Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Προβλημα με 3gs


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
26 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 21/11/2012 - 16:41

Γεια σας παιδια...ειμαι καινουργιος στο forum οποτε αν κανω καποιο λαθος συγχορεστε με...Λοιπον ας μπουμε στο θεμα μας...ενας φιλος μου εχει ενα iphone 3gs και δεν το χρησιμοποιει οποτε του ειπα να μου το πουλισει αν βεβαια καταφερω να φτιαξω καποια προβληματα που εχει...αυτος ο φιλος μου προκειμενου να το φτιαξει ειχε αλλαξει ολο το iphone στην ουσια εκτος απο οθονη μπαταρια και τα λοιπα...τα προβληματα που εχει και ηθελε να τα φτιαξει ειναι τα εξης...οταν παιρνει τηλ δεν μπορει να ακουσει απο το ακουστικο παρα μονο αν το βαλει ανοιχτη ακροαση ι αν βαλει handsfree...επισης ι καμερα του δεν ανοιγει οταν παταει πανω και το wifi...και με λιγα λογια του ειπα να μου το δωσει να δω αν μπορω να το φτιαξω και αν μπορω θα το παρω...και επειδη εχω αναγκη απο κινητο και ειναι ευκαιρια θα ηθελα σας παρακαλω πολυ να με βοηθησετε...μπορει να υπαρχει ξανα αυτο το θεμα αλλα οπως ειπα και πριν ειμαι καινουργιος και δεν ξερω πολλα...το πρωτο και σημαντικοτερο πραγμα που θελω να φτιαξω ειναι το ακουστικο για να μπορω να μιλαω..τα αλλα ειναι δευτερευον...οποιοσ ξερει κατι πανω στο θεμα του ακουστικου που δν λειτοθργει ασ μου πει...καπου διαβασα για white tab καπως ετσι αλλα δεν ξερω καν τι ειναι...οποια πληροφορια μου δινατε θα μου ημουμ ευγνομων...ευχαριστω εκ των προτερων....

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2012 - 16:46

Mε τόσα προβλήματα ευκαιρία?

Με αυτά που θα δώσεις για να το φτιάξεις παίρνεις άλλο. Το θέμα είναι πόσα λεφτά διαθέτεις.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 21/11/2012 - 16:49

το ακουστικο και το wifi ειναι φθηνα, αρκει να τα φτιαξεις μονος. Το θεμα με την camera ειναι μην τυχον εχει κατι η πλακετα, αλλα το πιο πιθανο ειναι να θελει απλα την καμερουλα. Αν στο δωσει φθηνα (50€ ας πουμε) ναι, αξιζει, γιατι εχει και ενα μικρο ρισκο. Αλλιως... με 150 βρισκεις πληρως λειτουργικο

#4   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 21/11/2012 - 21:10

40-50 ευρω θα το παρω φιλε μου..αυτο το παιδι τα εχει αλλαξει ολα...και την καμερα και το wifi και αυτο για το ακουστικο..απλα αποτι μου ειπε τα συνδεσε μονος του οποτε υποθετει και αυτοσ οτι εχει κανει κατι λαθοσ με τα καλωδιακια...γιαυτο ρωτας..μιπως ξερετε πως συνδεοντε σωστα ολα αυτα...

#5   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 21/11/2012 - 21:21

http://iphonerepairm...each.com/guides

Δες εδω, εχει πολυ αναλυτικα βιντεο για ολες τις επισκευες

#6   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 21/11/2012 - 21:28

μιλα με τους ρεχνικους του φορουμ να σου πουν μια γνωμη

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#7   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 22/11/2012 - 14:20

Ευχαριστω για τις απαντησεις :)

#8   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:39

Γεια σας παιδια...προχθες εκανα μια επαναφορα το iphone γιατι ειχε μεσα πολλα πραγματα τα οποια δεν τα χρειαζομουν και μου επιαναν και χωρο αδικα...μετα απο αυτο ομως η δονιση του κινητοθ χαθηκε...ειτε το εχω αθορυβο ειτε οχι..πηγα στις ρυθμισεις ειναι ανοιχτα εκει που λεει για την δονιση αλλα παλι τιποτα..μιπως ξερει κανεις τι εχει παιχτει? ευχαριστω

#9   GARFITO

GARFITO

    iPH Guru

  • 7.595 μηνύματα
  • Twitter:@vaggelisg77
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:garfito2

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:40

οταν λες επαναφορα;

3gs, 4, 4s, 5, s4, 5s, 6,6+,6s+,6s, se, 7+,7,8+,Χ, XS max, xs  - MacBookAir-Pro iPad 1,2,3,air. mini ipod4,ipod5,iPod nano,apple watch 1,2,3,4,5 ,  AirPods 1,2


#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:42

JB είχες? Ποιο iOS?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:47

στο itunes οταν πατας πανω στο τηλεφωνο για να βαλεις εφαρμογες και τα λοιπα εκει που ειναι η συνοψη εχει ενα πλαισιο που λεει επαναφορα...το πατας και σου επαναφερει το τηλεφωνο στην αρχικη του κατασταση..διαγραφει τα παντα απο μεσα..

το ios 6 εχω

Jailbreak δεν νομιζω να ειχε κανει αυτος που το ειχε...βασικα επειδη ειμαι λιγο ασχετος απο αυτα μου ειχε πει οτι το ειχε hackarei..μονο αυτο ξερω :/ ξερετε τιποτα?

#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.545 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:49

Δες αν έχεις το τελευταίο iTunes και κατέβασε την 6.0.1 απο τη αρχική με Mozilla.

Θα το βάλεις σε DFU και θα τη περάσεις με Shift + Restore. Στο τελος επιλέγεις Set Up As New.

Ελληνικό το τηλ?
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/11/2012 - 14:52

ναι..μα αυτο εκανα και μετα το κινητο δεν ειχε δονιση...και σας ρωταω να μου πειτε αν ξερετε τι εχει παιχτει...

#14   ZStavros

ZStavros

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 26/11/2012 - 15:27

Ξερει κανεις?

#15   arisgamatos

arisgamatos

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Twitter:@arisyo13
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:arisyo13

Δημοσίευση 26/11/2012 - 15:38

Αυτο που εκανες πιο πανω λεγεται restore. Αν το εκανες και δεν εφτιαξαν τα προβληματα του τότε το κινητο δεν σηκωνει πολλα και ειναι για καλαθι

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες