Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 13 ψήφοι

BYE BYE TO INSTALLOUS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
458 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   dpetka2001

dpetka2001

    iPH User

  • 184 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2013 - 05:02

οι εφαρμογές μπορούν να γίνουν πλέον sync με το itunes ή όχι?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/01/2013 - 05:04

Οποίος γνωρίζει κάποιον αντικαταστάτη πμ!

Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 24/01/2013 - 05:14


#453   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 24/01/2013 - 05:10

Και να γνωρίζει απαγορεύεται η ανάρτηση από τους κανόνες του φόρουμ...

Υπάρχει παντα και το Google...

#454   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/01/2013 - 16:29

Posts για PM αφαιρέθηκαν.

Μείνετε στο θέμα. Ευχαριστώ.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#455   newbach

newbach

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:16gb black 5.0.1 jb

Δημοσίευση 21/02/2013 - 03:21

Διαβασα τις συζητησεις που κανετε περι χρηματων για ορισμενες εφαρμογες..το θεμα δεν ειναι στις εφαρμογες του 1€..αλλα στις εφαρμογες τον 20-30€ ενα παραδειγμα : θελω να κατεβασω χαρτες με φωνητικη πλοηγηση κ εχουν 30€. Λογικο δεν ειναι να θελω να τον κατεβασω σπασμενο?(παρανομο) μιλαμε για μια κοινωνια η οποια απο παντου θελει να τα περνει. ΕΛΕΟΣ

#456   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 21/02/2013 - 03:35

Καλησπερα φιλοι,
Θα θελα να πω πως εγω προσωπικα ακομα κατεβαζω απ'το κινεζικο (εχω το 2013 beta installer). Κι αυτη τη στιγμη που μιλαμε για παραδειγμα, μπορω να κατεβασω οποιοδηποτε απ'τα γνωστα GPS υπαρχουν διαθεσιμα στο Αppstore. Βεβαια καποια apps οπως π.χ WeatherPro, δεν υπαρχουν στη βαση δεδομενων τους ομως ακομα υπαρχουν παρα πολλα διαθεσιμα apps.
Τωρα οσον αφορα το JB 6.0.1 & 6.0.2 για iphone 5, θα θελα να πω πως η 4μηνη (για να μη πω 5μηνη) αναμονη μ'εχει κουρασει αφανταστα και σκεφτομαι σοβαρα αν μεχρι τις αρχες Φεβρουαριου δεν εχει δημοσιοποιηθει, να το πουλησω και να περιμενω το Samsung Galaxy 4. Το θεωρω αδιανοητο τη στιγμη που η μαχη με τα Android εχει φτασει σε οριακο σημειο, να μη κυκλοφορει το JB που λογικα θα ανεβασει τις πωλησεις του iphone 5 σημαντικα, αλλα και δεν θα βαζει στο μυαλο μας σε διλημματα οπως το δικο μου.
Δεν εχω ιδεα για το πως λειτουργουν τα Android, ειμαι ομως σιγουρος πως οταν το συγκρινεις λειτουργικα μ'ενα nonJB iphone θα ναι 100% ανωτερο. Διχως tweaks ειναι θυμιζει ελικοπτερο apache διχως οπλικο εξοπλισμο, που χρησιμοποιειται τον εναεριο ελεγχο της κυκλοφοριας.


Μάλλον δεν ξέρεις από προγραμματισμό και δεν σε αδικώ γιατί δεν μπορούμε να τα ξέρουμε όλοι όλα ! Για να βρει κάποιος ένα exploit χρειάζεται χρόνος και δεδομένου ότι κάθε φορά που βρίσκεται ένα τέτοιο η apple κλείνει την τρύπα, καθιστά τη δουλειά δύσκολη και χρονοβόρα ! Σίγουρα πολλοί από εδώ μέσα θέλουν να βγαίνει jb με το που ανακοινώνεται κάθε νέο iOS , ωστόσο πρέπει να αναλογιστούμε ότι αυτό δεν το βγάζει η apple αλλά κάποιο άνθρωποι από μεράκι ! Ενημερωτικά επίσης οι χρήστες με jbείναι πολλοί λιγότεροι σε σχέση με τους χρήστες χωρίς jb οπότε το επιχείρημα να γίνει jb για να ανέβουν οι πωλήσεις , μάλλον δεν ευσταθεί ! (χαρακτηριστικά νομίζω είχα δει κάπου , ίσως και εδώ στο forum ότι οι jailbreakers αντιστιχούν στο 10% περίπου των χρηστών iOS συσκευών , διορθώστε με αν κάνω λάθος). Πάντα φιλικά και ενημερωτικά και χωρίς διάθεση να επιβάλλω την άποψή μου και πολύ περισσότερο να προσβάλλω οποιοδήποτε συμφορουμίτη ή συμφορουμίτισσα ! :)

#457   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 21/02/2013 - 03:39

Διαβασα τις συζητησεις που κανετε περι χρηματων για ορισμενες εφαρμογες..το θεμα δεν ειναι στις εφαρμογες του 1€..αλλα στις εφαρμογες τον 20-30€ ενα παραδειγμα : θελω να κατεβασω χαρτες με φωνητικη πλοηγηση κ εχουν 30€. Λογικο δεν ειναι να θελω να τον κατεβασω σπασμενο?(παρανομο) μιλαμε για μια κοινωνια η οποια απο παντου θελει να τα περνει. ΕΛΕΟΣ


Λογικό δεν είναι να δουλέψεις 1 εβδομάδα και να μην πληρωθείς; Για πες μου είναι λογικό;
Αυτοί που δουλεύουν φτιάχνοντας μια εφαρμογή από που θα πληρωθούν;
Δεν το παίζω νομιμόφρων αλλά παιδιά το θέμα με τα παράνομα εκτός από ηθικό είναι και νομικό. Αν αρχίσει η αλόγιστη εισροή πληροφοριών για σπασμένα στο φόρουμ και βρεθεί ένας και
κάνει ένα εξώδικό τότε το πρόβλημα θα είναι πολύ μεγαλύτερο για το φόρουμ.

Αναρτημένη εικόνα


#458   Mikopos

Mikopos

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Twitter:@opc_addict
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:mikopos

Δημοσίευση 21/02/2013 - 03:48

Λογικό δεν είναι να δουλέψεις 1 εβδομάδα και να μην πληρωθείς; Για πες μου είναι λογικό;
Αυτοί που δουλεύουν φτιάχνοντας μια εφαρμογή από που θα πληρωθούν;
Δεν το παίζω νομιμόφρων αλλά παιδιά το θέμα με τα παράνομα εκτός από ηθικό είναι και νομικό. Αν αρχίσει η αλόγιστη εισροή πληροφοριών για σπασμένα στο φόρουμ και βρεθεί ένας και
κάνει ένα εξώδικό τότε το πρόβλημα θα είναι πολύ μεγαλύτερο για το φόρουμ.


Συμφωνώ μαζί σου 100% , αλλά άμα το πρόβλημα είναι μόνο το εξώδικο ίσως να μπορεί να δημιουργηθεί μια ειδική περιοχή που θα έχουν πρόσβαση ορισμένοι ώστε να συζητάνε τέτοια θέματα ! ΤΟΝΙΖΩ ότι δεν γωρίζω ακριβώς το πρόβλημα , απλά προτείνω μια εύκολη λύση και όπως προείπα συμφωνώ απόλυτα με τον συμφορουμίτη MarkKnopfler για τον απλό και μόνο λόγο ότι γνωρίζω εκ των έσω τη δουλειά του developer και μπορώ να επιβεβαιώσω ότι δεν είναι τόσο εύκολη όσο φαντάζει, οπότε τα 0,89 ευρώ για κάθε εφαρμογή είναι υπερ του δέοντος καλα !

#459   azaleea

azaleea

    iPH Master

  • 6.721 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 21/02/2013 - 04:13

Δειτε και μια αλλη οπτικη περα απο το νομικο κομματι

Δεν γινεται απο την μια να εχουμε παρουσιασεις νεων εφαρμογων ξενων και ειδικα ελληνων developer, και απο την αλλη, σε ειδικο section ή σε γενικο, να επιτρεπονται οδηγιες για σπασμενα
Δεν στεκει, πως να το κανουμε ;
Δεν μπορεις να λες στον developer "Ελα δειξε την εφαρμογη σου" "Δωσε και κανενα promo" αλλα απο πισω "θα βοηθησω οσους την περασαν σπασμενη"
Ή υποστηριζεις ή δεν υποστηριζεις, δεν εχει ναι μεν αλλα...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες