Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

iPad mini στην Ελλάδα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
498 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#196   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:00

Κι εμένα φοβόμουν ότι θα μου κακοφανεί, αλλά τελικά, προσωπικά, δεν με ενοχλεί καθόλου και πίστεψέ με, πήρα το iPad 3 από την πρώτη ημέρα μόνο και μόνο λόγω οθόνης. Το mini όμως, είναι τόσο πιο πρακτικό και στο χειρισμό και στη μεταφορά, που κανείς ξεπερνάει αμέσως το θέμα της Retina. Όσα μεγάλα iPads έχω πιάσει από τη μέρα που πήρα το mini, μου φαίνονται σαν τούβλα και πιο δύσχρηστα. Οπότε για κάποιον που χειρίζεται το iPad πολλές ώρες τη μέρα και το κουβαλάει μαζί του 365 μέρες το χρόνο, πιστεύω ότι αξίζει η μετάβαση σε non-Retina. Έχει και τα καλά του για να μην ξεχνιόμαστε, από την πρώτη μέρα δεν έχω νιώσει τη συσκευή να ζεσταίνεται ούτε μια φορά, όταν με την ίδια χρήση το iPad 3 μου ήταν μονίμως ζεστό...

ποιο μοντέλο διάλεξες ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#197   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:09

παιδια θα ηθελα μια εξυπηρετηση απο καποιον που θελει να παρει το ipad mini με 3g!
εχω επιδοτηση απο την κοσμοτε και θελω να το παρω, αλλα θελω το απλο γιατι σκεφτομαι να κανω tethering απο το iphone!
στην κοσμοτε και στον γερμανο απ'οτι ρωτησα ομως θα φερουν μονο το 3G!

αν καποιο παιδι θελει να το αγορασει να του εδινα την επιδοτηση μου ωστε να μπορουσα εγω να το παρω απο καποιο αλλο καταστημα που εχει το απλο!
στην ουσια δηλαδη θελω να μπορεσω να μετατρεψω σε ρευστο την επιδοτηση μου για να το παρω απο αλλου!

ειναι 10000% εξυπηρετηση προς εμενα!
αν καποιος θα ηθελε ας μιλησει.....αλλιως θα ψαξω να σκεφτω καποιον αλλον τροπο!
ευχαριστω!


Πιο ευκολο θα σου ειναι να το αγορασεις με την επιδοτηση σου και να το πουλησεις σφραγισμενο σε μια αγγελια λιγο πιο κατω απο την τιμη πωλησης των καταστηματων.

Με εκεινα τα χρηματα μετα παρε το απλο wifi

Τελευταία επεξεργασία από: DjVassel, 29/11/2012 - 17:09


#198   karotaki

karotaki

    iPH Addict

  • 685 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:13

θα ηθελα να αποφυγω μα χασω χρηματα!
γι'αυτο και μιλησα για εξυπηρετηση!
αντι ενα παιδι που θελει το 3G να το παρει απο αλλου να το παρει με την επιδοτηση μου!

#199   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:15

ποιο μοντέλο διάλεξες ?

Μόνο16αρια iPad παίρνω μέχρι στιγμής, γιατί με το DropBox και το iCloud μηδενίζω την ανάγκη για πολλά GB... Παιχνίδια τεράστιων απαιτήσεων δεν παίζω, ουσιαστικά τα data που πιάνουν πιο πολύ χώρο στη συσκευή μου είναι η μουσική και 2-3 μεγάλα apps. Κι επειδή έχω και μια τάση να έχω πάντα το τελευταίο μοντέλο, τα μικρά συνήθως φεύγουν πιο εύκολα, οπότε παίζει κι αυτό το ρόλο του στην επιλογή μου...

#200   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:20

Χαχα, εγώ είχα φάει τρελό κάψιμο με το jailbreak του iPhone 2G μου όταν το είχα φέρει απο US, δεν το άφηνα σε ησυχία και κάθε τόσο τα ξαναέκανα όλα από την αρχή, οπότε όταν κυκλοφόρησε επίσημα στη χώρα μας το 3G έκανα τούμπες από τη χαρά μου που θα ήταν και επίσημα ξεκλείδωτο και φυσικά, ούτε ξαναασχολήθηκα ποτέ με αυτό το θέμα, παρά μόνο για συσκευές άλλων.
Στο θέμα μας, πιστεύω ότι το mini θα το λατρέψεις, είναι τέτοιο το form factor του που δεν αφήνει περιθώρια για το αντίθετο...

έπαθα τέτοια πλάκα με το iphone 2g που αγόρασα και δεύτερο από ebay απλά μήπως και κρασάρει από τo πείραγμα, κατέληξα να αγοράζω όσες jb apps έδιναν features που έλειπαν, και που φυσικά άρχισε σιγά σιγά να τις ενσωματώνει η apple :), όσο για το mini θυσιάζεται προς το παρόν γιατί μόλις χθες πήρα το 5άρι (αν δεν τό'χεις πρέπει να το πάρεις, έχει ακόμα καλύτερη οθόνη απ΄το 4S που είχα ), για το form factor του mini που αναφέρεις απλά περιμένω να το ποιάσω στα χέρια μου, δεν έχω αμφιβολία ότι είναι έτσι που τα γράφεις κρίνοντας απ΄τον γενικότερο τρόπο που αξιολογείς τις συσκευές, καλά διάβασματα στο mini :)

#201   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:26

Πηγα σημερα στα goldeni να δω το μινι.

Ευτυχως που το ειδα απο κοντα και εφαγα τετοιο ξενερωμα με την οθονη... γιατι αλλιως παλι λεφτα θα εδινα για να το παρω!

Απελπισια παιδια, μετα απο 8 μηνες με το 3αρι, καθομουν και μετρουσα τα πιξελ της οθονης του μινι.

Απιστευτα μεγαλη διαφορα.

Οσοι εχουν 3αρι μακρια

#202   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:29

Πηγα σημερα στα goldeni να δω το μινι.

Ευτυχως που το ειδα απο κοντα και εφαγα τετοιο ξενερωμα με την οθονη... γιατι αλλιως παλι λεφτα θα εδινα για να το παρω!

Απελπισια παιδια, μετα απο 8 μηνες με το 3αρι, καθομουν και μετρουσα τα πιξελ της οθονης του μινι.

Απιστευτα μεγαλη διαφορα.

Οσοι εχουν 3αρι μακρια


Ρε Παυλε μόνο έγω δε βλέπω τέτοια μεγάλη διαφορά; ΟΚ σιγουρα δεν ειναι το ιδιο, αλλα δεν ειναι ας πουμε και οπως αν απο iphone 4 πιασεις στα χερια σου 3Gs, πολυ λιγοτερο αισθητη μου φανηκε η διαφορα.

#203   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:36

έπαθα τέτοια πλάκα με το iphone 2g που αγόρασα και δεύτερο από ebay απλά μήπως και κρασάρει από τo πείραγμα, κατέληξα να αγοράζω όσες jb apps έδιναν features που έλειπαν, και που φυσικά άρχισε σιγά σιγά να τις ενσωματώνει η apple :), όσο για το mini θυσιάζεται προς το παρόν γιατί μόλις χθες πήρα το 5άρι (αν δεν τό'χεις πρέπει να το πάρεις, έχει ακόμα καλύτερη οθόνη απ΄το 4S που είχα ), για το form factor του mini που αναφέρεις απλά περιμένω να το ποιάσω στα χέρια μου, δεν έχω αμφιβολία ότι είναι έτσι που τα γράφεις κρίνοντας απ΄τον γενικότερο τρόπο που αξιολογείς τις συσκευές, καλά διάβασματα στο mini :)

Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το 2G, μεγάλος έρωτας, θυμάμαι ονειρευόμουν χρόνια να βγάλει η Apple τηλέφωνο κι όταν έβλεπα το event δεν το πίστευα...
Θα συνιστούσα να αποφύγεις πάσει θυσία να δεις το mini από κοντά αν δε σκοπεύεις να το αγοράσεις :P Όσον αφορά το 5, νομίζω ότι θα το προσπεράσω για τώρα... Πραγματικά το 4s μου έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα και το χρησιμοποιώ μόνο για τα πολύ βασικά, οπότε δεν βλέπω το λόγο να σπαταλήσω τόσα λεφτά, εφ´όσον έχει παρει και όλα τα χαρακτηριστικά του iOS 6.0... Του χρόνου με το 5s βλεπουμε, αν και για να είμαι ειλικρινής, ίσως περιμένω μια και καλή το 6 που ελπίζω ότι θα έχει ένα ριζικό facelift, με στένεμα του πλαισίου πάνω κάτω για να έρθει στις διαστάσεις των προηγούμενων iPhone... Ομολογώ ότι με ξένισε αρκετά το μήκος του 5....
Έχει πέσει πολύ off topic, sorry guys :P

Ρε Παυλε μόνο έγω δε βλέπω τέτοια μεγάλη διαφορά; ΟΚ σιγουρα δεν ειναι το ιδιο, αλλα δεν ειναι ας πουμε και οπως αν απο iphone 4 πιασεις στα χερια σου 3Gs, πολυ λιγοτερο αισθητη μου φανηκε η διαφορα.

Κι εγώ δεν βλέπω τόσο μεγάλη διαφορά, υπάρχει σίγουρα, αλλά δεν είναι τόσο αισθητή όπως συγκριτικά με το iPad 2...

#204   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/11/2012 - 17:39

Κι εγώ είδα σήμερα το μινι και συνηθισμένος στο rmbp μου κακοφάνηκε....Δεν θα το έπαιρνα με τίποτα.

Αναρτημένη εικόνα


#205   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/11/2012 - 18:01

Αυτο που δεν βλέπει κανείς είναι η εξαιρετική φορητότητα ... Κολάνε στην οθόνη. Και εγώ είχα ipad3 και δεν επεσα
Στο γκρεμο από τη διαφορά.Αντιθέτως το σερφάρισμα και ο ήχος του με μάγεψαν...


αρα , περ´ι ορέξεως , κολοκυθόπιτα !

#206   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 29/11/2012 - 18:03

Αυτο που δεν βλέπει κανείς είναι η εξαιρετική φορητότητα ... Κολάνε στην οθόνη. Και εγώ είχα ipad3 και δεν επεσα
Στο γκρεμο από τη διαφορά.Αντιθέτως το σερφάρισμα και ο ήχος του με μάγεψαν...


αρα , περ´ι ορέξεως , κολοκυθόπιτα !


Μωρε την βλέπουμε την φορητότητα ... Γιατι νομίζεις οτι κοιταμε προς τα 'δω συχνα-πυκνα;
Αλλα να .. Περιμεναμε οθονες retina 30 χρονια και τωρα που μας τις εδωσαν δεν μπορει κανεις να μας τις πάρει πίσω ;)

#207   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 29/11/2012 - 18:04

Προφανώς είναι το τι ζητάς, δεν κακολογώ κανέναν. Ο καθείς κάνει την επιλογή του. Αν έχεις και τα 2 είναι καλύτερα, αν έχεις ένα από τα 2 διαλέγεις. Εγώ διάλεξα το retina.

Αναρτημένη εικόνα


#208   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/11/2012 - 18:12

Ετσι είναι κι εγώ ήθελα retina και έβγαλα δύσκολα την απόφαση μου ...

#209   ben12

ben12

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:00

Σε καταλαβαίνω απόλυτα για το 2G, μεγάλος έρωτας, θυμάμαι ονειρευόμουν χρόνια να βγάλει η Apple τηλέφωνο κι όταν έβλεπα το event δεν το πίστευα...
Θα συνιστούσα να αποφύγεις πάσει θυσία να δεις το mini από κοντά αν δε σκοπεύεις να το αγοράσεις :P Όσον αφορά το 5, νομίζω ότι θα το προσπεράσω για τώρα... Πραγματικά το 4s μου έχει περάσει σε δεύτερη μοίρα και το χρησιμοποιώ μόνο για τα πολύ βασικά, οπότε δεν βλέπω το λόγο να σπαταλήσω τόσα λεφτά, εφ´όσον έχει παρει και όλα τα χαρακτηριστικά του iOS 6.0... Του χρόνου με το 5s βλεπουμε, αν και για να είμαι ειλικρινής, ίσως περιμένω μια και καλή το 6 που ελπίζω ότι θα έχει ένα ριζικό facelift, με στένεμα του πλαισίου πάνω κάτω για να έρθει στις διαστάσεις των προηγούμενων iPhone... Ομολογώ ότι με ξένισε αρκετά το μήκος του 5....
Έχει πέσει πολύ off topic, sorry guys :P

θα κοιτάξω να το αποφύγω :) αν σκεφτείς κι ότι συνήθως αγοράζω τα μεγαλύτερα ipad (γεμίζουν εύκολα τα άτιμα χωρίς να κάνω include games που έχω ελάχιστα), απλά χρησιμοποιώ το 5 λίγο σαν ipad mini λόγω βάρους και οθόνης :) (τώρα το τι μπορούν οι μηχανικοί της apple να κάνουν με το σχήμα είναι το μεγάλο στοίχημά τους νομίζω, εγώ το αντέχω πάντως το μάκρεμα του 5 οριακά ).

#210   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 29/11/2012 - 19:27

Πηγα σημερα στα goldeni να δω το μινι.

Ευτυχως που το ειδα απο κοντα και εφαγα τετοιο ξενερωμα με την οθονη... γιατι αλλιως παλι λεφτα θα εδινα για να το παρω!

Απελπισια παιδια, μετα απο 8 μηνες με το 3αρι, καθομουν και μετρουσα τα πιξελ της οθονης του μινι.

Απιστευτα μεγαλη διαφορα.

Οσοι εχουν 3αρι μακρια



Μαζι σου απολυτα...εαν εχεις ξεζουμισει το 3αρακι σου με την ρετινα,η οποια δεν χορταινεται...τι να κλασει το μινι?
Κ ποια φορητοτητα?Ποτε δεν ειχα προβλημα με την φορητοτητα του iPad!
Πεταμενα λεφτα ειναι το μινι για μενα..δεν ξαναγυρναω σε μη ρετινα εποχες!Ας ειναι κ λεπτοτερο(σιγα την διαφορα δλδ)!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες