Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Clash of Clans


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
383 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gavrilos

gavrilos

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2013 - 16:26

Παιδια πως μπαινω σε μια συμαχια?ειμαι νεος στο παιχνιδι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:52

Έχει πολλές Greek force. Γενικά έχει πολλές με το ίδιο όνομα και φαντάζομαι είναι ίδια συμμαχία λόγω του ότι δεν μπορεί να πάρει πάνω απο 50 άτομα.

Πως μπορώ να στείλω αίτημα να μπω σε μια συμμαχία? και πως μπορώ να στείλω μήνυμα σε κάποιον?


Μήνυμα προσωπικό δε μπορείς να στείλεις στο παιχνίδι. Μόνο αίτημα για να μπεις σε συμμαχία όπου μπορείς να γράψεις ότι θέλεις. Greek force μία είναι στην ουσία. Θα δεις ότι έχει τα περισσότερα trophies από τις άλλες. Δυστηχώς το παιχνίδι σε αφήνει να υπάρχουν πολλές ίδιες ονομασίες.

#48   panosgr

panosgr

    iPH newbie

  • 81 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 21/01/2013 - 15:59

το παιχνιδι εχει πλακα... αν φτασω σε κανα αξιοπρεπες lvl θα δω μηπως μπω σε καμια συμμαχια.

1) Με εκνευρίζει που αν κανεις fight και νικήσεις, παρόλο που μπορει να εχουν μείνει πίσω αυτοι δεν γυρνάνε στην πόλη.
2) τα πράσινα τα διαμαντάκια υπάρχει κανας τρόπος να τα πάρουμε χωρις $?

Τελευταία επεξεργασία από: panosgr, 21/01/2013 - 15:59


#49   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 21/01/2013 - 16:20

Gems βγάζεις μόνο ξεριζωνοντας κανένα δέντρο ή βγάζοντας καμιά πέτρα με builter αλλιώς μόνο με λεφτά. Επίσης τώρα που είσαι στην αρχή αν εκπληρωσεις κάποια πράγματα θα πάρεις Gems σαν έπαθλο. Πάτα το εικονίδιο με την γυναίκα στην γωνία πάνω αριστερά, κάτω από εκεί που γράφει το level σου για να δεις αυτούς τους στόχους. Από ένα σημείο και πέρα αργούν πάρα πολύ να αναβαθμίστουν τα κτίρια, μέχρι και 7 μέρες κάνουν, και τα ποσά που χρειάζονται για να γίνουν δεν πιάνονται

#50   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:17

Στις clans τι προνομια εχεις;;;εχω να κερδισω τιποτα;;;μπορει να κανει πολεμο η μια συμμαχια στην αλλη;;; Επισης θα ταν ωραιο να φτιαχναμε μια clan ολοι εμεις απο το φορουμ...θα χε φαση...;)

#51   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:31

Στις clans τι προνομια εχεις;;;εχω να κερδισω τιποτα;;;μπορει να κανει πολεμο η μια συμμαχια στην αλλη;;; Επισης θα ταν ωραιο να φτιαχναμε μια clan ολοι εμεις απο το φορουμ...θα χε φαση... ;)


σε μια clan απλα σου κανουν donate οι αλλοι κ εχεις ,αναλογα σε τι level ειναι το clan castle, αμυνα archers,barbarian,giants η ο,τι αλλο σου εχουν κανει donate. Μην φανταστεις κανεναν τρελο αριθμο troops. 10-15 troops. Για να αναβαθμισεις να χωραει 20 troops το castle θελεις 800.000 χρυσο :wacko:
ακομα δεν υπαρχει επιλογη να γινονται μαχες αναμεσα σε συμμαχιες. πατας κ βρισκεις ατομα ανα τον κοσμο που ειναι κοντα στα trophies που εχεις.

#52   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:35

Δηλαδη με λιγα λογια ειναι τσαμπα τα χρηματα που θα χαλασω για το καστρο ετσι;;;τουλαχιστον με βαση τα τωρινα δεδομενα...

#53   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 22/01/2013 - 00:39

Δηλαδη με λιγα λογια ειναι τσαμπα τα χρηματα που θα χαλασω για το καστρο ετσι;;;τουλαχιστον με βαση τα τωρινα δεδομενα...


εγω θυμαμαι το εκανα κοντα στο level 25. αν ασχολεισαι με το παιχνιδι καντο κ μπες σε καμια ελληνικη clan. αν δεν ασχολεισαι κ πολυ μην το κανεις αχρηστο θα σου ειναι.κ να μπεις καπου αν δεν εισαι πολλες ωρες την ημερα online κ χωρις να κανεις donate troops συνεχεια θα σε διωξουν.Τωρα αν μπεις σε συμμαχια δειχνει κ ποσα troops κανεις donate ανα βδομαδα! χωρις καστρο δεν μπορεις να μπεις σε clan.

#54   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/01/2013 - 01:17

Παω για 20lvl και παιζω ολη μερα..:P για ελληνικη clan θα εψαχνα οπως και να χει..απλα αμα ψηνεστε κι εσεις ξεκιναμε μια iphonehellas..;)

#55   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/01/2013 - 01:32

Επισης η clan βοηθαει στην αμυνα οταν σου κανουν επιθεση τα troops βγαινουν εξω και πολεμουν για το χωριο σου
Επισης οταν κανεις donate troops ανεβενεις πολυ λιγο στο επιπεδο οπωτε καλο θα ειναι να φτιαξεις το clan castle ;)

#56   jimvouts

jimvouts

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 22/01/2013 - 17:36

Αυτο που εχω παρατηρησει ειναι οτι εχει τρελους χρονους αναμονης....

#57   rainmangr

rainmangr

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2013 - 18:06

εε αυτό είναι όλο το κόλπο τις εταιρίας,έχει πολύ αναμονή και σε αναγκάζει να δόσεις χρήμα για να ξεπερνάς τον χρόνο με gem.εγώ πάντως είμαι 48lv και δεν έχω δώσει ούτε δεκάρα,όλη η γλυκα είναι να παίζεις χωρίς gem αλλιώς χάνει και την ουσία του παιχνιδιού...

#58   andreashadji

andreashadji

    iPH Addict

  • 779 μηνύματα
  • Twitter:@andreashadji
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/01/2013 - 22:30

Λοιπόν μολις έκανα μια iphonehellas clan!οσοι πιστοί προσέλθετε!!!!

#59   mdsars

mdsars

    iPH Member

  • 239 μηνύματα
  • Twitter:@mdsars
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G
  • GameCenter:MDSARS

Δημοσίευση 23/01/2013 - 22:37

mdsars ειμαι 40 level , καποια καλη ελληνικη συμμαχια ?Εμενα αυτο που με εκνευριζει ειναι πως τα στρατευματα που χρησιμοποιουμε χανονται ολα ακομα και αυτα που εχουν επιβιωσει της μαχης .

#60   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 23/01/2013 - 22:48

εγω ειμια στην greek titanes κ δεν φευγω απο εκει. πολυ καλη clan κ πολυ δυνατα μελη.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες