Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Mind the Buzz - Το πιο εθιστικό ελληνικό trivia game!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
544 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#511   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:07

εγω παντως το βρισκω πολυ διασκεδαστικο παιχνιδι και πολυ ωραιο περιβαλλον...


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#512   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:26

Τι εννοείς χάνεις λόγω χρόνου; Αν δεν απαντήσεις εντός χρόνου απλά χάνεις μια ζωή.

Φθάνω 29000 και ενώ απαντάω σωστά και ενώ έχω και πέντε ζωές ακόμη σταματάει ξαφνικά το παιγνίδι και εμφανίζεται μήνυμα που γράφει " προσπαθήςτε πάλι αλλά σε συντομότερο χρόνο. Πατήστε το δακτυλό σας πιο γρήγορα"

#513   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:29

Δηλαδή έχω πέντε καρδούλες πάνω στην οθόνη, 29000 περίπου βαθμούς και ενώ απαντώ σωστά και εντός χρόνου σταματάει το παιγνίδι και εμφανίζετε το μήνυμα που έγραψα παραπάνω..


#514   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:32

Το μήνυμα που σου βγάζει δεν είναι το ακόλουθο;

 

ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!

Κάνε μεγαλύτερο σκορ με πιο γρήγορες απαντήσεις!

 

Αν όντως είναι αυτό, τότε βγαίνει επειδή απάντησες σε όλες τις ερωτήσεις. Σε κάθε παρτίδα παίζονται maximum 170 ερωτήσεις - wow πάντως, ελάχιστοι είναι αυτοί που καταφέρνουν να απαντήσουν σε 170 ερωτήσεις χωρίς να χάσουν!



#515   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:36

Το μήνυμα που σου βγάζει δεν είναι το ακόλουθο;

ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΣ ΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ!
Κάνε μεγαλύτερο σκορ με πιο γρήγορες απαντήσεις!

Αν όντως είναι αυτό, τότε βγαίνει επειδή απάντησες σε όλες τις ερωτήσεις. Σε κάθε παρτίδα παίζονται maximum 170 ερωτήσεις - wow πάντως, ελάχιστοι είναι αυτοί που καταφέρνουν να απαντήσουν σε 170 ερωτήσεις χωρίς να χάσουν!


Μάλιστα...
Σε μία κατηγορία είμαι δεύτερος με 29000 βαθμούς.
Ο πρώτος στο top ten έχει 36000. Δηλ απάντησε κι αυτός σε 170 ερωτήσεις αλλά πιο γρήγορα εξού και η διάφορα στους βαθμούς;

#516   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:39

Ακριβώς!

Εμείς πάντως πάνω από 2.000-3.000 πόντους δεν έχουμε κάνει ποτέ :)



#517   Ihateandroid

Ihateandroid

    iPH Member

  • 258 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:46

Ακριβώς!
Εμείς πάντως πάνω από 2.000-3.000 πόντους δεν έχουμε κάνει ποτέ :)


Αφού τα είπαμε "Nikos Dimakis" κατηγορία "Τέχνες". :) 110 ερωτήσεις

Ευχαριστούμε για το υπέροχο παιγνίδι.


#518   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 07/08/2013 - 15:53

Είσαι πολύ power παίκτης! :)

Περίμενε να δεις τι έρχεται στο επόμενο update..

Καλή συνέχεια!



#519   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 07/08/2013 - 18:21

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα. Όταν πατάω σε κάποια ερώτηση την επιλογή της  wikipedia, ενώ δείχνει ότι φορτώνει, κολλάει εκεί. Δεν δείχνει τίποτα από τη Wikipedia. Σε όποια ερώτηση κι αν πάτησα γίνεται το ίδιο. Πρόκειται για bug? Το κινητό μου είναι iPhone 4 6.1.3 χωρίς jailbreak.



#520   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 07/08/2013 - 18:41

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα. Όταν πατάω σε κάποια ερώτηση την επιλογή της wikipedia, ενώ δείχνει ότι φορτώνει, κολλάει εκεί. Δεν δείχνει τίποτα από τη Wikipedia. Σε όποια ερώτηση κι αν πάτησα γίνεται το ίδιο. Πρόκειται για bug? Το κινητό μου είναι iPhone 4 6.1.3 χωρίς jailbreak.


Καλησπέρα! Αν διαγράψεις την εφαρμογή και κάνεις ξανά εγκατάσταση θα είσαι ΟΚ. Είναι bug ναι αλλά ιαχύει μόνο για συσκευές που έκαναν update το παιχνίδι (σε νέα εγκατάσταση είναι ΟΚ) και δεν έχουν κάνει update τις ερωτήσεις από το αντίστοιχο popup.

#521   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 07/08/2013 - 18:43

Καλησπέρα. Έχω ένα πρόβλημα. Όταν πατάω σε κάποια ερώτηση την επιλογή της wikipedia, ενώ δείχνει ότι φορτώνει, κολλάει εκεί. Δεν δείχνει τίποτα από τη Wikipedia. Σε όποια ερώτηση κι αν πάτησα γίνεται το ίδιο. Πρόκειται για bug? Το κινητό μου είναι iPhone 4 6.1.3 χωρίς jailbreak.

Το ιδιο συμβαινει και σε μενα. Iphone 5 και 4s είτε σε wifi ειτε 3g. Αλλα σε εμενα στο 20% φερνει επιστροφη. Στο 80% απλα φορτωνει

Edit: τωρα ειδα την λυση που δοθηκε. Θα το δοκιμασω ^^

Τελευταία επεξεργασία από: linuxfighter, 07/08/2013 - 18:45


#522   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 07/08/2013 - 20:06

Καλησπέρα! Αν διαγράψεις την εφαρμογή και κάνεις ξανά εγκατάσταση θα είσαι ΟΚ. Είναι bug ναι αλλά ιαχύει μόνο για συσκευές που έκαναν update το παιχνίδι (σε νέα εγκατάσταση είναι ΟΚ) και δεν έχουν κάνει update τις ερωτήσεις από το αντίστοιχο popup.

Μου έβγαλε popup μόλις τώρα, το έκανα και δείχνει κανονικά τη wikipedia. Δεν χρειάστηκε να το σβήσω.



#523   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 07/08/2013 - 20:59

Μου έβγαλε popup μόλις τώρα, το έκανα και δείχνει κανονικά τη wikipedia. Δεν χρειάστηκε να το σβήσω.

 

Χμμ, αυτη ειναι και η σωστη συμπεριφορα της εφαρμογης. Μετα την 1τη παρτιδα επρεπε να σου βγαλει το popup οταν πας να ξαναπαιξεις. Ειχες παιξει πανω απο 1 φορα απο την ωρα που εκανες update το app?



#524   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 07/08/2013 - 23:21

Χμμ, αυτη ειναι και η σωστη συμπεριφορα της εφαρμογης. Μετα την 1τη παρτιδα επρεπε να σου βγαλει το popup οταν πας να ξαναπαιξεις. Ειχες παιξει πανω απο 1 φορα απο την ωρα που εκανες update το app?

 Ναι είχα παίξει γύρω στις 10 παρτίδες.



#525   Tillter

Tillter

    iPH Contributor

  • 1.271 μηνύματα
  • Twitter:@Till773
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:Kajuku

Δημοσίευση 09/08/2013 - 11:49

Έβλεπα ένα φίλο μου τις προάλες που έπαιζε στο iPhone 4 που έχει, και κάποια στιγμή του έβγαλε την νέα οθόνη ερώτησης, αλλά χωρίς ερώτηση και χωρίς απαντήσεις! επίσης η οθόνη είχε κολλήσει! "κατέβασε" την εφαρμογή βγαίνοντας στην αρχική οθόνη του iOS, και ξαναμπήκε. Είχε ξεκολλήσει, αλλά του έβγαλε x λόγω τέλος χρόνου! Δεν είχε ζωές, οπότε περίμενε game over, αλλά του έβγαλε να προχωρήσει σε επόμενη ερώτηση, εμφανίζοντας το μήνυμα "Hey, αυτό δεν είναι δίκαιο!". Προχώρησε λοιπόν στην επόμενη ερώτηση, και με έκπληξη διαπιστώσαμε πως ο χρόνος δεν μέτραγε πλέον! είχε άπλετο χρόνο να απαντήσει, και με κάθε σωστή απάντηση έπαιρνε φυσικά φούλ τους πόντους της ερώτησης! Το κουλό σκηνικό είναι αυτό; Bug είναι;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)