Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Νεα προγράμματα συμβολαίου vodafone με περισσότερα ενσωματωμένα λεπτά


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
133 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 18/12/2012 - 23:12

επομενως καταληγουμε στο συμπερασμα που εγραψα και πριν. το οικονομικο, μονο οικονομικο δεν ειναι! :P


επισης να το πω και εγω αλλιως αν θελεις να κανεις συμβολαιο με 45€ και να εχεις μονο 700 λεπτα προς ολους (προφανως συν τη vodafone), αντι να εχεις 1500 προς ολη τη vodafone συν τα 150 λεπτα προς ολους τοτε εισαι σε λαθος δικτυο. σιγουρα ο περιγυρος του καθενος κατανεμεται κυριως σε μια εταιρια (με τα οποια θα καταναλωνεις τα 1500 - που ειναι υπερ-αρκετα) και για τους υπολοιπους τα 150.

δηλαδη δε βλεπω καποιο οικονομικο νοημα στο να θες να μιλας πχ περισσοτερο με cosmote και να εχεις το προς ολους 45 της vodafone. πολυ απλα πας στην cosmote που με τα αντιστοιχα απεριοριστα πχ, εχεις τα 1500 λεπτα σου να μιλας οσο θες. ελπιζω να εγινα κατανοητος.


Κι όμως δεν ισχύει αυτό.. Καταρχήν από την αρχή κρίναμε τα νέα προγραμματα και όχι τα οικονομικά που είναι παλιά. Συγκρίναμε τα vodafone προς όλους που είναι συνέχεια των vodafone οικονομικών. Και έτσι πρεπει να το δεις. Και αυτό σίγουρα είναι ένα θετικό σημάδι και πρόκειται για χαμηλότερες τιμές.

Τώρα σε σχέση με τα unlimited.. δεν κάνουν για όλους. Η μάνα μου πχ που δεν χρειάζεται το internet που πληρώνεις ακριβά στα unlimited και δεν μιλάει με τις ώρες με φίλους ή με τον άντρα της.. τό΄τέ για αυτήν κάνουν απόλυτα αυτα τα καινούρια προγράμματα. Χρησιμοποιεί το κινητό για να παίρνει διάφορους σε διάφορα δίκτυα (ολιγόλεπτες κλήσεις). Mέχρι τώρα ήταν εδώ΄και 15 χρόνια στο cosmote economy 25 και με 25 ευρώ είχανε μόνο 100 λεπτά και τίποτα άλλο.

Τώρα αν έρθει στη vodafone με 25 ευρώ πάλι θα έχει 200 λεπτά (διπλάσια δηλαδή) + 50mb internet αν ποτέ χρειαστεί κάτι λίγο

επομενως καταληγουμε στο συμπερασμα που εγραψα και πριν. το οικονομικο, μονο οικονομικο δεν ειναι! :P


επισης να το πω και εγω αλλιως αν θελεις να κανεις συμβολαιο με 45€ και να εχεις μονο 700 λεπτα προς ολους (προφανως συν τη vodafone), αντι να εχεις 1500 προς ολη τη vodafone συν τα 150 λεπτα προς ολους τοτε εισαι σε λαθος δικτυο. σιγουρα ο περιγυρος του καθενος κατανεμεται κυριως σε μια εταιρια (με τα οποια θα καταναλωνεις τα 1500 - που ειναι υπερ-αρκετα) και για τους υπολοιπους τα 150.

δηλαδη δε βλεπω καποιο οικονομικο νοημα στο να θες να μιλας πχ περισσοτερο με cosmote και να εχεις το προς ολους 45 της vodafone. πολυ απλα πας στην cosmote που με τα αντιστοιχα απεριοριστα πχ, εχεις τα 1500 λεπτα σου να μιλας οσο θες. ελπιζω να εγινα κατανοητος.


πρεπει ομως να συγκρινεις τις ιδιες κατηγοριες για να εξαγεις το συμπερασμα.

700 λεπτα στην cosmote εχουν 80€ ενω 600 λεπτα στη vodafone εχουν 75€. Στην κατηγορια "οικονομικο" και για τις δυο εταιριες εγω βλεπω μπροστα την cosmote.

Στην κατηγορια ομως προς ολους σαφως υπερτερει η vodafone (εκτος αν μου δειξεις αντιστοιχο πινακα με συμβολαια προς ολους και για την cosmote και κανουμε τη συγκριση)


Οικονομικό = προς όλους

Έτσι πρέπει να το δεις ξαναλέω. Το ίδιο πράγμα είναι. Ομιλία προς όλους σου προσφέρουν και τα 2 προγράμματα. Το αν λέγονται οικονομικά ή προς όλους κτλ δεν έχει σημασία (που ίσως αντικαταστήσουν τα οικονομικά γιατί δεν έχουν λόγο υπάρξης )

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2012 - 00:55

Οι τιμές είναι για τα μπάζα!

H wind έχει βγάλει το wind 50 εδώ και μια βδομάδα και το δίνει στα 35 ευρώ αν δεν πάρεις συσκευή.

Τι σου δίνει το wind 50 ;

1000 λεπτά προς όλους
100sms προς όλους
1GB internet

http://www.wind.com....d-to-all-plus-/

Και άντε γειαααα!!!!

Με τις νέες τιμές τερματισμού κλήσεων που θα ισχύουν από 1/1 θα τρίβουμε τα μάτια μας με τις παροχές των νέων πακέτων...

#18   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/12/2012 - 01:08

αυτο μαλιστα, μπορεις να το πεις καλη προσφορα.

αλλα απο την αλλη η wind ειναι για τα μπαζα B)

#19   Looter

Looter

    iPH Enthousiast

  • 431 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/12/2012 - 01:11

αυτο μαλιστα, μπορεις να το πεις καλη προσφορα.

αλλα απο την αλλη η wind ειναι για τα μπαζα B)


Φίλε μου δε συμφωνώ καθόλου μαζί σου.Το πρόγραμμα που αναφέρω έχει υποχρεωτική παραμονή μόλις 2 μηνών και μετά μπορείς να ξαναφύγεις και να πας στην ευχή του θεού.Χρησιμοποιώ το stick της wind από το καλοκαίρι που είχα πάρει τα 30GB με 20 ευρώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Ας μην είμαστε τόσο αρνητικοί ειδικά όταν μας προσφέρουν πράγματα που πριν από μερικές μέρες ήταν αδιανόητα για την ελληνική αγορά συμβολαίων κινητής...

#20   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/12/2012 - 10:16

αυτο μαλιστα, μπορεις να το πεις καλη προσφορα.

αλλα απο την αλλη η wind ειναι για τα μπαζα B)


Σε αυτό συμφωνώ. Ό,τι και να βγάλει η wind προσωπικά δεν την επιλέγω σαν εταιρία.
Περιμένουμε να δούμε και την απάντηση της cosmote .

#21   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/12/2012 - 10:38

τι να τα κανεις τα λεπτα, οταν δεν εχεις σημα πια....χααχαχαχαχα

οσα κ να δινουν wind&voda κατω απο τις μπαλες της κοσμο θα βρισκονται τοσο στη φωνη οσο χειροτερα στα δεδομενα...οποτε..

#22   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:22

αυτο μαλιστα, μπορεις να το πεις καλη προσφορα.

αλλα απο την αλλη η wind ειναι για τα μπαζα B)


Μιλάς από προσωπική εμπειρία; Μήπως δεν έχεις απλά ιδέα από το δίκτυο της; Φιλικά πάντα.

#23   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:30

Μιλάς από προσωπική εμπειρία; Μήπως δεν έχεις απλά ιδέα από το δίκτυο της; Φιλικά πάντα.


Ηρακλειο κρητης ειναι τραγικα τα πραγματα...οσο για το 3G αστα! κριμα,ελπιζω να κανουν καποια στιγμη κατι γιατι τα προγραμματα της ειναι τα καλυτερα. Για την δικια μου χρηση παντα μιλαω.

#24   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:32

Μιλάς από προσωπική εμπειρία; Μήπως δεν έχεις απλά ιδέα από το δίκτυο της; Φιλικά πάντα.

το αναφερω πιο πανω. η εικονα μου ειναι βασισμενη σε οσα εχω ακουσει, διαβασει, βιωσει.

αυτα και μονο με κανουν να μενω μακρια..

Ηρακλειο κρητης ειναι τραγικα τα πραγματα...οσο για το 3G αστα! κριμα,ελπιζω να κανουν καποια στιγμη κατι γιατι τα προγραμματα της ειναι τα καλυτερα. Για την δικια μου χρηση παντα μιλαω.

+1 αρνητικο σχολιο...καταλαβαινεις τι λεω atom;

τα ατομα που λενε μια καλη κουβεντα για τη wind μετριουνται στα δαχτυλα.

#25   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:43

Εχω συμβολαιο με τα 30GB και δεν μπορω να καταναλωσω πανω απο 300ΜΒ γιατι δεν πιανει πουθενα στα μερη που το κινουμαι ...τωρα εσυ βαλε και +1000 αρνητικα.
Αν μενεις ηρακλειο ελα να το δοκιμασουμε και μαζι αφου δεν πιστευεις. Η wind δεν μπορει να μου δωσει καμια λυση και γι'αυτο θα το κοψω !

#26   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:46

Εχω συμβολαιο με τα 30GB και δεν μπορω να καταναλωσω πανω απο 300ΜΒ γιατι δεν πιανει πουθενα στα μερη που το κινουμαι ...τωρα εσυ βαλε και +1000 αρνητικα.
Αν μενεις ηρακλειο ελα να το δοκιμασουμε και μαζι αφου δεν πιστευεις. Η wind δεν μπορει να μου δωσει καμια λυση και γι'αυτο θα το κοψω !

φιλε, μαζι σου ειμαι. και γω ειμαι της αποψης οτι η wind δεν ειναι "καλη".

δες τα σχολια μου πιο πανω. δε σε ειρωνευτηκα, απλα απευθυνομουν στον atom που σχολιασε απο πανω οτι και συ εισαι αλλος ενας δυσαρεστημενος πελατης wind.

#27   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:53

Οκ δεν καταλαβα σωστα τοτε εγω και ζηταω συγνωμη.
Πραγματικα τα πακετα της wind ειναι καλα αλλα αφου δεν εχει σημα τι να κανω. :excl:

#28   Jimmy08

Jimmy08

    iPH Community Leader

  • 10.257 μηνύματα
  • Twitter:@JimmyR8
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:j0kerr

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:57

δεν υπαρχει προβλημα. φανταζομαι το διαβασες γρηγορα και νομιζες οτι στη λεω :)

B) B)

#29   MixalhsHe

MixalhsHe

    iPH User

  • 199 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Playstation 4

Δημοσίευση 19/12/2012 - 13:59

Ναι γιατι η χαρα ηταν μεγαλη που με 25 ευρω θα ειχα 30GB το μηνα παντου,η απογοητευση ηρθε γρηγορα και τωρα οποτε το θυμαμαι με νευριαζει λιγο το θεμα ! B)

#30   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/12/2012 - 17:12

Και επίσημα τα προγράμματα http://www.vodafone.gr/portal/client/idm/newConnection!loadProgramTypes.action?tariffContractDuration=18&programTypeId=1&tpCategoryFilter=13&tpCategoryFilter=14

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες