Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Game Cheats for iPhone/iPod Touch!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 06/07/2012 - 22:30

Το βρήκα φίλε μου να ´σαι καλα.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 06/07/2012 - 22:54

Το ειχα κατεβαση πριν λιγο καιρο..ειναι ενα asset_database_Default που το αλλαζεις με αυτο απο το παιχνιδι..το εχω στο ipad αν το θες να στο στιλω με πμ!αν στελνετε!!


Επειδή το έχω σε iphone μπορείς να μου το στείλεις;

#18   chrisan9os

chrisan9os

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Twitter:@chrisan9os
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:satttos

Δημοσίευση 06/07/2012 - 22:58

Παιδες να και το link http://www.mediafire...28pc1cjgvt19a73
Για να δουλεψει διαγραφεις/unistall αρχικα το csr racing ..και μετα ξανα εγκατασταση απο το app store!
μετα την εγκατασταση δεν παιζουμε το παιχνιδι πριν την αντικατασταση του asset_database_Default στο path μεσο ifile->
/var/ mobile/applications/*το φακελο του csr rasing/ csr4c3.app/AppDataRoot/ *αντικατασταση του asset_database_Default .....κλινουμε το ifile..
τρεχουμε το game..
παταμε σε ενα οποιοδηποτε πραγμα επι πληρωμη και ετσι περνουμε λεφτα!!
μην προσπαθησετε να παρετε λεφτα μεσα αγορας με real money επδ δεν θα λητουργιση σαν το iapfree/iapcrack..
ελπιζω να βοηθησα και το hack να πετυχει κ σε σας!! ;)

#19   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 06/07/2012 - 23:16

Παιδες να και το link http://www.mediafire...28pc1cjgvt19a73
Για να δουλεψει διαγραφεις/unistall αρχικα το csr racing ..και μετα ξανα εγκατασταση απο το app store!
μετα την εγκατασταση δεν παιζουμε το παιχνιδι πριν την αντικατασταση του asset_database_Default στο path μεσο ifile->
/var/ mobile/applications/*το φακελο του csr rasing/ csr4c3.app/AppDataRoot/ *αντικατασταση του asset_database_Default .....κλινουμε το ifile..
τρεχουμε το game..
παταμε σε ενα οποιοδηποτε πραγμα επι πληρωμη και ετσι περνουμε λεφτα!!
μην προσπαθησετε να παρετε λεφτα μεσα αγορας με real money επδ δεν θα λητουργιση σαν το iapfree/iapcrack..
ελπιζω να βοηθησα και το hack να πετυχει κ σε σας!! ;)

Ευχαριστώ πολύ για το hack... Μόνο μια μικρή παρατήρηση... Το αρχείο που ανέβασες είναι σε μορφή txt.... Για να δουλέψει πρέπει να μετονομαστεί και να σβηστεί το .txt από το αρχείο... Αλλιώς δεν θα γίνει αντικατάσταση με το υπάρχον... Ακόμη και να σβηστεί το αρχικό, αυτό δεν θα δουλέψει αν έχει αυτή την κατάληξη...

#20   chrisan9os

chrisan9os

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Twitter:@chrisan9os
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:satttos

Δημοσίευση 06/07/2012 - 23:22

Ευχαριστώ πολύ για το hack... Μόνο μια μικρή παρατήρηση... Το αρχείο που ανέβασες είναι σε μορφή txt.... Για να δουλέψει πρέπει να μετονομαστεί και να σβηστεί το .txt από το αρχείο... Αλλιώς δεν θα γίνει αντικατάσταση με το υπάρχον... Ακόμη και να σβηστεί το αρχικό, αυτό δεν θα δουλέψει αν έχει αυτή την κατάληξη...

Επδ απο ipad το εγραφα δεν το παρατηρησα!!σωστος ο φιλος @zarzonis! :)

#21   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/07/2012 - 02:05

Παιδες να και το link http://www.mediafire...28pc1cjgvt19a73
Για να δουλεψει διαγραφεις/unistall αρχικα το csr racing ..και μετα ξανα εγκατασταση απο το app store!
μετα την εγκατασταση δεν παιζουμε το παιχνιδι πριν την αντικατασταση του asset_database_Default στο path μεσο ifile->
/var/ mobile/applications/*το φακελο του csr rasing/ csr4c3.app/AppDataRoot/ *αντικατασταση του asset_database_Default .....κλινουμε το ifile..
τρεχουμε το game..
παταμε σε ενα οποιοδηποτε πραγμα επι πληρωμη και ετσι περνουμε λεφτα!!
μην προσπαθησετε να παρετε λεφτα μεσα αγορας με real money επδ δεν θα λητουργιση σαν το iapfree/iapcrack..
ελπιζω να βοηθησα και το hack να πετυχει κ σε σας!! ;)


Έκανα αυτή τη διαδικασία αλλά μόνο τα αυτοκίνητα είναι δωρεάν. Δηλαδή όταν πάω να αγοράσω κάτι από μηχανή ή τούρμπο πληρώνω κανονικά. Ξέρεις κάτι;

#22   chrisan9os

chrisan9os

    iPH Member

  • 201 μηνύματα
  • Twitter:@chrisan9os
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:satttos

Δημοσίευση 07/07/2012 - 02:17

Έκανα αυτή τη διαδικασία αλλά μόνο τα αυτοκίνητα είναι δωρεάν. Δηλαδή όταν πάω να αγοράσω κάτι από μηχανή ή τούρμπο πληρώνω κανονικά. Ξέρεις κάτι;

Οταν περνεις αυτοκηνιτα δεν σου δινει λεφτα? κ καλα δεν σε χρεωνει αλλα σου δινει λεφτα λογο του hack?με τα λεφτα αυτα μπορεις να αγορασεις κ τα extra!

#23   Semelos

Semelos

    iPH Enthousiast

  • 539 μηνύματα
  • Twitter:@Semelos_T_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 07/07/2012 - 02:22

Δεν μου δίνει όταν παίρνω ένα αμάξι. Απλά μου έδωσε 25000$ στην αρχή για να ξεκινήσω. Μετά πήρα όλα τα αυτοκίνητα αλλά δεν μου έδινε extra λεφτά, Και από τα 25000$ πλήρωσα για να εξοπλίσω το Mini Cooper για την πρώτη πόλη. Και δεν του τα έβαλα και όλα.

#24   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 07/07/2012 - 08:34

Εμένα παιδιά πάλι μου τα βγάζει ΟΛΑ free... Δεν μου δίνει λεφτά αλλά εφόσον είναι όλα δωρεάν δεν έχω πρόβλημα...

#25   Yiannis88

Yiannis88

    iPH newbie

  • 45 μηνύματα
  • Twitter:@@Yannis_K88
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 07/07/2012 - 13:58

Κανένα Cheat για το παιχνίδι Smurf εκτός από το Overclocking ?:D

#26   tyrekidiskos

tyrekidiskos

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 10/07/2012 - 11:14

Μαγκες το Smurf ειναι καψιμο σκετο λιωσιμο!Απλα παιζει να βρισκεται κανενα cheat για να το κανουμε λιγο πιο ευκολο?

#27   neoaggelos

neoaggelos

    iPH Addict

  • 831 μηνύματα
  • Twitter:@neoaggelos
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:neoaggelos2

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:27

Mini Motor Racing Hack Guide
------------------------

Αρχικά παίρνουμε το αρχείο com.nextgenreality.minimoto.plist από τη διαδρομή
/var/mobile/Applications/XXXXX-XXXXX-XXXXX/Library/Preferences
(Πρέπει πρώτα να έχουμε τρέξει μια φορά το παιχνίδι για να δημιουργηθεί το αρχείο)
screen1

Το περνάμε σε ένα σημείο στο σύστημα που να μπορούμε εύκολα να έχουμε πρόσβαση σε αυτό. Για τον οδηγό το περνάμε στην επιφάνεια εργασίας.

ΠΡΟΑΙΡΕΤΙΚΑ:
Κατεβάζουμε το Plist editor for windows απο εδω, για να είναι ευανάγνωστο το αρχείο την ώρα που θα το επεξεργαζόμαστε
http://www.icopybot.com/plistset.exe

Αφού το εγκαταστήσουμε, τρέχουμε το πρόγραμμα και ανοίγουμε το αρχείο com.nextgenreality.minimoto.plist

Υπάρχουν πολλά πράγματα στο αρχείο, αυτά όμως που μας ενδιαφέρουν είναι τα εξής:

A. ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ

Υπάρχουν κλειδιά του τύπου
<key>ονομα-αυτοκινητου_unlocked</key>
<integer>X</integer>

Αν το Χ είναι 0, τότε το αυτοκίνητο είναι "κλειδωμένο".
Για να το ξεκλειδώσουμε, αρκεί να αλλάξουμε την τιμή του σε 1
Προσοχή να μην αλλάξετε τις τιμες κλειδιών που δεν έχουν τέτοια ονομασία ή δεν ξέρετε τι κάνουν, γιατί αφορούν τον τρόπο λειτουργίας του παιχνιδιού

Β. ΛΕΦΤΑ

Προχωρώντας πιο κάτω θα βρείτε αυτό το κλειδί

<key>careerCash</key>
<integer>ΧΧΧΧΧΧ</integer>

Αλλάξτε τον αριθμό σε όσα θέλετε, και θα έχετε τόσα λεφτά στην καριέρα σας

ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην βάλετε ένα τεράστιο αριθμό, καθώς μπορεί να προκαλέσει κολλήματα στο παιχνίδι. Προτιμήστε μέχρι 4-5 εκατομμυρια, και αν σας τελειώσουν μπορείτε εύκολα να επέμβαιτε ξανά.


Για τους "τεμπέληδες" ή αυτούς που δεν έχουν όρεξη να ασχοληθούν, έχω ετοιμάσει ένα αρχείο, το οποίο 4 εκατομμυρια λεφτά στην καριερα και ολα τα αυτοκινητα ξεκλειδωμένα

https://www.dropbox....inimoto.plist?m

To μόνο που έχετε να κάνετε είναι να κάνετε είναι δεξί κλικ πανω στο συνδεσμο, αποθηκευση συνδεσμου ως και για ονομα γραψτε com.nextgenreality.minimoto.plist, και στη συνεχεια να το περασετε μεσω ifunbox ή winscp στη διαδρομη /var/mobile/Applications/XXXX-X-XXXX-X-X-XXXX/Library/Preferences

Για να ενεργοποιηθεί το hack πρέπει πρώτα να κλείσετε το Mini Motor Racing από το App Switcher και να το ξανανοίξετε
ΠΡΟΣΟΧΗ:

Με τον πρώτο τρόπο, αλλάζοντας δηλαδή μόνοι σας τα αρχείαη πρόοδός σας στο παιχνίδι παραμένει ανέπαφη, κάτι που δεν ισχύει στην περίπτωση του έτοιμου αρχείου.

#28   sasoulini007

sasoulini007

    iPH Contributor

  • 1.127 μηνύματα
  • Twitter:@sasoulini007
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • GameCenter:sasoulini007

Δημοσίευση 12/07/2012 - 10:38

Μαγκες το Smurf ειναι καψιμο σκετο λιωσιμο!Απλα παιζει να βρισκεται κανενα cheat για να το κανουμε λιγο πιο ευκολο?

Κανένα Cheat για το παιχνίδι Smurf εκτός από το Overclocking ? :D


απο cydia εγκατασταση το iap cracker και ειστε ταμαμ!! ;) αγοραζετε τα μουρα και ξεκλειδωνετε αγορες η αποστολες

επισης το tweak αυτο ειναι και για αλλα παιχνιδια ......;)

Τελευταία επεξεργασία από: sasoulini007, 12/07/2012 - 10:38


#29   dexxx

dexxx

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 12/07/2012 - 23:14

Δεν μου δίνει όταν παίρνω ένα αμάξι. Απλά μου έδωσε 25000$ στην αρχή για να ξεκινήσω. Μετά πήρα όλα τα αυτοκίνητα αλλά δεν μου έδινε extra λεφτά, Και από τα 25000$ πλήρωσα για να εξοπλίσω το Mini Cooper για την πρώτη πόλη. Και δεν του τα έβαλα και όλα.


Αν και δεν ειμαι πολυ σχετικος, υπαρχει τροπος να παρεις και λεφτα και gold. Χρησιμοποιωντας το ifile αντι να αντικαταστησεις(οπως περιγραφει ο φιλος χρυσανθος)το αρχειο κανεις το εξης:
Βρισκεις ενα μοντελο αυτοκινητου (οποιοδηποτε) και αλλαζεις το price του σε αρνητικο προσημο. Ετσι αν το nissan που μπορεις να αγορασεις μολις ξεκινας το παιχνιδι κοστιζει 24.000 και το αλλαξεις μεσω ifile σε -24.000 , τοτε αγοραζοντας το θα προστεθουν στο λογαριασμο σου 24.000. Το ιδιο φυσικα ισχυει για τα gold. Δε ξερω αν ειναι κατανοητα οσα γραφω, ευχαριστως να διευκρινησω αν δε καταλαβαινει καποιος κατι. Παντως σιγουρα δουλευει ο τροπος που λεω (για του λογου το αληθες παραθετω φωτο με το ονομα μου στην πινακιδα)

Συνημμένα αρχεία



#30   othellored

othellored

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/07/2012 - 16:08

Amazing spiderman cheats

Καλησπερα. Ηθελα να ρωτήσω αν ξερει καποιος πως μπορω μεσα απο ifile να πειραξω τους πόντους και τα χρήματα του παιχνιδιού ώστε να ξεκλειδώσω καποια χαρακτηριστικά του Spidey! Οποιος γνωρίζει ευπρόσδεκτος! Ευχαριστω!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες