Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Mind the Buzz - Το πιο εθιστικό ελληνικό trivia game!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
544 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   avac

avac

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/11/2012 - 00:47

εχω κανει και εγω like.. αλλα εχω ipad..
οταν βγει και υπαρχει θα ηθελα κι εγω..
και παλι μπραβο σας..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 28/11/2012 - 08:54

Επίσης... είναι δυνατόν να μην έχει Game Center και υποστήριξη iPhone 5?

Επίσης... Κανένας ουσιαστικός λόγος για να μην είναι universal. Mπορεί να διαφοροποιήσει κάποιος το gui για ipad στις universal εφαρμογές. Θεωρώ την επιλογή ως κακή οικονομική πολιτική. Κρίμα γιατί είχα σχηματίσει θετική εικόνα...

Όσον αφορά το Game Center και την υποστήριξη για iPhone 5, φυσικά και θα γίνουν και τα δύο. Η εφαρμογή βγήκε στον αέρα πριν 3 εβδομάδες και κρίναμε πιο σημαντικό να "βγει" έστω και χωρίς υποστήριξη ακόμα για iPhone 5, για να δούμε αν αρέσει στον κόσμο και να πάρουμε feedback για σημαντικές διορθώσεις αλλά και πιθανά bugs. Τα πάντα είναι θέμα προτεραιοτήτων, αλλά φυσικά είναι στα άμεσα πλάνα η iPhone 5 έκδοση και το Game Center.

Όσον αφορά τώρα την "κακή οικονομική πολιτική" σχετικά με το non-universal app, κοστολογήσαμε την εφαρμογή με τη χαμηλότερη δυνατή τιμή που υπάρχει, παρ'όλο που πολύς κόσμος θεωρούσε ότι αξίζει πολλά περισσότερα. Το ίδιο θα γίνει και για την iPad έκδοση. Αντί να βάλουμε μια εννιαία τιμή, υψηλότερη των 0,89 για όλους, σκεφτήκαμε ότι δεν θα ήταν δίκαιο για όσους θέλουν την εφαρμογή μόνο για το κινητό τους. Και αν αναφέρεσαι στο να αφήναμε την τιμή 0,89 για όλες τις εκδόσεις, θα μπορούσαμε να το κάνουμε, βάζοντας ελεεινές διαφημίσεις κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και καταστρέφοντας σε ένα βαθμό την εμπειρία του game.

Τέλος, όπως θα ξέρεις αν είσαι στο χώρο, για να κάνει απόσβεση (έστω!) μια τέτοιου είδους εφαρμογή, που προυποθέτει πολλούς μήνες δουλειάς από professional developers, designers και content editors, θα πρέπει να πουλήσει πολλές δεκάδες χιλιάδες τεμάχια, που είναι σχετικά δύσκολο αν μιλάμε για την ελληνική αγορά. Οπότε, μήπως είναι λίγο άδικο να σχηματίζει κάποιος αρνητική εικόνα όταν μιλάμε για 89 λεπτά?

#78   zozos

zozos

    iPH User

  • 173 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/11/2012 - 15:40

Η εφαρμογή σίγουρα αξίζει και με το παραπάνω τα 0.89ευρώ, Ακόμα και διπλάσια να ήταν η τιμή της νομίζω οι περισσότεροι θα θεωρούσαν την τιμή πολύ καλή γι' αυτά που προσφέρει. Το επίπεδο των 0.89ευρ. έχει καθιερωθεί κυρίως λόγω της apple και του ανταγωνισμού. Νομίζω είναι μια τιμή που αδικεί τους developers. αλλά αυτό είναι άλλο θέμα συζήτησης.


Το αν σωστά επιλέξατε να βγάλετε 2 ξεχωριστές εκδόσεις για iphone/ipad είναι υποκειμενικό. Προσωπικά δεν μου αρέσει. Δεν θα χα πρόβλημα να ήταν πιο ακριβή, αλλά με ενοχλεί να αγοράζω 2 φορές την ίδια ουσιαστικά εφαρμογή, τη στιγμή που μπορούσατε να την κάνατε universal. Αυτό μάλλον αφορά τους περισσότερους κατόχους iphone/ipad. Ξέρετε, η ψυχολογία του αγοραστή επηρεάζεται και από άλλα πράγματα εκτός απ' την τιμή του προϊόντος.

#79   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:23

Η εφαρμογή σίγουρα αξίζει και με το παραπάνω τα 0.89ευρώ, Ακόμα και διπλάσια να ήταν η τιμή της νομίζω οι περισσότεροι θα θεωρούσαν την τιμή πολύ καλή γι' αυτά που προσφέρει. Το επίπεδο των 0.89ευρ. έχει καθιερωθεί κυρίως λόγω της apple και του ανταγωνισμού. Νομίζω είναι μια τιμή που αδικεί τους developers. αλλά αυτό είναι άλλο θέμα συζήτησης.


Το αν σωστά επιλέξατε να βγάλετε 2 ξεχωριστές εκδόσεις για iphone/ipad είναι υποκειμενικό. Προσωπικά δεν μου αρέσει. Δεν θα χα πρόβλημα να ήταν πιο ακριβή, αλλά με ενοχλεί να αγοράζω 2 φορές την ίδια ουσιαστικά εφαρμογή, τη στιγμή που μπορούσατε να την κάνατε universal. Αυτό μάλλον αφορά τους περισσότερους κατόχους iphone/ipad. Ξέρετε, η ψυχολογία του αγοραστή επηρεάζεται και από άλλα πράγματα εκτός απ' την τιμή του προϊόντος.

Συμφωνώ απόλυτα με όλη την τοποθέτηση. Σε κάθε περίπτωση πάντως, κάποιος θα έμενε δυσαρεστημένος.. αφού αν ήταν universal και πιο ακριβή, θα δυσαρεστούσε αυτούς που έχουν μόνο iPhone και δεν τους ενδιαφέρει η iPad έκδοση.
Ελπίζουμε να μην αποτελέσει τόσο σημαντικό αρνητικό χαρακτηριστικό για να χαλάσει η ψυχολογία των παικτών μας. Thanks!

To 1o update είναι γεγονός!

Πέραν κάποιων bug fixes, το πιο σημαντικό είναι ότι ανά πάσα στιγμή μπορούμε να σας στέλνουμε νέες ερωτήσεις, χωρίς να ξανακατεβάσετε update!
How cool is that? :D

#80   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.651 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:30

Τέλειο αυτό με το downloading ερωτήσεων! Αλλά ρε παιδιά υποστήριξη σε iphone5 και γενικές ερωτήσεις δεν βάλατε. Να παίζουμε με ποικιλία κατηγοριών εννοώ. Θα αργήσουν αυτά?

#81   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 28/11/2012 - 23:35

Μου ειρθε ενα update για την εφαρμογη,κ μολις τωρα ειδα οτι χαθηκανε ολα τα ρεκορ μου..για ποιον λογο?

#82   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 29/11/2012 - 11:32

Τέλειο αυτό με το downloading ερωτήσεων! Αλλά ρε παιδιά υποστήριξη σε iphone5 και γενικές ερωτήσεις δεν βάλατε. Να παίζουμε με ποικιλία κατηγοριών εννοώ. Θα αργήσουν αυτά?

Η κατηγορία γενικών ερωτήσεων έρχεται πολύ σύντομα.. (σίγουρα πριν τα Χριστούγεννα!). Ίσως και το iPhone 5 version να είναι έτοιμο μέχρι τότε :)

Μου ειρθε ενα update για την εφαρμογη,κ μολις τωρα ειδα οτι χαθηκανε ολα τα ρεκορ μου..για ποιον λογο?

Όπως γράφουμε στην οθόνη που σε ρωτάει αν θες να κάνεις download νεες ερωτήσεις, για να είναι δίκαιο το παιχνίδι για όλους τους παίχτες, θα πρέπει όσοι κατεβάζουν νέο υλικό ερωτήσεων να μηδενίζεται το σκορ τους, για να έχουν όλοι τις ίδιες πιθανότητες στα σκορ.
Αλλά μην νομίζεις ότι αυτό θα γίνεται συχνά.. Απλά ειδικά τώρα που υπήρχαν και κάποια λαθάκια σε ερωτήσεις, ήταν σημαντικό να γίνει για το fair play του παιχνιδιού.

#83   GeorgeP79

GeorgeP79

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2012 - 13:35

Συμφωνώ ότι η εφαρμογή έπρεπε να είναι universal. Μεγάλο αρνητικό που δημιουργεί κακές εντυπώσεις.
Κατά τα άλλα πολύ καλή αναβάθμιση. Πολλές ερωτήσεις και σίγουρα το καλύτερο ελληνικό trivia game που κυκλοφορεί.
Με λίγη προσοχή θα γίνει μεγάλη επιτυχία.

#84   IakwvouChris

IakwvouChris

    iPH newbie

  • 48 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2012 - 21:05

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τόσο καλή εφαρμογή δεν υποστηρίζει ακόμα iphone5 και κυρίως δεν είναι universal...

#85   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 30/11/2012 - 13:16

Δεν μπορώ να καταλάβω πως μια τόσο καλή εφαρμογή δεν υποστηρίζει ακόμα iphone5 και κυρίως δεν είναι universal...

Υπάρχουν πολλές πολύ καλές εφαρμογές που δεν υποστηρίζουν ακόμα iPhone 5 και δεν είναι universal. Για το θέμα του universal, απαντήσαμε σε προηγούμενες παραθέσεις. Όσο για το iPhone 5, πριν λίγες μέρες έφτασε στα χέρια μας το πολυπόθητο gadget, τεστάρουμε τις νέες οθόνες και σε λίγες μέρες θα το έχετε..

#86   johntram

johntram

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/12/2012 - 09:26

Από την ώρα που το αγόρασα το έχω λιώσει.Πολύ καλό.Μπράβο.

#87   MindTheBuzz

MindTheBuzz

    iPH User

  • 166 μηνύματα

Δημοσίευση 03/12/2012 - 15:44

Σήμερα το Mind the Buzz έγινε Νο.1 παιχνίδι τόσο στα paid όσο και στα free!
Σας ευχαριστούμε πολύ ΟΛΟΥΣ για την υποστήριξη!

Έρχονται πολύ δυνατά updates πριν τα Χριστούγεννα :)

#88   tripodous

tripodous

    iPH Contributor

  • 1.038 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/12/2012 - 18:05

Δοκιμάσα το app και είδα ότι κάποιοι είχα σκορ 50.000+ ,πως γινεται αυτό?Ενω εγω ίσα που έφτασα τα 1000+.

#89   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 05/12/2012 - 21:44

Όταν ανοίγω την εφαρμογή από το multitasking menu:

Συνημμένο αρχείο  1.PNG   356,48KB   37 λήψειςΣυνημμένο αρχείο  2.PNG   343,39KB   37 λήψεις

#90   Giovanni4

Giovanni4

    iPH Addict

  • 731 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:Giovanni -4-

Δημοσίευση 05/12/2012 - 22:05

Δοκιμάσα το app και είδα ότι κάποιοι είχα σκορ 50.000+ ,πως γινεται αυτό?Ενω εγω ίσα που έφτασα τα 1000+.


Αμα παρατηρησεις,οταν παιξεις αρκετους γυρους..οι ερωτησεις επαναλαμβανονται!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Google (1)