Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η οικονομικότερη σύνδεση κινητής


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
63 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 11:01

Για πες λοιπόν.. πώς μπορείς να ενημερωθείς; Η υπηρεσία e-bill δεν έχει σχέση με αυτό που λέω. Μιλάω για real time ενημέρωση του όγκου που έχεις καταναλώση. Πώς γίνεται αυτό;


Δε εδώ φίλε απλά μια κλήση κάνεις στο 1270 σου παραθέτω το link
http://www.wind.com....es-wind-to-all/


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 13/01/2013 - 11:21

Δε εδώ φίλε απλά μια κλήση κάνεις στο 1270 σου παραθέτω το link
http://www.wind.com....es-wind-to-all/


Στην πραξη το χεις δει; Μπορει να κανω και λαθος αλλα μου εχουν πει τα χειροτερα πανω σε αυτο το κομματι. Εκτος κι αν η ενημερωση αφορα μονο τα προγραμματα wind to all πχ και δεν κανουν στο wind xs-s-m-l-xl

#18   ckanas

ckanas

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/01/2013 - 13:52

Στην πραξη το χεις δει; Μπορει να κανω και λαθος αλλα μου εχουν πει τα χειροτερα πανω σε αυτο το κομματι. Εκτος κι αν η ενημερωση αφορα μονο τα προγραμματα wind to all πχ και δεν κανουν στο wind xs-s-m-l-xl


Στην πράξη δεν το έχω δοκιμάσει ακόμη, έχω το Wind to All 50 με 1GB και δεν το περνάω ποτέ για κανένα λόγο, αλλά και να μην το παρακολουθείς όταν φτάσεις στο υπόλοιπο 10 ΜΒ σου στέλνουν μύνημα οπότε δεν το περνάς

#19   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/01/2013 - 14:59

Vodafone red 1

1500 λεπτά προς ΟΛΟΥΣ
1500 sms προς ΟΛΟΥΣ
500mb internet

Με 45 ευρώ το μηνα με online αιτηση(χωρις επιδοτηση)


Για μένα τα 1000 λεπτά προς όλους είναι υπερ-αρκετά...και τα 1500 sms που προσφέρει δεν δικαιολογούν τα 10 παραπάνω ευρώ σε σχέση με το πρόγραμμα της wind, το οποίο προσφέρει 1 GB και όχι 500 ΜΒ... αλλωστε μπορείς να στέλνεις μνμ μέσω facebook & viber...

#20   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 14/01/2013 - 16:12

Για μένα τα 1000 λεπτά προς όλους είναι υπερ-αρκετά...και τα 1500 sms που προσφέρει δεν δικαιολογούν τα 10 παραπάνω ευρώ σε σχέση με το πρόγραμμα της wind, το οποίο προσφέρει 1 GB και όχι 500 ΜΒ... αλλωστε μπορείς να στέλνεις μνμ μέσω facebook & viber...


Δεν ειναι το ιδιο συγκρίσιμα για μένα. Αλλη εμπιστοσύνη έχω στη vodafone, άλλη στη wind (πάντα βέβαια θα υπαρχουν και οι εξαιρέσεις )
H wind καλώς ειναι φθηνότερη απο τις 3 και έπρεπε να ειναι εδώ και καιρό.
Δεν μπορει να ακολουθεί την ιδια τιμολογιακή πολιτική με τις άλλες (ποσο μάλλον στα προγράμματα unlimited )

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 14/01/2013 - 16:13


#21   Atom

Atom

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/01/2013 - 00:29

Δεν ειναι το ιδιο συγκρίσιμα για μένα. Αλλη εμπιστοσύνη έχω στη vodafone, άλλη στη wind (πάντα βέβαια θα υπαρχουν και οι εξαιρέσεις )
H wind καλώς ειναι φθηνότερη απο τις 3 και έπρεπε να ειναι εδώ και καιρό.
Δεν μπορει να ακολουθεί την ιδια τιμολογιακή πολιτική με τις άλλες (ποσο μάλλον στα προγράμματα unlimited )


Γιατί δεν μπορεί; Αυτή τη στιγμή, τουλάχιστον στην Αθήνα (και σε όλες τις μεγάλες πόλεις) έχει το καλύτερο 3G δίκτυο και αυτό με αποδείξεις. Νομίζω ότι οι παλιές εποχές, έχουν περάσει ανεπιστρεπτί ;)

Τελευταία επεξεργασία από: Atom, 15/01/2013 - 00:30


#22   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/01/2013 - 12:18

Προφανώς εννοεί πως δεν μπορεί να έχει την ίδια τιμολογιακή πολιτική στα unlimited γιατί η πελατειακή βάση της είναι μικρότερη από των άλλων, συνεπώς βρίσκεται πιο δύσκολα αριθμός wind ωστε να έχουν αξία τα unlimited...

#23   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/01/2013 - 13:28

Προφανώς εννοεί πως δεν μπορεί να έχει την ίδια τιμολογιακή πολιτική στα unlimited γιατί η πελατειακή βάση της είναι μικρότερη από των άλλων, συνεπώς βρίσκεται πιο δύσκολα αριθμός wind ωστε να έχουν αξία τα unlimited...


Ακριβώς. Οταν ο 1 στους 2 τουλάχιστον έχουν κοσμοτέ.. Τα 1500 της cosmote έχουν μια αξία.της wind καμία.

Επισης μη κοιτάς μονο Αθήνα και Θεσσαλονίκη . Το σήμα στην επαρχία της wind ειναι τραγικό.

Τελευταία επεξεργασία από: Alex0077, 15/01/2013 - 13:32


#24   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 15/01/2013 - 14:26

Μα εγω μιλάω για λεπτά προς όλους! αρα είτε της cosmote, είτε της vodafon, είτε της wind, την ίδια αξία έχουν :) Και θεωρώ πως 35 ευρώ (με την online προσφορά) για 1000 λεπτά, 100 sms και 1 GB είναι σούπερ!
Οσον αφορά στο σήμα της Wind, Οκ στην Αθήνα ζω και δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά και τελευταία που πήγα κάπου κοντά στο Βόλο μια χαρά έπιανε, εκεί που παλίοτερα έκανε νερά...

#25   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 15/01/2013 - 14:43

Μα εγω μιλάω για λεπτά προς όλους! αρα είτε της cosmote, είτε της vodafon, είτε της wind, την ίδια αξία έχουν :) Και θεωρώ πως 35 ευρώ (με την online προσφορά) για 1000 λεπτά, 100 sms και 1 GB είναι σούπερ!
Οσον αφορά στο σήμα της Wind, Οκ στην Αθήνα ζω και δεν έχω κανένα πρόβλημα, αλλά και τελευταία που πήγα κάπου κοντά στο Βόλο μια χαρά έπιανε, εκεί που παλίοτερα έκανε νερά...


Οχι δεν ειναι η ιδια αξία. Δεν πληρώνεις μονο τον κλασικό αεροχρονο, αλλα και στο σύνολο των υπηρεσιών όπως εξυπηρέτηση , ποιότητα κτλ. Δεν ειναι λίγες φορες που παίρνεις στολών εξυπηρέτηση της wind και σου λενε δεν μπορω να σας εξυπηρετήσει τωρα.. Ξανά καλέσετε σε 1 ώρα.. Lol έλεος

#26   afterthought

afterthought

    iPH newbie

  • 18 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 17/01/2013 - 14:50

Οχι δεν ειναι η ιδια αξία. Δεν πληρώνεις μονο τον κλασικό αεροχρονο, αλλα και στο σύνολο των υπηρεσιών όπως εξυπηρέτηση , ποιότητα κτλ. Δεν ειναι λίγες φορες που παίρνεις στολών εξυπηρέτηση της wind και σου λενε δεν μπορω να σας εξυπηρετήσει τωρα.. Ξανά καλέσετε σε 1 ώρα.. Lol έλεος


να σου πω και εγω ειχα παλιότερα θέματα με την εξυπηρέτηση της wind κ τους εβριζα με τις ώρες...αλλά τελευταία έχουν φτίαξει πολύ και απο πλευράς να σου βρουν λύση και απο άποψη ευγένειας, που πλέον σε σκλαβώνει :P

#27   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 18/01/2013 - 13:40

Kαταπληκτικη ειναι η προσφορα! Ασε , μην ακους κανενα... Και στο λεω εγω που εφυγα απο τη wind και ειμαι σε Voda. Δε λεω, μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι, αλλα εχω σχεδον τα ιδια (πχ 500 Μb αντι για 1 Gb). Αν ειχα τη δυνατοτητα και δεν ειχα 10 μηνες ακομα συμβολαιο (#@%#$!@#$), θα την ειχα κανει.... Με σφαιρες... Οκ, δε χαλιεμαι, ετσι οπως ειμαι καλυπτομαι (αν και θα ηθελα παραπανω ΝΕΤ), αλλα προσφορες ολο και θα βγαινουν... Ασε που, λογω κρισης, φανταζομαι, οσο πανε θα καλυτερευουν...

Oσο για τον φιλο που κολλαει ντε και καλα στα δεδομενα, και δεν εμπιστευεται κανενα(κατι θα ξερει....), εχω να του προτεινω το απλο: Εφαρμογη Data usage, με λιγα χρηματα, και πληρης αξιοπιστια... :)

Προχωρα!!! (και δεν κανω διαφημιση ή ο,τι αλλο γιατι ο φιλος ειναι σε καρτοκινητη και ηδη σε wind...)

Φιλικα, και παντα προσωπικη αποψη... ;)

#28   Lotte

Lotte

    iPH User

  • 126 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 18/01/2013 - 17:18

Kαταπληκτικη ειναι η προσφορα! Ασε , μην ακους κανενα... Και στο λεω εγω που εφυγα απο τη wind και ειμαι σε Voda. Δε λεω, μια χαρα ικανοποιημενος ειμαι, αλλα εχω σχεδον τα ιδια (πχ 500 Μb αντι για 1 Gb). Αν ειχα τη δυνατοτητα και δεν ειχα 10 μηνες ακομα συμβολαιο (#@%#$!@#$), θα την ειχα κανει.... Με σφαιρες... Οκ, δε χαλιεμαι, ετσι οπως ειμαι καλυπτομαι (αν και θα ηθελα παραπανω ΝΕΤ), αλλα προσφορες ολο και θα βγαινουν... Ασε που, λογω κρισης, φανταζομαι, οσο πανε θα καλυτερευουν...

Oσο για τον φιλο που κολλαει ντε και καλα στα δεδομενα, και δεν εμπιστευεται κανενα(κατι θα ξερει....), εχω να του προτεινω το απλο: Εφαρμογη Data usage, με λιγα χρηματα, και πληρης αξιοπιστια... :)

Προχωρα!!! (και δεν κανω διαφημιση ή ο,τι αλλο γιατι ο φιλος ειναι σε καρτοκινητη και ηδη σε wind...)

Φιλικα, και παντα προσωπικη αποψη... ;)


Κοίτα, κι εμένα η προσφορά μου φαίνεται σούπερ και πλέον βλέπω τη Wind με άλλο μάτι, αλλά η απορία μου είναι η εξής: τι είναι data usage?
Επίσης, τι πληρώνεις αν φύγεις από την εταιρεία σου πριν λήξει το συμβόλαιό σου για να πας σε μία άλλη;

#29   Alex0077

Alex0077

    iPH Master

  • 5.732 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:ALEX0077

Δημοσίευση 19/01/2013 - 02:52

Επίσης, τι πληρώνεις αν φύγεις από την εταιρεία σου πριν λήξει το συμβόλαιό σου για να πας σε μία άλλη;


Πληρώνεις το αναπόσβευστο ποσό της επιδότησης. Βγαίνει ανάλογα με τη διάρκεια του συμβολαίου, τους μήνες που έχεις κάτσει στο συμβόλαιο και το αν έχεις πάρει επιδότηση συσκευής ή έκπτωση στο πάγιο.

Η απόσβεση της επιδότησης ξεκινάει στον 6ο μήνα αν πρόκειται για 12μηνο συμβόλαιο, στον 12 για 18μηνο κτλ

#30   aquadigio

aquadigio

    iPH Enthousiast

  • 392 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 21/01/2013 - 13:50

Κοίτα, κι εμένα η προσφορά μου φαίνεται σούπερ και πλέον βλέπω τη Wind με άλλο μάτι, αλλά η απορία μου είναι η εξής: τι είναι data usage?


Data Usage ειναι μια εφαρμογη απο app store για την μετρηση των δεδομενων, τοσο wifi οσο και 3g.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες