Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4s Sim tray stuck


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   koslak

koslak

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 27/12/2012 - 20:34

Καλησπέρα παιδιά, λοιπόν έχω ένα 4s και μέχρι προσφάτως είχα μια κομμένη sim της vodafone και όλα ήταν μια χαρά σήμερα όμως έκοψα σε γερμανό μια sim της cosmote όλα καλά μέχρι τη στιγμή που πήγα να την βγάλω και ξαφνικά βλέπω ότι το tray βγαίνει μόλις 2 με 2,5 χιλιοστά και όσο και αν προσπάθησα να το τραβήξω δεν βγαίνει με τίποτα. Τι κάνω? Βοήθεια επείγον!
Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   terminator

terminator

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/12/2012 - 20:40

Καλησπέρα παιδιά, λοιπόν έχω ένα 4s και μέχρι προσφάτως είχα μια κομμένη sim της vodafone και όλα ήταν μια χαρά σήμερα όμως έκοψα σε γερμανό μια sim της cosmote όλα καλά μέχρι τη στιγμή που πήγα να την βγάλω και ξαφνικά βλέπω ότι το tray βγαίνει μόλις 2 με 2,5 χιλιοστά και όσο και αν προσπάθησα να το τραβήξω δεν βγαίνει με τίποτα. Τι κάνω? Βοήθεια επείγον!
Ευχαριστώ

Λογικα έχει ανασηκωθει το χαρτονακι της sim και εχει σφηνωσει.
2 λυσεις υπαρχουν :
1) προσπαθησε ανοιξε - κλεισε συνεχως μηπως ξεκολλησει.
2) Με ενα πολύ λεπτο ισιο κατσαβιδακι ή κατι αντιστοιχο προσπαθεις να κουνησεις ελαχιστα την καρτουλα και τραβωντας να βγει.
Βαλε και ενα φακο να δεις ακριβως τι συμβαινει...

#3   koslak

koslak

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/12/2012 - 00:39

Προσπάθησα το 1 αλλά τίποτα και το 2 δεν ξέρω φοβάμαι να το επηχειρήσω αν το πάω σε γερμανό θα μου το φτιάξουν και μήπως ξέρει κάποιος και πόσες μέρες θα πάρει? ή αν το κάνουν αμέσως?
Ευχαριστώ




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες