Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iPhone 5S τον Ιούνιο σε νέα χρώματα, NFC και 128GB, iPhone 6 με οθόνη 4.8", επεξεργαστή Α7 και χωρίς home button (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
178 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:23

αν αυξησουν το πλατος τοτε "δε θα μπορουμε να χειριζομαστε τη συσκευη με το ενα χερι".

αυτος υποτιθεται δεν ηταν ο λογος που τη μεγαλωσαν μονο προς τα πανω;


Ισχύει, αλλά κάποια στιγμή δεν θα μπορέσει να το αποφύγει πιστεύω. Θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί σε Design ώστε να μπορείς να το χειρίζεσαι καλά.
Once You Go Mac You Never Go Back

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:25

πανω απο το 4.3 δυστυχως θα με χασει και απο πελατη...ενας λογος που γουσταρω το iphone ειναι και το μεγεθος του...διαφορετικα θα επαιρνα την ρακετα Ping pong( Note2)... μακαρι η αλλαγη ειναι καλη και οχι να μας διωξει!!

#33   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:27

He he, δεν τους έχω για χαζούς εκεί στο Cupertino, όπως είπα και πιο πάνω πιστεύω θα την πάει στις 4,3 και φυσικά θα αυξήσει το πλάτος.

Μακάρι.. Αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα δούμε τίποτα το τόσο διαφορετικό στο 5S.
Ίδιο σχέδιο, ίδια οθόνη. Ίσως να δούμε NFC, αλλαγή επεξεργαστή, και κάτι από "δεν γρατσουνιέται πλέον τόσο εύκολα".. Αν με πιάνεις..
Από κει και πέρα στο 6 ίσως δούμε τέτοιες αλλαγές με μεγαλύτερη οθόνη, κουμπιά αφής κτλ.

Υ.Γ. Αυτά τα 128GB υπάρχει κάποιος άνθρωπος που να τα χρειάζεται πραγματικά; Και πόσο θα κοστίζει μετά; 1200 ευρώ; :wacko:

#34   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:28

πανω απο το 4.3 δυστυχως θα με χασει και απο πελατη...ενας λογος που γουσταρω το iphone ειναι και το μεγεθος του...διαφορετικα θα επαιρνα την ρακετα Ping pong( Note2)... μακαρι η αλλαγη ειναι καλη και οχι να μας διωξει!!

Πολλοι ειμαστε ετσι ρε φίλε ... Εμενα δεν θα με χάλαγε να παρέμενε 3.5 και να γινοταν λεπτότερο ...

#35   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:28

Μακάρι.. Αλλά προσωπικά πιστεύω ότι δεν θα δούμε τίποτα το τόσο διαφορετικό στο 5S.
Ίδιο σχέδιο, ίδια οθόνη. Ίσως να δούμε NFC, αλλαγή επεξεργαστή, και κάτι από "δεν γρατσουνιέται πλέον τόσο εύκολα".. Αν με πιάνεις..
Από κει και πέρα στο 6 ίσως δούμε τέτοιες αλλαγές με μεγαλύτερη οθόνη, κουμπιά αφής κτλ.

Υ.Γ. Αυτά τα 128GB υπάρχει κάποιος άνθρωπος που να τα χρειάζεται πραγματικά; Και πόσο θα κοστίζει μετά; 1200 ευρώ; :wacko:


Α ναι εννοείται αυτό που λες. Κι εγώ για το 6 αναφερόμουν. Το 5S ίδιο θα είναι με τα γνωστά update σε επεξεργαστή, κάμερα και τα συναφή.
Once You Go Mac You Never Go Back

#36   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:31

Υ.Γ. Αυτά τα 128GB υπάρχει κάποιος άνθρωπος που να τα χρειάζεται πραγματικά; Και πόσο θα κοστίζει μετά; 1200 ευρώ; :wacko:


Όσο αυξάνεται η δυνατή ανάλυση(οθόνης - κάμερας) θα αυξάνεται και το μέγεθος των εφαρμογών-πολυμέσων (βλέπε: cd-dvd-bluray...) ;)

Η τιμή είναι άλλο καπέλο...

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 11/12/2012 - 12:34


#37   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:33

πανω απο το 4.3 δυστυχως θα με χασει και απο πελατη...ενας λογος που γουσταρω το iphone ειναι και το μεγεθος του...διαφορετικα θα επαιρνα την ρακετα Ping pong( Note2)... μακαρι η αλλαγη ειναι καλη και οχι να μας διωξει!!

Η οθόνη συνηθίζεται... Όσο και αν σας φαίνεται περίεργο τώρα, θα την συνηθίσετε σε λίγες μέρες..
Εγώ πήγα από τις 3,5" στις 4,8" και έλεγα πριν τα ίδια, και σε μια βδομάδα (και πολύ λέω) το είχα συνηθίσει..
Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι, απλά επειδή και εγώ πριν έτσι έλεγα, και μένα έτσι μου φαινόταν πριν (παντόφλα δηλαδή), το συνηθίζεις πολύ γρήγορα.
Μετά θα σου φαίνονται απλά μικροσκοπικές οι υπόλοιπες οθόνες.. ;)

#38   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:35

Η οθόνη συνηθίζεται... Όσο και αν σας φαίνεται περίεργο τώρα, θα την συνηθίσετε σε λίγες μέρες..
Εγώ πήγα από τις 3,5" στις 4,8" και έλεγα πριν τα ίδια, και σε μια βδομάδα (και πολύ λέω) το είχα συνηθίσει..
Δεν προσπαθώ να σε πείσω για κάτι, απλά επειδή και εγώ πριν έτσι έλεγα, και μένα έτσι μου φαινόταν πριν (παντόφλα δηλαδή), το συνηθίζεις πολύ γρήγορα.
Μετά θα σου φαίνονται απλά μικροσκοπικές οι υπόλοιπες οθόνες.. ;)


Ισχύει αυτό που λέει ο Σπύρος γιατί είχα κάνει και εγώ την μετάβαση σε S3 από iPhone 4 και μετά πήγα σε iPhone 5 και μου φαινόταν μικρή η οθόνη :P , αλλά μετά από μια εβδομάδα συνήθισε το μάτι μου και όλα εντάξει τώρα με το 5άρι.
Once You Go Mac You Never Go Back

#39   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:36

Όσο αυξάνεται η δυνατή ανάλυση θα αυξάνεται και το μέγεθος των εφαρμογών-πολυμέσων (βλέπε: cd-dvd-bluray...) ;)

Σίγουρα, αλλά ακόμα είναι νωρίς πιστεύω για τόσο πολύ μεγάλη χωρητικότητα στα κινητά!
Με 16GB οι περισσότεροι "απλοί" χρήστες κάνουν την δουλειά τους πολύ καλά (ακόμα και τα 8GB κάποιοι).. Με 32GB οι περισσότεροι είμαστε κάτι παραπάνω από καλά.. Ακόμα και τα 64GB μου φαίνονται πολλά, πόσο μάλλον τα διπλά! Άσε που υπάρχουν και οι cloud υπηρεσίες..

#40   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:50

αν αυξησουν το πλατος τοτε "δε θα μπορουμε να χειριζομαστε τη συσκευη με το ενα χερι".

αυτος υποτιθεται δεν ηταν ο λογος που τη μεγαλωσαν μονο προς τα πανω;


Σα να ακουω τωρα την νεα διαφημιση:
"Ο ανθρωπος εξελισσεται, τα χερια μεγαλωνουν, το ιδιο και η apple..."

You'll Never Walk Alone


#41   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:52

Ισχύει, αλλά κάποια στιγμή δεν θα μπορέσει να το αποφύγει πιστεύω. Θα κάνει ότι καλύτερο μπορεί σε Design ώστε να μπορείς να το χειρίζεσαι καλά.

δε διαφωνω, αλλα αφου ειναι να κανεις μια αλλαγη καντη εξ'αρχης, μια και εξω.

οχι να προετοιμαζεις τον κοσμο μεσω μιας "προθερμανσης".

αν ηταν να δημιουργηθει χαμος με τη συμβατοτητα των αξεσουαρ θα γινοταν μια φορα και τελος. τωρα θα γινει δυο φορες (αν μεγαλωσουν και το πλατος βεβαια).

#42   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:53

Σα να ακουω τωρα την νεα διαφημιση:
"Ο ανθρωπος εξελισσεται, τα χερια μεγαλωνουν, το ιδιο και η apple..."

Σωστός... Μετά με τις 4,8" θέλω να δω τι θα λένε ύστερα από το κορυφαίο "απίστευτη επίδειξη κοινής λογικής".. :wacko:

#43   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:54

δε διαφωνω, αλλα αφου ειναι να κανεις μια αλλαγη καντη εξ'αρχης, μια και εξω.

οχι να προετοιμαζεις τον κοσμο μεσω μιας "προθερμανσης".

αν ηταν να δημιουργηθει χαμος με τη συμβατοτητα των αξεσουαρ θα γινοταν μια φορα και τελος. τωρα θα γινει δυο φορες (αν μεγαλωσουν και το πλατος βεβαια).


Και τι θα γίνει βρε η Apple? Φιλανθρωπικό ίδρυμα?? Πως θα βγάλει κανένα φράγκο αν στα δώσει όλα από τώρα...he he he.
Once You Go Mac You Never Go Back

#44   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 11/12/2012 - 12:56

Σίγουρα, αλλά ακόμα είναι νωρίς πιστεύω για τόσο πολύ μεγάλη χωρητικότητα στα κινητά!
Με 16GB οι περισσότεροι "απλοί" χρήστες κάνουν την δουλειά τους πολύ καλά (ακόμα και τα 8GB κάποιοι).. Με 32GB οι περισσότεροι είμαστε κάτι παραπάνω από καλά.. Ακόμα και τα 64GB μου φαίνονται πολλά, πόσο μάλλον τα διπλά! Άσε που υπάρχουν και οι cloud υπηρεσίες..

εξαρταται απο τη χρηση που του κανεις ή και απο τη φυση της δουλειας σου. μπορει να χρειαζεσαι πολλα πραγματα αμεσα χωρις να εξαρτασαι απο συνδεση στο ιντερνετ. ασε που το icloud ετσι οπως το εχουν κανει να δουλευει, το αδικουν.

Και τι θα γίνει βρε η Apple? Φιλανθρωπικό ίδρυμα?? Πως θα βγάλει κανένα φράγκο αν στα δώσει όλα από τώρα...he he he.

σωστοοοοος! :lol:

#45   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 11/12/2012 - 13:00

εξαρταται απο τη χρηση που του κανεις ή και απο τη φυση της δουλειας σου. μπορει να χρειαζεσαι πολλα πραγματα αμεσα χωρις να εξαρτασαι απο συνδεση στο ιντερνετ. ασε που το icloud ετσι οπως το εχουν κανει να δουλευει, το αδικουν.

Σίγουρα ρε jimmy θα υπάρχουν κάποιοι που θα τα έχουν ανάγκη όντως.. Αλλά μιλάμε για πάρα πολύ μικρό ποσοστό του συνόλου..

Θα ήταν χίλιες φορές καλύτερο και για αυτούς αλλά και για όλους τους άλλους, να υπήρχε η δυνατότητα για επέκταση μνήμης μέσω καρτών ή ακόμα και usb (γιατί να μην δουλεύει δηλαδή το cameraconnector στο iphone??) για να έχεις πράγματα εκεί αποθηκευμένα και όποτε θες στην συσκευή σου..

Απλά μετά πως θα σου τα φάει η apple, πληρώνοντας τόσα πολλά παραπάνω για περισσότερα GB;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες