Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 12 ψήφοι

iPhone 4s VS Samsung Galaxy SIII


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
807 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#766   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/12/2012 - 15:14

Μπηκα σημερα το πρωι σε φορουμ της bmw και ειπα οτι η mercedes c 180 ειναι καλυτερη απο την bmw 320...Δεν μπορω να καταλαβω γιατι αντεδρασαν περιεργα... Επισης ΔΕΝ χρειαζεται να κανω κανενα root για να κανω καλυτερη την ποιοτητα ηχου στο iphone...Το εαν χαιρεστε επειδη το android σας δινει δυνατοτητα τετοια ποσως μ ενδιαφερει...Ειναι σαν να μου λετε οτι θα παρετε golf γιατι μπορειτε ν το χαμηλωσετε , ενω μια ferrari οχι γιατι ειναι ηδη πιτα..Το να δωσω 500-600 ευρω και να παλαυω για καλυτερη ποιοτητα ηχου με κανει ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ προβατο απο το να δωσω 750 και να ειναι στην εντελεια...


Υ.Γ: Ο parafron ειναι ο πιο αντικειμενικος χρηστης...Παντα θα μιλησει με επιχειρηματα και παντα μιλαει για προσωπικη αποψη..Αλλοι λενε μπαρουφες

Στο android όμως έχεις την επιλογή να κάνεις τα πάντα. Εκεί είναι το θέμα και όχι το να κάνεις κάτι για καλύτερη ποιότητα ήχου ή οτιδήποτε άλλο.
Όπως και για τις custom rom που όλοι λέτε, επίσης αν κάτι παρόμοιο υπήρχε στο iphone και σου έδινε την δυνατότητα να αλλάξεις τα πράγματα και να το φέρεις στα μέτρα σου σίγουρα θα το δοκιμάζαμε (κάτι παρόμοιο που μπορώ να φανταστώ και κάνουν αρκετοί και είναι εξαιρετικό είναι το whited00r στα 3G)
Απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις όλα αυτά στο iphone.. Παρά μόνο με jailbreak και αν μιλήσουμε για το συγκεκριμένο ναι, τόσα χρόνια στο φόρουμ θυμάμαι αρκετούς να αναζητούν τρόπους να αυξήσουν την ένταση του ηχείου.. Και πόσα άλλα πράγματα βέβαια που απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις καθόλου, ή τουλάχιστον να κάνεις εύκολα.

Για την ποιότητα όμως ναι, είναι γνωστό και δεν είναι ανάγκη να αναφέρουμε συνεχώς το προφανές ότι δηλαδή το iphone ποιοτικά είναι επίπεδα πάνω από την samsung (και οποιαδήποτε άλλη).
Αυτό όμως απ'την άλλη δεν σημαίνει ότι και το samsung είναι για πέταμα, ούτε θα πάθει κανείς κάποιο είδος αλλεργίας αν αφήσει το γυαλί του iphone και πάει στο πλαστικό του samsung ;-)

Τα 500-600 ευρώ λοιπόν δεν θα τα δώσεις για το πλαστικό καπάκι του, αλλά για την οθόνη του, το λειτουργικό του που καλό ή κακό σε αφήνει να κάνεις πάρα πολλά πράγματα, την τεχνολογία που κουβαλάει πάνω του, την πολύ καλή του κάμερα (βασικά και την μπροστινή..), την ευκολία με την οποία μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα ενώ αντίθετα στο iphone είτε δεν έχεις την δυνατότητα να κάνεις είτε είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα εκεί.

Και όλα αυτά σε μια συμμαζεμένη (για το μέγεθος της) συσκευή, λεπτή, ελαφριά, αρκετά καλή ποιοτικά παρότι έχεις ως βάση το πλαστικό, αφού ναι μεν το ίδιο το πλαστικό είναι πολύ καλής ποιότητας αλλά και το γυαλί μπροστά επίσης πολύ καλής ποιότητας..

Ίσως απογοητευτεί κάποιος πρώην χρήστης iphone στην αρχή και ίσως του φανεί ιδιαίτερα μεγάλο.. Γρήγορα θα καταλάβει όμως ότι δεν είναι τόσο μεγάλο τελικά, απλά το iphone είναι μικρό.. ;-)
Ποιοτικά δεν ξέρω πόσο θα ξενερώσει, ίσως το ίδιο που θα ξενέρωνε και κάποιος που από μια e200 αγόραζε evo. Διαφορετικά τα πράγματα, αναλόγως τι ζητάει ο καθένας σίγουρα και δεν μπορείς να κατηγορήσεις ούτε τον έναν ούτε και τον άλλον για την επιλογή του.
Ότι ζητάει ο καθένας παιδιά.. Υπάρχει ένα καλύτερο, και αυτό είναι για τον καθένα διαφορετικό.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#767   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 30/12/2012 - 15:19

Εγω ειμαι εκνευριστικος :huh:
Δηλαδη οποιος μιλαει για idevices και λεει οτι του αρεσουν ειναι εκνευριστικος , ενω οταν καποιος μιλαει σε ενα forum με idevices για android και s3 ολα καλα....
Καλοφορετο αν πας σε s3 ;)


Είσαι εκνευριστικος γιατι λες συνέχεια για το μέγεθος
Είναι καθαρά θέμα γούστου γιατι δεν το καταλαβαίνεις;

Και ακόμα περιμένω μια απάντηση. Αν θες μου λες.
Γιατι πηγές σε android tablet αφού δεν σου αρέσουν;

Πρόσεχε δεν έχω κράξει το iOS το iPhone κλπ για να σε προλάβω.

#768   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 30/12/2012 - 15:36

Στο android όμως έχεις την επιλογή να κάνεις τα πάντα. Εκεί είναι το θέμα και όχι το να κάνεις κάτι για καλύτερη ποιότητα ήχου ή οτιδήποτε άλλο.
Όπως και για τις custom rom που όλοι λέτε, επίσης αν κάτι παρόμοιο υπήρχε στο iphone και σου έδινε την δυνατότητα να αλλάξεις τα πράγματα και να το φέρεις στα μέτρα σου σίγουρα θα το δοκιμάζαμε (κάτι παρόμοιο που μπορώ να φανταστώ και κάνουν αρκετοί και είναι εξαιρετικό είναι το whited00r στα 3G)
Απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις όλα αυτά στο iphone.. Παρά μόνο με jailbreak και αν μιλήσουμε για το συγκεκριμένο ναι, τόσα χρόνια στο φόρουμ θυμάμαι αρκετούς να αναζητούν τρόπους να αυξήσουν την ένταση του ηχείου.. Και πόσα άλλα πράγματα βέβαια που απλά δεν υπάρχει η δυνατότητα να κάνεις καθόλου, ή τουλάχιστον να κάνεις εύκολα.

Για την ποιότητα όμως ναι, είναι γνωστό και δεν είναι ανάγκη να αναφέρουμε συνεχώς το προφανές ότι δηλαδή το iphone ποιοτικά είναι επίπεδα πάνω από την samsung (και οποιαδήποτε άλλη).
Αυτό όμως απ'την άλλη δεν σημαίνει ότι και το samsung είναι για πέταμα, ούτε θα πάθει κανείς κάποιο είδος αλλεργίας αν αφήσει το γυαλί του iphone και πάει στο πλαστικό του samsung ;-)

Τα 500-600 ευρώ λοιπόν δεν θα τα δώσεις για το πλαστικό καπάκι του, αλλά για την οθόνη του, το λειτουργικό του που καλό ή κακό σε αφήνει να κάνεις πάρα πολλά πράγματα, την τεχνολογία που κουβαλάει πάνω του, την πολύ καλή του κάμερα (βασικά και την μπροστινή..), την ευκολία με την οποία μπορείς να κάνεις πολλά πράγματα ενώ αντίθετα στο iphone είτε δεν έχεις την δυνατότητα να κάνεις είτε είναι πιο περίπλοκα τα πράγματα εκεί.

Και όλα αυτά σε μια συμμαζεμένη (για το μέγεθος της) συσκευή, λεπτή, ελαφριά, αρκετά καλή ποιοτικά παρότι έχεις ως βάση το πλαστικό, αφού ναι μεν το ίδιο το πλαστικό είναι πολύ καλής ποιότητας αλλά και το γυαλί μπροστά επίσης πολύ καλής ποιότητας..

Ίσως απογοητευτεί κάποιος πρώην χρήστης iphone στην αρχή και ίσως του φανεί ιδιαίτερα μεγάλο.. Γρήγορα θα καταλάβει όμως ότι δεν είναι τόσο μεγάλο τελικά, απλά το iphone είναι μικρό.. ;-)
Ποιοτικά δεν ξέρω πόσο θα ξενερώσει, ίσως το ίδιο που θα ξενέρωνε και κάποιος που από μια e200 αγόραζε evo. Διαφορετικά τα πράγματα, αναλόγως τι ζητάει ο καθένας σίγουρα και δεν μπορείς να κατηγορήσεις ούτε τον έναν ούτε και τον άλλον για την επιλογή του.
Ότι ζητάει ο καθένας παιδιά.. Υπάρχει ένα καλύτερο, και αυτό είναι για τον καθένα διαφορετικό.


Χαλας το τρολαρισμα και δεν μ αρεσει...Λοιπον σοβαρα τωρα, s3 και iphone 5 ειναι τα καλυτερα κινητα της αγορας ( οπως ειχα ξαναπει το note 2 δεν το βαζω σε κινητα ακομα και εαν εχει την δυνατοτητα κλησεων λογω μεγεθους, η οποιοα αποψη ειναι προσωπικη)..Απο εκει και περα η επιλογη ειναι προσωπικη..Πρωην χρηστης android δεν θελω να επιστρεψω γιατι μου αρεσει το ios.. Τα δοκιμασα ολα ( ακομα και wp) και κατεληξα σε αυτο...Το s3 ειναι μια χαρα κινητο αλλα για τον λογο android δεν το αγοραζω..Το εχει φιλος μου μαμισιο και βλεπω μερικες φορες λαγκαρισματα...Οπως και σε htc -sony υπαρχουν διαφορα κολληματα..Οσον αφορα την ποιοτητα (κατασκευης) εχω ενα ψιλοκολλημα αλλα οχι τοσο ωστε να μην παρω το s3 για το πλαστικο..Αυτα ποιο πολυ τα λεω για πικαρισμα...Μου αρεσει το iphone ,το ios και δεν ειμαι προβατο γι αυτο..Δεν προσπαθησα να πεισω κανεναν να παρει iphone αλλα οταν ακους οτι νς ναι απο μερικους που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το android ειναι τελειο γιατι αλλαζεις θεμα τρελενομαι..Φυσικς για το οτι το s3 LTE πλεον δεν εχει ραδιο ( που τοσο περηφανα φωναζαν μερικοι ως μειον του iphone) δεν ειδα καποιο σχολιο απο fan του android...

#769   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/12/2012 - 15:46

Χαλας το τρολαρισμα και δεν μ αρεσει...Λοιπον σοβαρα τωρα, s3 και iphone 5 ειναι τα καλυτερα κινητα της αγορας ( οπως ειχα ξαναπει το note 2 δεν το βαζω σε κινητα ακομα και εαν εχει την δυνατοτητα κλησεων λογω μεγεθους, η οποιοα αποψη ειναι προσωπικη)..Απο εκει και περα η επιλογη ειναι προσωπικη..Πρωην χρηστης android δεν θελω να επιστρεψω γιατι μου αρεσει το ios.. Τα δοκιμασα ολα ( ακομα και wp) και κατεληξα σε αυτο...Το s3 ειναι μια χαρα κινητο αλλα για τον λογο android δεν το αγοραζω..Το εχει φιλος μου μαμισιο και βλεπω μερικες φορες λαγκαρισματα...Οπως και σε htc -sony υπαρχουν διαφορα κολληματα..Οσον αφορα την ποιοτητα (κατασκευης) εχω ενα ψιλοκολλημα αλλα οχι τοσο ωστε να μην παρω το s3 για το πλαστικο..Αυτα ποιο πολυ τα λεω για πικαρισμα...Μου αρεσει το iphone ,το ios και δεν ειμαι προβατο γι αυτο..Δεν προσπαθησα να πεισω κανεναν να παρει iphone αλλα οταν ακους οτι νς ναι απο μερικους που προσπαθουν να μας πεισουν οτι το android ειναι τελειο γιατι αλλαζεις θεμα τρελενομαι..Φυσικς για το οτι το s3 LTE πλεον δεν εχει ραδιο ( που τοσο περηφανα φωναζαν μερικοι ως μειον του iphone) δεν ειδα καποιο σχολιο απο fan του android...

Πρώην και νυν χρήστης iOS (δεν το αφήνω, είτε σε tablet ή κινητό πάντα θα το έχω δίπλα μου), έδωσα το iphone για να πάω σε S3 να δω τι γίνεται εκεί..
Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν είναι κακό, είναι διαφορετικό. Ο καθένας κάνει την επιλογή του, κορυφαίες συσκευές όπως και να χει και οι δυο ;-)

Είδες όμως τι ωραία αν θέλουμε μπορούμε να κουβεντιάσουμε αν μερικοί φτιάξουν λίγο την συμπεριφορά τους εδώ ε;
Μην μαλώνετε βρε σαν τα κοκόρια εδώ μέσα για τα κινητά, μακάρι να ήταν και να είναι πάντοτε το σημαντικότερο θέμα που έχουμε να λύσουμε, ποιο είναι το καλύτερο και ποιο κινητό θα πάρουμε.

#770   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 30/12/2012 - 15:58

Πρώην και νυν χρήστης iOS (δεν το αφήνω, είτε σε tablet ή κινητό πάντα θα το έχω δίπλα μου), έδωσα το iphone για να πάω σε S3 να δω τι γίνεται εκεί..
Αυτό που βλέπω είναι ότι δεν είναι κακό, είναι διαφορετικό. Ο καθένας κάνει την επιλογή του, κορυφαίες συσκευές όπως και να χει και οι δυο ;-)

Είδες όμως τι ωραία αν θέλουμε μπορούμε να κουβεντιάσουμε αν μερικοί φτιάξουν λίγο την συμπεριφορά τους εδώ ε;
Μην μαλώνετε βρε σαν τα κοκόρια εδώ μέσα για τα κινητά, μακάρι να ήταν και να είναι πάντοτε το σημαντικότερο θέμα που έχουμε να λύσουμε, ποιο είναι το καλύτερο και ποιο κινητό θα πάρουμε.


αν προσεξεις τη ζημια τη κανουν 2-3 ατομα...θα πεταχτει ο σαλιαρης fandroid να αρχισει τις φιφες για bt radio κτλ μετα θα πεταχτει ο σαλιαρης appleboy να πει για παντοφλες υποστεγα κτλ και μαμανε τη κουβεντα στο λεπτο.

#771   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 30/12/2012 - 18:46

Γιατι λετε ομως οτι με αδροιντ κανετε τα παντα..!;
Που ξες ρε μεγαλε το δουλεια το θελω εγω να με κανει.;!
Να με αλλαζει θεματα και τα σχετικα δεν με ενδιαφερει...!
Και μην προσπαθεις να με πεισεις με το ζορι γιαυτο...!
Οτι κανει πιο πολλα λογο ελευθερου λογισμικου ναι οκ το ξερουμε...!! Και μπραβο σας...!!

Αλλα στην δουλεια κ για την σταθεροτητα του που το θελω δεν αλλαζω για κανα λογο το ιος κ το ιφον μου.. Κ οταν θα ξανα αλλαξω σιγουρα θα παρω apple παλι...!!

Στο οταν με ρωτανε γνωμη για κινητο τους λεω αντικειμενικα κ ειδικα αν ξερω το ατομο θα τον πω να παρει αδροιντ γιατι ξερω πως οι πιο πολυ το θελουν για να στελνουν καμια φωτο στην παρεα τους κανα φβ κ τετοια ...!!

Αλλα εδω μεσα αυτο το πραγμα εχει καταντησει μεγαλη ηληθιοτητα... Κ αυτοι που λενε οτι το αδροιντ κανει πολλα παράπανω ... Βαζω κ στοιχημα κιολας οτι ουτε καν ξερουν να δουλεψουν τα χαρακτηριστικα που εχει το κινητο τους...!
:)

Τελευταία επεξεργασία από: Livas, 30/12/2012 - 18:48


#772   spiros23

spiros23

    iPH Guru

  • 9.284 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 30/12/2012 - 19:28

Γιατι λετε ομως οτι με αδροιντ κανετε τα παντα..!;
Που ξες ρε μεγαλε το δουλεια το θελω εγω να με κανει.;!
Να με αλλαζει θεματα και τα σχετικα δεν με ενδιαφερει...!
Και μην προσπαθεις να με πεισεις με το ζορι γιαυτο...!
Οτι κανει πιο πολλα λογο ελευθερου λογισμικου ναι οκ το ξερουμε...!! Και μπραβο σας...!!

Αλλα στην δουλεια κ για την σταθεροτητα του που το θελω δεν αλλαζω για κανα λογο το ιος κ το ιφον μου.. Κ οταν θα ξανα αλλαξω σιγουρα θα παρω apple παλι...!!

Στο οταν με ρωτανε γνωμη για κινητο τους λεω αντικειμενικα κ ειδικα αν ξερω το ατομο θα τον πω να παρει αδροιντ γιατι ξερω πως οι πιο πολυ το θελουν για να στελνουν καμια φωτο στην παρεα τους κανα φβ κ τετοια ...!!

Αλλα εδω μεσα αυτο το πραγμα εχει καταντησει μεγαλη ηληθιοτητα... Κ αυτοι που λενε οτι το αδροιντ κανει πολλα παράπανω ... Βαζω κ στοιχημα κιολας οτι ουτε καν ξερουν να δουλεψουν τα χαρακτηριστικα που εχει το κινητο τους...!
:)

Αν και δεν καταλαβαίνω το ύφος σου...
Το ότι μπορείς να κάνει τα πάντα (ως έκφραση το λέμε φυσικά, κυριολεκτικά δεν μπορεί να κάνει τα πάντα) δεν σημαίνει ότι πρέπει να ξέρω τι θες να κάνεις εσύ και μέχρι που φτάνουν οι ανάγκες σου. Σίγουρα όμως καλώς ή κακώς έχεις την ελευθερία να κάνεις πολλά περισσότερα πράγματα σε σχέση με αυτά που σου δίνει την ελευθερία να κάνεις το iOS. Και αυτό δεν είναι δική μου άποψη, είναι απλά γεγονός ;-)
Για αυτό λέμε ανάλογα με τις ανάγκες του καθένα να επιλέξει και ότι δεν υπάρχει "καλύτερο" αλλά το "καλύτερο" είναι για τον καθένα ξεχωριστό. Και όχι, η διαφορά του android δεν είναι μόνο τα widgets και τα θέματα όπως αναφέρεις εσύ και παπαγαλίζουν και αρκετοί άλλοι..
Επίσης αν σε ρωτάνε οι φίλοι σου για κινητό που θέλουν να κάνουν κάποια βασικά πράγματα και τους λες android, iphone σε ποιους προτείνεις;

#773   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/12/2012 - 19:34

Ρε παιδια φυσικα και μπορουμε να μιλησουμε λογικα, αντικειμενικα και ομορφα χωρις καυγαδες, αντιλογιες κτλ
Αλλα δεν το κανουμε γιατι γουσταρουμε την πλακα! αν εχετε παρατηρησει κανεις δεν εχει βρισει κανενα και ετσι να συνεχησουμε!

σωστο να μην ακουγονται ειστε προβατα γιδια τραγια κτλ γιατι δεν ειναι ωραιο... αλλα ωραιο δεν ειναι να εχεις και ανδροιδ γιατι κολαει.... :D (mega troll)

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#774   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 30/12/2012 - 19:36

ιφον αναλογως ....!!
την περισταση ....!
οπως και αναλογως την περισταση προτινω android ...
βασικα πιο πολυ λεω αυτο που θελει να ακουσει ο αλλος ....!
;)
(τεσπα αυτο ειναι αλλο θεμα ... και επειδη τα ατομα που με ρωτανε συνηθως τα ξερω ..ξερω πανω κατω τι θελουν ...!)!!

στο αν εξαιρεσουμε τα θεματα / widgets ... οβερ κλοκ και τα σχετικα ..... δεν κανει τιποτα παραπανω αποτι κανει ενα ιφον....!!!
σε θεματα δικτυων και συνεργασιων με εξαρτηματα ... απλα το ιφον δεν υπαρχει ....!
ειναι οτι καλυτερο ...! τελειως απλα .... και δουλευουν ολα αψογα ....!
και ειδικα και με appleTv που εχω σπιτι ειναι απλα αντε γειααααα ....!
:)
Προσωπικη αποψη ειναι αυτο ...

και δεν εχω κανα υφακι οπως λες....
απλα αν προσεξεις αυτα τα 3-4 ατομα που κανουν ολοι την ζημια... δεν κανουν συζητηση ... απλα θελουν να επιβλιθουν.....!!
και αυτο μου την δινει αφανταστα ...!
:) :P

#775   tpal12

tpal12

    iPH Contributor

  • 1.289 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:tpal12

Δημοσίευση 30/12/2012 - 20:09

@Livas μην λες στους άλλους αυτο που θέλουν να ακούσουν γιατι μετα θα τρέχουν σε εσένα. Χαχαχα

#776   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 31/12/2012 - 01:36

@Livas μην λες στους άλλους αυτο που θέλουν να ακούσουν γιατι μετα θα τρέχουν σε εσένα. Χαχαχα


Ετσι κι αλλιως σε εμενα τρεχουν παλι..!
Δεν με αφηνουν σε ησυχια..!
Αχχα..!
Ρωτα και τον stefano23....
Xaxaxa!!

Τελευταία επεξεργασία από: Livas, 31/12/2012 - 01:37


#777   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2012 - 12:54

Το S3 με root πόσο μπορεί να φτάσει σε επιδόσεις safe(άσχετα την κατανάλωση)?
Ένα λινκ ή κάτι άλλο να διαβάσω αν είναι εύκολο...

#778   Livas

Livas

    iPH Member

  • 247 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:livas26

Δημοσίευση 31/12/2012 - 14:39

Το S3 με root πόσο μπορεί να φτάσει σε επιδόσεις safe(άσχετα την κατανάλωση)?
Ένα λινκ ή κάτι άλλο να διαβάσω αν είναι εύκολο...


http://forum.xda-developers.com/

εδω τα παντα περι ρουτ/κερνελ/ρομ και ολα τα σχετικα ..!
στα 1.8 παει παντως παει με ασφαλεια ....!!
:)

#779   panosk1980

panosk1980

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 31/12/2012 - 15:44

Εως 1.6 ανετα παει το s3 εως 1.8 ειναι το οριο φιλαρακι που δεν θα στο συνιστουσα .με ρομ ελληνα του sotmax αν ψαξεις στο xda δουλευει χαρτι και δεν μου crasarei ουτε μια φορα

#780   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 31/12/2012 - 16:51

Σε σχέση με stock έχει διάφορα και αν ναι που φαίνεται πιο πολυ;

Ένα βίντεο(rooted) θα βοηθούσε με συγκρίσεις και browsing test σε σχέση και με αλλα κινητά.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες