωτα κινητα ηταν σαν παντοφλες και η μπαταρια τους κρατουσε μολις λιγες ωρες.

μηπως και τοτε ειχες πει οτι ποτε δεν θα βγει κινητο μικρο και με μπαταρια που θα κρατα 5-7 ημερες?

αυτα τα λιγα χωρις εγω τουλαχιστον να θελω να κανω τον εξυπνο.

Φίλε μου δεν προσπαθώ να κάνω τον έξυπνο σε κανέναν. Απλώς λέω οτι χρόνια τώρα ακούω το ίδιο ερώτημα και έχει καταντήσει κουραστικό. Γιατί να μην λέω οτι αυτό το πράγμα είναι σχεδόν απίθανο να γίνει;

Καταρχάς όπως είπα αν πας για νόμιμα θέλεις εισαγγελική απόφαση, δεν γίνεται με άλλον νόμιμο τρόπο.
Δεύτερον το να μπεις στις βάσεις δεδομένων εταιριών και κυρίως θυγατρικών κάθε άλλο παρά εύκολο είναι, και ακόμη πιο δύσκολο είναι να φτιαχθεί κάποια εφαρμογή που να σου κάνει αυτόματα hacking (γιατί περί τούτου μιλάμε) σε servers μεγάλων εταιριών και να κλέβει στοιχεία και χωρίς μάλιστα να το αντιλαμβάνονται οι εταιρίες...

Συγγνώμην αλλά μου φαίνεται σενάριο επιστημονικής φαντασίας...

Αν πάλι κάποια στιγμή στο μέλλον αλλάξει ο νόμος που λέει οτι χρειάζεται εισαγγελική απόφαση για να δεις τα στοιχεία κάποιου με απόκρυψη (που δεν πρόκειται κατά την άποψη μου) τότε μπορεί και να αλλάξει το θέμα.

Απλώς να καταλάβεις το παράδειγμα που έδωσες με τα κινητά είναι τελειώς άκυρο με το παρόν ζήτημα. Γιατί από την μια μπλέκεις με νόμους και από την άλλη με hacking το οποίο σαφώς και δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτοματοποιημένα (τουλάχιστον σε παρούσα φάση, αν και δεν νομίζω να είναι και ποτέ....).

Αυτά από εμένα και δεν προσπαθώ να το παίξω έξυμνος, απλώς λέω τα πράγματα ως έχουν και δεν αφήνω περιθώρια εκεί που ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν...

#14   aC3

aC3

    iPH Contributor

  • 1.199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:_aC3_

Δημοσίευση 07/01/2009 - 20:59

1ον: Εάν ξέρεις πως να ψάξεις για τα αρχεία των εταιριών, το να τα βρείς μπορείς να το καταφέρεις και μέσω google ;)
2ον: Δεν είμαι σίγουρος αλλά νομίζω ότι μπορείς να ζητήσεις να σου δώσουν τον κατάλογο με τις κλήσεις σου αλλά το μόνο που σου λέει είναι τον αριθμό τον χρόνο ομιλίας και το πόσα ευρώ ξέδεψες... Αλλά σε τι οφελεί να μάθεις έναν αριθμό ποτέ δεν κατάλαβα:)

#15   computeras

computeras

    Advanced Member

  • 916 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 08/01/2009 - 02:39

Για το πρωτο που ειπες το θεωρω πολυ δυσκολο να γινει. Εαν εχεις καποιο παραδειγμα να μου πεις ή να μου δειξεις μονο τοτε θα με πεισεις. Πιστευεις οτι τετοιες θυγατρικες εταιριες θα αφηνουν ετσι ακαλυπες τις βασεις τους;

Για το δευτερο μπορεις να ζητησεις οπως λες να σου δωσουν καταλογο με τις κλησεις (εισερχομενες και εξερχομενες) ομως για να σου πουνε τα νουμερα που εχουν αποκρυψη χρειαζεται εισαγγελικη αποφαση οπως ειπα πιο πριν. Αλλιως θα σου λεει απλως οτι σε πηρε καποιος με αποκρυψη. Σας το λεω αυτο γιατι το εχω ψαξει. Εχω παρει τηλεφωνα στην vodafone και στον ΟΤΕ συγκεκριμενα και αυτοι μου τα εχουν πει...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες