Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Downgrade


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   paziourosk

paziourosk

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/12/2012 - 15:30

Καλημέρα σε όλους...Μπορεί κάποιος να μου πει επειδή σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε snow leopard,θα έχω πρόβλημα με εφαρμογες που έχω τώρα?Οι κύριοι λόγοι είναι διάρκεια μπαταρίας και ελαφρώς η ταχύτητα..να Σημειώσω ότι έχω το macbook white me 2,26 cpu kai 2gb ram(το οποίο θα γίνει σύντομα 4)
Εάν απλα βάλω το εργοστασιακό cd γίνεται η εγκατάσταση?
(σκέφτομαι να το κάνω δοκιμαστικά και αν δεν δω αξιόλογες διαφορες να γυρίσω πάλι μέσω του apple id σε mountain lion..)Ευχαριστώ για την φιλοξενία!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 16:09

Λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Οι περισσότερος εφαρμογές είναι συμβατές με το Snow Leopard.

Θα βάλεις το dvd, θα κάνεις restart και θα έχεις πατημένο το "c" ώστε να bootarei από αυτό.

Στην συνέχεια όταν μπεις σε γραφικό περιβάλλον από την μπάρα πάνω θα πατήσεις Utilities - Disk Utilities και θα επιλέξεις τον δίσκο σου και θα τον κάνεις Format (το πρώτο που έχει είναι και το σωστό).

Στην συνέχεια αφού τελειώσει θα κάνεις quit, θα σε πάει πίσω και θα προχωρήσεις στην εγκατάσταση του λειτουργικού.

Πλέον θα έχεις κάνει Clean install σε Snow leopard και θα πρέπει να στήσεις το μηχάνημα εξ αρχής να ξέρεις.
Once You Go Mac You Never Go Back

#3   paziourosk

paziourosk

    iPH newbie

  • 35 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/12/2012 - 16:21

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!δηλαδή δεν προτείνεις με τίποτα να τα βάλω απλά από πάνω ε?γιατί έχω γεμάτο εξωτερικό και δεν θα μου φτάσει για back up...απαιτείται αγορά νέου μου φαίνεται μόνο για time machine

#4   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/12/2012 - 16:22

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές!δηλαδή δεν προτείνεις με τίποτα να τα βάλω απλά από πάνω ε?γιατί έχω γεμάτο εξωτερικό και δεν θα μου φτάσει για back up...απαιτείται αγορά νέου μου φαίνεται μόνο για time machine


Δεν γίνεται και να θες να το κάνεις :)
Once You Go Mac You Never Go Back




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες