Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Η Apple σχεδιάζει ένα νέο φθηνότερο iPhone για αναδυόμενες αγορές στο δεύτερο μισό του 2013?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
148 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/01/2013 - 21:34

γιατι αδικο εχει? δεν ειναι τουβλα οσοι περιμενουν στην ουρα για να τα σκασουν?

αυτο δε σημαινει οτι δεν θα ηθελε και η samsung να εχει τα ιδια τουβλα...

τωρα το τι πολιτικη θα ακολουθησει η apple αν μειωθουν οι πωλησεις-κερδη και μπει το αγκουρι στον τετοιο τους κανεις δε ξερει...

To αγγουρι φιλε μου, της ειχε μπει στον κ..0 τοσο βαθια που κοντεψε να πνιγει πριν 20 χρονια... Την ειδες να αλλάζει ?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/01/2013 - 21:37

To αγγουρι φιλε μου, της ειχε μπει στον κ..0 τοσο βαθια που κοντεψε να πνιγει πριν 20 χρονια... Την ειδες να αλλάζει ?


και για mini ipad ελεγαν επι steve εποχης οτι δεν θα βγαλουν και ειδες τι εγινε....ασε τα πριν 20 χρονια

#93   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/01/2013 - 21:42

και για mini ipad ελεγαν επι steve εποχης οτι δεν θα βγαλουν και ειδες τι εγινε....ασε τα πριν 20 χρονια


Οχι δεν τα αφηνω και ξερεις γιατι... Γιατι ενας απο τους πρωτεργατες του comeback ειναι αυτος που ειναι τωρα στο τιμονι. Ο Steve ειχε το στρατηγηκο vision για τα προιοντα, το τροπο να τα κανει παλι αγαπητα απο τον κοσμο. Ο Tim ηταν αυτος που πηγε ολη την παραγωγη στην Ασια αυξανοντας δραματικα τα margin.

#94   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 10/01/2013 - 21:44

Οχι δεν τα αφηνω και ξερεις γιατι... Γιατι ενας απο τους πρωτεργατες του comeback ειναι αυτος που ειναι τωρα στο τιμονι. Ο Steve ειχε το στρατηγηκο vision για τα προιοντα, το τροπο να τα κανει παλι αγαπητα απο τον κοσμο. Ο Tim ηταν αυτος που πηγε ολη την παραγωγη στην Ασια αυξανοντας δραματικα τα margin.


δηλαδη εσυ πιστευεις οτι ΑΝ παρει την κατω βολτα θα συνεχισει την ιδια τακτικη?

#95   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 10/01/2013 - 21:48

δηλαδη εσυ πιστευεις οτι ΑΝ παρει την κατω βολτα θα συνεχισει την ιδια τακτικη?

30% Apple - 70% Samsung να ειναι τα μεριδια παλι το μεγαλυτερο ποσοστο κερδους θα πηγαινει στην Apple ... Αλλα δεν ειναι αναγκη να επικρατησει κάποιος σε επιπεδο μεριδιων. Και το πιο σημαντικο: δεν πρέπει να δωθουν όλα (ποιοτητα, περιθωρια) στην μαχη των μεριδιων. Δεν ειναι συμφερον για τον ιδιο τον καταναλωτη σε βάθος χρόνου...

#96   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 10/01/2013 - 22:15

Για αυτα που γραφεται παντως οτι ειναι καταστκευαστικα καλο το iphone ειναι ψεμα.Για μενα ειναι η πιο απαραδεκτη συσκευη.Και για να μην παρεξηγηθω ειχα το 3gs και τωρα έχω το 5.Και επειδη στο 3gs το ανοιγα και αλλαζα οθονη μονος μου και επειδη εχω δει κ βιντεακια με το 5αρι ανοιγμενο εχω να πω οτι είναι οτι πιο απαραδεκτο εχω δει.Ειναι περα για περα κινεζικο.Ο λογοσ που το παιρνω και θα το ξαναπαρω ειναι οτι ειναι ευχρηστο και ομορφο.Αλλιως αν καποιος ψαχνει κατι κατασκευαστικα αριστο τότε να παει σε htc.Ειναι τα καλυτερα κατασκευαστικα κινητα.

Πραγματικα το εννοεις αυτο που λες?πες μας τι πινεις κ δεν μας δινεις.... αν το 5 ειναι οτι πιο απαρεδεκτο σε θεμα ποιοτητας τα htc-samsung τι ειναι που ειναι τιγκα στο πλαστικο; επισης αν σε χαλαει το αλουμινιο μπορεις καλλιστα να βαλεις το mod που το κανει διαφανες πλαστικο. ετσι θα εχεις την αισθηση της πλαστικουρας και ισως να μην παραπονιεσαι.... ΕΛΕΟΣ!!!!

Τελευταία επεξεργασία από: ichbin, 10/01/2013 - 22:16


#97   Chico71

Chico71

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 10/01/2013 - 23:36

Σωστός φίλε μου!!!!!!!!!!

#98   ChriSS78

ChriSS78

    iPH Enthousiast

  • 364 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 11/01/2013 - 00:11

Καλύτερα που δε βγάζει φθηνότερο διότι έχω 740€ για σκότωμα άμεσα...



#99   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 11/01/2013 - 00:14

Δεν καταλαβαίνω πως μπορει κανεις το ακουσει ετσι. Καθε αλλο. Ειπε 'δεν βγαζουμε πολλα προιοντα ελπιζοντας οτι καποιο θα αγαπηθει απο το κοινο'. Σε εμενα ακουστηκε σαν 'Προσπαθουμε να κανουμε οτι καλυτερο μπορουμε και ελπιζουμε οτι θα αγαπηθει απο τον κοσμο'

Επαναλμβάνω για άλλη μία φορά ότι δεν μιλάω για αυτή τη φράση αλλά για το "δεν μας ενδιαφέρει το μερίδιο αγοράς".

Αυτό ήταν που είχε έναν τόνο αλαζονείας.

Αυτό που αναφέρεις εσύ μία χαρά είναι και συμφωνώ μαζί του.

#100   boxer

boxer

    iPH Contributor

  • 928 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 11/01/2013 - 00:14

Εχει κάποιος το τηλέφωνο του...τώρα γράφω απο το iPad mini, μπορεί να ειμαι πολύ ευχαριστημένος απο την συσκευή αλλά ΔΕΝ μου έδωσε την καλύτερη οθόνη...την retina την ξέχασε...να του κάνω ένα τηλέφωνο μήπως κατα λάθος ειναι μόνο το δικό μου έτσι...επίσης εάν δεν τους ενδιαφέρουν τα μερίδια αγοράς και τα λοιπά κέρδη γιατί δεν κάνουν την εταιρία ΜΚΟ...??? το τμήμα marketing τι το θέλουν να την βγάλουν απο το χρηματιστήριο, δεν λέω να γίνουν εκκλησία γιατί αυτοί εκεί πέρα ειναι και γ@μω της μπίζνες, ειδικά στο vaticano... Πουλάνε αέρα και έχουν χ€στ€ί στο 500€ρο...πωπωπω βραδιάτικα θα πέσει φωτιά να σας κάψει που διαβάζετε τέτοια πράγματα...εγώ έχω αλεξισφαιρο,δεν με πιάνει ...:P !!!

#101   spirosd2010

spirosd2010

    iPH newbie

  • 99 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5

Δημοσίευση 11/01/2013 - 01:44

Καλύτερα που δε βγάζει φθηνότερο διότι έχω 740€ για σκότωμα άμεσα...

Η apple πουλάει και μάλιστα όχι ένα αλλα δυο φθηνότερα iPhone το iPhone 4 και το iPhone 4S τα οποία μάλιστα ακόμα θεωρούνται απο τα καλύτερα της αγοράς για πιο λόγο να χαλάσει την σειρά με άλλη συσκευή χαμηλότερων χαρακτηριστικών του iPhone 5 αφού τις έχει ήδη στην αγορά..

#102   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 11/01/2013 - 01:56

Τραγική η δήλωση.
Τα καλύτερα υλικά χρησιμοποιούν. Ηλίθια προβλήματα όπως crooked buttons/screens, light bleeding κλπ είναι απόρροια των καλύτερων υλικών φαντάζομαι.

#103   Panos1985

Panos1985

    iPH Member

  • 293 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • GameCenter:Panos1985

Δημοσίευση 11/01/2013 - 11:22

Η δηλωση ειναι " δεν μας ενδιαφερουν τα ΜΕΡΙΔΙΑ της αγορας" , οχι " δεν μας ενδιαφερει το κερδος"...Αυτο οσον αφορα τις ΜΚΟ που ανεφερε καποιος....Δεν το βρισκω περισσοτερο αλαζονικο η μαλλον προκλητικο απο τις διαφημισεις της samsung για τις ουρες των καταναλωτων...Το τι κανει ο καθενας ειναι δικαιωμα του..Αν γουσταρω να παω να στηθω και να τα σκασω θα το κανω...Οπως αλλος θα γουσταρει να μεινε με τις ωρες ορθιος για να ακουσει μια συναυλια...


Υ.Γ: Οσον αφορα τα bleeding και τις γρατσουνιες που αναφερει καποιος πιο πανω..Προτιμω να σκασω 740 και να εχω τετοια προβληματα παρα 730 και να μου καει μητρικες..

#104   seoelpak

seoelpak

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Twitter:@seoelpak
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 11/01/2013 - 11:26

Όλα στην Κίνα φτιάχνονται από σκλάβους, και τα χρησιμοποιούμε εμείς οι ελεύθεροι χαχα

#105   anderson

anderson

    iPH User

  • 162 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 11/01/2013 - 11:41

Βγαίνει ένα μεγαλοστέλεχος επιχείρησης κολοσσού και λέει ότι δεν τους ενδιαφέρει να πουλήσουν πολλά αλλά φθηνά αλλά ποιοτικά ανεξαρτήτως μεριδίου, και αντί να ευχαριστήσει η δήλωση αυτή τον τελικό καταναλωτή, γίνεται αντικείμενο κατάκρισης. Θα έπρεπε δηλαδή ο τύπος να βγει και να πει... τέλος η Απλ όπως την ξέρετε, θα γίνουμε σα τα σχιστομάτικα μούτρα της Σάμι και θα προμηθευτούμε φτιάρια να σας παρέχουμε αηφόνια με τις φτιαριές... ίσως να ήμασταν πιο ικανοποιημένοι τότε.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες