Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

Η αστυνομία προειδοποιεί τους οδηγούς να μην χρησιμοποιούν τους χάρτες της Apple σε περιοχή της Αυστραλίας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
74 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   mitsakos123

mitsakos123

    iPH User

  • 142 μηνύματα
  • Twitter:@Dimitris_Panagi
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/12/2012 - 23:11

Ότι και να γίνει η αθλιότητα που λέγεται android δεν θα γίνει ποτέ ios...και το λέω επειδή έχω χρησιμποποιήσει πολλές παντόφλες που δεν μπορούσαν να χτυπήσουν σε κανένα τομέα το iphone...όπως: GS3 GS2 GS GSPLUS NOTE NOTE 2 και πολλές άλλες που μετά απο 7-8 μήνες χρήσης κάνουν 5 ώρες να ανοίξουν το κεντρικό τους μενου....Πάντα θα είναι κάτι κατώτερο που το μόνο θετικό τους θα είναι η τιμή και αυτό,όχι παντα!!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 15/12/2012 - 00:22

Ότι και να γίνει η αθλιότητα που λέγεται android δεν θα γίνει ποτέ ios...και το λέω επειδή έχω χρησιμποποιήσει πολλές παντόφλες που δεν μπορούσαν να χτυπήσουν σε κανένα τομέα το iphone...όπως: GS3 GS2 GS GSPLUS NOTE NOTE 2 και πολλές άλλες που μετά απο 7-8 μήνες χρήσης κάνουν 5 ώρες να ανοίξουν το κεντρικό τους μενου....Πάντα θα είναι κάτι κατώτερο που το μόνο θετικό τους θα είναι η τιμή και αυτό,όχι παντα!!!!!

χρησιμοποιησες το note2 8 μήνες; Πρέπει να ήσουν ο πρώτος χρήστης παγκοσμίως . Εντάξει νομίζω οτι υπερβάλεις λίγο.Θεωρώ ότι μετά το galaxy sii πέραν του appstore τα samsung είναι πολύ καλές συσκευές. Δεν συζητάω για το note ii το οποίο είναι μια κατηγορία μόνο του.Και ότι και να λέμε εμείς η αλήθεια είναι ότι η χάρτες της Apple είναι για τα μπάζα.Το παραδέχτηκε και η ίδια η εταιρία άλλωστε.

Τελευταία επεξεργασία από: AvgoustisP, 15/12/2012 - 00:25


#63   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2012 - 11:26

Ότι και να γίνει η αθλιότητα που λέγεται android δεν θα γίνει ποτέ ios...και το λέω επειδή έχω χρησιμποποιήσει πολλές παντόφλες που δεν μπορούσαν να χτυπήσουν σε κανένα τομέα το iphone...όπως: GS3 GS2 GS GSPLUS NOTE NOTE 2 και πολλές άλλες που μετά απο 7-8 μήνες χρήσης κάνουν 5 ώρες να ανοίξουν το κεντρικό τους μενου....Πάντα θα είναι κάτι κατώτερο που το μόνο θετικό τους θα είναι η τιμή και αυτό,όχι παντα!!!!!

Ναι φίλε, είσαι θεός τελικά! Απλά, ώς κοινός θνητός καταναλωτής με ταπεινή άποψη, άσε με να εκφράσω μερικές παρατηρήσεις:

1) Το ΝΟΤΕ ΙΙ και το Galaxy SIII πότε ακριβώς πρόλαβες να τα δουλέψεις 7-8 μήνες?

2) "Πάντα θα κάτι είναι κατώτερο...." ---> Widgets, μεγάλες HD οθόνες, Bluetooth file transfer, SD Card, Radio, Smart Stay, NFC, S Beam, είναι μόνο μερικές από τις αμέτρητες σφαλιάρες που δίνουν στο iPhone οι παντόφλες που ανέφερες.

3)"Το μόνο θετικό είναι η τιμή τους...."---> Δεν θα έλεγα πως την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους έχουν διαφορές στην τιμή. Απλά των Samsung οι τιμές πέφτουν όταν περνάει λίγο ο καιρός.

Γενικά, ως Έλληνες, μας αρέσει να μιλάμε με αόριστες και αναπόδεικτες υπερβολές. Το πρόβλημα είναι όμως όταν περνάμε το όριο και αρχίζουμε να εκσφενδονίζουμε ρουκέτες κοτσάνας, χωρίς να έχουμε ιδέα επί του αντικειμένου. Και αυτό από μόνο του, δείχνει πολλά.

#64   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/12/2012 - 15:23

Εγώ πάντως 5 μήνες τώρα με το s3 γενικά αναμμένο συνεχόμενα, πάει γρηγορότερα από το 4s μου και εννοείται πως το κεντρικό μενού ανοίγει ακαριαία..

#65   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/12/2012 - 15:30

Εγώ πάντως 5 μήνες τώρα με το s3 γενικά αναμμένο συνεχόμενα, πάει γρηγορότερα από το 4s μου και εννοείται πως το κεντρικό μενού ανοίγει ακαριαία..

εσυ ομως του εχεις αλλαξει τα φωτα στις modιες απο οσο θυμαμαι :P

#66   gesvts

gesvts

    iPH Contributor

  • 1.046 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 15/12/2012 - 16:03

εσυ ομως του εχεις αλλαξει τα φωτα στις modιες απο οσο θυμαμαι :P


Χαχαχα όχι όχι τώρα έχω μείνει στάσιμος βαρέθηκα να ασχολούμαι τοσο :Ρ

#67   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/12/2012 - 18:00

Ναι φίλε, είσαι θεός τελικά! Απλά, ώς κοινός θνητός καταναλωτής με ταπεινή άποψη, άσε με να εκφράσω μερικές παρατηρήσεις:

1) Το ΝΟΤΕ ΙΙ και το Galaxy SIII πότε ακριβώς πρόλαβες να τα δουλέψεις 7-8 μήνες?

2) "Πάντα θα κάτι είναι κατώτερο...." ---> Widgets, μεγάλες HD οθόνες, Bluetooth file transfer, SD Card, Radio, Smart Stay, NFC, S Beam, είναι μόνο μερικές από τις αμέτρητες σφαλιάρες που δίνουν στο iPhone οι παντόφλες που ανέφερες.

3)"Το μόνο θετικό είναι η τιμή τους...."---> Δεν θα έλεγα πως την πρώτη μέρα κυκλοφορίας τους έχουν διαφορές στην τιμή. Απλά των Samsung οι τιμές πέφτουν όταν περνάει λίγο ο καιρός.

Γενικά, ως Έλληνες, μας αρέσει να μιλάμε με αόριστες και αναπόδεικτες υπερβολές. Το πρόβλημα είναι όμως όταν περνάμε το όριο και αρχίζουμε να εκσφενδονίζουμε ρουκέτες κοτσάνας, χωρίς να έχουμε ιδέα επί του αντικειμένου. Και αυτό από μόνο του, δείχνει πολλά.


Το nissan gtr ριχνει σφαλιαρες σε οποιαδηποτε ferrari σε πιστα..Το nissan ομως μενει nissan και η ferrari αξια..Το ειπες και μονος σου αλλωστε οι τιμες των samsung πεφτουν..Αναρωτηθηκες γιατι; Μου αναφερεις bluetooth και radio..Ξεπερασμενες τεχνολογια η μια αχρειαστο το radio..Οδηγας και ακους ραδιο; Δεν εχει το αυτοκινητο; Κανεις τζοκινγκ και θες μουσικη; Αποθηκευεις..s beam..αν δν κανω λαθος αυτο ειναι μεταξυ samsung..Sd card..Βρηκα το λογο να παρω s3 επιτελους...

#68   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 15/12/2012 - 18:02

Ξεπερασμένο το bluetooth, τι άλλο θα ακούσουμε....

Αναρτημένη εικόνα


#69   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/12/2012 - 18:06

Μπορω επισης να σου αναφερω χρησιμες λειτουργιες του ios και οχι να χαμε να λεμε..Ποιο χρησιμο ειναι το icloud παρα τα widgets..

Ξεπερασμένο το bluetooth, τι άλλο θα ακούσουμε....


Στελνεις τραγουδακια και φωτο με αλλα κινητα;

#70   blackmamba

blackmamba

    iPH Addict

  • 697 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/12/2012 - 18:31

Μπορω επισης να σου αναφερω χρησιμες λειτουργιες του ios και οχι να χαμε να λεμε..Ποιο χρησιμο ειναι το icloud παρα τα widgets..

Το nissan gtr ριχνει σφαλιαρες σε οποιαδηποτε ferrari σε πιστα..Το nissan ομως μενει nissan και η ferrari αξια..Το ειπες και μονος σου αλλωστε οι τιμες των samsung πεφτουν..Αναρωτηθηκες γιατι; Μου αναφερεις bluetooth και radio..Ξεπερασμενες τεχνολογια η μια αχρειαστο το radio..Οδηγας και ακους ραδιο; Δεν εχει το αυτοκινητο; Κανεις τζοκινγκ και θες μουσικη; Αποθηκευεις..s beam..αν δν κανω λαθος αυτο ειναι μεταξυ samsung..Sd card..Βρηκα το λογο να παρω s3 επιτελους...

Για τα πανηγύρια... Κι εγώ περίμενα καμία σοβαρή απάντηση όλη μέρα, εσύ μου τυχες...

Οτι δεν βάζει Apple αχρείαστο και ξεπερασμένο.

Και όσον αφορά το οτι πέφτουν οι τιμές τους, μην ξεχνάς οτι οφείλεται και στο οτι βγάζει 30 διαφορετικά μοντέλα το χρόνο, και όχι μόνο ένα όπως η Apple (άσχετα που το iPhone ήταν, είναι και θα είναι το ίδιο, ακόμα και όταν βγεί το δέκατης γενιάς).

ΥΓ Το Nissan το παίρνει αυτός που ξέρει τι θέλει. Τη Ferrari αυτός που θέλει να λέει οτι έχει Ferrari.

#71   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/12/2012 - 18:46

Για τα πανηγύρια... Κι εγώ περίμενα καμία σοβαρή απάντηση όλη μέρα, εσύ μου τυχες...

Οτι δεν βάζει Apple αχρείαστο και ξεπερασμένο.

Και όσον αφορά το οτι πέφτουν οι τιμές τους, μην ξεχνάς οτι οφείλεται και στο οτι βγάζει 30 διαφορετικά μοντέλα το χρόνο, και όχι μόνο ένα όπως η Apple (άσχετα που το iPhone ήταν, είναι και θα είναι το ίδιο, ακόμα και όταν βγεί το δέκατης γενιάς).

ΥΓ Το Nissan το παίρνει αυτός που ξέρει τι θέλει. Τη Ferrari αυτός που θέλει να λέει οτι έχει Ferrari.



Τι σημασια εχει με τα ποσα μοντελα βγαζει..; Τι σχεση εχει το samsung των 100 ευρω με το s3..? Οτι και το nissan almera με το gtr..Απο νομους προσφορας και ζητησης πως τα πας; Οτι εχει μεγαλη ζητηση εχει και ανεβασμενη τιμη..Οτι δεν εχει μεγαλη ζητηση εχει μικροτερη τιμη μπας και τραβηξει κανενα καταναλωτη επιπλεον....


Υ.Γ: το gtr το παιρνει αυτος που κοιταζει τι εκανε το αυτοκινητο στην πιστα, σε ιδανικες συνθηκες και οχι τις επιδοσεις στην καθημερινοτητα..Γιατι η φερραρι στην ευθεια θα του τραβηξει 7 κολωνες της δεη , 3 του οτα και μια κενη..Αλλος λογος ειναι οτι δεν ειχε για φερραρι και πηρε gtr..

#72   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 15/12/2012 - 18:51

Για τα πανηγύρια... Κι εγώ περίμενα καμία σοβαρή απάντηση όλη μέρα, εσύ μου τυχες...


δηλαδη τι σοβαρη απαντηση περιμενεις οταν ξεκινας να συγκρινεις διαφορετικα πραγματα;

το καθενα εχει τα καλα του και τα κακα του. end of story.

ποιο το νοημα των ανωφελων τετοιων συζητησεων; κανεις δεν υποχωρει και στο τελος η καταληξη ειναι να βριστειτε ;)

#73   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/12/2012 - 19:10

Τι σημασια εχει με τα ποσα μοντελα βγαζει..; Τι σχεση εχει το samsung των 100 ευρω με το s3..? Οτι και το nissan almera με το gtr..Απο νομους προσφορας και ζητησης πως τα πας; Οτι εχει μεγαλη ζητηση εχει και ανεβασμενη τιμη..Οτι δεν εχει μεγαλη ζητηση εχει μικροτερη τιμη μπας και τραβηξει κανενα καταναλωτη επιπλεον....


Υ.Γ: το gtr το παιρνει αυτος που κοιταζει τι εκανε το αυτοκινητο στην πιστα, σε ιδανικες συνθηκες και οχι τις επιδοσεις στην καθημερινοτητα..Γιατι η φερραρι στην ευθεια θα του τραβηξει 7 κολωνες της δεη , 3 του οτα και μια κενη..Αλλος λογος ειναι οτι δεν ειχε για φερραρι και πηρε gtr..


εχει τεραστια σημασια οχι το ποσα μοντελα βγαζει η samsung αλλα το ποσα android κυκλοφορουν.

ειναι λογικο να πεφτει η τιμη σε αντιθεση με το iphone που ειναι 1 μοντελο και η τιμη πεφτει μονο οταν θα βγει το καινουργιο.

#74   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 15/12/2012 - 19:16

Εγω να πω την χαζομαρα μου αλλα πιστεύω πέρα του ότι είναι κορυφή σε design και iOS, το iPhone έχει παρα πολύ ζήτηση γιατί πλέον το έχει και η κουτση Μαρία (συγνώμη μαριες)
Αλλα έλεος πια. Ξέρω αρκετούς άσχετους που ψάχνουν για iPhone να το δείχνουν και να λένε "κοιτά έχει και το μήλο πίσω..."

Τέλος πάντων για να προλάβω ορισμένους τα θεωρώ ανώτερα σε ορισμένα πράγματα και νομίζω πως και τα Samsung και τα ανδροειδη αξίζουν κάτι. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα και να είμαστε ανοιχτοί σε κάτι διαφορετικό.


#75   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 15/12/2012 - 20:00

εχει τεραστια σημασια οχι το ποσα μοντελα βγαζει η samsung αλλα το ποσα android κυκλοφορουν.

ειναι λογικο να πεφτει η τιμη σε αντιθεση με το iphone που ειναι 1 μοντελο και η τιμη πεφτει μονο οταν θα βγει το καινουργιο.


Προσωπικα s3 και iphone ειναι τα καλυτερα κινητα..Και για μενα κακως πεφτει η τιμη του..Ποιο αλλο android μπορει να συγκριθει με αυτο;(εξαιρειται το note γιατι λογω μεγαθους , δεν το εχω για τηλ)..Ισως το να πεφτει η τιμη του λειτουργει αρνητικα και οχι θετικα ως προς την πωληση του;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες